Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katka676
23. mar 2015

@mo3326 to hadam nie, ako Ta to vyradilo? :( ...mna sice po nom bolela zadnica asi 3 dni, ale inak som bola v pohode. Dalsiu kontrolu mam vo stvrtok a davky mi zostali rovanke. Budem na Teba zajtra silno mysliet a drzat paste, ale obavam sa ze po tych oblbovakoch budes viac vyradena ako po pregnyle ;) ...Daj potom vediet ako si to znasala a kolko bolo vajicok. Silno verim ze dost a super kvalitky 🙂..teraz mi napadlo ze si musim kupit nejake papuce....nocnu koselu uz mam

mo3326
23. mar 2015

@samotarkadela neviem, mne to pichla známa sestrička a pichla mi to do svalu, neviem či nie je to tak že rýchlejšie sa ti vstrebe keď to je priamo dané do svalu. nie som odborníčka, neviem, ale točila sa mi hlava ale ja reagujem asi na tie lieky tak zvláštne /ja už nemám štítnu žlazu tak beriem umelé hormóny nato/ môže to byť stým spojené, ale presne neviem ti to povedať. ja som si pichala od 3.3. diphereline, a od 11.3 menopur 75 a puregon 100 jednotiek. ale ako som to čítala na každú babu to pôsobí inak, niektoré chodia v pohode do roboty a nič im nie je - proste každý organizmus je iný. ja som mala už predtým zdravotné problémy tak u mna to môže byť stým spojené. preto ani nechcem sa ktomu vyjadrovať či ostať doma alebo chodiť do roboty lebo je to individuálne. a dalšia vec je niekto znáša dobre lieky, niekto menej.

mo3326
23. mar 2015

@katka676 no ja som dnes behala, papuče, a prkotiny 🙂 ja taktiež pevne verím že bude všetko eňo ňuňo. manžel hovoril že zajtra si ideme zamiešať dieťa 🙂 tak beriem na vedomie on berie si farbu ja mám ostatné 🙂

samotarkadela
23. mar 2015

@mo3326 Dakujem za info. Na zajtra drzim palce 😉

katka676
24. mar 2015

@mo3326 dufam ze vsetko uz prebieha ako ma...som zvedava na novinky...myslim na Teba

sabuska26
24. mar 2015

ahojte koceny aj my s manzelom sme boli poslani do gyn-fivu, doktorke SATENOVEJ ....chcem sa vas spitat ako to tam asi prebieha a zaco si platite,resp.kolko vas to asi tak vyslo, lebo som pocula ze je to tu dost drahe,tak som v rozpolozeni ci mam ist sem alebo do ferti.........dakujem

sabuska26
24. mar 2015

Opravujem sa doktorke Stenovej...

zuzana231
24. mar 2015

Ahojte dievčence a žienky. Prosím neviete mi niektorá povedať koľko mesiacov musím mať pravidelný cyklus, keď chceme ísť na KET? Cyklus som mala pravidelný, malého som prestala kojiť, objednala som nás do centra a vtom som začala krvácať mimo cyklu... Tak som z toho smutná... Ďakujem

lucia2505
24. mar 2015

@sabuska26 Ahoj, ja idem na ivf v apríli a podľa mojich predbežných výpočtov nás to vyjde cca 1700 € s tým, že toto je maximálna cena pokiaľ využijeme všetky doplnkové služby, s ktorými počítam, čo závisí od počtu vajíčok, ktoré budem mať. V tejto cene je zahrnutý aj embryoscope (315 €), kvôli čomu sme si vlastne vybrali tentokrát Gynfiv.

amy25
24. mar 2015

@sabuska26 nas to vyslo spolu cca 1300€ -komplet vsetko aj s cestou.

mo3326
24. mar 2015

@katka676 ahoj, no už som dospaná 🙂 mali pravdu že budem vyradená 🙂, mám 16 vajíčok a zajtra sa dozviem podrobnosti. dala som si všetky napichať. bez embrioskopu a keď sa bude dať tak predĺženú kultiváciu, všetko závisí od toho koľko ich nakoniec ostane. dakujem že si na mna myslela, a ty kedy ideš? ináč pekne ma uspali, klobúk dole mám bolesti ale to je individuálne, mám nábeh na OHSS tak musím min. 5 l tekutín vypiť 🙂 hurááá už teraz som ako basa

katka676
24. mar 2015

@mo3326 to s tym poctom znie uplne super,..tie bolesti su uz asi menej super :(...boze ja to tu s Tebou prezivam tie cakania ako so sebou 🙂 ...to ISCI je asi vacsia istota ako to nechat na prirodu. embriologicka Ti co odporucala? alebo to nechala na vas? fuuu 5 litrov nedam asi ani za dva dni..to je asi horsie ako si pichat injekcie...tiez som ako balon...taky 5 mesiac minimalne a to mam vo stvrtok len druhu kontrolu a v sobotu asi OPU..

sabuska26
24. mar 2015

lucia2505 a amy25................a hned vas odporucili na ivf.............lebo ja dufam ze my snad postaci len vyvolanie ovulacie injekciamy........lebo mam anovulacne cykly a zatial my moj gyn, daval len clostyl, dufhaston a estrofem....a tiez mam za sebou aj 2 laparky a momentalne som aj po druhom prefuku vajecnykou...a este ake vykony vam robily??? a zaco ste si platili a zaco vam preplacala poistovna...dakujem

linda10
24. mar 2015

@mo3326 ahoj tak to mas zasebou super,,to je pekny pocet vajicok uz nech to len vyjde 🙂 A kolko ta to stalo ak sa smiem spytat?

lucia2505
24. mar 2015

@sabuska26 u mna bolo jasne ivf,lebo som absolvovala laparoskopiu vajcovodov,kde sa zistilo,ze su nepriechodne,potom som mala mimomat. tehotenstvo,jeden vajcovod mi odobrali,druhy mi odporucili vybrat pred prvym ivf. Poistovna ti preplati transfer embryii a nejakú cast ceny liekov,doplnkove vykony si platis sama - predlzena kultivacia, ICSI, mrazenie atd. podľa cennika,zavisi ktore z tychto doplnkových budes mat,to ti hlavne ovplyvnuje cenu.

candour
24. mar 2015

@zuzana231 nemusis.vobec to neries.ja mam po ivf uplne rozbity cyklus a dr.sa tyn nezaoberal extra.proste jak budes mat prvy den men zacnes s estrofen a potom sono 14.den a uvidi.kedy vklad.

zuzana231
25. mar 2015

@candour ďakujem za odpoveď 🙂 si ma potešila. Tak sa môžeme objednať. A za akým účelom sa dáva estrofen?

katka676
25. mar 2015

@mo3326 embriologička Ti ešte nevolala? ako sa vyvíjate?

amy25
25. mar 2015

@sabuska26 mylim ze po tom co si si presla, ti odporucia ivf. A clostil ti zabral? Mne ano, ale nebolo z toho nic. Myslim ze ked ti uz vyvolavaju ovu injekciami, tak uz je lepsie rovno ivf. Nezatazovat telo injekciami niekolko cyklov.

mo3326
25. mar 2015

@katka676 ahoj, volali mi ráno 🙂 zo 16-tich bolo 14 zrelých a 11 sa oplodnilo 🙂 6 mi hneď zamrazili a 5 som dala na predĺženú kultiváciu, ET asi v nedelu. neboj aj ja myslím na teba. dnes mám už menej bolestivé tie vaječníky ale celý deň ležím a chodím na záchod 🙂 5l fakt nie je sranda, ale radšej lebo som mala nábeh na OHSS. aj ja na teba myslím, neboj bude to dobreeeee 🙂

mo3326
25. mar 2015

@linda10 no za lieky som dala okolo 450€ a 1030€ bude to ostatné. ale nemôžete to tak brať lebo každá má inú diagnózu, iné lieky, inú formu oplodnenia a počet vajíčok. to všetko záleží od toho 🙂

sabuska26
25. mar 2015

amy25 clostil vobec...premna je to daake slabe pri sindrome PCO.....A neskusali ti vyvolat ovulaciu injekciamy?? a potom inseminaciu??

sabuska26
25. mar 2015

kocky a neskusali ste inofolic??

amy25
25. mar 2015

@sabuska26 mne zabral aj clostil, teda pri dvoch pomusoch so 4. A s vyvolavanim ovu injekciami by som nesuhlasila. To su vyssie davky hormónov. Nebudem do seba pchat milion hormonov a skusat ci vyda. Hlavne med ovu som mala aj pri clostile a nic z toho.

Inofolik som brala. Na moje prekvapenie mi spravil cyklus, cca potroch mesiacoch brania zrazu pravidelna mrcha.

Inaj ak ja mam pco.

sabuska26
26. mar 2015

amy25...no ja nemam ovulku vobec,takze budem rada aj ked my ju vyvolaju aj neviem cim 🙂 ............my sa snazime uz vyse 7 rokou takze budem nesmierne stastna ak sa to podari hocicim.......no ja prave zacinam brat inofolic tak som zvedava ci to pomoze... 😉 😉 😉 😉 😉

amy25
26. mar 2015

@sabuska26 mne pomohol a odporucili mi ho brat aj pri ivf. Aby boli vajicka kvalitnejsie.
Mas prechodne vajcovody? Ak ano, skusila by som este stimulaciu liekmi a mozno nejaku inseminaciu.
Premna bolo najhorsie na celom ivf to pichanie si injekcií, takze ak uz si mas pichat injekcie, potom by som sla rovno do ivf.
Inofolik mi zabral po cca troch mesiacoch, brala som dva sacky denne, podla odporucania lekara..

linda10
26. mar 2015

Inofolic som brala aj ja a podla mna je to vyborna vec,,mne upravil menstruaciu co som nikdy nemala na den.Vzdy mi meskal proste nemala som 28dnovy cyklus.Ale ked som brala inofolic tak mrcha mi prisla v presny den.Tiez som brala denne 2sacky.

sabuska26
26. mar 2015

amy25 a linda10.....no ja ho beriem od vcera....prave som v strede ciklu...dnes by som mala mat ovulaciu,tak uvidime ci mi pomoze...dufam ze ano....no uvidime co bude v gyn five..co nam odporucia,ale tak snad sa uz aj nam to podary,lebo toto je uz na zblaznenie....

sabuska26
26. mar 2015

amy25.....hej mam,prave v piatok som bola na prefuku a nastastie su priechodne...len to ze nemam ovulaciu je moj problem...

katka17044
26. mar 2015

Ahojte po akej dobe ste sli po neúspešnom et na ket?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre