Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mkatkam
23. máj 2016

@janie7 ahoj ano preslo to, som na hyfosy bola v aprili, teraz uz som v pohode. akurat som tiez bola taka nalakana, ze co to ma byt, lebo bolo mi tak divne 2-3 tyzdne, take divne tlaky vselijake.

hateria
23. máj 2016

@mkatkam ahoj, no to som si myslela aj ja. Neviem ci na nas zabudli alebo to je bežný postup, neviem. Stornovala som to lebo ma uz nahnevali, sme tam 8mes a spravili vela pochybeni a toto bolo uz moc aj na mna. Žeby sme 3 týždne zbytočne čakali a oni nepodali žiadosť. Klamali nam ze po 2.tyzdnoch od podpísania to posielali, pritom v poisťovni nic nemali zaevidované ani po 3tyzdnoch. Strašne ma to nahnevalo a začali sme to riešiť s iným centrom v Brne. Skončila som s nimi, este čakám na výsledok imuno a nechcem mat s nimi uz nic spoločne

leelloo
23. máj 2016

@hateria mne aj napadlo, ze to mozno neposielajú do poisťovni hned, ale neriešila som to, kedze som cakala este na dalsie vysledky. Ale vobec ma neprekvapuje, ze to takto funguje. Ako to potom u teba skočilo? Prešla si inam ci si ostala?

leelloo
23. máj 2016

@baby24 ahoj, tieto testy robia z krvi oboch partnerov, u mna hlavne kvoli tomu, žeby mohli zistit preco mam take nízke AMH, pretože okrem toho som uplne v poriadku a ci tam tiez nie je nejaky dovod, ze by sme nemohli mat spolu dieta.

baby24
23. máj 2016

@leelloo aha no mne krv brali na amh a mala som to v poriadku takze to znamena ze muzovi nebudu brat??

leelloo
23. máj 2016

@baby24 to berú priamo pri konzultácii s doktorkou z genetiky, nerobí sa to pri odbere na HP. Asi na to neposielajú každého, zalezi id výsledkov, ale skus sa opytat.

leelloo
23. máj 2016

@hateria nedivim sa ti, tiez by som isla.. Naštastie u nas to zatial prebieha v pohode, klop,klop 🙂

baby24
23. máj 2016

@leelloo aha hned pri prvej konzultacii mi btali na hormonalny profil... Ale o genetike nic nehovorili 🙂 ☹

lucka222
23. máj 2016

@baby24 Kamoške brali na genetiku krv pretože prvého syna ma autistu a ešte dačo má tak preto.
Je ti individuálne. Nestresuj sa hlavne 🙂

baby24
23. máj 2016

@lucka222 ok moja ja len tak citam prispevky a uz sa mi to blizi a uz nech mamr vsetko za sebou.... ☹ uz ma chytaju depky.... ☹

miskakolacikova
24. máj 2016

@baby24 nam tiez nerobili genetiku. Len amh, hormonalny profil, spermiogram a zajtra idem eate na hyfosy a dr povedala ze to bude vsetko... Asi to je naozaj individualne

hateria
24. máj 2016

@baby24 nas poslali na genetiku po 3 neuspesnych IUI a kedze nenasli stale pricinu preco sa nam nedari...mame za sebou vysetrenie spermiogramu, HP, ci netvorim protilatky proti spermiam, HyFoSy, genetiku a este imunologiu. Cakame stale na vysledky z genetiky a imuno. Na tieto vysetrenia posielaju asi az neskor, aj ked celkom nerozumiem preco na imuno neposielaju zeny hned na zaciatku. Platis si za to aj tak sama, tak nerozumiem preco to neponukaju ako jednu z moznosti hned na zaciatku. Hlavne ked sa na vysledky imuno caka 5tyzdnov a na genetiku cca 2mesiace :/

miskakolacikova
24. máj 2016

@hateria a prisli na zaklade genetiku preco sa iui nepodarilo?

baby24
24. máj 2016

@hateria aha no my ideme 30.5 tak uvidime snad budeme mudrrjsi hovorila nieco o prefukoch ale to uz neviem kedy budu robit...☹

baby24
24. máj 2016

@hateria ak sa mozem opytat hyfosy su co???

janie7
24. máj 2016

@mkatkam Vdaka za odpoved, ja som bola tiez rozladena, lebo na pravej strane som mala take bolesti az do odpadnutia a pred vysetrenim HyFoSy som iba mierne citila, ze asi to bude ovulka. Maj sa krasne a drz sa 😉

folgaria22
24. máj 2016

@hateria asi zalezi aj na poistovni. Nas varovali, ze to trva aj mesiac a viac, ale v skutocnosti to asi po dvoch tyzdnoch schvalili (vseobecna). Suhlasim vsak, treba kontrolovat.

misela103
24. máj 2016

@hateria tak ja neviem ja ju tam mam uz 2 krat.... bola som dohodnuta s dr. ze mi to poslu koncom maja... poslali a za 2 hodky som to mala predtým to trvalo 2 tyzdne... ja som rada ze tak rychlo a ze to uz mam... nuz stejne musim cakat na genetiku

janula2003
24. máj 2016

@baby24 to je vysetrenie priechodnosti vajcovodov...robia to vzdy, resp. na prvej konzultacii sa na tom zvyknu dohodnut, lebo je to zaklad, aby vedeli ci mas priechodne a ci tam nemas cysty a take veci...

baby24
24. máj 2016

@janula2003 co sa plati za hyfosy??

baby24
24. máj 2016

@janula2003 ako to prebieha teraz 30.5 mi to budu robit.

miskakolacikova
24. máj 2016

@baby24 ja idem zajtra tak napisem 🙂) ale na stranke maju toto napisane
HyFoSy je ambulantné ultrazvukové vyšetrenie, pomocou ktorého potvrdzujeme
PRIECHODNOSŤ VAJÍČKOVODOV a vyšetrujeme KONTÚRY DUTINY MATERNICE.
Pri HyFoSy ako kontrastnú látku používame penovú suspenziu sterilného inertného gélu, ktorej výhodou oproti fyziologickému roztoku (pri SIS) je vyšší kontrast a tým aj vyššia presnosť vyšetrenia.
HyFoSy je bezpečné a dobre tolerované vyšetrenie, nevyžaduje hospitalizáciu ani použitie celkovej anestézie, RTG žiarenia ani kontrastnej látky s obsahom jódu.
Spoľahlivosť HyFoSy je porovnateľná s HSG a HyCoSy.
Podmienkou vyšetrenia je negatívna kultivácia z pošvy a cervixu (Go kult., UMC), (prosíme, aby pacientka priniesla výsledky so sebou).
Ťažkosti s vyšetrením a interpretáciou výsledkov môžu nastať pri zúženom cervikálnom kanáli, spazme tubárnej svaloviny a pod. U obéznych pacientok je limitovaná echogenita.
Výsledok vyšetrenia je k dispozícii ihneď, najlepšia je interpretácia nálezu priamo v priebehu vyšetrenia (fotodokumentácia je v porovnaní s HSG menej výpovedná).
HyFoSy je menej spoľahlivé vyšetrenie ako LSK s chromopertubáciou (cca 10-20% reálne priechodných vajíčkovodov sa nepotvrdí), výhodou je ale absencia hospitalizácie a celkovej anestézie.

mkatkam
24. máj 2016

@baby24 ja som v gynfiv platila 125 euri

baby24
24. máj 2016

@miskakolacikova dakujem budem rada... Dost sa bojim zevraj prefuk vajcovodov dost boli... ☹ a kolko sa plati ti nepovedali???

baby24
24. máj 2016

@mkatkam dakujem a ako to prebieha???

mkatkam
24. máj 2016

@janie7 niekde som potom( uz po vysetreni)citala ze idealne je to robit do 10 dna cyklu.mne to robili 11ty...som si povedala,ze asi preto som potom mala este dlho take krce/tlaky,ze uz to bolo blizko ovulky

miskakolacikova
24. máj 2016

@baby24 125 eur
@mkatkam tak ak je to najlepsie do 10 DC, tak mi to super vychadza. ms sa mi omeskala o 2 dni, tak akurat na 8DC mi budu robit hyfosy. Ak by boli dobre vysledky tak dufam, ze este tento mesiac budeme moct ist na iui 😔

hateria
24. máj 2016

@baby24 nemusis sa bat, nie je to take strasne ako to na 1.pohlad vyzera...Vstreknu ti kontrastnu latku a potom uz len pozeraju ci je to priechodne. Trosku je to vstrekovanie latky neprijemne, citis take tlaky ale inak pohoda. Mna takmer nic nebolelo ani po vysetreni. Paradoxne mna skor bolela inseminacia 🙂 drzim prsty aby si to mala v poriadku vsetko a neboj sa 🙂

baby24
25. máj 2016

@hateria na kolkaty den cyklu sa to robi???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre