Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

kristinaon
14. jún 2016

@ria294 ahoj ja neviem kedy budem mat hyfosy lebo chcela to stihnut este teraz ale ja takisto musim este vybrat lieky som zabudla napisat ze mam streptokoka a predpisala nejake globule antibioticke vravela ze to pred hyfosy treba preliecit a potom ideme na dovolenku tak povedlpala nech sa objedname az potom..cize dakedy v juli....a potom haadam uz aj my zacneme ...boze uz nech to je som nedockavaaa...Vam drzim palceky nech vsetko dobre dopadne...a dame si vediet zatiapl paaa a maj sa pekne

ria294
15. jún 2016

@kristinaon aj ja vám držím palčeky, možno sa vám to podarí práve na tej dovolenke 😉 tak si to užívajte a neboj všetko dobre dopadne. Ak bude všetko ok, my pôjdeme na dovelenku možno koncom júla, tak hádam do vtedy niečo stihneme. Dáme si vedieť čo a ako, tak sa nestresujme a užívajme si leto 😉

kristinaon
15. jún 2016

@ria294 dakujem...nk mozno na dovolenke nebudem to uz silit a nechamto tak mozno fakt ta motyka vystreli...drzim palce aj vam a uzite si dovolenku

miskab
15. jún 2016

Ahojte babulky , dnes mi zistili v zaludku helikobaktera, nechce mi davat antbiotoka ked ideme za dva tyzdne na vklad, mate s tym niekto skusenosti moze to poskodit vyvoj plodu?

iwikavd
15. jún 2016

@lucka222 ahojky, ja som bola na prvom vložení a po vložení som sa dala vypísať, lebo som mala v práci podobné podmienky ako ty. Ale nevyšlo nám to.. takže čakám na ďalší pokus, a ťahá sa to nenormálne... 5 týždňov k 5 a už mi to lezie na nervy... asi to po druhom pokuse na čas zabalíme... 😒 nakoniec ma posielajú na hematologické vyšetrenie... takže výsledky som zvedavá kedy až budú...ale čo už.. nejaká obeta musí byť 🙂

lucka222
15. jún 2016

@iwikavd A kto ti dal PN? Obvodák alebo gynekológ? Držím palce nech ti to vide. 😉 Ja a manžel sme sa dohodli zatiaľ max na 2 pokusoch. 😝

baby24
17. jún 2016

Baby prosim vas na ake cislo si mam volat ked sa chcem objednat na hyfosy??

baby24
17. jún 2016

Cislo som dostala ze 50102923...

janula2003
17. jún 2016

@baby24 staci normalne na recepciu a povies, na co sa chces objednat...toto cislo je take, kam sa zvacsa vola po 14.00... recepcia +421 – 2 – 50 10 29 00

zuzsat
17. jún 2016

@baby24 tiez ohladom vysledkov volam na toto cislo.je to priamo sestricke ktora tie vysledky vidi a nemusia to riedit na recepcii

zuzsat
17. jún 2016

@baby24 co sa tyka objednavania tak cislo co dala
@janula2003

zuzsat
17. jún 2016

@baby24 a kludne na objednanie volaj uz od 8.00

marbia
17. jún 2016

Kočky,dnes si druhý deň pichám Diphereline a mám problém,že vždy mi zostane na dne fľaštičky tá tekutina,ihla mi ju všetku nevysaje,ako to má prosím robiť,aby sa mi to nabralo všetko.
Ihlu mám takú,akú mi ukázala sestrička.
Vopred ďakujem za pomoc.

janula2003
17. jún 2016

@marbia naberas to z tej flasticky tak, ze ju mas otocenu opacne a ihlu len tak na trosicku zapichnutu? mne ked tak zostala max. mala kvapka...ale nemusis sa bat, so stratami sa rata...lebo si mas pichnut 1 jednotku, cize aj tak trosku vytlacis z ihly nie?

marbia
17. jún 2016

@janula2003 Snažila som sa to aj naopak,ale nešlo mi to,možno som ju mala zapichnutú ešte veľa....snažila som sa odfotiť,koľko mi tam zostalo,čo prosím ťa znamená 1 jednotka?🙂

janula2003
17. jún 2016

@marbia tak toto moze byt skor tou ihlou a ze tam mas podtlak..ze uz ti to injekcna strikacka nebere...takze sa posnaz aby si v striekacne nemala vzduch ked to ides natahovat, ihlu len jemne za tu gumenu blanu...urcite budes mat na striekacke mierku, mas tie klasicke modre? tak staci ked to budes mat po jednotku, alebo desiatku (podla striekacky)...rata sa zo stratou ci zostava v ihle a v ampulke, nemusis mat strach...ta vodicka je len riedidlo pre ten prasok..neboj za tyzden budes profesional :D ja som to nevedela ani otvorit, nikto mi to neukazoval a inak aj na youtube mas navody...takze drzim palec a velmi sa kvoli tomu nestresuj

marbia
17. jún 2016

@janula2003 ďakujem za rady,či som to mala po jednotku neviem,to som si veru nevšimla,zajtra si to odsledujem,ale zajtra bude doma aj muž,tak to skúsi on,ja som na takéto veci strašná stresáčka,prvú injekciu mi ukázala sestrička,lenže pre ňu je to bežná vec aj som nemala čas pri jej ukážke ani mihnúť brvou 😀 a na Youtube to robia tiež na mňa strašne rýchlo.🙂
A to som si myslela,že najhoršia vec na tom bude sama sebe urobiť zle,čiže pichnúť si injekciu a to mi nakoniec vôbec nerobí problém.....
A tú ihlu mám mať pichnutú len tak jemne za gumou a je keď tam striekam ten roztok alebo už len keď to idem natiahnuť?

baby24
17. jún 2016

@janula2003 dakujem zavolam po 14. Na recepcii mi tak tiez povedali... 🙂

zuzanna_sc
17. jún 2016

Tak kočky,radosť mi dlho nevydržala,dnes som bola na krv,výsledok negatívny a ešte aj mrcha dnes ráno dorazila,veď načo by sa nám to malo konečne podariť?!!! Sestrička bola ráno zlatá,"nevešajte hlavu,veď náte ešte zamrazené embrya" no to síce máme ale peniaze neser...
Normálne som nasratá na celý svet!!! A ja blbá som si nechala poradiť od doktorky aby som si dala vložiť jedno embyo,keby som si dala 2 tak je šanca určite väčšia.

zuzsat
17. jún 2016

@zuzanna_sc jezis to ma mrzi ale nepisala si ze ste sa s manzelom dohodli ze date vlozit 2? a teda KET to este kolko by si platila za vlozenie???

zuzanna_sc
17. jún 2016

vzuzsat ano dohodli,ale doktorka nám odporučila len jedno,že som mladá,prvý vklad,...
mrazenie stálo 250 euro na rok,každý KET stojí 160 euro plus lieky

zuzsat
17. jún 2016

@zuzanna_sc sa mi prestava pacit ako na nas mestastnych zdravotnictvo zaraba ☹ prve ivf vas dokopy vyslo kolko? ja som po 3.iui a asi pojdeme do ivf koncom roka az...sa psychivky musim dat dokopy ked to ani teraz nevyjde

zuzanna_sc
17. jún 2016

@zuzsat my sme tiež mali 3 neúspešné IUI ,IVF nás stálo cca 1000 euro,ono veľa záleží koľko sa dopláca za lieky,ja som ani nepotrebovala všetky čo mi predpísali,našťasie som si ich vyberala postupne ako som potrebovala-poradila mi to veľmi pani magr.v lekárni u nás v meste,ušetrila som aspom na tom,záleží aj aké labolatórne "procedúry" si vyberiete,embryologička v centre je veľmi milá a sama povedala,že niektorá veci nie sú efektné,ona aj odporučí čo a ako,ale rozhodnúť sa musíte sami.my sme mali ICSIS na 2 embrya,a predĺženú kultiváciu,po vklade sme ešte dali mraziť čo ostalo,to som platila dnes 250-na rok.

janula2003
17. jún 2016

@zuzsat nas to cele aj s jednym neuspesnym et a teraz sme mali ket cele vyslo na 2000 € a lieky som este dokupovala, malo mi bolo..

zuzsat
17. jún 2016

@janula2003 neskutocne ceny... je mi z toho zle.keby to bolo 100% clovek nasetri ale takto aby si bral uver sakra

janula2003
17. jún 2016

@marbia tak ja som tou vacsou ihlou aj vstrekla roztok do prasku a tou istou ihlou tesne pod gumou nasala..niekedy bol podtlak,staci vybrat z ampulky, vyltacit vzduch z injekcie a dosat tekutinu..az potom vymenit ihlu, lebo som videla ako sa zdehormuje ihla po prvom pouziti, cim je aj naber tekutiny...lebo niekto uz nasava tou uzsou ihlou...ja som mala prave problem si pichnut, hlava nepustila 🙂 tak nech ti to pichanie rychlo zbehne...

janula2003
17. jún 2016

@zuzsat vsak toto a to som nedavala nic speci, velmi som rozmyslala co si dame...ale teraz ket urcite vyjde 🙂 som len tri dni po vklade, este jedenast do krvi, ale ako zadne dvierka - setriiiiim peniaze 🙂

zuzsat
17. jún 2016

@janula2003 drzim velmi palce.ja som 7d po tretom iui.takze tiez cakam 😀

marbia
17. jún 2016

@janula2003 ďakujem krásne.🙂

lucka222
17. jún 2016

Babule, ja a manžel sme dostali antibiotiká od dr. Stenovej. Zistili mi zápal na krčku maternice. Ale antibiotika manželovi nesedia. Robia mu ťažkosti. Dá sa podla Vás dáko zmeniť antibiotikum tak aby sa neprerušila liečba?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre