Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mirkaaak
22. okt 2013

@mauerka dakujem 😉

lucia2505
22. okt 2013

Ahojte babi, predávam krásne strieborné šperky za veľkoobchodné ceny, polovica cien v obchodoch. Ak by ste mali záujem, tak mi napíšte a pošlem foto aj s cenami...ďakujem 🙂

adulka1979
22. okt 2013

@leonie777 Ahoj, ja si tiež pichám Diphereline, zatiaľ mi mešká ms len deň a v GF mi povedali, že ak nepríde do týždňa, mám prísť do GF na kontrolu.

adulka1979
22. okt 2013

Baby dlhý protokol je vlastne mesiac?

majkulik
23. okt 2013
minis
23. okt 2013

Ahojte, teraz v nedelu mi vkladali dve 5-6 dnove blastocysty, min. tyzden v utorok som bola na punkciu, je to nas prvy pokus IVF. chcem sa spytat, ci je normalne, ze som mala v pondelok, hned na druhy den po transfere sem tam take "bolesti", pichnutia, ako ked ma prist menzes... snazim sa nesledovat sa, ale niekedy sa to neda 🙂

petkaa28
23. okt 2013

@minis boliestky a pichnutia kde tu sú uuuplne v pohode 🙂)

mauerka
23. okt 2013

@minis Budes sa sledovat ci chces al. nie 🙂 Vsetko take je normalne, aj bolesti v prsiach, aj v podbrusku. Teraz uz nespravis nic, bud je to tam al. nie - si 4. den po ET Vkladaj Utrogestan a skus normalne fungovat ako pred OPU.
Drzim prsty 🙂

mauerka
23. okt 2013

@adulka1979 U mna bol DP od 26.DC do 16.DC - teda necely mesiac.

petkaa28
23. okt 2013

@adulka1979 necelý 🙂 závisí od toho ako ti zaberie liečba.. Ja som brala inj o tyzden dlhšie ako baby s ktorými som začala rovnako...18.7. Sme začali s inj a 17.8. Bol transfer

leonie777
23. okt 2013

@sheronka si velmi zlata, ze ma pozbudzujes, dnesna injekcia bola paradoxne prva bezbolestna! 🙂 a mas pravdu, ze to stoji zato, ked sa to vsetko podari 🙂 ty neplanujes este jedno?

minis
23. okt 2013

@mauerka
@petkaa28
no, sak asi sa budem sledovat 🙂 🙂. aj ked som si povedala, ze nechcem na TO myslet 🙂 na krv mam ist bud. tyzden v stredu, mam si urobit test ( ak uz nevydrzim 🙂) ) , v utorok napriklad??? :D ja viem ze davam mozno blbe otazky 🙂, ale tak hadam mi poradite 😅 . dakujem 🙂

leonie777
23. okt 2013

@majkulik
zlatinko ja som asi sisi, ale neviem si technicky predstavit ako dostanem do inzulinky ten roztok z flasticky? natiahnem ho odtial??? inak dnes huraaaaa, prva bezbolestna injekcia 🙂 tak som povzbudena 🙂 ms nikde a myslim, ze ani nedojde, bolia ma oba vajecniky tak trocha obcas pocas dna ... nic zavazne, ale myslim, ze ako mi pisala jedna baba, ze ms ani dostat nemusim, ze lekari si to nastavia aj bez nej, tak v piatok budem mudrejsia idem do GF ... a ako tak vidim, tak si stale o krok vpred predomnou 🙂 ale nenecham ta v tom samu, budem sa dozadovat terminu co daju aj tebe 🙂 vela pijem aj ja ... kedze nemam ms tak neviem ci je dobre este pit tu alchemiku ... tieto dva dni som sa nato vybodla 🙂 presna ako pises, aj ja si planujem pitie aj jedenie 🙂 koselu chces mat novu akoze herecka na opu??? 🙂 ja si vezmem taku so smajlikom co mam a mala som ju na laparke, vsetky sestricka a lekari sa tesili, ze aka pozitivita okolo mna 🙂

petkaa28
23. okt 2013

@minis určite sa budes sledovať :D ak nie máš môj obdiv :DD
Test si nerob... Ten den hore dole ta uz nezabije... Niektoré baby tu si ho robili den pred krvou a bol negat aj ked krv bola pozitív....tohto som sa bála, tak som si nerobila...🙂)

leonie777
23. okt 2013

@majkulik tomu sa hovori, ze nezanedbavas pripravu a uz spekulujes co budes nosit oblecene ako tehula 🙂 ja zas uvazujem ako originalne by som drahemu oznamila, keby nam to vyslo 🙂)) co tvoje rozhodnutie? kolko si das vlozit???

minis
23. okt 2013

@petkaa28 viem ze budem mat pokusenie....nastastie nemam kupeny doma 🙂, ale sak snad vydrzim....a ty si ako na tom? ak sa mozem spytat

leonie777
23. okt 2013

@adulka1979 tak sme na tom rovnako, aj mne ms nedorazila, som teraz 30 dc a myslim ze ani nedorazi, baby tu mi spominali, ze mozem mat vdaka diphereline aj cyklus bez ms, dnes uz picham 8 injekciu a ak ms nedorazi, tak v piatok idem aj ja do GF 🙂

petkaa28
23. okt 2013

@minis to pokušenie bola moja nočná mora :D odmietala som chodit do obchodu, aby som nezabludila do lekárne :DD vydrzis 🙂)) hovor si, ze uz iba 5 dni, uz len 4 :DD a v den D nebudeš chcieť do gf ani zavolať po výsledky od stresu :DD ma sa volať od 14:00, ja som volala 15:05??? A sestrička, ze vy ste nebola zvedava doteraz??? :DDD
Ja som velmi pozitívne na tom 🙂)) len nechcem nic zakríknuť, tak len tak opatrne zatiaľ 🙂))

leonie777
23. okt 2013

@majkulik jupiiii, teraz citam ze ides aj ty vkladat dvojky 🙂 boze to bude deti v parku 🙂 vase dve, nase a polovica bab tu tiez riesi dvojky 🙂 ja sa tak tesim 🙂

leonie777
23. okt 2013

@adulka1979
@petkaa28
@mauerka
@majkulik baby teraz ma napadlo, neviem aky bude postup dalej ... teraz pichame DP dihereline az do opu? a viem, ze pred opu este pregnyl, teda ja to mam napisane a mam tam este nejake dalsie injekcie co budeme pichat aj po opu??? ako to vlastne je?

majkulik
23. okt 2013

@leonie777 🙂 si zlata. ja si roztok natiahnem normalne do klasickej striekacky a potom vytiahnem inzulinkou. Super ,tesim sa, ze nebolela. Inak ja som si vcera dala vinko a ta vecerna stipala velmi velmi.
no ja nocne kosele nemam 🙂 , takze si musim kupit - ale nezohnala som aku som chcela, tak drahy mal nervy. ale ja to nevzdavam, ja si najdem taku co mi padne do oka. Ty si bola na laparke? chudatko.
urcite davame vkladat dve, ked budu. a ked budu dvojky, tak bude vacsia sranda.
mna dnes po par dnoch konecne neboli brucho. konecne. dost to otravovalo. Zajtra idem na prvu kontrolu, tak som zvedava.
Ako to poviem? neviem, mam par napadov. ty si nad tym rozmyslala? napadlo ta nieco?

petkaa28
23. okt 2013

@leonie777 nie, vsetko pichas do opu. Pri každej kontrole ti podla stavu folikulov povedia ako si máš upraviť dávky, co pridať alebo ubrať.

leonie777
23. okt 2013

takze potom si ten roztok natiahnes do inzulinky zo striekacky??? vojde tam ta kratka inzulinova ihla? zajtra to asi skusim, mohlo by to menej boliet ... nocne kosele ani ja nemam, len hentu smajlikovu ked som sla v maji na laparku, ci je u mna vsetko v poriadku 🙂 dam ti typ na nocne kosele a pyzama, v centrali je taky obchod a maju skvely vyber: http://www.central.sk/sk/zoznam-obchodov/moda/etam mrkni tam si mozno vyberies ... aj my si hovorime, ze keby dvojky tak bude sranda, aj ked drahy ma dvojky v rodine 🙂 som velmi zvedava co budes mat nove po kontrole zajtra ... kedy tam ides? hned rano na krv aj sono? lebo neviem kedy mam ist v piatok ja? asi si zavolam ...
prave nemam nejaky origos napad, alebo ako sa poznam, tak nevydrzim s testovanim ... ale minule som tu videla take dudliky s napisom co jedna baba odfotila, tak skusim mozno zohnat dudel a poslem ho drahemu do roboty s tym, ze cakam dole 🙂))

leonie777
23. okt 2013

@petkaa28 tak sa teda musim modlit, aby vsetko prebehlo ako ma a bude opu cim skorej 🙂

minis
23. okt 2013

baby, ja som mala dlhy protokol, pichala som skoro mesiac. diph., gonal, luveris. treba si kupit este dlhsie ihli , aby ste mohli natiahnut tu tekutinu, zmiesat, natiahnut uz zmiesanu do striekacky a vymenit ihlu ktorou si to pichnes, tu kratku.... 🙂

majkulik
23. okt 2013

@leonie777 Na kontrole ti povedia co dalej budes pichat k tomu co uz pichas a v akych davkach. tak ako pisali baby. Inzulinkou to vytiahnem tak, ze zo striekacky dam dole ihli a z toho otvoru inzulinkou vytiahnem ten roztok - ako natahujem inzulinkou, tak vytlacam klaciskou striekackou 🙂 jednoduche.
Dik za tip, zajtra tam asi zbehnem rovno po navsteve v GF - je to blizucko a aj tak idem nieco vybavit do vedlajsej budovy. Idem tam rano - 8:00 +/- . 🙂
Vidis to - mne sa paci aj to, ze si nakreslit na brusko ze "Loading" ako pri pocitacoch 🙂 Neviem este. . .
Som zvedava, co ti v piatok povedia.

majkulik
23. okt 2013

@petkaa28 Ako sa mas? Dake zvlastne stavy mavas?

mauerka
23. okt 2013

@minis Baby riesili nie pichanie tymi klasickymi ihlami, ale inzulinkami - tie su tenucke, nebolia, lahko sa vpichnu...
Testovala som jak besna - stale negativne az na 10. den, ked som uz vsetko oplakala a mala som ist na krv, tak sa na teste objavil duch a krv bola pozitivna. Preto radim kazdemu - nestresujte sa testami, vyckajte do krvi.

leonie777
23. okt 2013

@majkulik teraz mi to je jasne 🙂 zajtra urobim prvy pokus inzulinkou, podla tvojich pokynov 🙂 sak blondinka som, co ti poviem 🙂 ty uz zajtra budes poucena co budes pichat este, len dufam, ze to neznamena, budeme pichat viac vpichov, ale dame to do jednej striekacky ... ja uz teraz mam paniku kazde rano z ihly ☹ som posero 🙂 drzim palce, kup si krasnu kosielku kludne aj taku ako mam ja 🙂 budeme tam dvojka dufam spolu 🙂 inak tematicke ... loading je super tiez, origos 🙂

minis
23. okt 2013

@mauerka budem robit vsetko preto, aby som vydrzala ;) pri IUI ( 3x) som vydrzala netestovat, len raz som spravila test, tak hadam vydrzim aj teraz 🙂
vsetko je tak, ako ma byt ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre