Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

leonie777
28. okt 2013

@majkulik tak som poucena, ja idem zajtra rano dat si pichnut tie dalsie dve injekcie, nech nekolabujem doma, ked mi pichne muz 🙂

adulka1979
28. okt 2013

@leonie777
@majkulik
@zuzkagal

Ahojte, tak som bola dnes v GF, došli sme tam okolo pol deviatej a nikde nik... ako vymreté... 😀 myslela som, že tam niekoho stretnem... (z vás 🙂 )
Kontrola ok, od zajtra pichám Gonal 900 125jednotiek, či ako sa to volá... 😀 , sestrička nám to ukázala (mne aj priateľovi, predsa len dve múdre hlavy dokopy, že? 🙂 )
a na kontrolu idem v pondelok a to už aj na krv, aj na uzv. A netreba na tieto krvné kontroly chodiť nalačno, pýtala som sa. Takisto aj na lieky som sa pýtala proti bolesti, môžeme si dávať zatiaľ, kým nie sme tehu.
Len som sa zabudla spýtať, ten Gonal má byť stále v chladničke, však? Aj počas používania? Koľko minút pred použitím ho máme vybrať z chladničky? Poraďte. 🙂

sarin
28. okt 2013

@adulka1979 ahoj poradit ti neviem, ale drzim vam palce 😵

adulka1979
28. okt 2013

@sarin Ďakujeme.

zuzkagal
28. okt 2013

@leonie777
@majkulik
@adulka1979
Ahojte dievcata, ja som bola takisto dnes na kontrole na ultrazvuku. bola som tam o osmej a bolo tam mrte ludi 🙂 Od dnes picham aj ja Gonal, hned mi ho hned aj pichla sestricka. Adulka treba ho mat v chladnicke, ze vzdy max do hodiny sa musi zasa dat do chladu ked sa vytiahne... leonie super uz mas ms, tak zas to mame vsetky skoro rovnako 🙂 ja dnes na tom ultrazvuku - ach jaj - Dr. mi tam nasla nejake myomy - ze su dva - ale ze to je v poho a zrejme sa mi vytvorili podanim tych hormonov, lebo pred mesiacom som tam nic nemala... Nevedela som co je myom, tak hned v praci som surfovala na nete a tie info ma nepotesili ☹ ☹ pisalo sa tam o potratoch sposobenych myomni, o predcasnych porodoch, operaciach a tak... dufam, ze co skoro pojdem na konzultaciu k dr a vsetko mi vysvetli... lebo dnes ta lekarka na ultrazvuku, no ochotna teda vobec nebola 😒

leonie777
28. okt 2013

@adulka1979 - tak zda sa ze ideme v rovnakom rezime my dve, lebo presne ja tiez od zajtra picham dalsie dve injekcie puregon a menopur, ja nemam gonal ☹ a na kontrolu tiez pondelok ... bola som v gf na 8:00 a bol taky rad, ze az von baby stali na krv, tak bud rada, ze sa to tam utriaslo 🙂
@majkulik
@zuzkagal

leonie777
28. okt 2013

@zuzkagal tak to sa tesim, ze to mame naozaj vsetky nejako rovnako a dnes som tam aj ja bola o 8:00 a otrasne vela bab cakalo v rade ... dala som si pichat aj diphereline, lebo picham o osmej, tak som tiez cakala a medzitym som uz bola volana na prehliadku ... moja nasli ti myomi? mala si sa na to opytat, lebo cysty sa zvyknu urobit ale o myomoch nic neviem ...nestresuj sa dopredu, nemusi to nic znamenat, uvidis po kontrole ... kedy mas kontrolu najblizsie? popytaj sa na to urcite, to aj mna zaujima ... inak ako vidim, tak len ja mam uplne inu stimulaciu ako vy ☹ dufam to nic neznamena ...
@majkulik
@adulka1979

zuzkagal
28. okt 2013

@leonie777 takze je mozne ze sme sa o tej osmej aj videli 🙂 kontrolu najblizsie cez vikend, mam si zavolat, kedy presne, lebo raz robia v sobotu, raz v nedelu. no ale na kontrolu pojdem opat k tej nesympatickej lekarke na ultrazvuk, tak ta mi povie rovnake nic co aj dnes. Len mi povedala, ze je to v poriadku, myomy su nezhubne, ale bude to treba pocas tehotnosti sledovat.a bola som aj dnes na internom, tam je vsetko ok, tak aspon nieco 🙂

leonie777
28. okt 2013

@zuzkagal hm, ktora doktorka tam je nesympaticka? lebo podla mna su vsetci ok 🙂 tak to neber v zlom, asi to ozaj nic neznamena, ked povedala, ze su nezhubne? z coho sa to vytvorilo? ved ked sa jej opytas tak ti urcite vysvetli ... na kontrolu ides vzdy k nej? lebo ja som kazdy krat u niekoho ineho ... celkom mozne, ze sme sa videli, stala som v tej dlhej rade 🙂

adulka1979
28. okt 2013

@zuzkagal Nestresuj vopred, ak sa myóm sleduje, nie je to tak zlé, sú aj horšie veci. Ber to tak , že sme plné hormónov, tak sa niet čo čudovať. Všetko bude dobré, neboj.

@leonie777 Tak som to asi vystihla, že tam nikto nebol a nemusela som čakať. 🙂 Ja som mala dnes šťastie zase na svojho Dr.Drábeka, vlastne zatiaľ mi to vždy vyšlo tak, že som na kontrolách u neho.

nancsy
28. okt 2013

@kora77 ahoj, tak hlavne nech ti celé tehotenstvo dobre dopadne.držím palce pri utz. Žiaľ,nemám nič zmrazené a musím na všetko od zacuiatku. Už mám ziadost na 2.IVF. predokladam , že v decembri zacnem so stimulaciou. Tak daj vedieť,či je jedno alebo dve 🙂

nezabudka8
28. okt 2013

@erin365 ahoj.ako? Od rana na teba myslim

erin365
28. okt 2013

@nezabudka8 Ahoj, poobede som uz podala info...chlapciatko je uz so mnou 🙂 Včera poobede mi volali ze sa embryjko alebo teda konkrétnejsie vcasna blastocysta pekne rozmrazila a transfer bude o desiatej... len-len ze som to stihla, bo pred Ba kolony aut. Vkladali mi teda vcasnu blastocystu s tym ze o hodinku z nej uz mala byt riadna blastocysta ;)
A ty ako? Volali ti?

erin365
28. okt 2013

@adulka1979 ahoj, ja som gonal nemala počas uzivania v chladničke.

vahy1
28. okt 2013

tak a dnes som zacala pripravu na KET,tak dufam,ze vsetko dobre dopadne i ked nie som si uplne ista... Som totalne nastvata na cele Gyn-fiv, a keby som nemala mrazacikov tak s nimi koncim...Ak mi to teraz nevide,moje 3IVF som sa rozhodla podstupit v Brne.Otrasny pristup sestriciek cez telefon,kontakt na moju doktorku mi dat nikde nechceli a ani o uzivani liekov mi neporadili-vraj si mam dohodnut konzultaciu.. A aku-ked uz tie lieky uzivam a som nadstavena na urcitu davku...Som z nich znechutena a to uz tam chodim skoro 3roky.Vidia fakt len tie peniaze.Doteraz som si to nechcela pripustit,ale asi je to tak. 😖

zuzkagal
28. okt 2013

@leonie777 neviem ako sa volala ta lekarka, nepreddstavila sa mi 🙂 len som prisla a hned chodte sa pripravit, isla som za ten zaves a tam ziadne vreckovky... ved tam chodia zeny cez ms.... tak som odtial vyliezla a pytala som si vreckovku a ona na mna "no tu su"... takym tonom...ved som tam bola prvykrat v tej ambulancii ako to mam vediet?.. a ptom som sa jej spytala ze ci mi nevie priblizne povedat na kedy mi vyjde OPU, lebo 6.7. mam velmi dolezitu konferenciu v praci a bola by som tam rada pritomna..a ona na mna "ja by som tiez chcela byt niekde inde, ale musim tu byt podla toho ako su vyvinute vajicka"... som si pripadala, ako keby som jej tam prekazala,otravovala ju otazkami... tak preto mi bola nesympaticka...a na ten myom som sa pytala, povedala ze to je nezhubne a musime to pocas tehotosti sledovat... nic viac. 😒

nezabudka8
28. okt 2013

@erin365 to sa hrozne tesim 😉 zajtra budu volat rano co a ako.tak hadam aspon jedno bude ok. Drzim palce nech sa mu u teba velmi paci najblizsich 9 mesiacov.

hi
28. okt 2013

@senselinka ahoj no v stredu nas čaka IUI dnes o 22:00 idem na inekciu,inak nič take mi nevraveli,ani či mať sex denˇ pred,niekde som čitala,že odporučaju,ako to bolo u Teba,nevraveli Ti nič? a ako dlho to trvalo?IšLA SI PO NORMALNE DO PRACE? 😉 ako sa inak maš? pekny večer papa

erin365
28. okt 2013

@nezabudka8 budem na teba mysliet...a samozrejme drzat palce! Daj potom vediet, nech nie som celý den na ihlach 🙂

hi
28. okt 2013

@leonie No dnes to bola poriadne dlha rada.... 😉 ale našťastie to šlo dosť rychlo... 😀

nezabudka8
28. okt 2013

@erin365 dakujem.dam a nebud na ihlach.bud v pohode nech je tam malinkemu dobre 🙂

majkulik
29. okt 2013

@leonie777
@zuzkagal
@adulka1979
Ahojte. Vidim, ze vy vychadzate naozaj narovnako. Ja picham Gonal ale 150. Zajtra kontrola krv a ultrazvuk.
Ta neprijemna doktorka - to je velmi stresujuce. Ved ziadna z nas tam nechce chodit, ale ked niet inej cesty. Zrejme bola podrazdena. Inak ja som si vytiahla svoje vreckovky, lebo som ich tam nevidela. Som zvedava, co povedia zajtra. drahy bol zlaty vcera, ma ofukoval (ml upratane, oprate, navarene a prichystanu cerstvu stavu zo zeleniny). tak mi vylozil nohy a zbytok vecera lietal okolo mna.

nezabudka8
29. okt 2013

@erin365. :'( ani jedno neprezilo rozmrazenie :'( no nic ideme dalej

erin365
29. okt 2013

@nezabudka8 čože???????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

nezabudka8
29. okt 2013

@erin365 no ja som myslela ze aspon jedno ale pri tej smole co mame vkuse sa uz nicomu necudujem.dovolenka zobrana tak sa budem davat dokopy.verim pevne ze tebe to vide.ja mam este dalsie pokusy.moc ti drzim palce.

erin365
29. okt 2013

@nezabudka8 prepáč akosi sa strácam...koľko si mala zamrazených?

nezabudka8
29. okt 2013

@erin365 dve tak som myslela ze aspon jedno bude ok

erin365
29. okt 2013

@nezabudka8 lebo ma zmiatlo to že si napísala že máš ešte ďalšie pokusy... tak reku či som sa nezmýlila, či si nemala viacero zmrazených...

nezabudka8
29. okt 2013

@erin365 jaj myslela som ivf. Teraz sem asi nebudem casto chodit ale budem na teba mysliet 😉 dam si pauzu aby sa telo aj hlava dala do kopy a uvidime co dalej a kedy.

leonie777
29. okt 2013

@adulka1979
@majkulik
@zuzkagal tiez som drabekova pacientka a akosi som na kontrolach stale u harbulaka ☹ osobne preferujem drabeka, ale tak co uz, ked nevyslo ☹ dnes som bola s muzom na ukazku prvej aplikacie pera s puregonom ... takze pichame od dnes okrem diphereline aj to a od piatka potom este + menopur ... neviem preco mam ine injekcie ako vy ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre