Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

luko
21. jan 2010

aj ked muzovi povedal, ze taky ako ma on ma kazdy druhy...tak nevim

smejko
21. jan 2010

ja sa rovnako ako majuska priklanam k PiDG, my sme mali 13 oplodnenych a z nich iba 4 zdrave ... sice v brusku sa 2 neujali, ale aspon viem, ze nebola chyba v nich ale vo mne. Je to vela penazi, ale ak sa mi neujmu ani mraziacikovia, tak si pri dalsom IVK-ku urcite dame znovu tu predimpl. genetiku, predstavte si, ze by som takto skusala na x-krat "chore" embrya ... a stale by to skoncilo neuspechom, hoci bolelo zistenie, ze tolko embryi je nevhodnych (aj to boli nase "deti"), ale lepsie ako skusat a trapit sa neuspesnymi KETmi. Ale je to na kazdom, samozrejme ...

pipinky, poradte ... ja som momentalne, no vlastne uz druhy mesiac chora, dostala som silne lieky a silnu kombinaciu na posilenie imunity. Zaroven mi v GF napisala lekarka Prednison, na jej potlacenie pre pripravu na KET. Kedze som stale chora, tak KETko este odkladam, isla by som sama proti sebe aj detickam, niekedy na jar hadam pride spravnejsi cas. Len som na pochybach, co vlastne urobit. Na jednej strane sa teraz nadopujem a telo vybicujem do maxima, co sa imunity tyka a ked sa z tychto chorob vylizem, zas to vsetko pokazim tym Prednisonom ... to je dilema 😠

Majuska, co je silna kombinacia kys. listovej ? kolko mg ?

lilinka81
21. jan 2010

Ahojte kočky,idem sa k vam pridat aj ja.

.....majuska81.... ja som bola na punkcii asi s tebou,to som ja s tymi 24 vajkami a predstev si ,ze jedina z vas som neni tehotna ☹ ☹ ☹ ,velke fnuuuk.Ale prajem vam to vsetkym,ved mne to mozno vyjde po KET (na ktore sa chystam) ,a vsetky to chceme najviac.Mne ostalo 13+3 -5-dnove mrazaciky,teraz cakam na vysledok krvy z imunologie.
Z obidvomi babami sme boli na transferi a cakali sme ze prides aj ty,aj na krvy sme boli vzdy spolu len ty si nam chybala.Ale je dobre vediet ze to vyslo aj tebe.Veeelmi ti drzim palčeky,aby bolo vsetko v poriadku.

harmanceky
21. jan 2010

Ahojte, callex na tej laparke co Ti odstranovali vajcovod si bola v GF, alebo niekde inde? ako dlho si sa zotavovala? Je to asi narocnejsie ako klasicka laparka, ze?

Ja mam ist na druhu laparku a pravdepodobne mi budu odstranovat lavy vajcovod. Len mi doki povedal, ze v ramci 1-dnovej chirurgie sa to nebude dat, tak ze by to urobil klasika v nemocnici. Neviem ci sa v takom pripade tiez plati za ten zakrok keby to nebolo v priestoroch GF.

luko
21. jan 2010

majuska: nejak sa nevyjadrila...ale z nasej endotemy uz mame za posledny mesiac dve tehulky po 1. IVF, kde jedna mala tiez hrozny spg manzelov...moj ma vraj taky priemerny...ja som po liecbe endo..takze momentalne by som ju mat nemala...

callex
22. jan 2010

babulka...mne ta laparka v GF pride cela o tom ze si to nahrali na umele. takze pre tu dalsiu som sa rozhodla ist po znamosti kde viem ze urobia co treba.skoda ze ma to nenapadlo skor ako som si objednala a zaplatila laparku v GF.teraz to pojde pekne cez poistovnu.

callex
22. jan 2010

majuska..super ze ste to takto poriesili.dala si nam nadej.ja idem na ten trofoblast. inak je zaujimave ze si mala alergiu na spermie a pritom si mala oplodnene embryjka.to je taka zahada pre mna.

callex
22. jan 2010

smejko..mas teda zaujimavu kombinaciu.ked ti dali prednison tak mas protilatky voci embryjku? lebo vtedy sa to dava.a nepytala si sa svojej imunologicky ze co si ona o tom mysli?mne stenova povedala ze uzivanie prednisonu ked by som ho mala mat mam konzultovat s imunologickou.lebo ta mi tiez dala imunostimulaty ktroe mam brat tak mesiac dva pred IVF-kom.
na tu Pigd ste isli preto lebo ste mali zlu genetiku alebo aky bol dovod?

lilinka vitak medzi nami.kde si si davala robit imunologiu? co si si dala vysetrit?

harmanceky...mne vajcovod neodtranili v gf..len ho uzavreli alebo narezali.nevieme podla spravy co z toho a aj preto musim ist na dalsiu laparku a pri nej mi ho odstrania.lekar hovoril ze je to na par dni v nemocnici.a ide to cez poistovnu.len neviem ze ak tito bude robit doktor z gf v ruzinnove napr. ci nebudes platit poplatok za vyber operatera.zisti si to.lebo mne sa zda ze v takom pripade si uctuju 5000-6000sk.

luko
22. jan 2010

mna operovali v ruzinove - cystu a doplatok 200 eur som mala len preto, ze som si vybrala operatera, mojho gynekologa, ked ti vyberu oni operatera, tak by doplatok byt nemal

lilinka81
22. jan 2010

callex dakujem za privitanie 😉 Krv mi brala Behunova a vraj ci nevytvaram protilatky na spermie a embrijka,lebo vsetko prebiehalo dobre a nakoniec nic ☹ .

smejko
22. jan 2010

callex - my sme si dali robit PiDG kvoli manzelovmu zlemu spg a zaroven preto, ze uz som predtym raz potratila (aj ked to tehotenstvo moj terajsi gynekolog (mimo GF) spochybnuje, lebo som potratila v den ked mi ho vtedajsia lekarka potvrdila a to bolo v 6tt a HCG som mala okolo 5000).

pipinky po neuspesnom IVK-ku, dostali ste normalne menzes ? menzes po IVFku som dostala normalne, ale tento mi meskal, namiesto 29 den az 35 den, som sa zacinala tesit a nic z toho ☹ 🙄 ale teda zle mi je viac ako mi byvalo pred ivfkom, auuuu

smejko
22. jan 2010

inak, mne netestovali krv na protilatky v GF, ale zistili mi nieco na hematologii - sranda, ze pred IVFkom mi ten prednison nikto neponukol, az teraz ked som sa pytala na tie imuno testy, tak mi ho lekarka sama ponukla, vraj to vyslo z tych hemato vysledkov (tam som bola este v lete) ... s mojou imunologickou som zatial o tom nehovorila, ona ma skor tlaci do tej Plzne, ale ked mi tam aj tak iba prednison nasadia, tak to tam vlastne ani nemusim chodit ... usetrim cestu, cas aj penezi ... najprv musim vyzdraviet a niekedy v marci nasadim prednison a v aprili pojdem na KET ... ak mi to nieco/niekto neprekazi ...

lilinka81
22. jan 2010

smejko......ja som dostala po neuspesnom IVF o 3 dni neskor a 2.mrchu tiez o 3 dni neskor.28-35 je normalny cyklus,to je este v norme.

luko
22. jan 2010

mne meskal uz viackrat...tiez som sa tesila, ze mozno a nic.....ale hovorim o beznom cykle, dufam, ze IVF uz ziadna mrcha nepride

callex
22. jan 2010

smejko mas pravdu nechod na tie testy ked prednison dostanes tak ci tak ..usetris peniaze.a cakanie na dalsie vysledky..

lilinka81..zaujimave ze ti bralo krv na protilatky voci embryu pretoze na slovensku nikde nerobia.

inak mne sa po IVF upravil cyklus.slape ako nidky predtym.

niga
22. jan 2010

Ahojte, rada by som vam ponukla lieky pre IVF za pre vas zaujimavu cenu. Viem co to stoji a mozno vam to ulahci situaciu. Ja ich uz nepotrebujem - otehotnela som tesne pred IVF. Jedna sa o Diphereline, Pregnyl a Utrogestan. Ak mate zaujem, napiste mi IP. Nech sa vam vsetkym dari a prajem vela sil.

majuska81
22. jan 2010

Ajajaj..idem vam vsetkym postupne poodpisovat 😀

majuska81
22. jan 2010

lilinka ahoooj!!!!! som rada, ze si sa nasla!Som ale aj smutna z Teba 😖 ...ale mas mrazakov dost, tak sa tes!!! 😵 Ja som na ET prisla len o 16.OO poobede, lebo my sme mali odobrate bunky z embrii poslane na tu genetiku do Karlovych Varov, a len o stvrtej prisli vysledky. To si predstav, ked mi okolo tretej oznamili, ze z desiatich embrii 8 je iste vadnych..jeden je dobry a o jednej este nevedia....s manzelom sme len sedeli a pozerali pred seba 😔 Transfer som potom mala okolo 17.OO vecer, uz tam nikdo nebol. Dr. Stenova mi robila ET, chytila ma za ruky a tak sa lucila, ze mi drzi palce a zo srdca praje vrasne Vianoce s najsladsim darcekom....no mne len tak tiekli slzy....
Aky vysledok cakas z imunologie??? Vies co ti poradim??? Ked 1., nedajboze 2. KET sa ti nepodari, skus poprosit Prednison...mozno aj ty vytvaras protilatky...Vela-vela pusiniek pre Teba, drzim ti palce 😉

majuska81
22. jan 2010

callex, to ze mam alergiu na spermie znamena, ze prirodzenym sposobom by som otehotnela asi tazko ☹ , lebo mikroflora mojej posvy ich zabije 😠 😠 😠 U mojho manzela ale nebolo co zabit, chudaci sa tam ani nedotrepali 😅 . A aby to nestacilo, keby sa tam nejaka zatulana a zdrava! spermia predsa dostala a oplodnila vajko, tak este vytvaram protilatky aj proti tomu embrijku na 99 percent . Ja som chodiaca antikoncepcia 😀 😀 ....a pritom 3 roky sme mysleli, ze len u manzela je problem.... 😒

majuska81
22. jan 2010

smejko, este Tebe by som chcela napisat, ze aj mne v BA vysetrovali imunologiu, ale vadu nejak nenasli....O Prahe som citala tu, ale Dr. Stenova hned vedela, o com hovorim, ked som jej to hovorila. Ona mi dala tel cislo.Tam robia take nejake specialne vysetrenie, co v strednej Europe iba tam....aspon mi to tak povedali, ked klamali, klamem aj ja... 😒 ....no a mne TAM pomohli...Boli sme tam za doktorom Madarom, strasne sympaticky starsi lekar. On chcel odobrat krv len na iste vysetrenia,lebo nas lutoval, ze budeme vela platit. ale my sme mu povedali, ze zaplatime, nech nam spravia vsetko co sa da....preto sme platili 1O.OOO CK. Bez tohoto vysetrenia som nechcela brat Prednison, lebo co ked to vobec netreba...predsa su to kortikoidy a embrijko som zbytocne nechcela vystavit takymto liekom....Musim to brat az do 15. tt....Baby, dajte sa radsej vysetrit, ked mate podozrenie, ze pre imunologiu vam to nevychadza...V ziadnom pripade vam nechcem rozkazovat, mozem vam ale porozpravat moj pribeh a prajem, aby ste uz tehulkovali co najrychlejsie 🙂 🙂 🙂

majuska81
22. jan 2010

Este nieco ma napadlo,ked vas neotravujem....na tej genetike mi nasli napr., ze jedno embrijko-dievcatko-bolo zivotaschopne ale s downovym syndromom, a druhe s turnerovym syndromom, tiez nejaka retardacia.... 😖 To si predstavte,ze mi to transferuju....ujalo by sa, preco nie... 😔 😔
smejko,z kyseliny listovej beriem 2x 1O mg-ovu tabletku (miligram, nie mikrogram) plus babyvitamin

mayka
22. jan 2010

Ahojte ,
hlasim ze dalsia pipinka je na svete. Slniecku sa narodila sekciou Nelinka. 52 cm, 3410 g.

😉 😉 😉

baby drzte sa a bojujte. A ponahlajte sa do vyssieho levelu v tehotenstve " tehotne pipiny z GF" 😉

luko
22. jan 2010

niga....skoda, presne tie som si kupila pred par dnami za riadnu palku....

luko
22. jan 2010

majuska: ja dufam, ze to vysetrenie potrebovat nebudeme, ale urcite by som ho podstupila, ak by bolo ivf neuspesne.

lilinka81
23. jan 2010

majuskaa......hlavne nebud smutna za mna ani za nas ostatne,dolezite je ,ze zo 4-och su 3 tehulky,to je dobra statistika,keby to tak bolo kazdy den,tak je to supeer uspesnost.......Mi sme boli vsetky 3 na 10h. .tak preto sme sa nestretli 😠 .....geneticke mi robia ci nevytvaram protilatky a Prednison uz uzivam aj kys.lystovu tak ako ty.

harmanceky
23. jan 2010

Ahojte, ahoj Callex, dik za odpoved. Aj som si myslela, ze to tak nejak bude. Ja by som si sice operatera nevyberala, vybral sa uz on sam 🙂 . Asi to spravim aj ja tak, ze absolvujem laparku doma, tam kde mam znamosti.

harmanceky
23. jan 2010

Ja len dufam, ze potom IVF bude uspesne, lebo ked to tu tak citam, cim vsetkym prechadzate, nie je to sranda.

lubka0506
23. jan 2010

🙂 mayka to je dobrá správa...želám nelinke vela zdravia a vela síl a samozrejme aj jej mamičke... 🙂

luko
25. jan 2010

ahojte, trocha nas taham dopredu 😉

majaja75
25. jan 2010

ahojte, zajtra idem do GF na konzultáciu a dohodnutie ďalšieho postupu, dufam, že mi doki dá lieky a pomali začnem so stimulkou. Odkedy mám termín, tak sa mi tieto dva týždne zdajú nekonečné

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre