Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mortiiss
27. jún 2012

@gelinka75 inak, Ty budes mat mrnusky dost dlho v embryoscope - 5 dni... 😀 to budu uz krasotinky, vela bunkove. Ja som mala len 4 dni

mortiiss
27. jún 2012

@gelinka75 tak rodicom nevyhovies ... to poznam 🙂 A uz maju vnucence ? Ci od Teba budu prve ? Ja budem posledna zo surodencov, moja sestra ma 2, dokonca aj krpaty 27-rocny brat teraz cakaju so svagrovou .. ale tesim sa, ze budu nase deturence rovesnici, budu si tak velmi blizke, ako surodenci 🙂

st2
27. jún 2012

@jomini 😀 no ja vas citam citam a sledujem uspechy, cize ja som tu stale i ked potajomky 😀

st2
27. jún 2012

@mortiiss @gelinka75 my sme si embryoscop ani nedavali, to uz bolo fakt na nas finacne dost

jomini
27. jún 2012

@st2 prosim, castejsie sa odtajni 😀 ja sem chodim smirovat

mortiiss
27. jún 2012

@st2 je to dost drahe, ale snad je to ucelne ... pacilo sa mi, ze na nas nenaliehali, len ma na tento pristroj Harbulak upozornil, ale rozhodnutie bolo na nas.

st2
27. jún 2012

@jomini 😀 😀 😀 budem sa snazit prispievat castejsie a pozdvihovat tu atmosferu 😀

jomini
27. jún 2012

@st2 v piatok idem na KET, ..kebyze ma nahodou chces rozsmiat cez slzy 😀 😀 😀

dadenka111
27. jún 2012

Baby akurat mi pisala segra, ze videla mojho/nasko dokiho Harbulaka v telke a hovoril o neplodnosti. Potvrdila mi, ze je to sympatak. Ze na stv1, Zensky klub. Zajtra to bude uz v archive keby si chcel niekto pozriet 😵

st2
27. jún 2012

@mortiiss veru ono je to nakladne cele vsetko, a tiez sa mi pacilo, povedali nam ze to maju, na co to je a ako to funguje, ale ja som chodila k stenovej a ta povedala ze vacsinou si to pary davaju az pri druhom ivfku, a ked sme si pocitali kolko nas to vyjde tak sme do toho nesli, a v podstate nase sa dobre delili od zaciatku, ved tam mame este 6 mrazacikov, iba tusim dve to vzdali hned na zaciatku
inak normalne musim uz v pamati lovit uz si to nepamatam, ale viem ze odobrali 13 vajok, 10 sa oplodnilo, 4 dali hned zamrazit a zvysne na PK a z toho dve do bruska a dve co boli pomalsie davali mrazit az na 6 den PK

st2
27. jún 2012

@jomini a naco su ti pri tom slzy 😝

mortiiss
27. jún 2012

@st2 prispievaj, prispievaj ... kazda vesela dusa je tu potrebna 😀 😀
ozaj, ako si vysadzovala Utrogestan? Mne ho Drabek kazal vysadit do 5 dni po UTZ, vzdy odobrat jeden, som sa tu s kockami radila, ze to je prudko a skoro, ale nakoniec som ho tak vysadila...a pohodka. Ziadna reakcia zleho charakteru. Poviem pravdu, dost ma obtazoval ten utros, citim sa bez neho lepsie. Dufam, ze ani babenku to nevadi ...

jomini
27. jún 2012

@st2 to z toho smiechu 😀 inak som cita studiu, kde po ivf polovicu zien poslali ku takemu nemocnicnemu klaunovi a polovicu nie, ta skupinka s klaunom bola vyrazne uspesnejsia

st2
27. jún 2012

@jomini inak na tom nieco bude, aj mne kocky co mame taku sukromku tu a dlho sa uz pozname posielali denne vtipy aby som sa smiala ze to pomaha, a doma moj manzel ten ma furt rozosmieval a hadzal hlody ze niekedy som si brusko musela drzat aby som malinke nevysmiala, a to bola akurat velka noc tak aj nasi boli u nas tak bolo doma veselo, takze fakt to urcite pomaha

@mortiiss no ja som ho vysadzala nie uuuplne postupne ze kazdy den, ale tusim obden sa davka nejako znizovala a trvalo to cely tyzden kym sa to znizovalo az som to vysadila, a veru bolo to otravne ale urcite aj velmi prospesne

gelinka75
27. jún 2012

@jomini aj ja idem v piatok na ET 😀

gelinka75
27. jún 2012

@mortiiss a preco ja mam 5 dni a ty si mala 4 dni babulka v embryoscope? 😕

mortiiss
27. jún 2012

@st2 my sme mali financie len na jeden pokus 😅 + nejaka mala rezerva .. tak sme si povedali, ze do toho dame uplne vsetko - ze keby naaahodou to nevyslo ... tak to budeme riesit potom ...

st2
27. jún 2012

@gelinka75
@jomini a ja mam v piatok poradnu, taaaaakze v piatok je happy day 😵

st2
27. jún 2012

@mortiiss a kolko vas to vyslo komplet, nas tusim 1300

jomini
27. jún 2012

@gelinka75 vidime sa tam 🙂 este mi maju zavolat kedy presne

mortiiss
27. jún 2012

@gelinka75 mozno to tak robia, ked je OPU v nedelu, ja som mala v pondelok .. ale to je isto jedno, par hodin len rozdiel.

gelinka75
27. jún 2012

@jomini aj mne budu volat zajtra poobede 😀 ale pojde to tam ako na pase si myslim

mortiiss
27. jún 2012

@st2 dockaj, musim to zratat: Lieky cca 350 , poplatok GF 105, ESC 300, PK 160, mrazenie 160, ISCI 355 . Spolu cca 1450. Pri ISCI nas ale natiahli, podla mna 🙂 Lebo na stranke maju ze ISCI s neuspesnou fertilizaciou 0 - a nam sa z 9 napichnutych oplodnilo len 6 - takze 3 boli s neuspesnou ferti, a za 6 je 285 ... no ale nechcela som sa hadat ... nech nevyzeram jak nejaky lakomec 😀

sheronka
27. jún 2012

Ahojte babulky. Tak mám to za sebou. Mám v sebe 2 bublinky 😵 😵 Embryologička povedala, že jedno je z napichnutia a jedno (jediné čo bolo) je z prirodzeného oplodnenia. Dokonca povedala, že jedna bublinka je už blastocysta, čo mi vysvetlila že je najkvalitnejšie embryo aké vedia získať (malo už cez 100 buniek). Uvidím ako to všetko dopadne. Transfer robil Harbulák a nechali ma ležať priamo na stole cez 40 min, som tam skoro zaspala 😀 Zajtra si mám zavolať ako sa ešte vyvíjajú tie zvyšné 4 bublinky a či sa budú dať zamraziť.

jomini
27. jún 2012

@gelinka75 ked som bola na ET, tak sme boli 4 baby, ostala som tam posledna..mam pocit, ze som tam normalne zalomila az kym prisla sestricka 😀 ..ze: ved uz mozete ist..uplne mimo z tych liekov

gelinka75
27. jún 2012

@mortiiss ja mam ten isty pripad, podla mna je to tak, ze keby sa vobec nic neoplodnilo tak vtedy je 0, mozem sa nato opytat 😀

lubkaeck
27. jún 2012

@gelinka75 cauko, no tak za 21 vajok bolo 12 zrelych a mame 6 embryi na PK 😅 tak hadam sa nam obom podelia v poriadku 😀 a brucho ma vcera bolelo nehrazne a aj teraz boli, ale pri malom si to nestiham velmi uvedomovat 😅

adija13
27. jún 2012

@dadenka111 ahoj, tak ako sa mas? ako sa citis? sledujem tu cely cas vase prispevky a vsetky stavy skusam na sebe spozorovat 🙂 no neviem.
akurat v noci z nedele na pondelok mi bolo katastrofalne zle, tocila sa mi hlava, blo mi na vracanie. ale ci to ma nieco docinenia s tehu, neviem. ako ti idu dni? ja mam pocit, ze sa to cele vlecie. ty uz len do pondelka na prve testovanie, ja bohuzial az do toho piatka, lebo podla dni to vychadza na stvrtok 5.7. ale to je sviatok, tak asi az ten piatok pojdem na krvicku.
a budes sa testovat? ja sa toho bojim, ja som sa v marci testovala dopredu a bola som hned sklamana, ze nic a tak sa mi uz niesli dalsie dni, v tom sklamanom duchu 🙂
ja asi pockam az na tu krv.
pri prvom oplodneni som sa testla rano 10. den pred krvickou a test bol cisty a poobede ked som volala z krvi, tak mi sestricka pogratulovala. a potom som sa chcela testnut na 15.den, ze nech sa tesim, ze nech vidim tie //. a nic. potom mi doktor povedal, ze niektore mame tak nizke to hcg v moci, ze test nikdy nemusi ukazat tehu.

mortiiss
27. jún 2012

@sheronka taaak sup sup oddychovat, hladkat brusinu, a nechat sa hyckat partnerom.

sheronka
27. jún 2012

@mortiiss Ahoj. S tým ICSI ťa neobtiahli 😵 Platíš podľa toho, koľko ti napichli a nie podľa toho koľko sa oplodnilo. Mne napichli 12 a oplodnilo sa 8, platila som ako za 12 😉

gelinka75
27. jún 2012

@jomini no to isto budem aj ja, mavam tocaky z diazepamu a este ked zapijem utros, tak to bude natotalku 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre