Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

majaja75
29. jan 2010

nelly, harmančeky.....aj v GF robia genetiku, nič sa za to neplatí, nas doki poslal na to kvôli zlému spm a mne povedal že preventívne nech idem aj ja, že keď sa nepodarí IVF tak nech potom zbytočne nečakáme, lebo výsledky z genetiky prídu o 2 mesiace a zbytočne by nam plynul čas , mam 35 rokov

callex
29. jan 2010

lubka...to je mi luto...ale je lepsie ked su vonku ak su zle.a to uz si doma?nelezis v nemocke?

callex
29. jan 2010

matiasko zelame bohatu urodu vyvyjajucich embryok.daj nam vediet.

lubka0506
30. jan 2010

Ahoj babule 🙂 matiasko máš pravdu ak tam robili tie vajcovody šarapatu tak je lepšie že sú vonku 😒 Už som z nemocky osem dní doma,tak sa válam.Inak je všetko v pohode až na to že mám zapálené stehy,ale liečim to slivovicou,trochu to vytahuje zápal...a ešte som si trúba aj na štichy ublížila,teraz mi to trochu tečie...auuuu...ak to neprejde pojdem pozriet dokyho... 😒 ...matiasko drž sa! 😉

matiasko
30. jan 2010

lubka skus na tie stehy repik je to na zapalenu kozu.ja ked som bola po operacii ale nie laparo ale velkej tak som si davala take obklady a pekne sa mi to zahojilo.aj ja som to mala zapalene lebo dokimu praskol steh tak mi to tam lovil a aj mi to krvacalo.tot ruinov 😝
ale po tych odkladoch sa to rychlozahojilo 😉
a velmi pekne dakujem na zajtrajsok.potom vam dam vediet ako som dopadla.tento raz nechcem ani PK.
1. IVF som mala a aj asis. het. a nic. tak teraz uvidim 😔
vsak podlamna ked sa ma podarit tak sa podari. 😵

harmanceky
30. jan 2010

Ahojte, callex dakujem za info, vidim, ze mas uz kopec skusenosti a viem, ze Ty mi vzdy odpises na co sa pytam. Uvidim, skusim sa na tu genetiku opytat, ked pojdem najblizsie do GF - po laparke. Alebo sa opytam lekara co mi bude robit laparku, ten je nestranny, kedze nie je z GF🙂

harmanceky
30. jan 2010

Majaja skusim sa teda na to opytat v GF, ja uz tiez zacinam mat pocit, ze ma tlaci cas☹

matiasko
31. jan 2010

ahojte babulky 🙂
tak ze hlasim 18 vajicok 😉 a zajtra sa uvidi ze kolko bude embryok 😵

luko
31. jan 2010

matiasko...fiiiiha 🙂 🙂 super, drzim paste 🙂

matiasko
31. jan 2010

luko dakujem 😵
dost ma to prekvapilo ,lebo mam jeden vajecnik iba taky kypet a druhy cely
a 1 IVF sme mali 11 vajicok co na to ze mam v podstate iba 1 a stvrt vajecniku bolo dost pekne.
tak len treba dufat , ze bude co najviac dobrych embryok 😵

nelly3
31. jan 2010

jej super matiasko 🙂 ja som mala 19 a myslim 15 sa mi oplodnilo, uz si normalne nepamatam 😉 kedy bude OPU?

henika30
31. jan 2010

Ahojte!
Jaj ak vám je dobre Matiasko a Nelly.Ja mám podobný problém ako Matiasko ,a my sme mali iba pri 1IVF-ku 4 vajíčka a pri 2ivf sme mali iba2 takže velmi málo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Matiasko držím ti velmi palce aby sa ti to podarilo,a dakujem ti za odpoved.
Zajtra idem k dokimu a uvidím čo my povie,lebo ja som sa rozhodla že mój gynekológ my to spraví tú laparku 😝 😝 😝 😝

silvia545
31. jan 2010

ahojte pipinky,
na zaciatok by som vam chcela popriat vela vela stastia v snazilkovani...mam za sebou 1 ivf neuspesne...2 ma caka v maji,koncom februara ma caka vysetrenie krvi na zrazanlivost...trocha som v strese ake budu vysledky,ale hlavne sa bojim dalsieho neuspechu...prosim ak viete mohli by ste mi povedat ci sa nezmenili ceny liekov za ivf?DAKUJEM 🙂

babulka555
1. feb 2010

caute pipiny 😉

zacinam strestovat 😀
co ste si brali do GF pred laparkou? pyzamo alebo nocnu koselu? to je otazka co 😝

nelly3
1. feb 2010

ahojte 🙂 taka otazka, ze pri tej genetike vlastne zoberu krv obom partnerom a pytaju sa na choroby atd . v rodine a co potom akoze vyzistia? ze preco sa neujalo alebo nevyslo IVF? ci? som nejaka zmatena 😀

babulka555
1. feb 2010

ahoj nelly,

ja som sa pytala preco je dolezite info o rodine a lekarka povedala, ze skumaju to z pohladu, ci v ramci
rodiny nedoslo k sobasu spribuznenych osob (vtedy je castejsie vyskyt genetickych poruch) a tiez
ci tam nie je opakovane generacny problem s otehotnenim.

matiasko
1. feb 2010

ahojte pipinky .
nelly OPU uz bolo v nedelu a z 18 vajok mame 12 embryjok 6 sme dali zamrazit a 6 do PK.
ET by mal byt v piatok ak po PK daco zostane.
babulka ja so brala koselu predsa tam budes ma rez a drenaz takby ti to v pyzame asi zavadzalo.
henika nemas zaco. neboj daju ti ine lieky a iny protokol a vajok bude viac. 😉
a silvia toho neuspechu sa bjim aj ja ale ak to neabsolvujeme tak sa nedozvieme ci sa to podarilo alebo nie.
a hlavne ist do toho s tym ze sa to tento raz podari,lebo psychika je velka svina 😒

lubka0506
1. feb 2010

ahoj pipinky 🙂 nelly3 neboj nebolo to hrozné...pohoda na tej genetike,zoberú krv obom a oprášiš si mozgové závity,pýtali sa či neboli v rodine potraty a nejaké vážne choroby...zaujímala ich aj cukrovka a kto ako umrel,a či nebol niekto nejako postihnutý... neboj bude to v pohode...

lubka0506
1. feb 2010

...inak nové nič štichy sa mi bláznia,musím k lekárovi auuuu ☹ babulka neboj bude to dobré...drž sa!!!...matiasko aj tebe držím prsty... 😉

majaja75
1. feb 2010

nelly...my sme teraz prišli z genetiky a len nam brali krv, pýtala sa doki kto kedyzomrel, ešte chcela vedieť kolko deti maju sestranice a pod....väčšinou nezistia príčinu neplodnosti, vravela že neplodnosť je skôr zo stresu, zleho živ. prostredia a pod.

lubka0506
1. feb 2010

ano majka...presne tak to prebiehalo...bolo to v pohode akurát že mna osobne v prvom momente zaskočili tými otázkami...

majaja75
1. feb 2010

lubka...trochu som to čakala, skôr mi to bolo smiešne, ked som si hneď nevedela spomenuť kolko detí maju sestranice-nie že by som ich mala tak veľa, ale nečakala som to a tiež ta otázka či babka s detkom neboli rodina-určite by sa mi s tým pochválili. Ale chápem že z genetického hladiska je to dôležite

ppismenko
1. feb 2010

ahoj babulky,možem sa k vám pridať?sem tam som nakukla a niečo si prečítala my tiež snažilkujeme v gf,mám za sebou konzultácie,laparku/že bolo všetko v poriadku vajcovody prechodné/,geneticke vyšetrenie/tiež ok/,moja polovička spermiogram/málo a pomalé /mám už aj protokol/krátky/a od budúceho týždňa keď dostanem ms začína stimulácia 2.deň cyklu som pred 1.ivf...navštevujeme dr. drabeka a nemožem na neho povedať nič zlé dúfam že to bude tak až do konca....mám doma plnú tašku injekcií a liekov 🙂) chcela by som sa spýtať čo užívate pred plánovaným tehu ja kyselinu listovú len neviem či nie slabú dávku mala by som aj niečo íné?a aké vyšetrenia by som sme mali absolvovať pred 1.ivf?ďakujem za odpovede a držím vám palčeky

apophis
2. feb 2010

ahoj pismenko, ja som tiez nova v GF. akurat dnes idem na uvodne vysetrenie k Mudr. Stenovej. snazime sa uz asi 4 roky. mam za sebou 2x IVF vo ferticente, laparku, geneticke vysetrenie-vsetko OK, len manzel ma horsi SPG. niektore baby si este davaju robit imunologicke vysetrenie v Prahe alebo Brne - v prahe su vraj najlepsi, ale dost to stoji. ale to ma vyznam robit az keby ti nahodou nevyslo IVF. je dobre uzivat Calibrum babyplan - v nom je vsetko co potrebujes.

henika30
2. feb 2010

ahojte
ja chcem vediet od vás že kolko trvajú tie výsledky z genetiky?A zavolajú nám že už to máme?
Vítam nové baby!

babulka555
2. feb 2010

ahojte

henika30: na vysledky z genetiky sa caka dva mesiace a budu ti volat, ked budu

apophis: pls kedy treba zacat uzivat calibrum babyplan? nestaci len kyselina listova?

lubka0506
2. feb 2010

ahojky pipinky 🙂 vítam nové babule 🙂 ja neberiem zatial nič ani kyselinu listovú... zdá sa mi že ste tu večšina také čo máte za sebou toho velmi vela...to len my sa snažíme viac ako 6 rokov a ešte som skoro ničím neprešla,akurát nejaké laparky a hystero.... ja som taký hlupáčik.... 😀

ppismenko
2. feb 2010

pekne dakujem za privitanie......kyselinu listovu užívam asi 4 mesiace ...dochádza mi tak ju vymením za calibrum
na laparke som bola v gf 26.11.2009 neviem či sem niekedy nakúkaju moje spolupacientky na ktoré som zvedavá monika a zuzka napíšte ked sem niekedy zablúdite....nenapísala som vám môj vek dočítala som sa tu o vašej tabulke ja budem mať tento rok 38 snažíme sa asi 2 roky a moja polovička bude mať 44....fuu ale to letí 🙂
naša genetika trvala 2 mesiace a volali nám

majaja75
2. feb 2010

ahojte, nám vraveli v centre že výsledky na genetiku trvaju 2 mesiace a ked to bude dobre založia to lekárovi do karty a ak by bol nejaký problém tak nam zavolaju a dohodneme sa čo dalej
chcela som sa spýtať že podľa čoho davaju krátky a podla čoho dlhý protokol

babulka555
3. feb 2010

dobre ranko pipiny 😎

ako sa mate? co mate nove? 😅

@majaja75: ja mam dlhy protokol, mame problem obidvaja 🙄 ale netusim podla coho sa to urcuje.
ku komu chodis v GF? ja k Drabekovi a ten nam hned po zopakovani testov horm. profilu povedal, ze
idem na dlhy protokol.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre