Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

adulka1979
20. okt 2013

@donatela
@tyli Dievčatá a ten pitný režim? 3 či 4 litre denne?

majkulik
21. okt 2013

@leonie777 bre ranko. no veru, nam to rovnako vychadza. vcera som mala dostat ms a ni. dnes v noci mi bolo velmi zle, az som si myslela, ze nevstanem do prace. ale nic viac, len zle mi bolo, tak predpokladam, ze v priebehu dna dorazi.
V piatok sme nakupili jogurtove drinky, tak som zacala aj mliecne do seba liat. Brucho mam len rochu viac nafucane - ako klasicky pred ms. mne sa zvykne hybat vaha 2- 3 kg v case menzesu 😒 .ale som si vsimla, ze som otravena z tych injekcii. vcera sa mi do nej vyslovene nechcelo a nemam chut na miloskovanie. 😢
a ty ako po vikende?

majkulik
21. okt 2013

@adulka1979 Ahojky, ja si to picham v okoli pupku a striedam strany. striekacky a ihli odkladam, mne to zoberu na gynde. 🙂

donatela
21. okt 2013

@adulka1979 cim viac vypijes, tym lepsie. Mozes pit aj mlieko ci mliecne napoje, aj to pomaha proti ohss. Ale aj cistu vodu, mineralku, caj. Cokolvek. Aj polievka sa pocita;) Mna pocas stimulacie neskutocne smadilo, vypila som aj 5l... A to som taky krpec. Stale som lietala na wecko🙂🙂

dzana33
21. okt 2013

@surikatka200 mne to vyslo, ale je to velmi individualne. Tiez som nic extra necitila-ved sa ani nic citit neda-je to par buniek🙂 Ako sa mi blizil ms, citila som trosku krce v podbrusku, ale vzdy to preslo. Ak nic necitis, nie je to zle znamenie. Mysli pozitivne🙂 My sme mali PK a vkladali 1 blastocytu. Ale je tu kopec zien, ktore otehotneli s takymi, ako tebe vlozili. Takze je prilis skoro, aby si to vzdala. A dobra rada na zaver: nerob si doma tehu testy-nie su take spolahlive ako krv a zbytocne ti mozu ukazat negativny vysledok, aj ked si uz tehu. Drzim palce!🙂

leonie777
21. okt 2013

@majkulik ahoj moja, no ja tiez nejako podobne ☹ cela som nejaka otravena z toho pichania, aj ma to stipe dost ... ms nedorazila ani mne a naj na tom je ze sa na nu ani necitim, ziadne bolesti nic, ja len v poslednej dobe dost zle spim ... snazim sa pit tiez maximum a uz si pripadam, ze nic ine nerobim, len pijem a potom chodim wc ... dufajme, ze nam ms cim skor dorazi, lebo ja som mala poslednu po iui po 36 dnoch a to normalne mavam 24-27 ... dnes je 29 ☹ inak na sebe ziadne zmeny nevnimam, len som nafuknuta a mam take citlivejsie prsia, co nebyva casto pred ms ...

leonie777
21. okt 2013

@adulka1979
@zuzkagal ahojte baby, vitajte v klube 🙂 ja picham od minulej stredy, tak o dva dni skorej ako vy ... drzime si palce, aby to hladko prebehlo, ako sa dari s pichanim? tiez mi to picha drahy a dost to stipe ... aky vam dali protokol, ja som na dlhom a nedockavo cakam kramy, kedze uz 2 dni mi meskaju ☹

tyli
21. okt 2013

@adulka1979 čím viac vody vypiješ, tým lepšie. ja sa snažím, ale 4 l sa mi ešte nepodarilo vypiť. max. 3 litre a aj to len niekedy. ale ako píšem čím viac, tým lepšie 🙂 ako píše @donatela rátajú sa do toho aj polievky, čaje...... s tým mliekom neviem ako to je, mne raz dávnejšie doktor hovoril, že mliečne nápoje sa nerátajú, tak toto veru neviem...
držím palce 🙂

donatela
21. okt 2013

@tyli
@adulka1979 mlieko a mliecne kvoli bielkovinam...

sarin
21. okt 2013

ahojte zeny,.. ja som taka nahnevana na tu recepcnu ... ona ma objednala o dva tyzdne namiesto o tri,.. uz vidim, ze nebudu este vysledky a budem cakat dalsie dva tyzdne,... potom jej asi ublizim 😅

tyli
21. okt 2013

@sarin skús tam zavolať a preobjednať sa. mne zatiaľ vždy vyšli v ústrety. dokonca raz keď som chcela skorší termín a nemali, mi po pol dni volala, že im niekto zrušil termín, či mám oň záujem. takže dá sa 🙂

majkulik
21. okt 2013

@leonie777 no musime to dako vydrzat. ja tiez chodim stale na wc . . je to otravne - vcera sme boli na ture, a bola som ako prietokovy ohrievac. sa smiali na mne. a to nam este pridaju imjekcii . . .to este len bude, len nech uz ta ms dorazi. Rozmyslala si, kolko bubliniek si das vlozit?

majkulik
21. okt 2013

Kedy sa plati ta najvyssia suma? v den OPU alebo vkladu??

leonie777
21. okt 2013

@majkulik sranda, lebo aj my sme boli na prechadzku v lese a tiez som bola spotena a horuca cela 🙂 ta ms ma serie, vobec nemam pocit, zeby som ju mala dostat ☹ robila som pre istotu test, je biely, takze o tomto to nebude ☹ ... fu ani nehovor, ze este viac injekcii, strasne chcem aby nam to vyslo narovnako 🙂 co navrhujes aby sme si dali, nech sa ms spusti? som zvedava kolko vajicok budem mat zrelych a kolko sa oplodni, podla toho by som si dala vlozit ... keby bol idealny stav, ze budem mat 4 oplodnene, tak 2 vkladam a 2 dam mrazit a tie dam vlozit potom 🙂 dohodli sme sa doma, ze chceme 2x2 🙂 najskor chalanov a potom baby 🙂 ... ale nemyslim, ze tolkoto stastia by mal ten tam hore pre nas nachystane 🙂 ty mas ake smele predstavy?

leonie777
21. okt 2013

@majkulik mne to tak povedali, ze ostatne poplatky platim bud postupne ako sa bude robit opu a potom vklad, alebo naraz vsetko pri vklade ...

majkulik
21. okt 2013

@leonie777 no prave moje telo sa tvari, ze by uz aj chcelo dostat, ale dako sa to tam mechli. ☹
to by bolo super, keby nam to vyslo vsetko narovnako. my tiez dame vlozi 2. a uvidime ako to dopadne.
4 deti? si trúfate. prajem ti, aby vam to vyslo podla predstav.
Myslis, ze pohar cerveneho vina?

sarah00
21. okt 2013

ahojte dievčatá, prosím Vás od ktorého dňa sa pichajú injekcie pri dlhom protokole? 30.10. som objednaná na konzultáciu a to budem 15 DC. tak či stíham už tento cyklus 🙂 teda ak mi dajú dlhý protokol, lebo to ešte neviem. podľa čoho to zadeľujú či dlhý alebo krátky?

majkulik
21. okt 2013

@sarah00 Ahoj. Dava sa to podla tvojho HP. Kazda mame individualny den, kedy zaciname. Ja som zacinala 22. DC. cize ak ti daju dlhy, tak teoreticky stihas.

sarah00
21. okt 2013

@majkulik u nás vraj všetko v poriadku aj SP aj moje hormóny. no som zvedavá 🙂

mauerka
21. okt 2013

@sarah00 Ja som pichala pri dlhom na 25DC prve Diphereline.

majkulik
21. okt 2013

@sarah00 tam ide o vysku hormonu v tvojej krvi.

mauerka
21. okt 2013

Dievcata, dnes idem po polroku kuknut osadenstvo v GF - mam 3D ultrazvuk u Drabeka 🙂 Taky zvlastny pocit ist tam bruškatá 🙂 Ked budu fotky, tak vam nejake motivacne hodim....

majkulik
21. okt 2013

@mauerka meskal ti vtedy ms? davala si si nieco na vyvolanie?

sarah00
21. okt 2013

@majkulik aha, to ma nenapadlo 🙂

@mauerka jeeeej, tak si to uži na 3D a teším sa na fotečky 🙂 prosím ťa, tie chilli tobolky si odporúčala ešte s niečim, kedy je dobré to začať brať pred IVF?

mauerka
21. okt 2013

@majkulik Meskal mi asi 4 dni. Vtedy som to nijak nesilila. Pred ET som brala chilli, potom neskor okrem inych bromelain, Q10, C,D, mater. kasicku...

mauerka
21. okt 2013

@sarah00 Dakujem 🙂 chilli som brala od OPU, az take 4 dni po ET, takze dohromady najakych 9 dni... Pred IVF sme absolvovali 3xIUI - uz v tom case som brala Q10, C,D, mater. kasicku, INOSITOL, melatonin

sarah00
21. okt 2013

@mauerka ja som tiež pred IUI brala kadečo, femibion, Q10, C, Macu a teraz som to práve všetko vyradila, okrem Cečka, to beriem stále. a tie chilli tobolky by sa dali objednať u teba ešte?

leonie777
21. okt 2013

@majkulik 🙂)) som sa pobavila pri tom cisle, ale ano zvladli by sme ako povedal drahy aj 4 kusy 🙂)) cervene skusam po pohariku kazdy vecer a nic ☹ som este viac nervozna a podrazdena, ked sa to nespusti do stredy volam do GF ze co dalej.
@sarah00 tak ako povedala majkulik, ja zalezi od tvojho hp tiez mam dlhy protokol, ja som zacinala 23 DC a teraz nedockavo cakam ms ... ak bude u teba vsetko ok, tak ta nastavia a stihas v pohode aj dlhy protokol

zuzkagal
21. okt 2013

@leonie777 @adulka1979 ahojte 🙂 ja chodim na injekcie kazde rano do GF. ja ihly neznasam a moj drahy tak isto. vobec to nestipe, ani to necitim. Ja mam dlhy protokol a tiez uz cakam na ms, ma prist v stredu, tak dufam, ze aj pride. Inak citam to o tej vode, to akoze mam vypit 3-4l vody denne? preco mne nieco take Dr. ani nikto iny nepovedal ? :(

leonie777
21. okt 2013

@mauerka pozdravuj babatko v brusku a tesime sa na fotky 🙂 my sme teraz v GF ako na klaviri pred ivf ... ozaj nemas skusenost co by mohlo pomoct urychlit ms? mam dlhy protokol, picham diphereline od 23 dc a dnes som 29 dc, obycajne mi ms nikdy nemeska, mavat max do 27 dc a teraz sa jej akosi nechce a ja som taka hromada nervov, ze si vadim uz aj sama sebe ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre