Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lenocka171
16. máj 2015

@grece ahoj 🙂 ako dopadol odber 🙂?

lenocka171
16. máj 2015

@lilly158 dakujem 🙂 som sa ta chcela opytat ... nevies ci este mozem robit nocne?nemam fyz. Narocnu pracu

grece
16. máj 2015

Ahojte kocky teraz mi volali z GF laboratoria mala som 10 vajicok z toho 4 zrele. Napichli ich ale len 2 mi ostaly. ☹ mali ste niektora takto? A podarilo sa otehotniet? Na transfer mam ist za 3 dni. Bojím sa že to nevijde ☹ .

grece
16. máj 2015

@lenocka171 Lenocka no mam 2 embrijka 🙂 Pondelok mi ich ich vložia. Mala som 4 zrele vajicka ale len 2 ostali tak som trosku sklamana. Prvi krat som ich mala 8 a aj znich mi ostali len 2 a vtedy to nevislo. ☹ Tak teraz dúfam ze sa nam pošťasti. 😀 mali sme slaby spermiogram a co som prekvapená ze som nemala viac zrelich vajícok. Doteraz mi nikto ani len nenaznacil ze mozem mat problemi aj ja s vajickami ale teraz uz zacinam pochybovat o tom ze je somnou vsetko ok. Tak ine mi nezostava len dufat ze vsetko bude ok a ze tie dve embrijka su dost silne a ujmu sa. 😉 Potom dam vediet ako sme dopadli 😵

lenocka171
16. máj 2015

@grece verim tomu ze to vide ;) použiješ pri vklade embryoglue??

karkulka129
16. máj 2015

@grece ahoj. Ano ja som bola sme sa asi videli,ja som mala 11 vajicok,z toho 7 zrelych ktore napichli a aj sa vsetky delia. Vklad budem mat v stredu. Drzim ti velmi palce aby ti to vyslo! 🙂

grece
16. máj 2015

@lenocka171 Nie to mi embriolog neporadil ty si pouzila?

grece
16. máj 2015

@karkulka129 Dakujem aj ja ti drzim palceky daj potom vediet 😉

lenocka171
16. máj 2015

@grece ano . Ja som si dala PK+ embryoscope+embryoglue a musim si poklopkat a na prvy pokus Pozit..... Mne embryologicka vysvetľovala ze ked ho namočia do toho tak zmäkne aj obal a jednoduchšie to bude pre bublinku 🙂

sona1175
16. máj 2015

@grece ahoj, ja som tiez niekdajsia gynfivacka... hlavu hore, ja som mala 6 embryok, 4 zrele, 2 sa oplodnili, obidve o 3 dni vlozili, jedno sa ujalo a je z toho krasny 2,5 rocny syn. Baba, co bola so mnou, mala okolo 20 vajicok, a nic... Takze nie je to vzdy o vysokom pocte odobratych vajicok.

grece
16. máj 2015

@sona1175 Dakujem ti moja toto som potrebovala pocut ze niekomu sa to podarilo ajked jej vlozili na 3 den bez pk. Tesim sa a budem sa snazit brat priklad z teba 😀

sona1175
16. máj 2015

@grece Drzim palce. Chcela som ta povzbudit, ze malo embryok a vklad na 3. den nie je odsudenie na neuspech.
Ale poznam ten pocit dokonale.... Bola som nestastna z toho, ze ine baby maju PK, embryoscope, proste bolo z coho vyberat a co pozorovat.... A ja som dobehla, vhodili do mna to, co zostalo a dnes z toho "zostateho" padam kazdy vecer unavou, lebo sa mu pusa nezavrie a cely den je na nohach.

Chodim sem obcas na tot forum, chyta ma nostalgia a vsetky mate moj obdiv a silne drzanie palcekov.

grece
16. máj 2015

@sona1175 Este raz Ďakuje padlo mi to neuveritelne dobre. Ano je to fakt zlí pocit ked pocujem ze ine maju viac aj mrazacikou a tak aj ked kazdej drzim palce lebo viem cim prechadzaju psichicky aj fyzicky. Tebe gratulujem k malickému musi to byt tvoj najvetsi pokladik 😉 .

grece
17. máj 2015

Kočky chcem sa spýtať či ste brali niečo na posilnenie vajíčok alebo či je nejaké gyn vyšetrenie na to? Všetky odpovede potešia 😉

lilly158
17. máj 2015

@lenocka171 - no ak to zvladas a chces robit este nocne, tak mozes. Ale myslim, ze podla zakona, ked ohlasis zamestnavatelovi pisomne, ze si tehotna, mal by ta odbremenit od nocnych. Urcite budes teraz byvat viac unavena. Ja som bola od 10 tt na PN, lebo som silno krvacala. Ale vsetko dobre dopadlo 🙂

hadimrska61
17. máj 2015

@lenocka171 keď nechceš robiť nočné a sú pre teba vysilujúce stačí ke´d to nahlásiš zamestnávatelovi s potvrdením od lekára a on ti je povinný umožniť robiť len na dve zmeny.Ak ti to nevadí môžeš robiť nočné podľa vlastného uváženia,mám kolegyne ktoré museli z nočných doslovne vyháˇnať 🙂 🙂

lenocka171
17. máj 2015

@lilly158 @hadimrska61 - ja by som chcela chodiť do prace tak ako aj doteraz 🙂 tak dufam ze nebudem mat žiadne problemy 🙂 a lillly ked si išla na PN od 10tt tak ti to neovplyvnilo výšku materskej?

annamary27
17. máj 2015

@grece ahoj,aby sa zadarilo stačí aj jedno 😉 .držím palce a hlavne treba veriť a dúfať,že sa zadarí.

annamary27
17. máj 2015

@lenocka171 ahoj,ja som bola prvé tehu celé na PN a materská bola dobrá,to počítajú z výplaty pred PNkou.

sabuska26
17. máj 2015

ahojte koceny...mam otazku/dilemu ☹ ☹ ☹ ☹ ...................mam si dat jedno ci dve embrijka??? 🙂 poradte mi prosim...lebo my sme pripraveny ak by boli aj na dvojcata 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ...ale neviem sa rozhodnut...dakujem

lilly158
17. máj 2015

@lenocka171 - matersku som mala v celku fajn, pretoze ta sa pocitala z predchadzajuceho kalendarneho roka. Skus pozriet : http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi... horsie je to potom s rodicovskym prispevkom cca 203,- € ☹

annamary27
18. máj 2015

@sabuska26 no je to len a len na vás,my sme boli rozhodnutý vždy pre vklad dvoch embryjok a pri treťom vklade sa uchytila jedna bambulka 😉 .

amy25
18. máj 2015

@sabuska26 ak ste nachystany aj na dvojicky, tak by som urcite vkladala dve.
Mne teraz take dve spinkaju v postielkach. 😉
Ja som ale sla do car s tym ze si odtial odnasam dvojicky. 🙂

zuzana231
18. máj 2015

@sabuska26 ahoj. Ak ste prichystaní na dvojčatá, určite si dajte dve. My sme dali dve a uchytilo sa jedno 🙂

sabuska26
18. máj 2015

annamary27
amy25
zuzana231
koceny dakujem velmi pekne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ak nam schvalia ziadost tak v juli pojdeme na IVF a istotne si dam dve 😉 😀 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

grece
18. máj 2015

@annamary27 Dakujem dnes mi ich dali 2 tak uz len pozityvne rozmyslat aby sa im zapacilo umna a ujali sa boli to 2 embryjka 6 bunkové 🙂

annamary27
18. máj 2015

@grece držím palce 😉 😵 😀

grece
18. máj 2015

@annamary27 Ďakujééém 😵

annamary27
18. máj 2015

@grece akurát včera som videla rozhovor s jednou moderátorkou z Maďarska,ktorá rozprávala o jej pokusoch a ten tretí,čo sa jej vydaril absolútne nepokladala za úspešný,skôr prekliaty,lebo si zle nadávkovala hormóny,kvoli tomu mala menej vajíčok,embryjok len 2 a na druhý den od výberu vajíčok jej hned aj vkladali embryjká a šup akurát ten pokus jej vyšiel.

ja som zas napríklad pred úspešným pokusom bola taká chorá,vybrala som počas stimulácie dvojo antibiotík,prepichávali mi obe nosné dierky kvoli upchatým dutinám a ja som si povedala,ked som čakala na chodbe pred rontgenom dutín,že aj ked mi hádže osud polená pod nohy,tak teraz to vyjde a vyšlo 😀

annamary27
18. máj 2015

@sabuska26 mne raz núkali dokonca vložiť aj tri,embryologička mi vraví,že dve sú 100bunkové blastocysty a tretia je taká slabšia,že teoreticky by sa nemali chytiť všetky tri........no ale ja som si povedala,ale prakticky by som ich musela potom vychovávať ja,tak som ostala len pri tých blastocystách 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre