Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mo3326
20. mar 2015

@katka676 ja mám také brucho ako keby som bola tehotná, neviem či je to normálne ale už mi je všetko. po obede 2 hodiny spím - no celé batola 🙂

katka676
21. mar 2015

@mo3326 mne bolo dnes v noci fakt ze velmi zle od zaludka a na vracanie... a ako bonus som sa po rannom pichani prebrala na podlahe v kuchyni s crepinou rozbiteho skleneho pohara pod bruchom a narazenou hlavou o kuchynsku dlazbu...kurnik nejako som to dnes nezvladla :(

mo3326
21. mar 2015

pane Bože!!! katka pichaj si to vždy po sediačky a aspoň pol hodinu ani sa nehni!!! ja si to pichám večer tak viem že po inj. si len ľahnem alebo oddychujem min. pol hodinu. Ja taktiež mám také stavy, prosté zlé, brucho ako tehotná žena, som celá opuchnutá cítim sa taká mohutná, točí sa mi hlava. To je všetko od liekov. Keď si pichám inj. väčšinou je so mnou vždy niekto. Keď to vieš poriešiť tak radšej nech je ráno niekto vedľa teba.

katka676
21. mar 2015

@mo3326 horsie je ze mi lekarka prehodila kvoli tej vynechanej vecernej davke dipherelinu pichanie na rano a prve ranne davky mi dali v GF o 7:45 a to je drahy uz v praci a zial robi aj v sobotu. dnes ma prebrala moja mala jorksirica ktora okolo mna cupkala a nufacikom do mna stuchala. horsie je ze som sedela a aj tak to so mnou seklo, som prevratila aj stolicku. no nic zajtra radsej na posteli nech sa mozem rovno ulozit do makkeho, lebo hlava ma z tej tvrdej dlazky este stale boli. To brucho uz rastie aj mne, som uz ako taky balon, dufam ze to je nacvik na najblizsich 9 mesiacov ;) ...po tom co si prezivame to jednoducho musi vyjst, no nie?

mo3326
21. mar 2015

áno, presne tak. čítam si pozitívnu knižku, meditujem. verím. je to obdivuhodné čo všetko človek je schopný spraviť preto aby to vyšlo. nestresujem sa ani nie som krčovito namotaná, ale verím že to bude v poriadku. máme taktiež jorka doma - čierny ako briket ale leží so mnou, podporuje ma - je to neuveriteľné, keď mi je tak zle tak sa mi uhniezdi na brušku 🙂 už to vydržíme 🙂

samotarkadela
21. mar 2015

@katka676 Uf teda Kati. Az mi teplo zostalo ked som citala co sa ti stalo. Pre istotu si lahni do stredu postele, aby si sa nahodou nezosuchla. Je to velmi nebezpecne. Kamoska raz odpadla doma a skoro prisla oko ☹ Pred rokmi som odpadla aj ja. Je to hrozny pocit ked sa clovek preberie...
Baby msm otazku. Je mi maximalne neprijemne pichat si nieco do brucha. Myslite ze by som si Dipheriline mohla pichnut aj do inej casti tela (stehna,zadok)?

katka676
21. mar 2015

@samotarkadela niekde som citala ze sa da aj do ramena, alebo z vnutornej strany stehna, kde su trosku speky ale nie do svalu. uz som v pohode, aj hlava uz neboli. ale asi fakt ze turecky sed uprostred postele nech padnem do makkeho, nastastie som stihla vytiahnut ihlu...na margo toho chodenia do prace pocas stimulacie, tak si neviem fakt predstavit ako po takomto "krasnom" rannom zazitku ficim s usmevom na perach do prace....

mo3326
21. mar 2015

@samotarkadela, @katka676 presne o to ide, ja by som asi na pol ceste zaspala potom by som každého pokúsala od nervov a to už ani nehovorím že mám kolotoč zadarmo. ja som asi nejaká hypersenzibilná ale mne je fakt zle (neviem si to predstaviť v takomto stave sedieť v robote). možno niekto zvláda to bez problémov ale môj prípad to nie je. mali by tie baby bez okolkov vypísať na pn aby jednak boli v klude a aby sa im niečo nestalo. zajtra idem do ba na kontrolu ráno a mama sa už dopredu bojí ako to odsoférujem. no to ani ja neviem ale zvládnem to. @samotarkadela dá sa to pichať do ramena ale to taktiež nie je výhra tam ti musí niekto s tým pomáhať lebo nevieš si spraviť aj riasu aj pichnúť. a presne ako katka písala nie do svalu takže žiadny zadok 🙂

katka676
21. mar 2015

@mo3326 tak zajtra pekne opatrne soferuj. Mas to daleko? Som zvedava ako dopadnes...snad sa rozhovori lekar/ka aj o pocte folikulov. Zaujimave bolo ked som stimulovala na prve IVFko, mala som rovnaky pocet folikulov (4) ako ked som brala len Clostilbegyt na IUI, ....a to tak nebolelo :D. Som zvedava kolko "vajec" "znesiem" tento mesiac 🙂

1pata
21. mar 2015

@samotarkadela mne dali na výber do brucha alebo do ramena. Do brucha som vydržala 1den, čo bolo nepríjemne a preto som ostatne inj. davala len do ramena.

mo3326
21. mar 2015

@katka676 no že ide velká noc tak pevne verím že dosť a zdravé 🙂, mám to cca. 60km do ba. ale pôjdem opatrne. dám hneď vedieť 🙂

katka676
21. mar 2015

@mo3326 o par dni budeme mudrejsie co sa poctu a kvality tyka, ale v principe by stacilo jedno dokonale co sa ujme a budeme najstastnejsie na svete 🙂 ..ale zajtra hlavne opatrne, nastastie Ti nehrozi ranna spicka, tak aspon nejake pozitivum 😉

amy25
21. mar 2015

Baby, ja ked som si pichala, tak som ziadne taketo vedlajsie ucinky nemala, chodila som normalne do prace. Ako unava je jedn vec, ked treba, radsej ist ozaj na pn, ale odpadavanie uz podla mna normalne nie je. Povedali ste to doktorom? Ved takto sa neda fungovat. To uz nejde o tom chciet babo ale o tom ze ste uz nebezpecne pre seba a v podstate aj okolie. Podla mna by vam mali zmenit lieky, alebo davkovanie.
A mne pichal injekcie do ramena muz. Tam to bolo najmenej neprijemne.

stenlyhozienka
21. mar 2015

žienky prosím kolko vyjde KET v Gyn five so všetkym?a da sa platit aj kartou?dakujem

lilly158
22. mar 2015

@stenlyhozienka - ahoj 🙂 myslim, ze KET teraz stoji 160,- € a za lieky cca 25 €. A da sa platit kartou.

mo3326
22. mar 2015

@katka676, no som už doma 🙂 pani doktorka mi povedala že všetko je v poriadku, zatiaľ nemám nábeh na OHSS nevidí tam tekutinu nikde - povedala že mám veľa piť aj 4-5l za deň. na vracanie mi je z tých hormónov nato taktiež mi odporúčala veľa piť. viac vajíčok mám na ľavej strane ale počet nepovedala. sestrička mi oznámila že dnes už si nemusím pichať tie inj. (hurrááá) už len večer pregnyl a v utorok ráno sa ide nato 🙂

katka676
22. mar 2015

@mo3326 tak to je super spravicka, budem na Teba mysliet ..nejako rychlo to ubehlo ;), ja tam idem zajtra a potom dalsia kontrola asi ako u Teba vo stvrtok a keby to bolo ako u Teba ze nemusim dalej pichat, tak OPU mam v sobotu. Tesi ma ze OHSS sa Ti vyhyba...aj ked tolko tekutin dostat do seba...uff

katka676
22. mar 2015

@amy25 neboj, to odpadavanie sa mi stavalo uz od malicka po ockovaniach/injekciach, takze nie som nebezpecna pre okolie;)...lekarky sa zajtra spytam na kontrole ci to je normalne a uvidime co povie, asi to bolo len mojim nizkym tlakom

amy25
22. mar 2015

@katka676 hlavne vtedy nikam nechod bez doprovodu a uz vobec nie autom. A tiez nic nenechavaj na sporaku. 😉

kikini
22. mar 2015

Ahoj kočky, chystame sa na prvu navstevu do Gyn-Fiv v NR.
Pozerala som aj cenniky, no zaroven som citala,ze maju zmluvy s poistovnami-vsetkymi. Preto ma zaujima,ci sa plati prve vysetrenie z vlastnych,alebo to preplaca ZP ?

dakujem, k

mo3326
22. mar 2015

@kikini ahoj, platiť budeš len asi 10 eur za návštevu. potom podľa toho čo ti budú robiť alebo za spermiogram.

samotarkadela
22. mar 2015

@katka676
@mo3326
Kedy ste vlastne zacali s injekciami? A zatial este len cakam na menstruaciu 😖.

@mo3326 tesim sa ze v utorok ides na to 🙂 Neviem sa dockat 🙂 Potom napis ako to dopadlo.

@amy25 tiez asi poprosim muza. Aspon obcas nech mi s tym pomoze. A pichala si to normalne do ramena z boku hej, nie zo zadu, ci?
Dnes som si herecka pichla injekciu do brucha a zrazu pozeram ze kus vzduchu v injekcii 😀 Tak som vytiahla, vzduch von a zasa pichla. Motacka 😅 Ako keby tych vpichov nebolo malo.

amy25
22. mar 2015

@samotarkadela ano do vonkajsej strany ramena, nie dopeedu , nie dozadu.muz mi to pichal pod 45° uhlom, nie do kozneho zahybu, ale normalne. Cca tyzden a pol sme chodili k znamej doktorke na "skolenie"

katka676
22. mar 2015

@samotarkadela ja som zacala pichat dipherleline od 3.3. a potom dalsie dve (fostimon a menopur) od 18.3. Ja som raz pichala jednu injekciu na 3 x lebo mi to neliezlo dalej pod kozu...uz som napichana ako ihelnicek ... a na bublinky fakt pozor ;)

meelah
22. mar 2015
katka676
23. mar 2015

@mo3326 15 kúskov dnes našiel Harbulak. Mala som s ním tu česť prvý krát..bol veľmi milý. Zaucal novú lekárku, tak jej všetko vysvetľoval

mo3326
23. mar 2015

@katka676 supeeer, tesím sa, ja mám už pregnyl v sebe, dávaj si pozor keď ti to budú pichať ja som bola vyradená 🙂 ešte dobre že ma viezol muž. ja neviem koľko kúskov ☹ ale povedala že viac.
Murdr Harbulák je veľmi milý, odporúčam. Drž mi zajtra palce 🙂

maminkaanickazpresova2014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
samotarkadela
23. mar 2015

@mo3326 Preco s Pregnylom vlastne treba ist na pohotovost? Ako to na teba posobilo, ked si bola vyradena? 😅

silvik1
23. mar 2015

@samotarkadela len pre info - pregnyl si môžeš pichnúť aj do brucha, nemusíš do zadku 🙂
v GF ma vždy posielali na pohotovosť. v Brne vraveli, že môžem normál do brucha a výsledok bol ten istý 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre