Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

leona45
5. mar 2014

Ahojte aj ja sa pridavam, dnes som bola u Dr. Stenovej na konzultacii kvoli Hycosy vysetreniu. Robila mi vyter a sono. Pockam si na vysledky, ktore dufam budu dobre a potom moze prist vysetrenie priechodnosti vajickovodov. Potom nasleduje manzel na vysetrenie, uz tam raz bol a nemal dobre vysledky. Dnes som sa dozvedela - sok, ze, ani inseminacia nam nepomoze iba umele oplodnenie s manzelovym vysledkom. O dva mesiace asi sa dozvieme viac vtedy pojdeme na kontorlne vysetrenie s manzelom. Ale uz nebudem cakat uz dlho cakame 4,5 roka a nic. ☹

annamary27
5. mar 2014

@leona45 veľa šťastia želám 😉 ,aj my sme dlho čakali,tiež máme dr.Stenovú a aj my sme museli rovno na IVF,do tretice sa nám podarila naša už skoro ročná Terezka.

misen112
6. mar 2014

ahojte..chcem vas poprosiť o radu..vcera som bola s partnerom v gyn five na prvej konzultacii..chceli sme IUI a doktor povedal, ze mi treba spravit laparoskopiu, mam z toho strach..ked som si aj citala co pisete mnohym IUI nepomohlo a museli ist aj tak na umele opl.myslite, ze je to strata casu? zase najlacnejsie to nie je..keby idem hned na umele tak mi laparoskopiu nerobia? dakujem pekne za odpoved

waitiekatie
6. mar 2014

@misen112 ahoj, podla mna bez laparoskopie IUI nema velky vyznam, lebo ked nevies, ci vajicko prejde cez vajcovody, naco budu davat spermie do maternice? podla mna je prvou volbou na zaciatku liecby neplodnosti skusit IUI (samozrejme ak nie je zo zdravotneho stavu jasne, ze to bude neuspesne).. niekomu vyjde, niekomu nie, ale ani pri IVF ti ikto nezaruci uspech... neviem ako to je u zien, ktore musia rovno na IVF, ci musia ci nemusia na laparku, podla mna je to prisne individualne podla toho, kde je problem... ALE.. radsej vydrzat laparku a skusit IUI, ako sa rovno dopovat hormonami pred IVF zo strachu pred zakrokom.. je jednoduchsie a pre telo aj menej skodlive radsej uzivat 2x1 tabletu niekolko dni pri IUI, ako si rovno pichat kombinaciu hormonov a vyspickovat vajecniky k tvorbe vajicok pri IVF... a nikdy nevies, co ti ten hore prichysta 😉 mozno vyjde uz prva IUI 😀 ja som bola na laparoskopii v GF a som zdravotnik, ocakavala som, ze to bude omnoho horsie (priebeh op a stav potom), ale nebolo to nic strasne..ak chces vediet detaily, napis IP... a co sa tyka penazi, ak ste sa rozhodli ist do CAR, musis ratat s tym, ze to bude nieco stat.. bohuzial.. ine hodia do smetiaka to, co my dostaneme po rokoch trapenia a za tisice eur... bohuzial, ale je to tak.... ja osobne radsej nemyslim na to kolko co stoji a nekalkulujem s tym, koko ma bude stat mat dieta... je to vela, ano, ale ten pocit, mat ho v naruci, urcite stoji za vsetky prachy sveta.. uvidis 😉 drzim palce 🙂 🙂

leona45
6. mar 2014

@misen112 ja som sa namiesto laparoskopie rozhodla o hycosy. Je to tiez vysetrenie priechodnosti vajickovodov. Ja som sa nechcela dat uspavat tak preto tento sposob

sarah00
6. mar 2014

@misen112 ahoj, presne ako píše @waitiekatie IUI bez laparoskopie význam nemá. ja osobne poznám jednu babu, ktorej vyšlo IUI na prvýkrát a jednu ktorej na druhýkrát. aj tu na MK sú ženy, ktorým IUI pomohlo. čo sa týka laparoskopie a IVF ešte je jedna vec - pri laparoskopickej operácii robia ešte jeden zákrok ak je potrebný a to je chromopertubácia (tuším tak sa to píše) ide o odstránenie vajcovodu, ak na ňom sú zrasty. robí sa to pre to, že tieto zrasty vylučujú niečo, čo môže spôsobovať neuchytenie sa plodu v maternici. napísala som to veľmi laicky, ale tak nejak to mne vysvetľoval doktor. takže aj keby si išla hneď na IVF a nemala toto vyšetrené, môže sa stať budete donekonečna chodiť na IVF, ktoré budú neúspešné a nebude vedieť prečo. je to ale len jedna z vecí, ktorá môže úspešnosť, či neúspešnosť IVF spôsobovať. ale ak máš ísť do niečoho ako je IVF, tak radšej dopredu urobiť všetky potrbné vyšetrenia až potom niečo riešiť. Hormonálny profil a laparoskopia je základné vyšetrenie u žien, rovnako ako spermiogram u mužov. držím palce

@waitiekatie kedy máš ísť na krvičku? ako sa cítiš? choroba už prešla?

misen112
6. mar 2014

dakujem vam dievcata..a to som uz bola rozhodnuta pre IVF...ale aj tak mam obavu z tej laparo..a co je hycosy?

adulka1979
6. mar 2014

@sarah00 Ahoj, ako sa máš? 🙂

adulka1979
6. mar 2014

@misen112 HYCOSY – hysterosalpingocontrastsonography je kontrastné vyšetrenie maternice a vajcovodov pomocou ultrazvuku. Kon­trast­né médium je roztok škrobu, ktorý umožní zobraziť dutinu maternice a vajcovody len pomocou ultrazvuku. Toto vyšetrenie vám urobia ambulantne, jedinou komplikáciou sú zápaly, a vyhnete sa röntgenovému ožiareniu.

elabka
6. mar 2014

Baby, znova zacinam byt nervozna, ci som naozaj v poriadku (u nas je problem so spermiogramom)... v GF mi spravili HYFOSY a Dr povedal, ze vsetko je OK, tak len cakame na vysledky genetiky a ideme na IVF... ale ako tak citam... su este vseliake ine komplikacie, kt sa u mna nemuseli odhalit... napr taka alergia na spermie... ako sa zistuje a kedy? Ak by som mala zrasty, to by sa asi zistilo pri HYFOSY, ze?
Uz to chcem mat vsetko za sebou a pestovat ten pokladik v naruci (to sa este nacakam!!!)

misen112
6. mar 2014

@adulka1979
@leona45 a je to lepsie? citala som tu, ze je to dost bolestne

adulka1979
6. mar 2014

@misen112 Ahoj, ja som to vyš.absolvovala tiež. Dalo sa to vydržať, bolo to len trochu bolestivé ako keď máš menštruačné bolesti. Ale predtým som dostala čípok na uvoľnenie a tiež Diazepam, takže to ma trošku utlmilo. A trvá to len chvíľku, dá sa to zvládnuť.

waitiekatie
6. mar 2014

@elabka neviem ako u koho, ale mne brali krv na tieto protilatky hned na prvek kozultacii... podla mna ich brali aj tebe a ani o tom nevies.. vysledok som sa dozvedela po punckii, ze je to negativne... ano, je toho vela, co by mohlo ovplyvnit uspesnost zakroku.. ale nezabudaj, ze velka cast uspechu je V HLAVE... tak nemysli na komplikacie, mysli na drobca 😀

adulka1979
6. mar 2014

@elabka Ahoj, ak máte problém so spermiogramom, tak nebuď nervózna. 🙂 Nemysli hneď na tie najhoršie scenáre. Počkajte si na genetiku a potom uvidíš, ako ďalej. Aj ja som bola na začiatku plná beznádeje, my sme mali nulový spermiogram a predsa to vyšlo, som v 18tt. 🙂
Držím palce.

waitiekatie
6. mar 2014

@sarah00 v utorok mam ist.. uz aby to bolo... teraz som zostala zasa doma, lebo mam choru dr a ide aj na dovolenku, tak vegetim s drobcami aj ja.. vlastne, nie.. zababuseni na balkone sadime bazalku a chilli papricky a rajcinky 😀 zdravotne uz ok, este tam mam nejake hlieny v dutinach a nechce sa im von, ale vsak oni vylezu 😀 a tehotne.. no co ja viem. dnes sa dost pozorujem... ale moj optimizmus sa stale drzi.. bude tam.. aspon jedno urcite 😉 a ty ako, mamina, uz zdrava? 🙂

misen112
6. mar 2014

@adulka1979 to znie lepsie ako laparoskopia a doktor ti to narvhol sam? lebo mne hned tu laparo nanutil, len ked sme chceli najprv skusit IUI tak som suhlasila, sice suhlasila by som v tej chvili asi so vsetkym

sarah00
6. mar 2014

@adulka1979 ahoj. mám sa dobre. minulý týždeň som bola trocha chorá, teploty a priedušky ma chytili, ale prešlo to, tak už super. ty ako? nechodíš do skupiny augustovky? síce ja tam nejak neprispievam, ale aspoň čo to počítam 😀

@elabka tie protilátky vyšetrujú krvou pri prvej konzultácii vtedy keď berú aj chlamýdie a všetky tie "potvory"

@waitiekatie tak pekne vegeťte, veľmi ti prajem pozitívnu správu. mne je už lepšie, vlastne už dobre 😀 v utorok idem konečne po 5 týždňoch znova na kontrolu, tak dúfam, že je všetko OK. ja sa cítim dobre, tak dúfam, že aj krpec 🙂

adulka1979
6. mar 2014

@misen112 Mne dal dr. na výber, či toto alebo laparo. Povedal mi o oboch výhody aj nevýhody a tak som sa rozhodla. Pri tomto nemusíš byť uspatá, pri laparo ano. Zase ak zistia nepriechodnosť, aj tak sa laparo nevyhneš, lebo musia odstrániť zrasty, ak nejaké sú.

adulka1979
6. mar 2014

@sarah00 Ahoj, aj ja sa mám dobre, akurát teraz pokašliavam, ale už mám sirup z lekárne... Práve dnes som sa pridala do skupiny Augustovky... 🙂

elabka
7. mar 2014

@waitiekatie @adulka1979 @sarah00 vdaka baby! Pravdu mate, aj som zabudla, ze mi hned na prvej konzultacii brali krv! tak som zas pokojnejsia 🙂
Drzte sa !!!

leona45
7. mar 2014

@adulka1979 Ahoj ja by som sa rada informovala, ci si mala po vysetreni nejake problemy, tu sa pise ze zapaly, je tam naozaj to riziko? Dakujem

adulka1979
8. mar 2014

@leona45 Ahoj, nemala som žiadne problémy, asi dva dni ma trošku pobolievalo podbruško, ale bolo to v pohode.

lidus27
8. mar 2014

ahojte!som tu nova🙂 Mam za sebou dve IUI bez uspechu....a teraz vo februari sme sa rozhodli ist na IVF,teraz v pondelok mi vyberali 8 vajok,z toho mi zostali 4.Dnes som bola na vklade a to najkvalitnejsie embrijko uz spinka v brusku🙂tie ostatne tri niesu velmi kvalitne a pondelok si mam volat ci ich budu vobec zmrazovat....je tu niektora, ktora mala iba jedno a vyslo jej to???dakujem prajem pekny dnik 🙂

lesik
8. mar 2014

@waitiekatie Ahoj.No co ako?Kedy ides na krv?Normalis som netrpezliva ako ti to dopadne,ale veriiiiiiiiiiiiiiim,ze fajnovucko 🙂 🙂 🙂 Ja idem v utorok na hematologiu na krv,potom stvrtok na vysetrenie a este asi dva krat ma to tam caka...Ani vo sne by ma nenapadlo,ze taketo nieco budem mat v tele a skomplikuje to situaciu.Jaj,ale co uz mam robit.

waitiekatie
8. mar 2014

@lesik ahoj, v utorok idem.. rozhodla som sa netestovat, necham sa prekvapit.. ale aj sa zblaznim kym poobede zavolam.. 😀 jaaaj, nervozna som z toho, neviem, co si mam mysliet... ale myslim, ze sa uhniezdilo aspon jedno... nemam momentalne ziadne priznaky ani nic, aj ked prechodne ma prestali boliet prsia, ale uz ma zase bolia... ale to asi z toho utrosu.. co uz... neboj, dobre ti to dopadne, radsej nech ta povysetruju teraz, ako riesit to potom... vydrzime vsetko mozne, nie? co ine nam vobec ostava 😀 🙂

nancsy
10. mar 2014

@waitiekatie Ahoj ,ty ides zajtra na krv? Ja tiez v utorok, ale o tyzden neskor...
Pocuj, nemala si bolenie brucha po vklade ? Ja som uz 3-ti den po vklade a pobolieva ma brucho take jemne krce. Vdaka , a zajtra drzim palce, potom napis.

waitiekatie
10. mar 2014

@nancsy ahoj, ano, idem zajtra... ja som mala take drobne bolenie.. skor tahanie a hryzkanie ako keby.. ale skor len treti den... teda, stvrty, ak ratas aj den vkladu.. po slovensky v piatok (vklad bol v utorok), tak som sa vytesovala, ze sa babule zahryzkavaju pekne 🙂 mali sa uhniezdovat v sobotu alebo nedelu, ale podla mna sa ponahlali... 😀 v nedelu som zacala dokonca aj spinit, trvalo to cely pondelok, ale same zas preslo... tak uvidime... hned ako sa dozviem, dam to vediet celeeemu webu 😀 dikes za vsetky palce 🙂

waitiekatie
11. mar 2014

@leonie777, @lesik, @domeska, @nancsy dzifcence, ideme na to... ohryzame az do 14,00.. ale uz teraz sa bojim zavolat....idem varit, snad si nespalim prsty od nervov!!! 😀 😎

adulka1979
11. mar 2014

@waitiekatie Držím palce. 🙂 Ja som sa tiež vtedy bála zavolať, krvi by sa vo mne vtedy nedorezali, ruky ľadové a priateľovi skoro odumrela ruka ako som mu ju stískala, keĎ som volala... 😀

waitiekatie
11. mar 2014

@adulka1979 vdaka... no ja som dost nervozna, ale opat som presvedcila samu seba, ze sa na ten telefonat tesim, lebo mi povedia GRATULUJEM... musia, ine neberiem... som zvedava, kolkokrat dnes este zmenim polaritu... ako som predpokladala, zacinam si nadavat, ze som ten test neocikala 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre