Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

19lilly
18. júl 2016

@cucica ja keby nemam napaty rozpocet tak dam aj vsetky ICSI prave preto aby sme mali co najviac oplodnenych

lilyianka
18. júl 2016

@19lilly tak budem velmi drzat palce,aby vam to vyslo
a to ste boli prvykrat?

19lilly
18. júl 2016

@lilyianka dakujem velmi pekne 🙂 ano prvy krat sme boli a dufam ze aj posledny krat

lilyianka
18. júl 2016

@19lilly a este som da chcelq spytat to sa po tej stimulacii vytvori tolko vajicok?

lilyianka
18. júl 2016

@19lilly a kedy ste bolimprvy raz v gyn fiv....myslim aky dlhy cas ubehol az kym timvcera vkladali embrya?

19lilly
18. júl 2016

@lilyianka to je individualne baby co boli so mnou mali do 10 ja jedina som mala 17... kazdy reaguje na stimulaciu inak

leelloo
18. júl 2016

@lilyianka ak nieco zistia na hyfosy, tak odporucia laparoskopiu. Ja som sa pytala, naco potrebujem mat priechodne vajcovody, ked ideme na ivf a vysvetlila mi to tak, ze pri nepriechodnosti sa tam moze zhlukovat tekutina alebo nieco, co moze embryo vyplavit a preto ak su vajcovody nepriechodne, tak ich odporucaju odstranit.

leelloo
18. júl 2016

@lilyianka ja mam mam nizke amh, teda malo vajicok, takze ja som po stimulacii mala len 5, je to velmi individualne

19lilly
18. júl 2016

@lilyianka noo my sme boli prvy krat 15.10.2015 ale u nas to dlho trvalo bo ja mam geneticky podmienenu trombozu a musela som ist na hematologiu aby mi dali vyjadrenie, potom som musela ist este na endokrinologiu kvoli tej stitnej a kym sme sa dostali k prvej inseminacii bol februar... potom prva inseminacia nevysla musela som sa objednat na konzultaciu a zmeskala som cyklus dalsi bo behunova mala dovolenku a potom mi dali papiere rovno na dve kola inseminacii a tie boli tiez neuspesne tak som sa objednavala zas na konzultaciu a zas mala behunova dovolenku tak som musela cakat a potom sa cakalo na schvalenie poistovnou a potom dalsia konzultacia a potom konecne na 21 den cyklu som zacala so stimulkou a potom to cca cele skoro mesiac trvalo po vklad

19lilly
18. júl 2016

@leelloo o kolko mas znizene amh? aj ja som mala nizsiu hodnotu a mala som kopu vajicok

leelloo
18. júl 2016

@19lilly ked mi robila moja dr vo februari mala som amh 0,46, v aprili uz 0,36, Stenova mi povedala, ze to moze trosku kolisat. Ale FSH som mala 20, co uz je dost zle.

19lilly
18. júl 2016

@leelloo uff ja si uz nepamatam presne moje hodnoty ale nieco sa mi mari ze okolo 0,9 amh

dena22
18. júl 2016

@leelloo ta tekutina je hlavne infekcna, zapalova, ona embryo usmrti...mala som sactosalpinx, preto mudrujem :D

leelloo
18. júl 2016

@dena22 tak ona mi tam toho viac porozpravala, ale kto si to ma vsetko pamatat 🙂 a tebe teda odstranovali vajecnik?

leelloo
18. júl 2016

@19lilly to mas este celkom dobre hodnoty 🙂

19lilly
18. júl 2016

@leelloo ono ja som prisla k obvodnej gynekologicke ze rok sa nam nedari ona mi spravila stery a toto amh a ked dosli vysledky nic viacej nerobila a rovno ma poslala do CAR

dena22
18. júl 2016

@19lilly dievcata, uz som o tom pisala v teme o nizkom AMH, a mne fakt pomohla DHEA, mala som 0,86 a po jej vybrati mam 1,56, teraz este doladujem aj D vitaminom a antioxidantami...uvidime...

leelloo
18. júl 2016

@dena22 ja som tiez nad tym uvazovala, ale trosku som sa toho obavala. povedala som si, ze ak nevyjde prve IVF, tak to skusim, zatial som brala len to D-cko. Kolko si brala a ako dlho?

19lilly
18. júl 2016

@dena22 ja mam D-ko kvoli stitnej predpisane 14 kvapiek vigantolu raz tyzdenne... ak nam nevynde IVF skusim tu DHEA

dena22
18. júl 2016

DHEA sa berie najmenej dva a pol mesiaca, 300 kps, á 25 UI 3x denne..., Vitamin D 5000 UI, a Ubiquinol tusim 25 mg, ale ja mam aj ine, Pycnogenol, Astaxanthin, je o drahe, tak teraz som to uz zrezala...ale aj inym sposobom, ako napr. cinske bylinkove tabletky, mam aj take co mam brat po vklade na udrzanie plodu...a matersku kacisku 100 perc. a moc ineho...kotvicnik, jarabina vtacia, malinovnik v tinkture, akupunktura raz za mesiac...atd atd....ideme do 3 IVF, tak sme sa do toho "vlozili" 🙂

19lilly
18. júl 2016

@dena22 fuha tolko vyzivovych doplnko? budem drzat silno palce aby to tentokrat vyslo 🙂

lilyianka
18. júl 2016

np baby vobec neviem o com pisete 😀 neviem co je amh a ani ci mi take vysetrenie mpj gynekolog robil....ja som mala spravene kym som sla do Gynu od mojho lekara kultivaciu,myko a ureoplazmy a horm.profil na zenske hormony....noc viac....a teraz mi Behunpva robila znovu kultivaciu,sono,brala krv na muzske hormony a na protilatky na spermie,,,,tot vsio....a teda cakam na hyposy,,,,to je moja najblizsia budicnost.....ale co mi vraveli,tak profil na zenske hormony som mala skvely a nemam ani íroblemy so stitnou zlazou....

19lilly
18. júl 2016

@lilyianka AMH je anti-mullerov hormon a hovori o ovarialnej rezerve. ked ti gynekologicka robila hormonalny profil tak ti podla mna urobila ja totok. nemas prefotene vysledky s ktorymi ta posielali do CAR?

lilyianka
18. júl 2016

este ma napadlo,beriem inofolic,i ked podla slov mojho lekara by mi to ani nebolo treba,lebo ovulacia prebieha ako ma a s txm problem nie je....teraz som ho vysadila,uz ma to nejak nebavilo brat.....myslite,že by som si nieco mala nasadit?

dena22
18. júl 2016

@19lilly nechcem podsuvat reklamu, len vravim, ze mne zabera...DHEA vlastne ovplyvnuje kvalitu vajicok, aby si rozumela, AMH nie je skutocny stav mnozstva tvojich potencionalnych vajicok...ty ich vo vajecniku mozes mat aj miliony...ale pokial maju znizenu kvalitu, nevedia natolko dozrievat, aby putovali az na povrch vajecnika, a o tomto, ze kolko ich mas na povrchu vajecnika vypoveda AMHcko. Ak si zlepsis kvalitu vajicok, bars bez DHEA iba s antioxidantmi silnymi a D ckom, tak by si mala mat aj vyssie AMH....

lilyianka
18. júl 2016

19lilly nemam,vsetko ofotene som odovzdala do Gynu,,,,vobec ma nenapadlo si to prefotit 😩

dena22
18. júl 2016

@19lilly vdaka, napodobne pravdaze, vsetkym snazilkam

dena22
18. júl 2016

@lilyianka ak si mladucka, tak asi nepredpokladaju nizke AMH

lilyianka
18. júl 2016

mladucka nie som 😁 mam kusok po 30

19lilly
18. júl 2016

@dena22 porozmyslam o tom 🙂 ale tak my sme mali celkom dost kvalitnych vajicok pri stimulacii tak uvidime aky bude vysledok.. ja tymto veciam rozumiem mam vystudoavanu biologiu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre