Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lucatko1987
21. okt 2014

@franzziska no asi jedine davnejsie, teraz co viem tak od 300€ do 450€ sa plati cca..alebo nebola samoplatca? V cechach alebo po 3. Pokusoch ci viac ako 39 rokov.. Ale to sa mi zas zda malo

babo78
21. okt 2014

@lucatko1987 dakujem krasne. Velmi to boli.

lucatko1987
21. okt 2014

To je samozrejme, ze to boli, ani ti nebudem pisat, ze to prejde lusknutim prsta.. Ale zo dna na den to bude lepsie, ver mi! Teraz sa musis dat do kopy a az ked sa na to budes citit, treba skusit znovu.

franzziska
21. okt 2014

@ingrid0105 nijako...nebola som tam este...

@lucatko1987
@waitiekatie
dievcata sorry za paniku...ona ta "mila" dotycna chatuje ale aby povedala ze samoplatkyna z Nemecka, tak to nie.. 😖 😖 😖 pardon..ale zlakla som sa, clovek sa tu docita vselico.

lucatko1987
21. okt 2014

@franzziska tak aspon ze tak 😊 lebo to by bolo fakt vela 😳 kedy ides na konzultaciu? Piatok?

slavka_2012
21. okt 2014

@franzziska ano je to možne aj ja som tolko platila som samopladca 4xGonal 3xDekapeptil,myslim krabičky a maš 1000e istych 😒 a to už neuvadzam cenu za samotne IVF+ICSI 😢

franzziska
21. okt 2014

@lucatko1987 ano dozviem sa potom viac..idem az poobede po praci

lucatko1987
21. okt 2014

@franzziska tak super! Drzim palce nech mate dobre spravy a mozte ist do toho 😊

kklaudia
22. okt 2014

Ahojte dievčatá, nedá mi nepodeliť sa s Vami čo sa teraz okolo mňa deje... V januári som po prvom KET potratila, v marci som zašla do GF, že teraz teda ako ďalej a doktor by nedbal ihneď začiatkom mája robiť ďalší vklad, bez toho aby sme vedeli čo bolo príčinou potratu, čo som rezolútne odmietla, a požiadala ho o genetiku, veľmi sa mu do toho nechcelo, že tam sa aj tak nič nedozvieme. A ja som mu povedala, že mám už len 6 bubliniek a predsa nie som schránka na potraty, že to už nechcem zažiť, kým neviem čo sa deje. Výsledky z genetiky sú super, vraj nám nič nebráni mať spolu zdravé detičky... Jediný problém doteraz bol v tom, že manžel má slabé spermie, od toho sa odrážajú a vôbec nepozerajú na mňa, že mám v rodine ochorenie štítnej žľazy ( mamina 2x operovaná, babka 1x ), v GF jednoducho vidia, že mám nejaký problém so ŠŽ ale to je OK, to určite nebolo príčinou potratu. Keď som sa pýtala na ďalšie nejaké faktory ( sestra mala problémy s prolaktínom ), tvrdili mi, že výsledky mám všetky OK. Na veľké naliehanie mi môj obvoďák dal odporúčanie na endokrinológiu, ten pán doktor mi prišiel do rany ako anjel z neba ( švagor sa s ním náhodne zoznámil a stali sa z nich priatelia ). Je veľký problém sa k dostať k odborníkovi. Tak som tam v septembri išla, a teraz na výsledky, ktoré ma doslova šokovali!!! Dal mi porobiť naozaj možné aj nemožné... Zistil mi štyri faktory, ktoré skutočne bránia donoseniu bábätiek v mojom tele. Inzulínovú rezistenciu, zvýšenú činnosť štítnej žľazy, veľmi zvýšenú hladinu prolaktínu, veľa voľného testosterónu... naviac ešte streptokoka a alergiu na mlieko... Základné veci, na ktoré mali prísť v CAR a vôbec mi to nerobili... a keď aj robili, neviem o tom, lebo pre nich to nie je ohrozujúce. Mám skutočne pocit, že si myslia, veď čo, je mladá, deti určite bude mať, tak nech sa dáva oplodnovať aj 20x... Endokrinológ mi ďalšie KET neodporúča, asi tak za 4 mesiace keď mi znova spraví testy, lebo vraj nech ma oplodnia akokoľvek, tieto výkyvy plody budú brať ako nepriateľov a všetko zo mňa vypudia... Cítim sa strašne, ale som odhodlaná si to dať do poriadku a ísť za svojim cieľom. Naozaj, keby som nemala tých 6 bubliniek tak volím iné centrum, ale nechce sa mi ísť niekde odznova, ale keď to nedaj Bože minieme, určite pôjdeme inam . Možno som jediná z Vás, ktorá má takúto skúsenosť, všetkým Vám veľmi držím palčeky aby to vyšlo na čo najmenej pokusov...

ingrid0105
22. okt 2014

@kklaudia nie si jedina ja som odisla z gf a vzala som si aj embryjka
Gf neriesia nic kym mas co vkladat bohuzial taka je realita.drzim palce vyliec sa a teraz to uz bude urcite v poriadku

kklaudia
22. okt 2014

@ingrid0105 Ahoj, to sa dá, že si ich prenesieš do iného centra?

ingrid0105
22. okt 2014

@kklaudia ano da sa to .ale ak uz poznas pricinu nedonosenia tak zostan uz by to malo byt ok

kklaudia
22. okt 2014

@ingrid0105 Ja som z toho hotová, zúfalá...už urobím čokoľvek, len nechcem teraz pol roka čakať ... Ak sa to dá, a je to bezpečné, tak to určite urobím... Že ma to nenapadlo...Idem volať do GF aj do Reprofitu... Díky moc

kikappp
22. okt 2014

@kklaudia ahoj ak ti mozem poradit,tak sa v prvom rade upokoj a nejednaj zbrklo,nema asi moc zmysel prevazat embryja do ineho car je to zbytocne nakladne a aj tak uz kvalitku neovplivnis,uz ine nebudu ani v inom car ,skor by som to rieisla tak,ze si po vlastej osi doriesis svoje veci u endokrinologa,je velmi dobre si dat spravi hematologiu a aj reprodukcnu imunologiu,nedaj sa odbyt recami,ze sa to robi po troch potratoch a podobne,pekne sa objednaj a chod ,A potom ak by sa na nahodou nezadarilo ani jedno KET mozes zmenit centrum .

kklaudia
22. okt 2014

@kikappp Stále mi tvrdia, že embriá sú veľmi kvalitné, ide mi skôr o prístup - len by oplodňovali a nerobia mi žiadne dodatočné vyšetrenia, musím sa im doslova prosiť, ale ja nie som lekár, ja neviem čo ešte by som si mala dať urobiť, aby zistili úplne všetko, a na internete sa kvalitne strácam a hlavu mám z toho jak jeleň...

kikappp
22. okt 2014

@kklaudia preto ti vravim,ze sa upokoj ,daj si konzultaciu a skus to rozdebatovat so svojim lekarom v GF ak zas nepchodis,chod na hemato a repro imuno,hlavne sa vela pytaj .Na ktory den ti marzili embryjka,ci su kvalitne mozu vediet az po 5 dnoch po PK ak mrazia skor,netusia ci PK by prezili.

babo78
22. okt 2014

@lucatko1987
Ahoj, boli to a velmi. Stale rozmyslam preco, nie je to prvy krat a o to je to horie. Uz neviem co si pocat. Ci skusit nejake vysetrenia, vazne neviem.

kklaudia
22. okt 2014

@kikappp Dôvera medzi mnou a mojim lekárom v GF je veľmi naštrbená, keď Ti niekto dva roky tvrdí, že je u Teba všetko OK a nakoniec ti iný zistí toľko vecí, neviem či by sa ti chcelo ísť s ním ešte ďalej niečo riešiť... Teraz som v tom najhoršom, viem, že tam ešte v januári pôjdem a skúsim to... Ale vôbec do toho nepôjdem s takým nadšením ako na začiatku... a ktovie ako to zasa dopadne... A záleží to na výsledkoch po tých liekoch čo teraz beriem... strašne sa cítim...

kikappp
22. okt 2014

@kklaudia no aj ta uplne chapem,ale teraz sa musis zamerat na embryjka a potom ked tak zmenit centru,preto je moja rada,zatat zuby a doriesit co sa da koli embryjkam.Na ktory den ti ich mrazili?

kklaudia
22. okt 2014

@kikappp Presne si to nepamätám bolo to v 2012, tuším na piaty, mala som predĺženú kultiváciu...

kikappp
22. okt 2014

@kklaudia no tak to je super ,ze mrazili po Pk,mozem vediet ake lieky si dostala terz? kludne aj do IP

silvik1
22. okt 2014

@kklaudia ahojky. poznám to, tiež mám vraj všetky embryá kvalitné a super sa delia a napriek tomu mi dvakrát IVF ET nevyšlo (resp. vyšlo ale len na pár dní) a dve KETy od začiatku negatívne. sama som si musela vyslovene vydupať hematológiu, genetiku a nakoniec sme si dali urobiť aj genetiku spermií v reprogene (tam robia podrobnejšie ako v GF). chceli sme genetiku embryí ale odhovorili nás. napriek tomu, že mám ešte 8 mrazených v GF, zobrala som si od nich papiere a išla na konzultáciu do Brna do Reprofitu. dohodli sme IVF soft iba s clostilbegythom (dostala som aj medrol nakoľko moje telo tvorí protilátky na spermie) nakoľko dobre reagujem na hormóny (v GF som mala raz 22 vajíčok a pri druhom IVF až 27). okrem toho mi odporučili genetiku embryí, nakoľko moje vajíčka už nemusia byť také kvalitné keďže mám 36 rokov.
neľutujem, že som išla inde, nakoľko v GF by som mohla chodiť na kety ešte ďalších niekoľko rokov a nič z toho ☹

kklaudia
22. okt 2014

@silvik1 Ja neviem ako ďalej, musím to prebrať s manželom, ale nemám chuť tam už ísť, neverím môjmu lekárovi tak ako na začiatku, lebo keď ti niekto hovorí, ako je všetko fajn, ako to teraz určite vyjde a potom ti iný lekár zistí tri veľmi vážne výkyvy, ktoré zabraňujú tvojmu telu udržať tehotenstvo, tak je to také... divné... Veď aj pre nich je to dobré keď to žene vyjde, či??? Je to jedno? Hlavne že mám pravidelný prísun peňazí ? Neviem, som mimo z toho už...

silvik1
22. okt 2014

@kklaudia mne tiež vadilo, že keď som sa pýtala, že prečo tak len kývol plecom že nevie ale na vyšetrenie neposlal. tak som sa "posielala" sama. pri každej konzultácii po neúspešnom vklade ma čakal s novým protokolom a receptom na lieky. tak som si povedala, že dosť - stačilo. skúsim ešte to Brno, budeme skúšať aj prirodzene a okrem toho sme si aj podali žiadosť na adopciu.
takže som to "rozhodila" na všetky možné strany 😉

kklaudia
22. okt 2014

@silvik1 Držím Ti palce, nech to vyjde najlepšie ako sa len dá 🙂

silvik1
22. okt 2014

@kklaudia ďakujem. aj ja Ti držím palce - nech sa rozhodneš pre Teba správne. pa. bežím ku kaderníčke - sa teším jupííí.

bambulka2015
22. okt 2014

@franzziska nemusis ohovarat. "mila" pani?!?!?!?! Ja som nepisala v nijakej diskusii, v ktorej sa diskutovalo cisto len o cenach. A tiez sa nik nepytal a ani nik nad tym nepozastavoval. Ty si sa opytala, tak som odpovedala. Len ono sa to da opytat aj inak, neroznasat bludy po nete. Hned si to tak zvrhla, ze klamem, ze to nemoze byt, lebo ine platia najviac 400 € atd., ze som tucne delo (ako keby hmotnost alebo aj vek s cenou lieku malo nieco spolocne) atd. Ked neveris, tak ti kludne poslem aj blocek z lekarni.
Ked si samoplatca, moze sa ta suma vysplhat velmi vysoko aj na SK. Zalezi aj od toho, kolko a co potrebujes.

@lucatko1987
@waitiekatie

kikappp
22. okt 2014

@bambulka2015 ahoj,prosim ta nic si z toho nerob,slecna zjavne vidi len svoj smer a akosi nepremysla.V teme mam nemam lieky sa debatuje o liekoch a su tam takmer vsetky samoplatkyne a vtedy su ceny lieku omnoho vyssie,uplne logice ,tato osoba aj mna nazvala neiteligentnou tak si na zalkade jej prispevku dajme otazku ako je natom ona 😀

bambulka2015
22. okt 2014

@kikappp dakujem z pochopenie. Mna cez ip dobre ze nezniesla pod zem, ze to nie je mozne. Mozne je vsetko. Ja som brazdila po nete a pozerala po cenach tych liekov v lekarnach aj vo Francuzsku, Holandsku, jednoducho vsade, odkial by mi to poslali aj do DE. Ale tie ceny sa az tak velmi neodlisuju. A stale dufam, ze nam na konci aspon nieco poistovna predsa preplati. A keby som mala tie lieky zo zahranicia, tak nam to zamietnu, kedze su tam urcite podmienky, ktore musime dodrzat. Ale s liekmi nejak nechcem experimentovat. Tak zaplatim, co uz. Ked nemam na lieky, tak ako budem potom zivit to dieta? 😕

lucatko1987
22. okt 2014

@kklaudia ahoj, viem, ze ked ta raz sklame lekar je to hrozne, ja mam tiez taku skusenost,ale nie v GF, ale v klasickej nemocnici, to teraz nie je podstatne. V GF sa da aj len prejst k inemu dokimu, tak moznoa j to je cesta..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre