Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sarin
23. sep 2013

@tyli hmm tak na toho som citala same chvaly, ja neviem mozno sa to odvija od toho mojho zvyseneho testosteronu, ja tie mechanizmi fungovania tak nepoznam... mne to povedala na prvom sedeni ked si precitala tie moje vysledky roznych vysetreni,.. v podstate sa nemala o co opriet iba o ten testosteron,...

donatela
23. sep 2013

@nancsy ano idem na 1. kontrolu zajtra. Ta prva kontrola, to je len krv alebo aj UTZ? Lebo ja normalne krvacam aj tyzden...?
Ty si ako dnes dopadla? Kedy bude punkcia?

tyli
23. sep 2013

@sarin vieš, mne doktor povedal, že je u mňa na 80% problém s protilátkami, nedal mi urobiť vyšetrenia, vraj to dlhšie trva, ani som nevedela, že to robia priamo v GF (len niekde tu na MK som čítala, že sa to robí až v Prahe) a nasadil mi Prednison. potom som sa dozvedela od internistky, že je to strašné svinstvo, ale žiaľ na tento problém iné lieky nie sú. tak ho požiadam, nech mi dajú urobiť tieto vyšetrenia. nech to zbytočne neužívam, ak by sa táto možnosť vylúčila.
teraz som volala do GF, na KET môžem ísť až o mesiac, tak mám času dosť.

gelinka75
23. sep 2013

@senselinka hmmm, skusim to vygooglit co to je zac, to by som potrebovala..lebo mne nato nepomaha nic, len antika, zas mi to predpisala ale nemienim to brat 😠

sarin
23. sep 2013

@tyli tak to nieco asi s tym teststeronom ma bo prednison sa dava aj na zvyseny testosteron vraj 😕

sarin
23. sep 2013

@donatela
@tyli
@gelinka75 baby a absolvovali ste pred IVF aj nejake menej invazivne pokusy cez CAR? IUI alebo len stimulaciu a planovany styk? alebo vas hned do IVF nahanali?

tyli
23. sep 2013

@sarin ja ho mám na utlmenie imunitného systému ak som dobre pochopila, ale istotne je aj na iné veci. internistka mi povedala, že prednison znižuje napríklad funkciu nadobličiek a že si nemám leták ani čítať... 😝 ale zase ak je problém a je toto jediná možnosť, samozrejme to budem brať.

sarin
23. sep 2013

@tyli joj tak prepac teraz som to domotala metformin sa predpisuje na testosteron,... tak beriem spat...

majkulik
23. sep 2013

@sarin nas jednoznacne IVF - manzel ma zly spermiogram, ina moznost u nas nie je. Su tu kocky, ktore otehotneli pomocou IUI 🙂 Oni to urcuju na zaklade vysledkov.

senselinka
23. sep 2013

@gelinka75 a ty si z BA? Alebo okolia? Ja mám doma ešte jedno neotvorené balenie a akurát som rozmýšľala, čo s ním, takže ti ho pokojne pošlem alebo prinesiem niekam

sarin
23. sep 2013

@tyli no mna este posielaju na laparoskopiu,... teda ak nebude problem s predoperacnymi vysetreniami, ja mam totiz obrovsky strach a tlak mi u lekara vzdy stupa do zavratnych vysok,...

donatela
23. sep 2013

@sarin my sme presli vsetkym. Najprv sami, potom sledovanie, folikulometria, laparoskopia, kde mi robili driling ovarii (r.2005) 3xIUI v rozmedzi mesiacov 01-06/2013. Potom sme si s Car dali letnu pauzu a az teraz v 2.polovici septembra som zacala stimulovat na1. ivf... Ale po drilingu sa nam prirodzene podarila dcerka. Uz ma 7,5 roka... Mam PCO syndrom a 36r.Dufali sme, ze sa podari nejake iui, ale bohuzial:( Takze u nas dlhodoby proces. A nikto nas do nicoho netlacil🙂

tyli
23. sep 2013

@sarin ja mám za sebou 3 IUI a momentálne to pokladám skôr za stratu času a vyhodené peniaze. ale samozrejme v tom momente som tomu verila, pretože mi hovorili, že u nás nevidia problém a pravdu povediac sa mi veľmi nechcelo podstúpiť IVF, pichanie injekcií atď. veľmi som verila, že nám IUI pomôže a tešila som sa, že ako rýchlo ideme na to.
teraz som po neúspešnom IVF a mám dojem, že by sa malo trochu pátrať aj po probléme. som veľmi zvedavá čo mi povedia na konzultácii.

tyli
23. sep 2013

@donatela prosím ťa čo je to driling?

sarin
23. sep 2013

@donatela joj to sa tesim, ze ti uz raz pomohli a dietatko mas 🙂 a ja by som si zelala aspon jedno,.. najviac sa bojim, ze mi raz oznamia, ze sa to nikdy nepodari,.. a moj muz je pritom absolutne zdravy... keby som prisla aj o neho tak sa asi scvoknem 😅 😔

nancsy
23. sep 2013

@donatela ahoj, tá prva kontrola bola u mnabez krvi, len utz,ja som mala tiež ms, ale to nevadí,tak či tak ta vysetria ceez posvu.po utz mi sestrička vysvetlila,ako pichať gonal a aké množstvo.dnešná kontrola bola dobrá, najskôr som si myslela, že pôjdem na punkciu zajtra al.v stredu. Doktorka mi povedala, že to tak skoro nebude, budu mi volať dnes, kedy prídem na ďalšiu kontrolu a koľko si mám pichať gonalu.už som bola celkom zmierena s tým, že by som išla aj hneď na punkciu🙂. Zajtra ti držím palce 😉

senselinka
23. sep 2013

baby, boli ste po IUI v robote?

donatela
23. sep 2013

@nancsy tak este musis by trpezliva🙂🙂 daj potom vediet ako si na tom?
A ten gonal si pichala az nasledujuci den po 1.kontrole? Lebo ja picham rano diphereline...
A kedy asi si mala 2.kontrolu? S akym odstupom? Po 3 dnoch ci inak?

donatela
23. sep 2013

@tyli ked chces napisem ti vecer do IP. Je to na dlhsie vysvetlnie a suvisi s PCOS.

donatela
23. sep 2013

@senselinka po prvom pokuse nie, ostatne dva pokusy som isla normalne potom do prace a normalne som fungovala🙂

tyli
23. sep 2013

@donatela keď budeš mať čas, tak budem rada ak mi napíšeš a aj ako ti zistili PCOS?

nancsy
23. sep 2013

@donatela snažím sa byť hlavne silná....gonal som začala pichať na druhy deň ( piatok kontrola, sobota gonal). Ja si to picham vždy večer.druhy kontrolu som mala o tyzden čiže v piatok. Po druhej kontrole bola tretia dnes-čiže po 3.dnoch. A od dnes picham aj luveris 1 ampulku a na kontrolu idem v stredu. 😉 A ako sa cítiš?nemáš nafuknute brucho?

nancsy
23. sep 2013

@kora77 ahoj, aké to bolo?oddychujes?ja idem na kontrolu v stredu🙂

matka177
23. sep 2013

tak konecne to mam ze sebou,uz som aj doma.zostalo vo mne len prazdno

nancsy
23. sep 2013

@matka177 čo ti robili?

matka177
23. sep 2013

@nancsy kyretovali ma

nancsy
23. sep 2013

@matka177 to mi je ľúto..
Aspoň to mas za sebou.....muselo to byť nepríjemné. ☹

mirkaaak
23. sep 2013

@matka177 to mi je luto...musi ti byt fakt hrozne. Prajem ti nech sa z toho rychlo dostanes a naberies sily do dalsieho boja.Drz sa.

kora77
23. sep 2013

@nancsy ahoj, tak to ti uz povedia, kedy budes mat punkciu🙂
ja som dnes vela spala a oddychovala...vlozili mi 2 blastocysty, jedna sa, zevraj uz drala von z toho svojho obalu...tak uvidime,..

kora77
23. sep 2013

vie mi niekto povedat ci lieky, ktore som nespotrebovala mi GF odkupi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre