Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nancsy
20. jan 2014

Ahojte baby,mala som dlhšiu prestávku kvôli neúspešnemu prvevu IVF.Som z toho smutná doteraz,snažím sa cez to preniesť..,chcem sa spýtať,ked ste podali ziadost na schválenie IVF, zavolali vám z GF, že je to už schválené? Ja si to už nepamätám,ako to bolo po prvý krát. Vďaka

majkulik
20. jan 2014

@leonie777 haha, kiez by. velmi by som sa tesila, ale nedavam tomu daku velku sancu. a aj keby, neopustila by som vas 😉

lesik
20. jan 2014

@waitiekatie Ahojcek.No co teda ideme na to vo februari ci kedy ked pises,ze si dostala uz vyvolavacku?Ako dopadla konzultacia?Ja mam predpisany Estradiol a na 14.den cyklu mam prist na ultrazvuk a asi aj na krv.Harbulak mi vobec nerobil ultrazvuk, co ma dost prekvapilo,cakala som,ze ma vysetri.Nie,ze by mi to chybalo 🙂 🙂 🙂 Ozik,to tlacivo co sme teraz vypisovali,teda dufam aj ty do zdravotnej poistovne ohladom ohladom KET,tak vyrozumenie z poistovne trva asi mesiac?Fuha,to vsetko musi ist cez zdravotnu,aj ked si zakrok hradim sama?Asi musia byt upovedomeni,ze KET sa bude realizovat ci ako?

silvik1
20. jan 2014

@nancsy ahoj. zavolali mi z GF, že je to schválené a rovno som si dohodla ďalšiu konzultáciu.

elabka
20. jan 2014

Caute pipinky... 5/12/2013 sme vypisali ziadost do VSZP o IVF... stale mi nevolaju z GF, ci je to schvalene a to je uz viac ako mesiac ☹ ja viem, ze boli medzi tym sviatky... ale som z toho trocha nervozna.... minuly tyzden sme mali geneticke testy... mozno cakaju na vysledky tychto testov a budu nam volat, ked budu aj vysledky aj schvalenie...? Nemate skusenost?

ranya
20. jan 2014

@elabka ja som robila v poistovni, volali nam baby, ci im to bolo schvalene. skus. ja som ale nie vo vszp

elabka
20. jan 2014

@ranya to nie je zly napad 😉 obcas mi to vazne nepali.... Dik

waitiekatie
20. jan 2014

@leonie777 veru, casto je to tazke najma pri pohlade do kocika... vzdy si pomyslim "preco ja?" ......... preto, aby som vedela, aku hodnotu to ma.. 😉 dostala som Estrofem a Utrogestan.. mne hovoril, ze kontrolu skor k tomu 14dnu a ja s nim plne suhlasim... pojdem DC14, resp podla toho, ako to bude vychadzat... no a vyvolavacku mi pichli dnes, takze ratam ze tak do tyzdna dostanem milostivu.. a od dnes si ordinujem to cervene aj ja 😀 a hrncom som sa veeelice tesila, lebo podobne som si chcela kupit... a dostat za 10e hrnce co stoja 80e nikdy neni na skodu...len mne nema kto tie riady utierat... mangel sa furt vyhovara a teraz bude 3 sady utierat 😎

zuzkagal
20. jan 2014

Ahojte dievcata 🙂 ja som bola cely vikend u rodicov bez muza, ten robil. Bola som zo starou partiou vonku ako za starych cias, trosku sme popili, vela pokecali posmiali... 😀 Zeny tak som si oddychla, uplne iny clovek zo mna... Btw ja som dostala ms po 23 dnoch a mala som len 4 dni.. akoze co sa toto tu deje 🙂

waitiekatie
20. jan 2014

@lesik no ja som uz na ceste ku KET, neviem ako ty 🙂 cakam ms do tyzdna a potom mam postup ako ty... len teda ja som ziadne tlacivo do poistovne nepodpisovala, vobec neviem preco ti ho davali.. dal mi len info o KET, informovany suhlas co treba ist notarovi a recept... nic viac...tak neviem co to tvoje ma znamenat.. dokonca ani o tej vyssej cene KET nehovoril... ja som sa este pytala dokedy mam cakat na ms a nakoniec mi pichli agolutin... no a sestricky som sa pytala ze ako je to s transferom, lebo ja by som chcela najprv prirodzene oplodnene dat a ona ze to mam na tom sone povedat... takze tot moja 10 min navsteva... tiez som si myslela ze ma vysetri,ale kvoli tomu ze v akej faze cyklu som kvoli tomu agoluitnu.. ale som dc 23, tak sa s tym nebabral.. a tiez mi to nechyba... sak uz ma videla polka bratislavy rozcapenu, stacilo 😀 😀

waitiekatie
20. jan 2014

@elabka nestresuj sa, zavolaj im a priamo sa na to opytaj, ze ci schvalenie este nie je, alebo sa caka na vysledky testov... zbytocne budes nervacit... a oni nemaju videohovor, nevedia ktora sa to pytala, ani keby si co mysleli... 😉 😉 stres navyse ti nijako neprospeje.. nam trvalo schvalenie od 14.8.2013 do 23.9.2013... ale je pravda, ze tie sviatky to mohli spomalit... kludne sa na to spytaj...

waitiekatie
20. jan 2014

@zuzkagal vidis, toto ti bolo treba... a aj milostivej sa uracilo... sak 4 dni plne stacia, naco viac... nech ti ta dobra nalada dlho vydrzi!!!! 😎

leonie777
20. jan 2014

@majkulik, zelam ti to zo srdca 🙂 a ani sa nenahnevam, ked to tebe vyjde 🙂))
@waitiekatie, suhlasim, pojdem teda na utz aj ja 14 dc co bude 29.1.
@zuzkagal, vidis, skvele si si povyrazila a prisla na ine myslienky, teraz v pokoji planuj ket 🙂
@lesik tiez idem coskoro na ket a ziadne papiere pre poistovnu sme nevypisovali ani nedostali ... nepomylila si si to?

zuzkagal
20. jan 2014

@waitiekatie vsak milostiva prisla skor ako som ju ocakavala, dakujem pondelky v praci su katastrofa, ale drzim stale dobru naladu 🙂

guginenka
20. jan 2014

@elabka - ja som pri prvom IVF tiez volala do svojej poistovne kazdy druhy den a pytala sa,ze kedy a ako a tak dalej. ale treba brat do uvahy naozaj aj sviatky. vseeeeetko sa poposuvalo.volaj, bombarduj - a mozno ti medzi tym aj z centra zavolaju 🙂

zuzkagal
20. jan 2014

@leonie777 ket este nie, nechcem tlacit na pilu, vsetko ma svoj cas... stale som rozhodnuta, ze pojdem v maji, to je taky lasky cas, v maji sme sa aj brali, v maji budeme aj plodit 🙂

guginenka
20. jan 2014

ahojte baby, ja som sa chcela s vami poradit ci brat popri stimulacii Inofolic alebo len femibion?
dakujem vam velmi pekne za rady 🙂

nancsy
20. jan 2014

@silvik1 ahoj, ďakujem . Už som tam aj volala,mám to schválené aj ja.

lesik
20. jan 2014

@waitiekatie
@leonie777 no a co som bola na praskoch?ci co? 🙂 🙂 🙂 Ved ziadne este neberiem.Ano, sestricka mi dala papier na informovany suhlas na potvrdenie k notarovi,potom som vypisovala tlacivo skoro to iste ako pri IVF...Jaaaj babulky,ved mne este brali krv.Aha,tak asi preto Harbi 🙂 ako to pekne znie,mi dal urobit vysetrenie na markery,pretoze HCG mi kleslo,takze chce vylucit nejaku hematologicku odchylku.

waitiekatie
20. jan 2014

@guginenka ja som si davala Inofolic,ani som sa nepytala..a mala som vsetky vajicka ok..myslim,ze to bolo aj vdaka tomu..teraz si tiez davam,ale uz len dominam balenie..

dieselxxx
20. jan 2014

Ahojček babenky, mohli by ste mi prosím Vás stručne napísať ako prebieha IVF? Idem na zákrok a povedali mi,že si mám zobrať papuče a košeľu :D to je všetko. Rada by som vedela:
1) Koľko to trvá ?
2) Kedy Vás púšťajú domov? (aby aspoň priateľ vedel, koľko ma bude čakať)
3) Anesteziologičku nemám, tam mi spravia vyšetrenie?
4) Môžem byť namaľovaná či nič ani lak na nechtách (viem,trápne,ale v nemocnici som nemohla nič)?
5) Na lačno som pochopila :D
6) Kedy je vklad embrya - za 2 dni? či?
Staaaaaaaaaaaaašneeeeeeeeeee mi pomôžete ............... silno ďakujem vopred!!!!!!!!!!

adulka1979
20. jan 2014

@dieselxxx
Ahoj
1, 2, Je to krátkodobý zákrok. O 9,00 som išla na izbu, čakala som asi 40min. kým ma zobrali, prišla anesteziologička, vyplnili sme dotazník, napichla mi kanylu. Zobudila som sa v posteli a cca o 12,00 som išla domov. Priateľovi povedia, kedy sa má vrátiť po teba.
3, Anesteziologička príde pred zákrokom, vyplníš dotazník. Samozrejme musíš mať spravené predoperačné vyšetrenia.
4, Nemôžeš byť namaľovaná a ani lak na nechtoch sa neodporúča.
5, Na lačno, môžeš jesť deň predtým ľahké jedlá , piť najneskôr o polnoci naposledy, potom len ráno zapiť tabletky hltom vody, čo ti dali.
6, Vklad je podľa toho, či máš PK /5 dní/, alebo nemáš, to je asi 2-3 dni.

sarah00
20. jan 2014

@guginenka ja som brala čistý inositol (to je zložka, ktorá je v "lieku" Inofolic a mala som síce "len" 7 vajíčok, ale všetky boli zrelé a okrem jedného sa oplodnili všetky. ja myslím, že na to mal vplyv práve ten inositol. Držím palce 🙂

sarah00
20. jan 2014

@dieselxxx @adulka1979 ja so namaľovaná bola, aj holky, čo boli so mnou a v pohode, dokonca jedna mala sýtočervený lak na nechtoch a nikto sa nad tým nepozastavil 😉 A celkovo zákrok je fakt v pohode 🙂

guginenka
20. jan 2014

@waitiekatie - a kedz a ako dlho si to btala pred ET?

guginenka
20. jan 2014

@sarah00 - diky a ten inositol si kde zohnala?

waitiekatie
20. jan 2014

@guginenka zacala som niekedy s septembri este pred IVF, davala som si striedavo 1-2 sacky... dva len v oktobri, v obdobi, ked malo dojst k ovulke...ale potom celkom pred iVF som si davala len po 1, aby sa to velmi nebilo s tymi hormonami... ja som si to vacsinou v robote supla do nesladeneho caju, neskor po kave (nemalo by sa to kombinovat s kavou a alkoholom) je to bez chuti, ale lepsie mi to vyhovuje v caji, mam vo velkom hrnci uvareny a postupne sa to rozpusti... no a ET bol pred vianocami, cize celkovo ho beriem cca 5 mesiacov a pred ET cca 2 mesiace..

zuzi20
20. jan 2014

@waitiekatie ahoj, chcem sa ťa spytat, tebe nedali prednison pred KET? Preco to jednym davaju a druhym nie? Ja som brala asi mesiac pre KET a potom po vklade mi to znizili na pol tbl denne.

waitiekatie
20. jan 2014

@zuzi20 ja som sa tiez divila ze nie, lebo som to cakala, ale nedali... ja neviem, nemas protilatky nejake?? lebo mne povedala po OPU embryologicka, ze aj ked z krvi su negativne, moze sa to prejavit pri oplodneni - tzn. ze sa neoplodnia, alebo minimum.. no a potom mi povedala, ze urcite nemam protilatky, lebo sa pekne oplodnili.. tak ja neviem, od coho to zavisi... nemas nahodou PCOS aj s inzulinovou rezistenciou??

waitiekatie
20. jan 2014

@zuzi20 niektore kocky tu pisai, ze pred KET brali aj antikoncepciu, ale o tom tiez nebola rec... ja neviem, asi je to fakt vysoko individualne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre