Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mauerka
8. feb 2013

@monosana Ahoj, sice nemam vlastnu skusenost /ja som sla na 14DC, kedze mavam ovulu neskor, tak som to narocky posunula/, ale nemyslim si, zeby ta tam niekto kvoli folikulometrii chcel vidiet znova - sono+krv, nasledne zavolaju, kedy pregnyl

sarah00
8. feb 2013

ahojte. bola som ráno na krv a sono pred IUI. som 11 DC a na sone nevidela žiadne foliky 😢 objednali ma opäť na pondelok. myslíte, že je nejaká šanca, aby ešte narástli? cyklus mámvam pravidelný 29-30 dní a ovuláciu vždy cítim okolo 14 dc, ale keď tam žiadne nevideli, tak asi nemá čo dorásť, že? 😒

inak bola som takto ráno prvýkrát a strašne ma zarazilo koľko tam bolo ľudí 😕

monosana
8. feb 2013

@mauerka aha. Tak asi aj ja to posuniem o den , na 13DC aspon. Asi to budu vediet lepsie urcit, ze kedy pichnut Pregnyl. Oni sa rozhoduju podla velkosti folikulu a aj podla hormonov v krvi?
Ďakujem ti za pomoc 🙂 Krááásny piatkovy vecer!
Ps: Ty si este netestla? 😉

mauerka
8. feb 2013

@monosana Este nie, co si...? Tych sklamani z bielych testov uz bolo dost, takze bud som alebo nie - testovanim to nezmenim. A rozhodla si sa dobre podla mna - ovulujes podobne ako ja neskor, 13DC bude v poho.

mauerka
8. feb 2013

@sarah00 Je tam natresk, ze? ☹
noooo a tym folikom - si si ista, ze ovulujes - meras BT? Mozno bude tento mesiac posunuta, alebo horsi variant - obcasny anovulak ☹ co sa bezne stava, nic to neznamena.

sarah00
8. feb 2013

@mauerka no nátresk veru riadny

BT som merala hneď na začiatku ako sme sa rozhodli mať bábo a ovulka mi vychádzala, ja ju aj dosť cítim, hlavne ľavú stranu tá ma vie potrápiť. ale niekoľkokrát som bola v čase ovulácie na kontrole (nie priamo na folikulometrii) a nikdy mi lekár nepovedal, že tam nič nie je, vždy bolo všetko v poriadku. inak ešte ma zarazila jedna vec, tá lekárska, čo robí sono mi hovorí, že "nemôžem nájsť vaječníky, to máte tak bežne, alebo to len mne sa nedarí?" som na tú obrazovku kukala ako puk, že čo to splieta, ale teda ani ja som nič nevidela, aj keď nie som si istá, či by som to aj vedela rozoznať. ach jo. myslíte, že má význam robiť ovulačné testy? keď som brala clostyl, nebude to nejak ovplyvňovať? že by som skúsila aj takto overiť. a možno mám blbé otázky, ale ja som doteraz bola iba "teoretik" a teraz už aj praktik 😀 no a ono tá teoria je fakt o inom 🙂 🙂 🙂

mauerka
8. feb 2013

@sarah00 Urcite si sprav testy a aj si strc teplomerik od zajtra rana este aspon 5 dni za sebou - budeme mudrejsie. Robila ti sono dr. Stenova? Taka blond. okolo 40tky...?

sarah00
8. feb 2013

@mauerka taká chudá? neviem, nemala menovku 😖 ale bola blondína, vlasy v cope, nie moc namaľovaná. skúsim teda tie testy a aj merať. Ďakujem za radu 😲

monosana
8. feb 2013

@mauerka ja len tak, ze zo zvedavosti 😀 Pjepáááč! A inac aj ta chapem, aj ja uz mam plne zuby z tych bielych testov, mozno ani ja nebudem skusat, kym nebudem 14DPO 🙂 Hej, aj ja si myslim, ze staci na 13DC. Dufam, ze teraz to nebude nejak raplovať a budem mat skorsie ovu, to by bola ironia osudu 😖

hrustik1
8. feb 2013

Joj dievcata, cely vecer len placem. Tak som sa pohadala s muzom kvoli ivf-ku. Dnes som bola na konzultacii a na zaklade vsetkych vysledkov vysetreni nam odporucili ivf. Ja som uplne v poriadku a mm ma malo "A" spermii a k tomu ma 40% defektnost. Kedze som bola dnes u lekara sama, tak som prisla domov s tym ze som podpisala ziadost na ivf. A on hned zacal s tym, ze on chce dieta len prirodzenou cestou a ivf je uplne posledna moznost. Snazime sa uz 2,5 roka - ja som uz z toho celeho na nervy. Som strasne unavena z toho, ze kazdy mesiac cakam ci sa poradilo alebo nie ☹ Chodila som na folikulometriu, brala som Clostylbegyt a nic ... a teraz ked sa ukazalo, ze problem je na jeho strane tak sa stavia na zadne. Ze on to este chce dalej skusat prirodzene ... Ked som sa ho pytala co pre to uz urobil - nevedel mi odpovedat. Neprestal fajcit, necvici, nechce jest ziadne vitaminy - proste nic!!!! Ja uz nechcem cakat dalsi rok - dva!!!! Uz jednoducho nevladzem!!!

2lil
8. feb 2013

Ahojte baby,... od zajtra pichám už aj menopur... už to tu tuším bolo písané ale opakovanie je matka múdrosti 🙂 ... môžem si pichnúť s jednou vodičkou dva prášky? ... pichám 150 IU ... a ešte by som chcela vedieť či nevadí keď pichám všetky tri injekcie (diphe+purogen+menopur) na jednu stranu v podbrušku do tesnej blízkosti? striedam strany ale vždy všetko do jednej a rozpätie tak max 1cm ... blbé otázky viem ale... 😉 ... ĎAKUJEM 🙂

mauerka
8. feb 2013

@hrustik1 Mrzi ma to a uplne ta chapem. Citala som ta viackrat a zda sa, ze mm sa uspokojil s tym, ze deticky uz mate a nebude nasilu skusat nic invazivne... Pokial viem, ziadost o ivf-ko podpisujes len ty. On by aj na obycajne IUI musel odovzdat spermose - tak mi napadla "zakerna" myslienka - co tak uhrat to na to, ze sa bude jednat len o IUI...a pritom by si potajomky podstupila ivf? Mozno totalna blbost, ale mozno schodna cesta...

2lil
8. feb 2013

@hrustik1 ahoj hrustik ... neplač... chlapom to dlhšie trvá kým si uvedomia že asi inak to nepôjde alebo je len malá šanca... nechaj ho trošku vychladnúť...máš predsa cca 4-5týždňov pokiaľ žiadosť príde schválená... povedz mu že oka tak prirodzene ale že teda nech prestane fajčiť, začne chodiť cvičiť stravuje sa zdravo...a že sa vám to isto podarí ak k tomu pridá ešte aj vitamíny... netlač na neho, skorej mu skús nejako vsunúť to že on sám navrhne IVF ako dobrý nápad 🙂 .. núť ho sexovať každý deň 🙂 aby akože ste nepremeškali ten deň D 🙂 ... nebude sa mu chcieť a sám bude utekať do CAR 🙂 ... trošku len odľahčujem situáciu aby si nebola taká smutná ... 😉

zuzu1108
8. feb 2013

@2lil ahoj, picha sa to s jednou vodickou. Ja som si tak pichala Merional 150 jednotiek.A vobec to nevadi, ze si pichas na jednu stranu 🙂 . To je na tebe ako ti to vyhovuje. Len sa ti moze stat ze ti zhrubne to miesto po vpichoch s bude sa ti to pichat tazsie.

hrustik1
8. feb 2013

@mauerka Mame len jednu dcerku - 5rocnu. O druhe sme prisli v 9tt. Manzelovi zistili rakovinu semennika ked sa nam narodila Karolinka. Podstupil operaciu i ozarovanie a to asi tiez nepridava na kvalite je spermii. Tiez je strasne busy - stale je niekde mimo domu, rozne meetingy, stres, k tomu fajci a potom sa cuduje, ze ma blby spg. Ja nechcem byt zla, ale je to jeho chyba, ze nemame druhe dieta!!! Nemohla som mu to povedat, ale celu dobu pocas tej hadky som si to myslela! Strasne ma to mrzi a je mi to strasne luto, ze sa musime hadat kvoli takymto veciam. Mat deti a najma ich " vyroba" ma byt radostou a nie utrpenim. A potom ked vidim vsetky tie moje tehotne kamosky a baby z rodiny je mi do placu!!! Preco oni ano a my nie?!

2lil
8. feb 2013

@zuzu1108 aj som si myslela ale tak radšej sa spýtam 🙂 ... mne to práve tak vyhovuje každý deň jedna strana...a ty si Zuzu ako na tom????

hrustik1
8. feb 2013

@2lil dakujem, to je tiez dobry navod ako ho k tomu dostat. A plakat musim - nefajcim, nepijem, tak sa aspon takto musim vyventilovat ☹

mortaliska
8. feb 2013

@2lil
ked mas 150IU Menopuru kolko ti ostalo IU Puregonu? Ktory si DC?
Vies ze ja som pichala Diphe do ruky a Menopur a Puregon do brucha. Obe na jednu stranu niekedy aj nie s 1 cm odstupom. Podla toho co som citala tak dva prasky a jedna vodicka staci ale nech to este niekto potvrdi.

2lil
8. feb 2013

@mortaliska ahoj dnes som 7DC takže od 8DC pridávam aj menopur ... od 5DC do 7DC som pichala Purogen 300 IU..a od 8DC pichám Puregon 150 IU a Menopur 150 IU .. v utorok kontrola a uvidí sa ako ďalej... mne sa zdá že mi aj Harbulak vravel jedna voda dva prášky len som bola taká vytoto z toho čo mi robili punkciu cysty že som si nie istá... a voda je len rozpúšťadlo tak na tom by nemalo záležať... si myslím teda 🙂

zuzu1108
8. feb 2013

@2lil aj ja wom si zak pichala kazdy krat do druhej strany 🙂. Ja som odlozila KET, lebo som chora 😒 . Tak uz tyzden beriem atb. Asi v marci ak bude vsetko ok ideme na to 🙂 . A nalady uz presli? Je ti uz lepsie?

annamary27
9. feb 2013

@hrustik1 ahoj,to mi je ľúto,že to manžel takto berie a pritom chlapi maju počas IVF tú najlahšiu robotu oproti nám ženám ,čo všetko musíme pre to my podstúpiť.držím palce,aby si to rozmyslel.

gelinka75
9. feb 2013

@2lil mozes s jednou vodickou, ja som miesala 4 flasky s 1 vodickou a 26 vajicok sa urodilo, takze to sa da 😉

2lil
9. feb 2013

@zuzu1108 tak budem držať palce nech to v marci klapne....hej hej nálady sú už dávno preč..už sa teším a neviem sa dočkať dňa D a potom // 🙂 ....

2lil
9. feb 2013

@gelinka75 Ďakujem... a že fuu 4 fľašky? ja už teraz mám pocit že mám mega dávky 🙂

pechlinka
9. feb 2013

Ahojte baby...zajtra idem do Gyn-fivu na vyber vajicok....viete mi poradit...ci sa IVF da platit v Gyn-five za zakrok IVF kartou..alebo si treba priniest hotovost..?

mortaliska
9. feb 2013

@pechlinka
Zajtra nebudes este nic platit. A inak sa da platit aj kartou.
A drzim palce aby bol vela krasnych oocytov.

silviami
9. feb 2013

@pechlinka
@mortaliska

Len doplním mortalisku, pokiaľ viem, ak by si mala platiť cez víkend, tak musíš mať hotovosť, lebo recepčné tam nie sú a nemá kto obsluhovať terminál, ak sa nič nezmenilo

silviami
9. feb 2013

@hrustik1 tažko radiť, asi to bude treba tak vymyslieť, že u Vás IVF musí navrhnúť chlap, lebo je pán tvorstva, držím palce

pechlinka
9. feb 2013

@silviami
@mortaliska Dakujem baby... 🙂

lexus77
9. feb 2013

@pechlinka dá sa tam platiť ak kartou

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre