Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nr_martinka
6. nov 2012

@elebe ahoj mne robili laparku v centre bola som max spokojna sestricky zlate a na druhy den som isla uz domov. 😀

pancuska
6. nov 2012

@azzura tak to nam este aj toto rovnako (skoro) vychadza 🙂 takze mrchu uz nedostanes!!!!

azzura
6. nov 2012

@pancuska oprava: nedostaneme 🙂 akurat som sojedla ten keksik co sme dostali po vybere

pancuska
6. nov 2012

@azzura no pekne.....dlho si vydrzala 🙂 ja sa ti normalne nudim.....navarene mam a muzik pride dneska neskoro tak len veceru mu urobim.....

azzura
6. nov 2012

@pancuska ja sa tiez nudim, a navarene mam zo vcera, kedze chodi na obedy

azzura
6. nov 2012

@azzura ale zas lepsie ako byt v praci. ja som uz dopozerala film v PC a teraz som si zapla TV, ni nic tam nie je 😀

siinda
6. nov 2012

@pancuska ano presne tak,,zavšetkým hladaj chlala a ako sa mas ,,žiadne príznaky? Ja to nejak tuším tak že nič,,ale uvidime

pancuska
6. nov 2012

@siinda ale netreba hned vesat hlavu......niekedy ani zeny ktore su tehu prirodzene ani nevedia....ja som rozmyslala ze prestanem chodit na Konika aby som mala mysel niekde inde.....priznaky?neviem na wc chodim casto a to som chodila aj pri stimulcii,prsia ma bolia stale ale to ma boleli aj pred vkladom,len teraz je to akosi menej a to podbrusko ma pobolieva tiez stale normalne sa bojim OHSS..... a nezabudaj na pozitivne myslenie!!!! 😉

siinda
6. nov 2012

@pancuska ja sem prestanem chodit ked budm neg..., ale len na nejaky cas,,,a aspon si zalyzujem🙂)

pancuska
6. nov 2012

@siinda tak vies ty si tu neni tak dlho ako ja......ja som sem zacala chodit ked mi zistili ze mam vrodenu trombofiliu a potom zasa ked som mala mimomaternicove.....vela sa tu clovek dozvie a niekedy aj to co nema 😉 😉 😉

siinda
6. nov 2012

@pancuska tak na to že som tu tak kratko zacinam mat tie iste pocity a hlavne ked tu čítam tie osudy a potom mi je luto ked vidim male deticky na fotkach..no neboj aj mi budeme raz na tej druhej strane,,caka nas este vela možnosti ktore budeme riesit vo stvrtok,,či? 😉

siinda
6. nov 2012

@pancuska a vlastne čo s tou trombofiliou sa da robit? a aký to ma dosledok? robim v zdravotnictve preto ma to zaujima

mortiiss
6. nov 2012

@lubkaeck jeej, Teba som dlho nevidela...naposledy tusim nazivo v GynFive v maji . Pozeram, ze cakas dvojicky. Velka gratulacia. 😵 😵

Zdravim aj ostatne kočičky

izabela66
6. nov 2012

ahojte,potrebujem poradit,od 25 dna cyklu som si začala pychat injekcie,dnes som dostala menzes a mám íst na 2-4den cyklu na kontrolu,v ktorý den je najlepší tam íst?

pancuska
6. nov 2012

@siinda treba verit.....verila som aj ked som sa bala...tento rok od maja do augusta som podstupila 2 laparky tak ked uz toto sa da,da sa vsetko....hlavne sa netreb vzdat....co sa tyka trombofilie je to vacsinou vrodeny stav,je to husta krv ktora moze sposobit aj trombozu pripadne plucnu emboliu (pri antikoncepcii),preto treba podavat nizkomolekularny heparyn(fraxiparin) na riedenie krvy aby nedoslo k potratu,kedze treba aby dobre prudila do maternice krv.....ja som ho musela brat aj pri stimulacii potom pri OPU nie a po OPU zasa,kazdy den si pichnem jednu injekciu,hematologicka pre istotu nasadila uz teraz inak sa povodne ak sa jedna o prirodzene tehu tak sa picha az ked je zena naozaj tehu,lebo hrozi riziko potratu.....ono aj v centrach zvyknu najskor robit IVF bez genetickych testov a ak zena potrati po IVF robia geneticke testy.....nikto totiz nevie ze jeden krat za zivot ma kazdy pravo si dat urobit geneticky test......je to drahe vysetrenie a raz to preplati poistovna!.....ale som ti toho popisala,prepac 😉

pancuska
6. nov 2012

@izabela66 ahoj,chod na 3 den to je uplne idealne,aj ja som tak bola a uz nebudes mozno ani tak krvacat...cize stvrtok tam chod hned medzi 7:30 az 8:30 povedz ze si prisla na kontrolny utz na 3 den cyklu a oni si ta zavolaju!potom ti povedia co dalej,ak by si nerozumela,pytaj sa.....a ake lieky mas? dlhy protokol?

siinda
6. nov 2012

@pancuska no až ma zamrazilo,,ale si užasna že to nevzdavas,,tak teraz by sa už aj patrilo aby to bolo ok..idem čarovať 🙂

lubkaeck
6. nov 2012

@mortiiss jeeej aj ty si uz ako "vysoko" 😕 😕 😕 😕 tak bude baba? aj u nas vraj baby 😀 len dnes mi brutal tvrdne brucho, je mi tak divne a maleho mam doma, lebo mal zapalene ocka, tak nemozem poriadne ani lezat a aby som nekrivala tak mi dnes zo tri razy skocil na brucho 🙄 len dufam, ze ma to prejde 😕 ako sa mavas? si v praci ci PN?

@pancuska ahoj, mne sa pri 1.IVF nechytilo nic, tak ma poslali na genetiku, vysiel mi Leyden syndrom a najake mutacie (tie sa uz vraj najnovsie neriesia), tak som si pre KET pichala fraxik, ale v 5tt som krvacala tak mi ho vysadili a nasadili az okolo 24tt a potom az do konca sestonedelia
a teraz ma len sleduju, stale jem kys.listovu a pyridoxin, ale ak mi to tvrdnutie prejde a vsetko bude oki tak koncom mesiaca idem znova na hematku a predpokladam, ze mi ich uz nasadi 😕

pancuska
6. nov 2012

@lubkaeck ano tak aj ty mas ten problem? ja musim chodit stale na hematologiu,pri stimulcii kazdy 4 den a zajtra tam idem po tyzdni,kontroluje mi krvne dosticky a podla toho usudzuje ci pichat a ci nie.....takze moze byt aj take ze krvacat? inak mam kamaratku v Plzni (poznam ju z domova) ma 37r a tiez musela podstupit IVF a si predstav ze jej dr hned automticky nasadil fraxik na riedenie a caka dvojicky-tiez .....je v 7 mesiaci...chlpceka a dievcatko......inak ja uzivam kyselinu listovu (acido folikum) a femibion800......pyridoxin nepoznam!! som rada ze sa ti podarilo aj ked je to take ze rizikove,davaj na seba pozor!!! este som chcela,ze mne to zistil este moj gyn a tak som to na konzultacii hovorila dr Harbulakovi a ten ma hned poslal na hema aby zistili ci treba pichat.....inak je to sranda kedysi ani nevedeli ze nieco take exzistuje a deticky mali (ako napr moja segra) a teraz ake problemy.....ja stale hovorim ze je nieco vo vzduchu!!! 😉

mortiiss
6. nov 2012

@lubkaeck a magnezium nepomaha? Tak co najviac oddychu nech Ti je dopriate.

Noooo, my uz o chvilku rodime. Ja som este v kancli, chcem pracovat do konca decembra, a potom sa uz odteperime na matersku 🙂 , ale aj potom budem pracovat, len budem mat homeoffice - takze uplna pohodka. Hej, hej, mame potvrdene dievcatko. Az do 23 tt nechcela nic ukazat, ale odvtedy tak okázalo tu buchtu otrca na 3D, ze sa neda prehliadnut. 😀. 3Dcka sme mali 3, lebo mala ma razstep pery, tak sme boli na kontrolnych - ale nastastie je to najlahsia forma, na jednu operaciu. Inak je nasa kocicka zdrava a krasna. Tehotenstvo je mi dopriate nadstandartne bezproblemove, cely cas si to uzivam.

lubkaeck
6. nov 2012

@pancuska ani nevrav, moja mama to ma silnejsie ako ja - je homozygot a vynosila dve deti a mala jeden potrat a nikto o nicom nevedel 😕 no apichat je fajn, ale potom sa robia hematomy ked sa tvori placenta a z toho sa krvaca a zase len potraca, takze je to taka dvojsecna zbran - mne moj hematolog stale tvrdi, ze najdolezitejsi je uz po tom 24 tt a najma v sestonedeli - no uvidime, kam to dokopem, hadam to dobre dopadne 😅 tak drzim palec, aby to vyslo vsetko v pohode 😉

@mortiiss joooj tak si to uzivaj, razstep sa teraz tak operuje, ze ani jazvu nemaju detuchy 😉 to je v pohode 🙂 aj ja som chcela ist do roboty, no jednak ma tam nechceli, ze ma nemaju kam dat a jednak je to dobre bo maly zacal v skolke a to sa na nas lepi kazda choroba - zapal pluc som si uz preliecila, u neho sa neviem soplov zbavit, oci mame obaja zapalene, proste vsetko mozne 😒 tak sa opatruj a ozvi sa ked to bude 😉

mortiiss
6. nov 2012

@lubkaeck "ze ma nemaju kam dat " 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , no ja uz som tiez jak slon, ale do kanclu sa este stanem, tak si ma nechali 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Malemu co najviac bacilozabijacov, asi sa tomu neda vyhnut, ked tie detusky zacinaju v skolke. Snad to bude coskoro dobre. Maj sa pekne aj so vsetkymi deťuškami 😵

pancuska
6. nov 2012

@lubkaeck ak sa potvrdi tehu tak dalej picham do 16tt potom mi budu robit dalsie vysetrenie a uvidi sa.....ale uz sa troska zacinam bat,vselico tu citam a potom myslim trochu inak......a dakujeeeeem aj tebe nech to dobre dopadne a teda este nevies co to bude?.....no nech hlavne nech ste vsetci zdravucky!!!!! 🙂

mig219
6. nov 2012

@pancuska pichnuty. mam aj papierik, zlata zienka tam bola, napisala mi aj presny cas 🙂
dnes som bola pre vysledky mocu.. tak zle cosi som este v zivote nemala ☹((((( zevraj zapal obliciek. najhorsie ze mi nic nie je. nic ma neboli, ani necuram krv ani nic. takze po zakroku hajde na vysetrenie obliciek 😖 😖 😖 😖 😖

dagmar25
6. nov 2012

@pancuska ahojky, prepac som ti dlhsie neodpisala, no maly ma zamestnava, takze zacinam pichat na 24 dc a to je 21.11, opu mi predbezne vychadza na 12.12.2012, celkom magicky datum, ale to sa este uvidi, kedy presne to bude...tak dufam, ze budeme mat krasny vianocny darcek, a ked nie, tak sa aspon dobre opijem 😀 a ty ako sa citis? Velmi velmi ti drzim palce... 🙂

gelinka75
6. nov 2012

@lubkaeck @mortiiss to je ako znamenie ze ste obe tu ked ja mam zacat, dufam, ze mi to stastie prinesiete 😀 😝

mig219
6. nov 2012

aj vecer si mam dat ten augmentin? teraz pozeram ze v papieroch pisu ze si mam dat aj vecer ale ked mi volali tak povedali len rano

gelinka75
6. nov 2012

@mig219 ano aj vecer sa dava

mig219
6. nov 2012

@gelinka75 oki, dakujem 🙂

strasne som nervoooooznaaaaaaaaaaaa

pancuska
6. nov 2012

@mig219 ano aj vecer si daj mozes aj hned teraz.....a potom si daj este rano ale len par glgov vody,nezabudni.....aj ja som bola nervozna.....no neviem s tymi vysledkami mocu sa nepomylili? ved mozu ti robit OPU ked mas zapal obliciek? tak to som zvedava.....ako aj ja som mala trosku nieco zvysene...a po OPU som mala zvyseny tlak a nie a nie dolu....no budem zajtra na teba mysliet okolo 13h ta pustia mozno aj skor potom daj vediet ako si pochodila!! nech to dobre dopadne!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre