Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lucy1311
27. sep 2011

@nelly3 dokelu, to aj na tehu test mam cakat az do poobedia? sakra prace :( a sono nerobia?

nelly3
27. sep 2011

@lucy1311
presne tak, sono nie, myslim az ked ti povedia, ze si tehotna tak o 2 tyzdne ides do centra na sono 😉

lucy1311
27. sep 2011

@nelly3 jaj mna asi mrle zožerú do štvrtku :( ... menzes mi meska, ale tak u mna by to nebolo nic nove ale brucho ma od nedele striedavo pobolieva ako ked mam dostat ale nic, asi mi to ten utrogestan brzdi ako som sa dnes docitala :( ... a uz som sa nádejala, ze mozno sa mi maternica roztahuje ... no ved uvidime, ale uz som tak 50:50 ... som 12 den po 1. IUI

nelly3
27. sep 2011

@lucy1311
tak drzim palce a neskusala si urobit test? 12 den to by si uz vedela na com si 😉

lucy1311
27. sep 2011

nie veru neskusala, lebo som citala, ze aj 13 den si urobili baby a negativny a 14 den krv vysla pozitivna, tak sa nexcem zbytocne stresovat ...

nelly3
27. sep 2011

@lucy1311
jasne, je to na tebe, ja som si prvy krat nerobila a potom ked som si volala po vysledky krvi ma to strasne vzalo, ked mi oznamili ze krv je negativna, tak potom som si uz doma robila na ten 12 den, to uz musi vidiet ci ano alebo nie, takto som sa psychicky aspon trosku pripravila 😉

lucy1311
27. sep 2011

@nelly3 jaj no teraz si mi dala chrobaka :(((

nelly3
27. sep 2011
zuzancek22
27. sep 2011

@lucy1311 idem ta trošku potešiť, ja som si robila 9 den a bol pozitívny, ale bol to ten digitálny.

silviami
27. sep 2011

@zuzancek22 ten test je jednorázový alebo sa dá použiť viackrát?

zuzancek22
27. sep 2011

@silviami nie jednorázový, ono to tak dopadne ked som sa zaprisahala, že ja pred krvou, žiadny test nebudem kupovať,lebo sú to zbytočne vyhodené peniaze, a blbá potom kupim najdrahší. 😀

silviami
27. sep 2011

@zuzancek22 hlavne že sú dve čiarky, a pritom čo to celé stálo ten test už je minimum

zuzancek22
27. sep 2011

@silviami no práve tam sa ti dve čiarky nezobrazia . a presne ako píšeš, to čo nás to stálo tak to bola iba maličkosť .

lucy1311
27. sep 2011

@zuzancek22 a krv vysla tiez pozitivne? myslis, ze to ma vyznam, nemoze mi to utrogestan skreslit? kolko stal?

zuzancek22
27. sep 2011

@lucy1311 nie nemože, a utrogestan určite nie, ja som včera bola 9 den od vkladu, a test stal 7,55 €

lucy1311
27. sep 2011

@zuzancek22 jaj boze ja sa teda si dnes otestujem, lebo ked tam budem vo stvrtok z roboty volat, ze ci to vyslo a povedia, ze nie, tak tu budem pekne nariekat lebo dufam, ze to vyjde aj ked som asi na prvu IUI optimista 😒 ...

katka.gzd
27. sep 2011

Ahojte kocky mam otazku, ponukali niektorej z vas v gynfive pri IVFku EmbryoScope ?? myslite si ze to ma vyznam za tych 300 eur? dakujem

silviami
27. sep 2011

@katka.gzd mne to lekárka ponúkla - netlačila ma do toho, dala letáčik a povedala, nech si to rozmyslím, embryologičku som pochopila, že odporúča až pri 5 embrijkách, že inak sa to neoplatí, ale nakoniec som si to dala. Či to má naozaj význam ešte neviem, vložili mi 2 4-bunkové embrijká, chcela som predlženú kultiváciu, ale to hneď zavrhla, že keď ich je tak málo, nakoniec sa tie ďašie prestali deliť. Ešte neviem či bude test pozitívny, mne by vložili tie dve 4-bunkové aj bez embrioskopu, zvyšné dve v deń vkladu bolo jedno 2-bunkové a jedno sa ešte nezačalo deliť, tak som asi vyhodila 350 EUR, ale fakt neviem

slniecko137
27. sep 2011

@katka.gzd mne to Harbulak tiež ponukol, kedže sme minulý rok prišli o obe babetka ktore mi vložili (jedno odišlo v 5tt a druhe v 8tt). Ešte sme mali aj dve 100bunkové zamrazené, ale sa nerozmrazili. Tak som sa rozhodla že si ten embryoscop dáme. Teraz sme mali 4 zrelé vajká a všetky sa vyvýjali. Predlženú kultiváciu mi neodporučili, kedže ich bolo málo, tak mi na tretí deň vložili 8 a 9 bunkové, a teraz som v 11tt a čakáme 1 babenko. Ešte nam zamrazili 8 a 6 bunkové. Kedže sa to zatiaľ všetko vyvíja pozitívne, tak verím že to že ich stále neotvárali aby sledovali ako sa delia im prospelo. Ťažko povedať či by to bolo takto ak bez embryoscopu, ale aspoň mám dobrý pocit že som urobila všetko pre to aby to dobre dopadlo

slniecko137
27. sep 2011

@zuzancek22 bola si dnes na krvičke? Vieš už aj aké maš HCG?

katka.gzd
28. sep 2011

@silviami dakujem za odpoved,strasne silno ti drzim paste aby to dobre dopadlo, kedy pojdes na krv?
@slniecko137 dakujem, ja nad tym tak uvazujem ze ak mi to dopomoze k uspechu na prvy raz tak tym vlastne este usetrime za druhy IVF cyklus....som tomu naklonena....no vaham...este mam nejake tri tyzdne na rozmyslenie...ale asi teda do toho pojdeme. a gratulujem k babtku a tfuj tfuj tfuj aby bolo vsetko az do konca v poriadku

lucy1311
28. sep 2011

@nelly3 no tak test spraveny a jedna palica jak hrom ☹ ... uz mam len stipku nadeje, ze by to vyslo ... zajtra idem na krv ... ach jo, ja dufam, ze k IVF nebude musiet prist a niektora z mojich planovanych 4 IUI mi vyjde :((( ... este mam taku malinku nadej, prsia mam trosku citlive a od vcera mam stale mechur v takom divnom stave, ze mam pocit, ze sa mi xce stale cikat ... ale neviem, ci to moze byt priznak ... no uz asi budem musiet vydrzat, uz si asi namyslam ... ☹

nelly3
28. sep 2011

@lucy1311
nadej este je, nie kazdemu sa podari na prvy krat ( ja pojdem uz na 3 KET), ale nevzdavam sa 😉 raz sa to urcite podari 🙂 este raz drzim moc palce na zajtra 😉

lucy1311
28. sep 2011

@nelly3 ved ja viem, ale tak dufala som, ze budem ten šťastlivec :( ... nevies ako je to v gynfive, odporucaju IUI za sebou alebo s pauzou? bojim sa, co tie hormony so mnou porobia ... chodim Drabekovi

nelly3
28. sep 2011

@lucy1311
ja chodim tiez k nemu, no neviem ja skusenost s IUI nemam, ja som isla rovno na IVF, ale ak bude negativna krv tak sa objednavas na konzultaciu a on ti uz povie Drabek, ze co dalej, neviem ako si zdravotne na tom, ale mozno sa zadari aj prirodzene, kamoska tak bola 3 krat na IUI negativne a nakoniec otehotnela prirodzene 😉
nadej zomiera posledna

lucy1311
28. sep 2011

@nelly3 no my sme obaja zdraví až na to, že mne nedozrievajú vajká :( ... aj teraz som stimulovala clostilbegytom ... a uz po 2,5 roku mi prirodzene otehotnenie príde skôr ako zázrak ...

nelly3
28. sep 2011

@lucy1311
zazraky sa deju fakt, len treba verit 😉

lucy1311
28. sep 2011

@nelly3 no to ano, len to niekedy ide tažšie ale obdivujem ta, ze si stale tak optimisticky naladena ... ja som strasny nestastnik, ked mi nieco nevyjde ... kedy mas zakrok naplanovany?

nelly3
28. sep 2011

@lucy1311
to sa ti len zda 😉 mna kazdy negativny vysledok tak polozi na kolena ze az 😔 ale casom to prejde, no nic ine mi neostava, musime bojovat dalej, chcela som ist v oktobri ( mam este 6 zmrazenych embryi), ale idem pit nejake cajiky, tak uvidim ci bude nejaky zazrak 😉

lucy1311
28. sep 2011

@nelly3 ja ako mam naladu, niekedy som jak chodiaca troska inokedy sa otrasem a idem dalej ... tie depresivne stavy dost kolisaju ... aspon mas mrazacikov, ja sa obavam, ze by som dopadla ako jedna kočka, ze si zaplatili a mrazacikovia sa neujali, prve IVF nevyslo a teraz co, znova cez 1000e? proste obavy obavy obavy ... co ti poviem ... kamoska mi hovorila, ze ma nejakeho homeopata, ze za 30e ti namiesa nejaky silny caj, ze jej segre sa podarilo otehotniet a ma uz pomerne dost rokov ... ale ci mala nejake problemy neviem, ale predtym sa nedarilo ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre