Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lenockalenka
30. máj 2016

@janula2003 my sme boli ešte len na prvej konzultácii. Ďakujem za radu, na nasledujúcej konzultácii sa na to popytam. Snáď to všetko pôjde rýchlo. Prajem vám, nech máte ket úspešne za sebou 🙂

lucka222
30. máj 2016

@baby24 Ako si dopadla?

baby24
30. máj 2016

@lucka222 no nic moc idem na hyfosy bud.mesiac a potom umele oplodnenie prirodzene to nepojde tak som aj sklamana aj sa tesim.... Mozno je to ozaj jedina moznost ako byt konecne stastny ... Lebo uz fakt to nezvladam...

hateria
30. máj 2016

@sonulienka13 ahoj, prosim ta a ake lieky okrem injekcii ti predpisali? My mame tiez kratky protokol, zacali sme so stimulaciou 2.DC a okrem gonalu nemame nic. A drzim prstiky 🙂 Je to vase 1.IVF?

lucka222
31. máj 2016

@baby24 Hyfosy to je prefuk? a budúci mesiac ako jun? Moc ti držím palce. !Ja som zvedavá ako dopadnem zajtra ja. Doteraz som bola v pohode ale som fakt vystresovaná keď mam pravdu povedať. Škrípe to aj v robote tak som jeden uzol nervov.

baby24
31. máj 2016

@lucka222 zlatino ty ides vlastne muz na spermiogram a dalej co???moc budem na teba mysliet.. a klud vsetko je ako na byt a bude este lepsie 🙂.

miskakolacikova
31. máj 2016

@baby24 ja som tiez bola na zaciatku sklamana ked manzelovi vysiel zly spg- ale zasa vedeli sme preco sa nam nedari a odlahlo mi ze to nie je nic extra vazne. Vsetky ostatne vysledky vysli u mna dobre.
Neboj sa ked to zacnete riesit tak aj tebe odlahne- ze sa uz konecne nieco deje.

sonulienka13
31. máj 2016

@hateria ahooj. Noo mam dokopy 20 balikov vsetkeho.skoro vsetko injekcie a utrogestan a zinnat 500

baby24
31. máj 2016

@miskakolacikova sak ano idem po ms na hyfosy a potom umele uz nedufam ze dijde moje vysnivane baby.... ☹

lucika121
31. máj 2016

Ahojte, chystam sa obj. na prvú konzultáciu, kedže nám dr.chce vypísať papiere na IVF. Viete mi doporučiť podľa vašich skúsenosti s ktorým lekárom ste spokojný? A prosím vás, každý musí absolvovať ten prefuk vaječníkov? Či sa dá aj odmietnuť? Poisťovňa to aj tak schváli? Ďakujem

janula2003
31. máj 2016

@lucika121 ja mam Harbulaka a neviem velmi porovnavat, ale je v pohode, ale tiez je to len clovek, kt. je niekedy asi trosku netaktny, resp. my sme asi tiez precitlivene :D neviem.."prefuk" sa uz davno nerobi, bola to bolestiva metoda, teraz sa robi hyposy a to nie je zvacsa bolestive..podla mna sa to robi asi vzdy, lebo toto je zaklad, aby bolo v poriadku,,kedze toto si platis sama, poistovna s tym nic nema..dnes som si kontrolovala zdr. kartu a poistovna preplaca len samotnu narkozu, oplodnenie IVF a vklad nic viac, ostatne si platis sama

xxxena
31. máj 2016

ahojte dievčatá , chcem sa opýtať boli ste niektorá na krvi dvakrát po ET s tým ked vám prvá vyšla negativna a druhá pozitívna? lebo ja mam v správe že mám prisť teraz vo štvrtok na krv a potom v pondelok.

kristinaon
31. máj 2016

Ahojte pridavam sa k vam aj ja...prvu konzultaciu uz mame za sebou...chodime k dr.Stenovej....mne vzali krv na protilatky,potom som bola na HP a teraz ideme s partnerom na spg 2.juna aj ked ma uz jeden za sebou ale doktorka chcela este jeden vraj u nich je podrobnejsi...dufam ze potom sa uz zacne nieco diat uz som nedockava ...najprv budem musiet este asi na laparku jaaaaj ja by som uz najradsej zajtra isla na iui uz chcem nech sa nieco deje lebo toto cakanie ma uz zabija....drzim vsetkym palceky nech nam to vsetkym coskoro vide

lenockalenka
31. máj 2016

@janula2003 ak budú zlé výsledky pri hyfosy je potrebné ísť ešte na laparku?

lucka222
1. jún 2016

@baby24 Spermogram uz ma a dnes budeme vediet ako dopadol + moje protilátky a hormonálny profil

zuzanna_sc
1. jún 2016

Ahojte,po 3 neúspešných IUI sme sa vrhli na IVF 🙂 všetky inekcie konečne za sebou,
zajtra idem na punkciu a potom už len čakať kedy bude ET,tie čo ste to absolvovali kedy Vám robili ET-myslím loľko dní po punkcií,dávali ste si aj to lepidlo,alebo teraz robia aj také že špeciálnym magnetom čistia spermie čo nemajú dobré DNA,dávli ste si to niektorá?
O koľkej sa chodí na ET?
ďakujem za odpovede, v centre nám navrhnú rôzne doplnkové úkony,ale neviem či majú význam,predsa je to pre nich kšeft,tak by som chcela vedieť vaše skúsenosti.

leelloo
1. jún 2016

@kristinaon ahoj, namiesto laparky ti skor navrhnu Hyfosy, je to chvilkova zalezitost a je to neinvazivne. Cakanie je hrozne, vsetky to pozname, treba vydrzat 😉

leelloo
1. jún 2016

@zuzanna_sc ahoj, ako si zvladala tie injekcie? ja by som mala zacat coskoro a trosku sa toho obavam 🙂 co som citala aj na inych forach, tak to lepidlo sa moc neoplati, vraj zvysuje uspesnost len o 2%

janula2003
1. jún 2016

@zuzanna_sc cauko...no tak mozem napisat moju skusenost...punkcia pondelok, vklad v sobotu po predlzenej kultivacii..dali sme si aj embryoscope, ale uz by som si ho nedala, lepidlo tiez nie, sama embryologicka hovorila, ze to zvysuje sancu o 2% a to nie je lepidlo v pravom zmysle slova, je to len serum na prenos z pipety do brucha...ani ten lievik na spermie sme si nedali...mali sme 12 vajicok a pytali sa ci chceme oplodnenie ivf alebo icsi..ako lajik som samozrejme nevedela, embryologicka sa bude s tebou rozpravat, nakoniec som dala pol na pol...tzn. 6 IVF (prirodzene) sa neoplodnilo nic a druhe zostali 4, dve sa po predlzenej kultivacii prestali vyvijat, cize zostali 2..mame za sebou neuspesny ET a teraz idem na KET...neviem ci som sa dobre vyjadrila...teraz banujem, ze som vsetky nedala metodou ICSI, mali by sme mozno viac mrazakov...nevadi...aj doktor mi povedal, ze prve cyklus IVF je taky testovaci, som myslela, ze ma roztrhne ked mi to povedal, testovanie za dve tisicky, no dakujem...takze drzim palec

baby24
1. jún 2016

@lucka222 drzim palce hned pis a nestresuj myslim na teba.... -))

zuzanna_sc
1. jún 2016

@leelloo ďakujem takže som ušetrila 🙂
@janula2003 ďakujem ,to je fakt trosku drahé testovanie,čo sme pokusné králiky???!!!
Som rada,že ste mi kočky poradili,uvidím čo povedia po punkcií,ale zvažujem aspom predĺženú kultiváciu,múdrejšia budem zajtra.

lucecita25
1. jún 2016

Kočky, potrebujem poradiť...včera som začala so stimulkou, mám dlhý protokol a v ňom je písané, že Diphereline musí byť uskladnený v chladničke. No v letáčiku v krabičke to písané nie je...tak čo teraz ?? Má byť alebo nemá byť v chladničke ? Ďakujem

janula2003
1. jún 2016

@zuzanna_sc treba sa pytat tej embryologicky, ale stale treba mysliet aj na to je ze to normalne firma, kt. poskytuje sluzby a chce predat...sama mi povedala, ze mi odporuca dat aspon niektore icsi,kedze s manzelom teda deti ani jeden nemame, ze mozno spolu to nefunguje a prisli by sme o vsetky, takto sme prisli len o pol vajicok co je strasne vela

janula2003
1. jún 2016

@lucecita25 daj to do chladnicky ... ja som mala vsetko v chladnicke, celu policku :D tiez som mala dlhy protokol

lucecita25
1. jún 2016

@janula2003 ok ďakujem 🙂 tiež si mala Diphereline ?

zuzanna_sc
1. jún 2016

@leelloo zo začiatku som to znášala dorbre brala som Gonal,ale keď mi pridali cetrotit to bolo horšie,mala som závrate a bolelo ma brucho,ostávali mi po ňom na bruchu modriny,našťastie som ho mala len 4 dni,brala som aj Luveris ,nebolo to nič príjemné,ale dalo sa to vydržať,som rada že je to zamnou ,každí to znaša inak.
@janula2003 veď to ,že oni chcú zarobiť na trápení druhých,je to pre nich biznis.

janula2003
1. jún 2016

@lucecita25 anooo a potom gonal, dokonca som si este aj diphereline dokupovala, lebo mi chybalo a teraz mam navyse :D

ria294
1. jún 2016

@kristinaon tak to sme na tom s postupom rovnako 🙂 tiež chodím k dr Stenovej, tiež mi brali krv ,aj priateĺ má už spg za sebou. Ja idem na ďaĺšie stretnutie 😉 10.6, tak uvidíme čo ďalej, budeme sa vzájomne informovať 😉 😉 držím palce 🙂

ria294
1. jún 2016

@janula2003 tak to je naozaj pekné testovanie za dve tisícky... mňa toto všetko ešte len čaká, tak sa môžem rozhodnúť. Preto so vďačná za každú skúsenosť 😉 tak uvidím čo budú ponúkať mne 😉

ria294
1. jún 2016

janula2003 prajem ti, aby ti to všetko dobre dopadlo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre