Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

bubinko1506
18. jún 2015

@majka15majka ahoj, ja som mala dlhy protokol, ICSI, predlzenu kultivaciu, asistovany hatching a PGD, pichala som diphereline, gonal a luveris. doplacali sme 2000e

majka15majka
18. jún 2015

@katickaaa mam 3 neuspesne IUI tak nam navrhli toto 😕

katickaaa
18. jún 2015

@majka15majka aha skoda...nam sa podarilo pred rokom prirodzene no potratila som v 8tt a priatel ma malo a pomale spermie tak nam hned odporucaju tuto metodu...

majka15majka
18. jún 2015

@bubinko1506 tak to je riadna suma...a od coho to zavisi ten dlhy protokol?

majka15majka
18. jún 2015

@katickaaa my ideme buduci tyzden na konzultaciu a cim skor na to

katickaaa
18. jún 2015

@majka15majka ja este pockam a koncom mesiaca sa objednam uz tiez radsej...a este usetrim nejake peniazky 😉

bubinko1506
18. jún 2015

@majka15majka protokol ti urci lekar, nie som si ista, ale zrejme to zalezi od veku a od hormonalneho profilu. nam tu sumu takto navysila PGD - preimplantacna genetika embryii. za vysetrenie 4 embryi sme platili cca. 800e

megan5
18. jún 2015

@katka17044 no ved aj ja si myslím,že prirodzene to nepojde.len ja musím čakať až do septembra,kedže sme v rakusku..ale ja tomu nejak neverím,že to niekedy výjde vždy ma bolieva brucho po vklade a nič z toho.mala som 2 krát vklad..ale musím dufať..na imuno som bola,ale po užívaní prednisonu.tak neviem či to trošku neovplyvnilo výsledok,ale tak oni sa v tom musia vyznať.ja pojdem potom už do brna.ale len kvoli minimálnej stimulke..držím palce,nech sa podarí aj tebe 🙂

katka17044
18. jún 2015

@megan5 a ked ti vkladali ake embryjka? dakujem pekne musi sa nam to podarit... verim ....

megan5
18. jún 2015

@katka17044 no povedali že blastocysty..hádam niekedy áno,len nech to je už čoskoro,to by som bola šťastná ako blcha

katka17044
18. jún 2015

@megan5 ved to aj ja... uz je toho dosť všetkého... Tak blastocysty paráda aj ja mam este 3 blasto

megan5
18. jún 2015

@katka17044 to máš super,ja už musím zas stimulovať..my máme vvždy málo času,len na jesen sa nám dá teraz.budeme doma 4mesiace,tak dufam,že mi trafia dobru stimulku..ty to máš tiež zvláštne,že sa ti to neudrží.a berieš duphaston?myslím,že asi nebol ten správny čas..ale teraz bude 😉

katka17044
18. jún 2015

@megan5 dakujem 🙂 davaju mi utrogestan a teraz budem prvy krat preventivne pichat fraxiparin a zmenili mi liecbu na imunologie... no tak som zvedava snad to uz zaberie a bude vsetko v poriadku.

pitufinka
19. jún 2015

Ahojte baby prosim vas boli ste niektora alebo poznate niekoho kto bol na sift ivf v gyn five?dakujem 🙂

kklaudia
21. jún 2015

Ja stale rozmyslam nad zmenou CAR :( prve oplodnenie neuspesne, druhe som potratila... dr. Este ani nevedel preco a uz chcel znova oplodnovat, tak som ho stopla a dala som si porobit endokrynologicke vysetrenia a co mi nezistili? Nezhubny nador na mozgu , ktory mi vytvara prolaktin - jeho hodnotu som mala 6x vyssiu ako je norma, prolaktin je akoby antikoncepcia, picha sa zenam kt.chcu potratit !!! Myslite ze mi testy nan nerobili? Aleebo robili a odignorovali ?? Pojdem tam a vysledky si vypytam. Endokrinolog povedal ze mohli by do mna cokolvek vlozit, aj tak by som potratila... tak o co ide? A to nehovorim o poplatku za mrazenie embryi... najprv 60e, potom 80 a tento rok 100?? Sklamana som velmi... ale biznis je biznis...

ladyblcha
21. jún 2015

@kklaudia podla mna take testy oni ani nerobia. dobre ze si sla na vlastnu past.

klaudiahu
21. jún 2015

Ahojte dievčatá
Som tu nová, vlastne úplne vo všetkom. Chcela by som aby ste mi trochu presnejšie opísali ako rýchlo prebieha celý proces umelého oplodnenia. Čítam, čítam ale tak zatiaľ nič podobné som nenašla.
Momentálne som vo fáze pichania si Diferelinu A dnes som pridala gonal. Ďakujem

kklaudia
21. jún 2015

@ladyblcha podľa mna to je základná vec na ktorú by mali pozerať... Bohužiaľ sa podľa mna začali zameriavať viac na kvantitu ako kvalitu... Uz teraz mam depku z toho ako to dopadne tretíkrát ... Neviem ale ci to bude v GF ..

ladyblcha
21. jún 2015

@kklaudia a teraz nie je sanca otehotniet prirodzene? ved si vyber podla pocitu, mnoho kociek pisalo, ze v reprofite Brno ich to vyslo ako samoplatcov lacnejsie ako preplatene na SK. ale ze aj tam preplaca zdravotna, ak uz mas jedno IVF na SK absolvovane.

kklaudia
21. jún 2015

@ladyblcha neviem, asi nie...aj ked v gf hovoriacze mame vsetko v poriadku...

ladyblcha
21. jún 2015

@kklaudia neviem kolko mas rokov, ale ak mas cas pockat, tak vyskusajte prirodzene 2-3 mesiace. Sleduj si ovulku, meraj teplotu a snad sa zadari, ked uz mas pricinu odhalenu a liecenu. Pripadne teda kym vybavite dalsie umele, aj same to pride 🙂
Drzim palce.

annamary27
22. jún 2015

@klaudiahu ahoj,proces trvá asi mesiac,kým ti vložia embryjká do bruška.ja som začala napr.pichať 13.6. a vklad embryjok bol 8.7.po vybratí vajíčok ich napichali spermiami a 5dní ich pestovali v embryoskope.aj od toho závisí ako dlho ti to bude trvať.ak by nebola predlžená kultivácia,tak budú vkladať o pár dní skôr.Keby si ešte niečo chcela vedieť,napíš,ked budem vedieť rada poradím. 😵

zuzuliatko151
23. jún 2015

Dobre ranko, ja by som sa rada opytala kolko oplodnenych vajok mi mozu dat. V centre vraveli ze davaju obvykle jedno a malokedy dve, ja by som radsej dve, pride mi to ako vacsia sanca, aku mate skusenost?

bubinko1506
23. jún 2015

@zuzuliatko151 ahoj, mozu ti vlozit aj dve, ale je tam riziko, ze ked sa jedno embryo pusti, tak stiahne so sebou aj to druhe, alebo ak sa ujmu obe, budete cakat dvojicky, a to je tiez dost rizikove, mozes potratit alebo predcasne porodit.
my sme pri prvom ivf davali dve embrya, aj ked lekar odporucal dat iba jedno (chceli sme to poistit, aby sa ujalo aspon to jedno), bohuzial to nedopadlo dobre. pri dalsom ivf dame uz iba jedno.

klaudiahu
23. jún 2015

@annamary27 Ďakujem veľmi pekne za rozpis, aj som predpokladala tento príbeh že by to mohlo byť celé tak no som sa potrebovala uistiť. ..hlavne kolo tej hromade injekcii A liekov že kedy to všetko poberiem. 😵

silvik1
23. jún 2015

@kklaudia jeden z dôvodov prečo som toto centrum vymenila za iné - hamtavosť tam už nepozná hraníc. Držím palce pre správne rozhodnutie 😉

annamary27
23. jún 2015

@zuzuliatko151 mne dávali vždy dve a dokonca pri rozmrazených mi chceli vložiť aj tri.ale asi sa trošku pomenilo to vkladanie a uprednostnujú radšej vklad jedného kvoli tomu,že je vysoký počet dvojičiek a to je vždy väčšie riziko.Ja som naposledy dala vložiť dve a z toho mi tu pobehuje už 27mesačná dcérka,takže sa uchytilo jedno.

zuzuliatko151
24. jún 2015

Dakujem za odpoved @bubinko1506 @annamary27 , som nevedela ze jedno moze stiahnut druhe, neviem sa stale rozhodnut, dvojicky bol vzdy moj sen ale zase aj vacsie riziko je to. Ostali ste po vklade na PN? Pocas pichania injekcii je clovek normalne schopni chodit do prace? Citala som ze niektore babulky aj omdleli pocas pichania, ale asi zavisi na konkretnych injekciach a organizme.

linda10
24. jún 2015

@zuzuliatko151 Ahoj ja tiez rozmyslam ze kolko vlozit,ale tiez som rozhodnuta pre dve lebo chcem aby sa podarilo a budem dufat ze aspon jedno sa ujme.A neboj to budes zvladat ja tiez chodim do prace, a tie injekcie su neni nic ani to neboli ja som uplne prvu ked si pichla nic som necitila,skor som len bola v takom strese 🙂 A nic to nie je.

bubinko1506
24. jún 2015

@zuzuliatko151 ja som chodila normalne do prace. injekcie boli uplne v pohode. akurat v den odberu a vkladu som bola doma, inak som fungovala normalne. ale po vklade som necvicila a snazila sa nenamahat. v case ivf som mala este dost stresove zamestnanie, nastastie som pracu zmenila, tak teraz uz ani stres okolo toho nebude taky velky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre