Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

monika905
21. apr 2015

@katka676 Je mi to ľúto ☹, ale mysli pozitívne možno že to embryo ktoré je zamrazené je to čo máš súdené. Kati, držím Ti palce, myslím na Teba, aj ja som sa bála že sa Ti niečo stalo. Ja som zatiaľ v poho, uvidíme, dúfam že malinkému sa zaľúbi v brušku a vydrží 9 mesiacov.

samotarkadela
21. apr 2015

@monika905 Moni, kedy si robila prvy test? Domaci sukromny... ci nerobila si?

katka676
21. apr 2015

@samotarkadela mne ukázalo prvú čiarku už v 6 deň po transfere....stále silnela a potom tretí deň po slabom krvácaní zmizla

monika905
21. apr 2015

@samotarkadela ja som si test nespravila, zobrali mi krv a nato som asi 3 dni si spravila aj doma, nechcela som sa zbytočne znervózňovať.

majka15majka
21. apr 2015

@janinuska jeeej dakujem...urcite sa nam to obom podari 🙂 pred umelym mam obrovsky respekt...my sme sa rozhodli ze skusime este raz gynfiv ...3 iui skusime v martine a ak nic tak ako si aj ty povedala - prirodzena cesta ...vela babam sa po iui telo nastartovalo 🙂

lucia2505
23. apr 2015

Ahojte, ide niekto zajtra na opu?

nr_martinka
24. apr 2015

@janinuska Treba veriť😃Ja som mala 3X IUI z toho jedno úspešne ale mimomaternicove a tak isiel ľavý vajcovod von.Potom 1X IVF neúspešné a nezostalo nám nič na KET.A za 4 mesiace som zostala tehotná prirodzene a tiež som mala už veľa rokov.😃😃A teraz nás pokladik bude mať zachvilocku 3 ročky. 🙂

lenocka171
25. apr 2015

Baby , akosi som sa dnes potrápila s cetrotide (dnes prvá dávka) a akokoľvek som sa snažila tak stále mi tam ostávala malá bublinka .skúšala som ťukať do injekcie aj trocha pohnúť piestom ale stale mi išiel iba roztok a bublinka zostala .... Bála som sa pichnúť si celý roztok.Na jednom fóre som sa dočítala,že by to nemalo vadiť a ublížiť.Viete mi s tým poradiť 😒 ???

janinuska
25. apr 2015

@nr_martinka Ja osobne poznam baby, ktore mali neuspešne IVF a potom otehotneli prirodzenou cestou, ale skor su to vynimky. Super, že sa vam to podarilo. Ja stale verim, ale každy mesiac je nadej menšia. Tiež už mam dost rokov, neviem kde je problem, ja viem, že s jednym nepriechodnym vajcovodom je šanca menšia, ale 6 rokov sa snažit, to je už hrozne dlho.

annamary27
25. apr 2015

@janinuska ahoj,my sme sa snažili 7rokov,potom sme šli do centra,1ivf-biochemické tehu,2.ivf to isté,vklad dvoch mrazáčikov-zasa nevyšlo,potom sme boli u liečitela,asi pol rok,ale nepomohlo a pred tretím IVF sme chodili s manželom pol roka k homeopatovi do Nitry a podarilo sa,myslím,že mal na tom zásluhu aj on.A potom zázrak ,ktorý mám teraz v brušku,19mesiacov od pôrodu mi prišla prvá menštruácia a druhá už nedošla,podarilo sa prirodzene na prvý šup.myslím,že často je to medzi nebom a zemou a čaká to len na tú správnu chvílu.držím Ti palčeky 😉

janinuska
25. apr 2015

@annamary27 Ved aj moj muž povie, že podari sa, ked to už nebudeme čakat. Ja osobne poznam babu, čo sa 12 rokov liečila na neplodnost, po ivf ma dvojičky a ked mali tie dvojičky rok, otehotnela normalnou cestou, teraz ma tri deti. Dalšia baba, ktoru poznam bola 3x na ivf neuspešne a ked to už vzdali, otehotnela normalnou cestou a do roka mala druhe. Je to naozaj asi medzi nebom a zemou, len sa bojim, že nam sa to nepodari. Super, že vam to takto vyšlo, blahoželam k detičkam.

nr_martinka
25. apr 2015

@janinuska my sme sa snažili cca 4 roky a presne keď sme nečakali tak sa to stalo😃 treba len veriť.Držím palceky aby sa to podarilo.😃

stenlyhozienka
28. apr 2015

žienky chysta sa niektorá v pondelok na ET,KET?

samotarkadela
29. apr 2015

@monika905
Moni ako sa citis? Ja idem zajtra na prvy test, drz palce 🙂 Spravu tu oznamim ci uz bude pozitivna alebo negativna.

lenocka171
29. apr 2015

Ahojte baby , ide niekto zajtra na odber vajíčok 🙂? Viete mi prosim vas povedať niekto ako to cca prebiehalo ???

monika905
29. apr 2015

@samotarkadela Ahoj Adelka, no už mám aj ranné (skoro doobedné nevoľnosti) ale teším sa znamená to že tam fakt niečo je 🙂, držím Ti palce, a pociťuješ nejaké zmeny? Už teraz ani neviem čo by som jedla, strašne som vyberačná. Podľa kalkulačky dnes som začala 8. týždeň. Drž aj Ty mi palce aby vsetko dobre dopadlo, ja idem na ultrazvuk v utorok 🙂

linda10
29. apr 2015

@samotarkadela A kolko si si dala vlozit?

samotarkadela
30. apr 2015

@linda10 Jeden kus mi odporucili iba.

samotarkadela
30. apr 2015

Vysledok negativny ☹

candour
30. apr 2015

@samotarkadela nevesaj hlavu, je nas tu vela takych, hm, drzime Ti palce velmi na dalsi pokus, urcite to vyjde🙂

katka676
30. apr 2015

@samotarkadela och nieeeeeee, tak to ma mrzi :( ja som bola na krv tiež dnes si ma predvolali a večer mám ísť na konzultáciu tak som zvedavá že prečo ten povyk. čo si mala oblečené? registrovala som tam 3 blondinky

samotarkadela
30. apr 2015

@katka676 bola som tam okolo 8:15. Inak už nie som blond. To stará fotka.
Sestrička povedala ze v pondelok na krv mam prísť. Len nechápem teda z akého dôvodu. Ináč momentálne nemám veľmi náladu to hneď skúšať znova. Ty ideš hneď do toho?
Ale ti poviem ze veľmi slabá úspešnosť tejto procedúry. Pravdu povediac nečakala som to. Pomaly každá druhá má skúsenosť že to nevyšlo.

samotarkadela
30. apr 2015

Uz som sa docitala v papieroch, ze ide o kontrolny test. Aby nam mohli uzasnu spravu oznamit este raz keby sme to prvy krat dostatocne neprezivali.
Ja uz som inak aj vlozky nekupovala ze vsak to uz potrebovat nebudem 😅

1pata
1. máj 2015

@samotarkadela velmi som ti držala palčeky, lebo si na tom tak ako ja. Tiež mame staršie dieta a druhe sme planovali asi 3 roky a nič, tak sme navštivili centrum a konečne po roku sme sa dočkali, že ideme na umelé a tešila som sa, že to vide, lebo obaja sme v poriadku a bohužial testy boli negativné. tak viem si predstavit čo prežívaš. Tak držím palce a určite to skus ešte raz.

samotarkadela
1. máj 2015

@1pata Dakujem 🙂 Uz si skusala aj druhy krat?

1pata
1. máj 2015

@samotarkadela uvažujeme, že by sme to skusili ešte raz, ale až tak po lete a určite do Brna.

samotarkadela
1. máj 2015

@1pata a nemas nic zamrazene ci daju sa preniest tie zamrazene aj do Brna?
Tiez uvazujem o tom ze az v septembri sa do toho pustim.

1pata
1. máj 2015

@samotarkadela zamrazene nemáme - nechceli sme, dufala som, že to vyjde a hlavne sme si povedali, že iba raz to vyskušame. Tak planujeme v lete na konzultaciu do Brna a uvidíme. Písala si, že iba jeden kus ti dali a prečo ? teda ked sa smiem opýtat.

katka676
1. máj 2015

@samotarkadela ja som bola výsledkom tiež sklamaná a tiež aj prečo im trvalo a až dva týždne aby mi povedali že mám prísť na krv kvôli ďalším vyšetreniam, keď na výsledky treba čakať ďalšie 3-4 týždne a teda ďalší KET sa odkladá dovtedy...v mojom veku mi pripadá každý ďalší mesiac skoro ako ďalší rok....

samotarkadela
2. máj 2015

@1pata Uplne rovnake zmyslanie ako ja 🙂 Najprv som vobec neplanovala dat zmrazit, dokonca som manzela musela trochu spracovat ze radsej by sme predsa len zmrazit maly lebo nemusi to vyjst... Chcela som len raz, ze ked je to osud tak otehotniem aj bez dalsich pokusov. Ale uz zacinam byt velmi skepticka. Kolko krat to tam este otocim? 🙄

@katka676 Kati ake vysetrenia im este treba?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre