Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tyli
18. nov 2013

@guginenka tak ja si myslím, že teraz pred a počas IVF nie je dobré radikálne chudnúť. ak ti môžem poradiť, uprav stravu - obmedz cukry a nahraď ich sušeným a čerstvým ovocím, pridaj veľa zeleniny, uprav porcie - jedz malé porcie a častejšie a skus posledný krát jesť o 17-tej hod. pi veľa vody. to by mohlo úplne stačiť. 😉 toto ani tak nie je diéta, platí to pre každého. chudá priberie a pevnejšia by mala schudnúť. napokon to prospeje aj organizmu, pretože cukry, káva, mäso .... prekysľujú organizmus a to tiež nie je dobré pre otehotnenie.
držím palce a treba veriť. 🙂

majkulik
19. nov 2013

@guginenka pripajam sa k tyli. a pridat pohyb - chodenie po schodoch miesto vytahom, alebo vystupit o jednu zastavku skor a ist pesi. Ked si predsa len musis dat sladke, tak len doobeda. Obmedzit sladene napoje, prestat sladit caje, kavu. Prestat jest vyprazane, cipsy .... To su take male drobnosti, ale vedia pomoct. Drzim palceky.

sarah00
19. nov 2013

@majkulik @leonie777 @adulka1979 @zuzkagal @macka23 @lesik dnes som bola na kontrole, som 3DC a mám prísť opäť v pondelok, to budem 9DC. od zajtra pichám puregon a od soboty aj menopur 🙂
len som až v aute prišla na to, že som doktorovi povedal zlý dátum začiatku pichania diphereline. povedala som mu, že od 23DC pichám, a keď sa ma spýtal aký to bol dátum, tak som miesto 7.11. povedala 8.11. myslíte, že je to moc veľký problém? či radšej na to pri ďalšej kontrole upozorniť. 😒

leonie777
19. nov 2013

@majkulik ahoj draha, no ako sa mas dnes? testovala? 🙂

leonie777
19. nov 2013

@sarah00 myslim, ze je to nie je tak podstatne odkedy si pichala diph. dolezitejsie je kolky dc si, ale sak pre istotu to nabuduce spomen 🙂 uz sa ti to teraz pekne pohne a ani sa nenazdas a budes mat opu ... drzim palce k dalsim injekciam 🙂 a hlavne nech mas kvalitne vajicka ... pijes tu alchemiku?

sarah00
19. nov 2013

@leonie777 áno pijem alchemilku a dávam si aj inositol od @mauerka. na kvalitu vajíčok, dúfam, že to moc neprekombinujem 😀 😀 😀

@makulik, @tyli @bobulab vy idete zajtra na krv, že? straaaaaaaaašne držím palce 🙂

majkulik
19. nov 2013

@leonie777 ahojky, netestovala. zatial, drzim sa. ale vyskytol sa velky stres v praci a zacalo ma pobolievat brusko. tak ho ukludnujem bananikom. 😒 inak pohodicka. inak nic necitim, ticho pred burkou.
a TY? ako sa mas?

majkulik
19. nov 2013

@sarah00 ja az v piatok 🙂 nervozna som

sarah00
19. nov 2013

@majkulik juuuuj, to verím. a teda stres v práci, tomu sa chcem ja vyhnúť, chcem byť preto na PNke radšej. lebo ja si všetko pripúšťam a to nerobí dobrotu 😖

leonie777
19. nov 2013

@sarah00 inositol nepoznam, ale baby tu vzdy dobre poradia co treba 🙂 tak sa drz a sledujeme sa 🙂

leonie777
19. nov 2013

@makulik, dnes si kolko den po vklade? mna uz by palili prsty, ale ja mam este casu kopec, skorej ako na 9-10 den nechcem testovat ani ja 🙂 musim vydrzat 🙂 zlatino moc moc by som bola happy keby ti to vyslo ... nejak som nastavena, ze vyjde tebe a potom aj mne 🙂 a jasne ze aj ostatnym!!!!

@tyli @bobulab vy ako? 🙂

majkulik
19. nov 2013

@leonie777 dakujem. dnes som 8. den. takze tak ci tak este musim cakat. ale v praci mam teraz vela veci, tak mi to zamestnava rozum.
@sarah00 PNka nie je zla, ale asi by som sa moc pozorovala a stresovala kv kazdemu pichnutiu. inak aj ja si vsetko pripustam, ale tie hormonalne injekcie ma dako akoby otupili, alebo sa mi podvedomie zablokvalo, aby ma chranilo 🙂

leonie777
19. nov 2013

@majkulik si mi priladom a obdivujem, ze netestujes 🙂 praca pomaha aby sme sa sustredili na cosi ine, ale ja som aj tak myslienkami pri bublinke 🙂 inak som sa dnes tak vyhadzala na ksichte, ze bleee, hnusne tvrde nechutne pupaky, co nejdu ani vytlacit, sory za znechutenie, ale tak to je 🙂 zvedava som najviac na svete a pozorujem sa aj keby som nechcela ... mam priebezne aj take mrchovske bolesti ...

lesik
19. nov 2013

Babulky,dnes som bola u internistky po zhodnotenie stavu pred IVF.Zacala sa mi hrabat v karte a tak som sa priznala,ze naposledy som bola u endokrinologicky asi tak rok a pol dozadu...Tak ma sfukla,ze to musim pravidelne chodit na kontroly,kontrolu mam raz do roka.Ziadne komplikacie nepocitujem a ziadnu zataz.Samozrejme hned mi to napisala do vyhodnocovacej spravy,ze nutna kontrola na hormony stitnej zlazy.Inac vsetky ostatne vysledky mam v poriadku. Myslite,ze to nejako ovplyvni celkovy proces IVF?Tak teraz som na pochybach...Vo stvrtok idem do centra,tam zoberiem vyhodnotenie a hadam ma nesfuknu aj oni 😒

majkulik
19. nov 2013

@leonie777 dakujem, si zlata 🙂
myslim, ze stresov v zivote mame velmi vela. inak aj ja som vyhadzana, a tak bolestivo. vrrr. ale dako sa tie hormony musia dostat von, ved si zober, co vsetko sme do seba pichali. a ako vela a dlho. takze sa telo precistuje. ja mam casto zimnice a vnoci sa mi striedaju zimnice s potenim sa - prisernym potenim sa. tiez to pripisujem tym hormonom. ako povedala Dr. - su to hry s prirodou. 🙂

majkulik
19. nov 2013

@lesik im ide len o jednu vetu v tych papieroch - je zdrava na zakrok. nic viac nechcu. so mnou lezala kocena, kt nemala moc v poriadku tie papiere. tak v ten den este lietali po notaroch.

majkulik
19. nov 2013

@zuzkagal ahoj. ako sa mas? ako sa citis? mne to pomalicky odoznieva, mam sice este zvacsene brusko, ale uz je to relativne v pohode, asi tak ako pred mrchou. ale stale nasavam vody vela vela.

blcha76
19. nov 2013

Dnes (10DC) som bola v centre na krv a na ultrazvuku a vraj mám zase cystu, neviem akú veľkú, ale sa mi zdá, že na obrazovke som videla 42mm. A tiež tam mám jeden folikul, asi 15,6 mm (myslím). Som z toho na nervy. Uvidím, čo mi povedia, po 14.00 hod. 😖 😖 😖 ...
Môžem ísť na IUI aj keď jeden folík prerástol do cysty???

lesik
19. nov 2013

@majkulik jaj potesila si ma!!!Ano to tam mam,ze som v pohode bez ziadnych ochoreni.Ale dlho som takyto vyplach zaludka a duse uz nedostala...Ze ci sa mi chce narodit dieta s kretenizmom a podobne.Ako keby som uplne na vsetko kaslala a mala zdravie na haku.Pritom vzdy mam vysledky hormonov v poriadku a beriem nizku davku lieku.

bobulab
19. nov 2013

Ahojte, zajtra testujeme. Dnes som prvu noc brucho necitila. Avsak, písala som embryologicke, ktora robí v druhom BA centre a pýtala som sa jej na kvalitu mojich embrií. V centre mi na 3 bunk. povedali, že je krasne. Ona mi vsak napísala toto: embryá, ktoré sa vkladali neboli moc dobrej kvality, na druhej strane ide len o morfologické hodnotenie a genetická výbava embrya je neznáma. Vyslo to niektorej z vas ak jej vkladali 3 bunkove pri KET spolu s jedným so 40 perc. fragmentaciou? prosim, dajte vediet.

leonie777
19. nov 2013

@majkulik ved hej, tie hormony 🙂 bordel aj v podobe bolestivych pupakov 🙂 keby ten cas plynul rychlejsie 🙂 ale zas na druhej strane sa utesuje, ze este budem hovorit ked to prehrmi o tom, ze to ubehlo pre povzbudenie ostatnych 🙂 vysledky uz neovplyvnime, tak cakajme teda na krv 🙂 dufam, ze to bude k nasej spokojnosti 🙂
@bobulab obdivujem, ze vydrzis netestovat, ja uz budem panikarit dopredu 🙂

majkulik
19. nov 2013

@leonie777 cas plynie nekompromisne - ci mas pocit, ze pomaly alebo rychlo. Stale je ten isty. Co ja, ja by som vydrzala, ale mm vcera pokusal 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som sa smiala.
@bobulab myslim na vas, tfuj tfuj na zajtra

adulka1979
19. nov 2013

@leonie777
@bobulab
@majkulik
@zuzkagal

Ahojte dievčatá.... tak bublinka je so mnou... 🙂 Poviem Vám, ten Diazepam a Utrogestan ma úplne odrovnali... 😀 Tak si ani moc nepamätám z vkladu.... , nechali ma hodinku si pospať po vklade.
Držte palčeky.... o 10 dní idem do GF na kontrolu.
Baby prosím poradte mi, čo môžem piť a čo nie? Zaujímajú ma hlavne čaje, konkrétne ktoré smiem. NEchcem nič zanedbať. Vďaka.
Ráno som Utrogestan zapila, ďalšiu dávku si mám už vložiť?

majkulik
19. nov 2013

@lesik tak vies, doktori. Nikdy nevies, co z nich vypadne.

majkulik
19. nov 2013

@adulka1979 jupii, tesim sa s tebou, tak dnes a zajtra maximalny klud, relax, pohodu.
Pit mozes vsetko (uz nie alchemikovy caj), mineralky - pomenej resp. striedat. ja so pila aj zeleninove sttavy, sirup a Lucku - dojcensku. decko cerveneho vina na prekrvenie.
Utrogestan uz len vkladat pokial sa nevyskytnu vedlajsie ucinky. ak sa vyskytnu, tak kontaktuj GF, potom zapijat.

leonie777
19. nov 2013

@adulka1979
@majkulik
tak supe, drzime ti palce a vitaj v klube nedockaviek 🙂

adulka1979
19. nov 2013

A ako je to s čajmi prosím? Ja milujem čaje a pijem ich denne.

demo
19. nov 2013

ahojte, prepacte, ze sa vam sem miesam, ale rec je tu o Gyn-fiv na Zahradnickej v BA? Ak ano, nemate nejake zakulisne info o tom, ze od januara 2014 by mala klinika fungovat aj ako "bezna gynekologia"? Zhanam gynekologa a toto by mi kvoli lokalite velmi vyhovovalo. dakujem

zuzkagal
19. nov 2013

@majkulik ahoj moja, no ja uz som sla dnes do prace, doma by ma asi kleplo... rano som bola este unavena, ale uz je to ok. brucho stale citim nafuknute, ale sedim v praci za stolom s rozopnutymi riflami, takze brucho ma priestor :D :D tak ty si vyhadzana, chudatko 🙂 ale aspon mas pocit ze si ako teenager, nie 🙂 tak nech sa muzicek o vas pekne stara 🙂

leonie777
19. nov 2013

@demo tak o tom nic neviem, ale ak sa dozvies ako to naozaj je, tak daj vediet aj sem info, viacere by sme to urcite vyuzili 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre