Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pancuska
13. feb 2013

@eri6 ak ta trosku ukludnim tak aj ja som po ET mala take bolesti v podbrusku a take pichanie,na 7den po ET som zacala tak slabo spinit ale nebola to krv bolo to hnedaste a tak som si urobila test a bol tam duch,na druhy den uz aj spinenie prestalo a na 10den po ET som mala HCG 600..... ... no a nadalej som cele tehotenstvo trosku v strachu a tak to sa asi budeme bat kedze sa clovek snazi a musi podstupit aj nemozne ale o to viac si tie deticky budeme vazit (dufam ze aj oni nas 😉 ) drzim silno palce.... mne dokonca poradila jedna zdravotacka (jej dcera bola tiez po IVF a uz ma dvojicky) ze aby som si kazdy den struhala mrkvu s jablckom a pokvapkala citronom.... neviem ci to pomohlo alebo nepomohlo ale skusala som vsetko len aby sa podarilo to tam uchytit 😉 strasne ale strasne si davaj pozor lebo my po IVF bby sme mali bbyt vsetky rizikove do jednej.....

luanna
13. feb 2013

@pancuska diphereline od 25.dna cyklu. potom bude nasledovat puregon a menopur 🙂 este stale tomu nemozem uverit, bola som zmierena s tym ze to budeme musiet odloziť... a nemusime 🙂

marverka
13. feb 2013

@pancuska ahoj, tisko ti zavidim - len v dobrom a gratulujem, ja navstevujem ine centrum,som po 2 neuspechoch a zajtra idem na 1 konzul. do GF, ake mas skusenosti, predpokladam, ze si chodila tam. mam ist k dr. drabek??

marverka
13. feb 2013

ahojte GFtacky 🙂, som aj nie som jedna z Vas, navstevujem CAR cca 1,5 r a liecime sa cca 2,5r, - 2 neuspechy, ale nie v GF. asi chceme zmenit centrum a tak zajtra ideme na 1 konzult. do GF dr. Drabek, ak Vas mozem poprosit podelte sa so mnou o Vase skusenosti za a proti, pretoze vieme ze potrebujeme zmenu, len nevieme ci je to spravna volba. Este je tu niektora z Vás ktora ma problem s rastom sliznice pri uzivani estrimaxu2mg, a ako liecili Vas??dakujem, budem vdacna z akekolvek odpovede 🙂 🙂

eri6
13. feb 2013

@pancuska veľmi pekne Ti ďakujem, určite každé povzbudenie poteší a to nie len mňa. Na test asi nenaberiem odvahu, v piatok idem na krv - 10deň. Určite sme poznačené strachom, ja keď idem len cikať🙂, tak mám strach, či neuvidím špinenie🙂 všetky obavy sú obodstatnené, keďže túžobne očakávame každá //.

pancuska
13. feb 2013

@luanna no tak to je super!! teraz inak je viac ako iste ze budes dobre reagovat kedze foliky tam boli aj teraz bez stimulacie!!!! ja som mala tiez diph.ale na 24dc a potom puregon a menopur.... takze mas rovnaku kombbinaciu ako som mala ja a tak uz len 2 dni a ides na to 😉 potom vela vela pi ked zacnes pichat!! kolko do teba vojde .... no dobre to dapadne uz teraz to vidim!!! 😉

pancuska
13. feb 2013

@marverka ahoj 🙂 to zavidienie poznam aj ja som to tak citila a potom som mala caste spytovanie svedomia no myslim ze je to normalne.... 4 roky som robila vsetko preto aby som nemusela ist na IVF ale osud to chcel inak a tak som vyskusala vsetko bylinkarku vo Vrbovom ,vsetky mozne lieky,sposoby liecby ,mimomaternicove tehotenstvo kedy mi zobrali lavy vajcovod a nadej ze mam aspon este jeden nepomohla lebo po roku som si musela dat odtranit aj druhy.... v priebehu roka aj 3 mesiacov som podstupila 3 laparky a tak sa cudujem babam ze sa jej boja.... 😉 a tak sme si s muzom povedali ze ked sa nepodari IVF v GF tak pojdeme do Brna a ak ani tam tak si adoptujeme ale bolo nam to sudene a vyslo to hned na prvy krat,no verila som ze sa to podari aj ked som obcas mala taku malu dusicku ze co ak nie,no drzala som sa podla bab tu na koniku ktorym sa to podarilo a posuvalo ma to dalej a dalej ....
Inak som chodila k dr.Harbulakovi,doporucila mi ho moja byvala spoluziacka ktora ma tiez z GF dvojicky a moja kamaratka zdrav.sestra co s nim robila .....inak pozeram ze si okres TN lebo ja chodim do TN ku gyn k Jankovskemu.... no podla mna treba centrum vyskusat,kym sa da a kym je poznost lebo nie kazde ma rovnaky postup a rovnaku liecbu ....budem ti drzat silno palce aby si bola spokojna a aby ste odisli odtial s tym preco ste tam isli!!! 🙂

pancuska
13. feb 2013

@eri6 ja ked som zbadala to spinenie som sa strasne zlakla ale potom som pisala babam sem na pipiny a hlavne maruskaaaa ma ukludnila ze aj ona to tak mala a caka chlapceka a ked mi este moj manzel povedal ze ved ti hovorili ze ked budes spinit ze to nic neznamena tak som si to tak aj povedala.... a menzes si kedy mala dostat?

luanna
13. feb 2013

@pancuska 🙂 🙂 🙂 no s tym pitim si to neviem celkom predstavit - ja vypijem bezne kazdy den 3 - 4 litre vody, a ked to este zvysim, tak asi vacsinu casu stravim behanim na zachod 🙂 dufam ze aj sliznica maternice bude pekne rast, lebo s tym som mala v minulosti problemy a brala som aj hormonalnu liebcu. ale verim ze to vsetko bude ok, verim doktorom 🙂

pancuska
13. feb 2013

@luanna tak to potom vypijes dost,to hadam bude stacit..... ja som inak navstivila aj bylinkarku a ta mi proti zapalom moc.mechura co som mavala dost casto po operacii chrbtice poradila varit si kazdy vecer kasu z lanovych semienok a mlieka a prikladat na podbrusko,nechat tam celu noc a na tu sliznicu mi povedala ze si mam kupit v lekarni caj GYNASTAN a uzivat vitamin E a B6 este okrem toho som sa napchavala femibionom800 a si predstav ze z toho caju som mavala taku peknu sliznicu a este aj menzes ani som nevedela ze ho mam.....inokedy ma bolievalo brucho a potom uz nie.....pokusny kralik bola segra lebo aj ta mala bolesti tak som ju nahovorila na ten caj a ako ho zacala pit ako keby utalo....

luanna
13. feb 2013

@pancuska a pomahala ta kasa? tiez mam problemy s mocovym mechurom, liecim sa na urologii, mam aj homeopatika, pijem zeleny jacmen a chlorellu ale stale to nie je ok... s tym gynastanom som zacala asi pred tyzdnom, na tvoje odporucanie 2 krat denne 🙂 a femibion 800 uz beriem viac ako rok. myslis, ze je nie je neskoro nasadit si aj to Ecko a B6?

pancuska
13. feb 2013

@luanna za pokus nic nedas ak vyskusas este aspon to Ecko....pripadne aj B6 len neviem kolko tam tych tabletiek je a ci sa to moze ked zena otehotnie lebo ja som potom uz uzivala len femibion800 ....ta kasa mi pomohla dokonca som z nej velmi citila kedy bola ovulacia ale to sa tiez nesmie ked je zena tehotna.... ved vyskusas potom po porode 😉

luanna
13. feb 2013

@pancuska skusim sa opytat v lekarni ci ma este zmysel zacat to brat. brala by som to len do vkladu, potom uz nie. chcem urobit vsetko preto, aby to vyslo 🙂 cervene vino si pocas stimulky nepila? 🙂

marverka
13. feb 2013

@pancuska 🙂 🙂 🙂 dakujem

pancuska
13. feb 2013

@luanna aspon to ecko si kup.....je tusim aj male balenie aj velke lebo ja som sa raz tak opalila ze som myslela ze ich tam je vela ako som kupila prvy krat a bolo ich tam malo.... je tusim aj 200ka aj 400 ka a v lekarni nie kazda vie poradit tak na to sa ja uz zo svojich skusenosti neposlieham..... no cervene vino som neskusala!!! ale myslim ze toto vsetko ti bude stacit....a uvidis ze budes dobre reagovat na liecbu!!! uvidis!!! 🙂

luanna
13. feb 2013

@pancuska dakujem za rady 🙂 si strasne zlata 🙂

pancuska
13. feb 2013

@luanna ked ja by som bola najradsej keby sa ku mne prida co najviac zien a hlavne "cakame dvojicky" ale potesi ma aj "cakame" 🙂

eri6
13. feb 2013

@pancuska no naposledy som mala ms 17. januára, takže ma to už nečaká...🙂, ale ten strach teda je... máme vložené dve ,,bublinky,, - ako ich volá manžel.

mortaliska
13. feb 2013

Baby ja som si doteraz myslela ze po Embryotransfere nechaju minimalne 10 min. zenu lezat. Nie ze sup z kozy do stacionaru a odtial sup 20 minut a dovidenia lebo to lozko potrebuju.... Ja som total sklamana z tohto ich pristupu. 😠

pancuska
13. feb 2013

@eri6 takze to znamena ze keby tak by si uz mala.... a tak to je fajn uz sa potichu tesim..... pfuj pfuj nech sa ujmu obidve.... inak ja som mala menzes naposledy 17 oktobra !!! 🙂

pancuska
13. feb 2013

@mortaliska no vidis moja,som ti pisala ze ta budu po 20min posielat zo stacionaru ale ja som tam drzo zostala este dalsich 10min ,sestricka sice po mne pozerala ale..... potom som este aj v aute lezala... tak mi bolo poradene a na wc som isla az po hodine doma... a nemusela si mat ten mocovy poloprazdny ze? lebo aj ja mam otocenu tu maternicu.... tak pekne oddychuj.... a boli uz blastocysty?

eri6
13. feb 2013

@pancuska no práve teraz by mala prísť, dnes je 28deň od poslednej ms. Cyklus som mávala 29 až 30-dňový, neviem ako to je po tých všetkých hormonoch a utrog., zatiaľ žiadne špinenie, som nervozna, ledva som sa vyštverala na tretie poschodie, po celom dni, jasné, že si to odniesol moj zlatý manžel, ten sa radšej odišiel vyvetrať🙂,nečudujem sa mu..., no jasné, že som sa potom rozplakala, a pomohla mi až sprcha, aby som vychladla...🙂

mortaliska
13. feb 2013

@eri6
ericka len ziadna mrcha, nech sa mozme tesit z dalsej tehulky. Absolutne chapem ako sa citis. Ja som iba kusok po ET a som natlakovana ako papinak. Uz chapem ake to je to cakanie po transfere.... 😔

annamary27
14. feb 2013

@mortaliska ahoj,to záleží aj od toho aký nadupaný deň majú,ja som napr.naposledy ležala 40min,lebo bolo málo dievčat.a ked to má vyjsť tak sa ťa krpček chytí aj keby si vôbec neležala. 😉

pechlinka
14. feb 2013

@annamary27 Ahoj vies mi poradit...aka velka ma byt sliznica maternice...pri embryotransfere.. ?...ja mam v sprave po OPU 14mm... to bolo v nedelu...zajtra ma byt vklad... 🙂

pancuska
14. feb 2013

@eri6 tak to uz nedostanes!!! mozno sa budes citit taka nafucana,ja som si musela davat espumisan lebo som myslela ze asi prasknem,dala som si aj raz fenikel ale potom som vycitala ze ten sa nesmie tak som zostala len pri espumisan....tiez som bola nervozna ako fras a strasne citliva ale snazila som sa plakat co najmenej ,u nas si to odskakala segra a neboj sa niekedy som tiez nervozna este teraz....a aj si poplacem ale snazim sa neplakat lebo ma rozplace hocico,este ze nedavaju teraz modre z neba,no to pozerat uz nebudem moct....a keby mna teraz vidis ako funim by si mala show..... 😉

annamary27
14. feb 2013

@pechlinka ahoj,tak to Ti neviem poradiť,nikdy som to neriešila ,ale keby si mala nedostatočnú sliznicu,tak by Ti po OPU nasadili estrofem,niektorým kočkám to dávali,ked nás prepúšťali.

gelinka75
14. feb 2013

@pechlinka ahoj, ja som riesila moju sliznicu, lebo tiez som mala v den vkladu 14mm a co som citala, nie je dobre mat ani nizku ani vysoku sliznicu, najlepsie do tych 12mm, lebo potom su na nej uz velke ryhy a embryjko sa tazko vie zavrtat, patrala som po tom preto, lebo mne prve IVF nevyslo a nebol nato dovod, embrya krasne, vsetko krasne a nic..tak toto som sa docitala, ale neviem co na tom je pravdy, ja to vsak pripisujem tomu

pechlinka
14. feb 2013

Ahojte baby....takze prave mi volali z Gyn-fivu...ze vsetkych 5 oplodnených vajíčok sa krásne delí...a vklad 2 embryjok máme zajtra 10:15 drzte paste..

annamary27
14. feb 2013

@pechlinka držím 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre