Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lesik
20. jún 2013

Caute kocky.Podstupila som prve IUI v Gin-Five,buduca streda ma caka kontrola HCG hormonu.Modlim sa aby to vyslo na prvy sup,ale uz zacinam mat bolesti ako ked mi ma prist menzes ☹
Zaujimalo by ma ici niektora ste podstupovala IUI aj napriek tomu,ze vas manzel/partner ma maly pocet spermii a nedostatocnu pohyblivost..Moj mal okolo 13 milionov.Povedali mi,ze to nie je ani vela,ale ani malo...Robili zakroky s ovela mensim poctom spermii a vydarilo sa.No ja chcem tomu silne verit.
MA vobec vyznam podstupovat aj druhe IUI alebo ist rovno na IVF? Myslim si,ze IVF by bolo asi rozumnejsie....
MUDr.Harbulak sa pre IUI rozhodol preto lebo na kontrole mi robil sono a hned tam bolo vidiet krasne folikul.Sesricka mi pichla injekciu a druhy den rano som podstupovala IUI.
Vdaka kocky!!!

matka177
20. jún 2013

@petkaa28 aAhoj tak konecne som sa dockala,dnes mi volali z centra,ze to mam schvalene buducu stredu mi povie ako budeme dalej pokracovat.Uz nech je po vsetkom a s kladnym vysledkom

petkaa28
20. jún 2013

@matka177 supeeer!!! Drzim palce🙂)) mne dnes volali zo vzp... Musia mi prehodnotit ziadost, lebo socialka im nenahlasila moju pn, ze som pn v ochrannej lehote a tak v poistovni figurujem ako neplatic :/ ale volala mi mila pani, ze nech si to dam cim skor do poriadku a prehodnotia mi ziadost.. Zeby sme sli naraz??? :DD kolky den cyklu si?

majkulik
21. jún 2013

@lesik ahoj, my sme mali 8 mil. a nizku pohyblivost a nam IUI uz nedoporucili. Nam rovno IVF. IUI je menej stresujuce si myslim, bud rada ze mas tu moznost skusat od tej najlahsej metody a ak byto namalo mat ziadnu sancu, tak by s tym nestracali cas. Oni vedia co robia. drzim palceky, aby si viac toho nemusela podstupovat.

majkulik
21. jún 2013

@matka177 juj tesim sa s tebou. snad aj nam to pojde tak lahko. kolko trvlo, kym ti schvalili ziadost? v akej poistovni?

mauerka
21. jún 2013

@lesik do iui nas hnali aj s nizsim poctom ako ste mali vy a s B-čkovym pohybom. Udajne sa to pri danych vysledkoch /horsie ako vase/ musi absolvovat min. 2x kym sa posuniete na IVF.
Pravda je, ze sa to moze podarit, aj nemusi...nie je to len o pocte a pohyblivosti spermii, ale o x inych faktorov.
Nam nevyslo ani jedno IUI az IVF. Drzim prsty.

mauerka
21. jún 2013

@majkulik s dlzkou schvalenia je to neskutocne rozdielne - ja som v Dovere /nikoho sme tam nemali/ a ziadost bola schvalena po prijati v poistovni do dvoch pracovnych dni 🙂 Niektore baby cakaju aj dva mesiace...

Pravda je taka, ze oni to aj v GF neposlu hned, niekedy to tam trci aj dva tyzdne... bohuzial

majkulik
21. jún 2013

@mauerka aha dakujem a to si tu ziadost nemozem odniest sama a do GF donies potvrdenie, ze to prevzali?
Som ymslela, ze to daju nam do ruky, nech si to obehame. to si mala super.

majkulik
21. jún 2013

@mauerka aj my mame B-ckovy spermiogram. nam moznost IUI vobec nespominali a ked sme sa pytali tak dr. povedala, ze to je len strata casu. . . zvlastne, aky rozdiel. ako sa mas?

mauerka
21. jún 2013

@majkulik nie, nemozes ☹ aj odsuhlasenie ziadosti dojte do GF, nie k tebe domov

mauerka
21. jún 2013

@majkulik Doma som, polihujem, posedavam - v tychto teplotach ani nevystrcim nos z domu 🙂 Som pazrava a nemozem spavat, brusko uz vytrcieva... tesime sa.

blcha76
21. jún 2013

Ahojte kočky. Tak konečne som včera večer dostala mrchu, takže v pondelok ideme na odber krvi a spermiogram a uvidíme ďalej...

majkulik
21. jún 2013

@mauerka aha, no pekne. no co, uz len sa spolahnut na nich.
ale ti je dobre, ja sa potim v robote. do tej 8 to bolo v pohode, ale cim je viac hodin, tym je to horsie. rano ti byva zle? a zmeny nalad?

majkulik
21. jún 2013

@blcha76 no super, pohnete sa dalej. aj ja cakam v najblizsie dni. tie dni tesne pred su tusim najhorsie. drzim palceky, abytie vysleky boli dobre, tak ako u mna 🙂

mauerka
21. jún 2013

Zmeny nalad som mala pocas stimulky, nepricene 🙂 Bola som vtedy vazne otrasna... teraz uz nie. Najviac mi byvalo zle v 7. - 9.tt , teraz uz len sem tam. Ale to bolo take skor ze sa musim najes a najlepsie hned, lebo som mala pocit, ze odpadnem Nezvracala som.
Buduci tyzden sa chystam do na odber krvi na urcenie pohlavia 🙂 Som proste zvedava... je nam to jedno, co to bude, ale zvedavost je obrovska - u mna 🙂 @majkulik

majkulik
21. jún 2013

@mauerka pocas stimulky? no tak sa "tesim", ale kazde telo je ine.
ja som rozmyslala, ci si dam pohlavie a zatial nie som rozhodnuta. hej ta zvedavost tam je a ked vies dopredu pohlavie, mozes k tomu prisposobit vecicky a vyberat len jedno meno.
vcera kolegyna vyhrabala jeden clanok - o manzelskom pare, kt nemohli otehotniet, tak sli na IVF a z 1 embrya boli 4 tisky! 4 dievcatka a treti fenovem - mala dva vaky! nevedia si to vysvetlit - genetici su z toho uplne mimo. 🙂 spolu dievcatka vazili 4,5 kg, narodili sa v 30 tyzdni. si predsta ze dlho dlho nic a potom zrazu 4!

monosana
21. jún 2013

Moje zlate baby, prosim vedeli by ste mi pomoct? Neviete nahodou, ze ked vam volaju z embryologickeho laboratoria (embryologicka mi naposledy povedala, ze ja uz nemusim volat, ze oni mi zavolaju), o kolkej zvykli volat? Lebo ja som uz na nervy. Bud som mala mat vklad dnes (ale nevolali mi, takze nechali embryjka viac kultivovat) alebo zajtra. Ale proste neviem, kedy mam zacat stresovat, keby mi nevolali. O kolkej vam zvykli volat v takomto pripade? Dakujem krásne za kazdu odpoved :-***

monosana
21. jún 2013

@mauerka super moja, tesim sa stebou ze ti je dobre 🙂 A na tu krvicku na urcienie pohlavia musiet ist? Alebo nepockate do UZV?

sarah00
21. jún 2013

@monosana ahoj. tak už ste boli na odbere vajíčok? akú ste mali "úrodu"? ako sa cítiš?

monosana
21. jún 2013

@sarah00 moja zlata este v pondelok som bola. Mali sme 13 vajicok, ostalo 6. 4 s ICSI a 2 IVF. A dala som si predlzenu kultivaciu a embryoskop. Naposledy som im volala v utorok, ze ako sa maju. A potom mi embryologicka povedala, ze vklad by mal byt bud v piatok alebo v sobotu, ale ze oni nam daju vediet, ja uz nemusim volat. No, vcera mi nevolali, takze samozrejme vklad nemoze byt dnes. Ale uz zacinam stresovat, ze co ked mi nezavolaju. Kedy zvykli volat? Alebo po pripade kedy by som mala volat ja? ☹ Kazdopadne viac uz nemozu byt v mebryoskope, lebo to uz zajtra bude 5. den kultivacie, takze urcite pojdem zajtra na vklad. Len ta neistota vies ☹ Ze neviem, co je teraz?????? 😅
A ty sa ako mas moja zlata? Uz som o tebe davno nepocula :-**

sarah00
21. jún 2013

@monosana ja čakám na výsledok 3 IUI. o týždeň v piatok idem na krv. mne práve včera volali s GF, že máme schválenú žiadosť, tak som pani poďakovala a povedala jej, že ju nebudeme potrbovať 🙂 tá istota, že? 😀 ale tak dúfam a verím, že to bude tentokrát pozitívne 🙂
a prečo Vám z 13 zostalo 6? čo sa stalo s tými ostatnými? ja som myslela, že so všetkými potom niečo robia. no nemám toto zatiaľ naštudované, ale 6 je dobre, nie? tak si radšej skús zavolať, aby si sa trošku ukľudnila, nech nie si zbytočne v stresi. a budem moc držať palce, aby bolo všetko v poriadku. za koľko dní od vkladu sa robí potom test an HCG?

monosana
21. jún 2013

@sarah00 jasne, ze sa ti to podari, moja 😉 Musis mysliet pozitivne a tu ziadost ani nebudes potrebovat 🙂 Drzim palceky! NApis potom!!! :-*
No, nemusia sa ti vsetky vajicka oplodnit, alebo nemusia byt vsetky zrele, vies. Nikdy neostane tolko vajicok, kolko ti zoberu. Teda väcsinou ☹ Ale povedali mi, ze to uplne optimalne cislo, lebo pri vacsich poctoch uz hrozi hyperstimulacny syndrom a to je vacsi problem :-/ Takze sa tesim 🙂
No, jasne skusim im teda zavolat o tej 11ej do embryologickeho laboratoria.
Krv sa berie od 10 do 14 dni po ET. A potom este raz, aby sa potvrdilo ci vyvratilo tehotenstvo. Beru krv 2x po sebe. No, dufam, ze tentokrat uz konecne vsetko dobre dopadne. Ked nie, skoncim s celym tymto procesom, musim si dat pauzu aj od vsetkych liekov a aj psychicky. A po mrazacikov sa vratim inokedy 🙂 O pol roka mozno. Uvidime 🙂

macka23
21. jún 2013

@sarah00 tak dnes rano iui, dr. Harbulak vyborne naladeny nam poprial krasny vikend 🙂 ty uz len tyzden vsak?

sarah00
21. jún 2013

@macka23 ahoj 🙂 tak super, aký ste mali spermio? harbulák je vždy milý, aspoň ja mám takú skúsenosť s ním 🙂 áno, ja za týždeň idem na krv. držííííím moc palce 🙂

macka23
21. jún 2013

@sarah00 no hovoril nieco o 20 milionoch a ze bol dobry tak snad hej 🙂 boli sme hned prvi 🙂 na krv o 14 dni ale vychadza to st. Sviatok, takze az v pondelok asi 🙂
Aj ja silno drzim prsty 🙂

majkulik
21. jún 2013

@monosana ako dlho si stimulovala na 13? to je krasne cislo, aj ja chcem 🙂 drzim palceky, aby sa ti to co najskor vyriesilo

monosana
21. jún 2013

@majkulik aahoooj 🙂 Jeeej, dakujem 😀 No, asi cca dva tyzdne som si pichala Diphereline, Menopur a Puregon. na konci mi stiahli Puregon zo 100IU na 75IU a posledny den na 50IU. Potom som si pichal uz len Pregnyl 1 amp. a sup na OPU 🙂 Mala som dlhy protokol.
Inac ja som tusila, ze viac nebudem mat. Nie som ten typ, ktory ma aj 20 vajok. Zena to citi 🙂
Idete tiez na IVF? KEdy? Drzim palceky 🙂

majkulik
21. jún 2013

@monosana iha, trochu vela hormonov a liekov. ak osi to znasala? co nalady? pribrala si?
my sme len na zaciatku 🙂, 04.07. idem na priechodnost a potom bud laparka alebo ziadost. takze mam to vsetko pred sebou.
na IVF musime - mame malo spermii 8 mil a B-ckovu pohyblivost. Ale ma to aj pozitivum - nebudeme muset pouzivat antikoncepciu 🙂)))) (to som vymyslela, abys som ukludnila polovicku, ked bol smutny)

monosana
21. jún 2013

@majkulik hehe, si zlata 😀 Ze ziadnu antikoncepciu. Veru vsetko ma aj svoje vyhody, nebojte sa 😉 A takto to bude aj lepsie, ako napr. u nas, ja som bola este aj 3x na IUI, velmi som sa v tom sklamala, boli neuspesne a uplne zbitocne som brala hormony ☹ LEnze my sme na to museli ist, lebo nemame diagnozu preco s anam nedari. Mala som aj laparku, u mna je vsetko OK, manzel ma OK spg, tak nechapeme. A vidis, aj takto z 13 vajicok ostalo len 6....takze nieco tam asi bude, nejaky problémik o ktorom nikto nevie ☹ Ale co narobime.
No, moja ja som dost dobre znasala tie hormony. Ano , su to konske davky, a su aj take baby, ktore si pichaju aj väcsiu davku, predstav si. To ti vsetko individualne nasteluju. No, mala som len vykivy nalad, pribrat som nepribrala, a nic extra sa so mnou nedialo. Bola som aj prekvapena 😀 Jedine ma prsia strasne bolia a migreny som mavala este na zaciatku stimulky. Asi tak 5 dni.
Da sa to vydrzat neboj sa 😉 Drzim moc moc palceky, aby bola krásna urodicka a aby sa vam 1. IVF podarilo 😉

majkulik
21. jún 2013

@monosana ak budes mat cas a chut, skus si pozriet toto video

https://www.youtube.com/watch?v=9fnL-tJhMi0

ja som si ho pozrela a som velmi rda. Zvlastne, ze nemate problemy zdravotne a nedari sa ☹ u nas je zatial jeden problem isty. 🙂 nie je nic horsie ako ked sa nevie . . .
tak so si ma ukludnila, strasne sa bojim tych hormonov. minuly rok som brala jedny lieky, z nich som pribrala a velmi mi vypadavali vlasy. boli na upravenie hormonov v krvi. Dakujem, 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre