Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lesik
12. dec 2013

@waitiekatie Ano presne ta 🙂 A ako u teba?Kolko vajicok si mala zrelych?
@sarah00 Vkladali jedno.Kontrola 20.12.Uz som nedockava,normalne uz teraz by som robila vsetky testy co sa najdu v lekarni.Dnes som volala do labaku,ze iba jedno prezilo a to aj zmrazili.No slabotka ☹ .V sobotu boli styri,v pondelok jedno prestalo rast, vcera jedno vlozili,dnes zasa jedno prestalo rast...
Kurnik,niektore baby maju taku peknu urodu a ja som takto dopadla,ze iba jedno zamrazili.

leonie777
12. dec 2013

@zuzkagal ty si ina sikulka ako citam, ze pecies 🙂 juj, dvojickovsku musis upiect obrovsku, lebo sak ked budeme vsetky tehule, tak zjeme toho za troch 🙂 opatruj sa a cakame len najlepsie spravicky 🙂

leonie777
12. dec 2013

@majkulik juj, pekne sa ti oplodnilo ... tak som zvedava ako sa nam porozmrazuju 🙂 este by som bola rada, keby mi zostalo teda na dalsi pripadny pokus nieco, keby moje vysnivane dvojky nechceli este prist 🙂

waitiekatie
12. dec 2013

@lesik asi boli vsetky zrele, to ani nespominali,..z 15 sme dali 3 ICSI, oplodnili sa 2 a zo zvysnych 12 sa prirodzene oplodnilo 9.. zamrazili tie ICSI + 4 prirodzene oplodnene a ostatnych 5 na PK..prave silno rozmyslam co s ostatnymi po vklade, ci cih mrazit alebo nie.. za to sa znova plati 170e? a vydrz s ocikavanim, staci az 20. rano, aby si mala pekny den.. toto sa ti pekne ulozi v brusku a braceka rozmrazite za cas 🙂

lesik
12. dec 2013

@waitiekatie Ano znovu platis 170 ecok.A ak by si chcela aj vklad KET tak zasa platis...No tomu sa povie biznis.A aby som nezabudla platis aj za to ak by si chcela embrijka zmrazit o dalsi rok -80 ecok.

waitiekatie
12. dec 2013

ale tych 80e platim teraz? ci o rok na dalsie obdobie..? kokooos, toto bude pekne drahy darcek vianocny... a este k tomu ze viacbunkove embrya maju mensiu sancu n a prezitie ako tych 6 co uz mam zmrazene.. no to sa na to asi vykaslem.. a kedy si sa dozvedela kolko ti vlozia? ked ti volali presnu hodinu vkladu? my sme tam vcera este traposili s manzelom a tou embryologickou, za svet nechce ICSI.. nechcem to hnat do extremov, asi si necham len tie uz zmrazenee..

kklaudia
12. dec 2013

@waitiekatie ja som sa hneď na začiatku pýtala koľko to bude cca stáť a dr. Že cca 800e, no ale k tomu laparka 270e, vpichovanie spermií 170e tuším, predĺžená kultivacia 150e tuším, potom oplodnenie 15 vajicok zase nacenilo... No aj s cestami sa nám to vyštveralo na cca 2000e, lenže to keď si v tom kolotoči, nechceš a nemôžeš z neho vystúpiť. Tak len platíš a si ochotná preto spraviť všetko a potom som to mala negatívne.... No bola som pól roka z toho KO.

lesik
12. dec 2013

@waitiekatie Mne sa mari,ze embryologicka hovorila,ze 170e platis teraz do jedneho roka, ak sa rozhodnes pre zamrazenie teraz.Ak budes chciet si predlzit znovu cca o rok platis 80.A KET stoji 140 e.Pekne sumicky,ze?

waitiekatie
12. dec 2013

nadherne... je mi jasne preco sa harbulak rano vzdy tak usmieva ked vidi tu plnu chodbu 😀 ale co, ked my - deti-chtive, by sme mu dali aj posledne 😎 inac napodiv, dnes som len tak strelila manzelikovi, ze co keby sme tie embryjka co nam ostanu po ET a budu pouzitelne, nedavali zmrazit, ale darovali.. myslim ze tych 6 zmrazenych nam staci.. myslim ze darovat je lepsie ako ich niekde hodit do biologickeho odpadu... 🙂

waitiekatie
12. dec 2013

zabudla som napisat ze suhlasil 😉

sarah00
12. dec 2013

@waitiekatie a to sa dá? ja som myslela, že darovať sa dajú len samotné bunky - vajíčka a spermie 😕

zuzi20
12. dec 2013

@lesik netráp sa, ja som na tom bola podobne. Tiež sme z 10 mali oplodnených len 4. Našťastie sa vyvíjali všetky až na PK, potom jedno vložili a jedno sa potom prestalo vyvíjať. Nakoniec zamrazili len dve...

waitiekatie
12. dec 2013

@sarah00 no embryologicka hovorila ze ak by sme z tych zmrazenych embryi po roku alebo dvoch nechceli uz vkladat, bud sa zlikviduju ako biologicky odpad alebo ich mozeme darovat.. podla mna v tom nie je velky rozdiel.. kym vybavime suhlas s darovanim, aj tak ich zamrazia a prijemkyni ich budu tak ci tak davat z mrazaku...

majkulik
13. dec 2013

@waitiekatie uaou, to ma nenapadlo. az sa mi narodia deticky a dake zmrzlinky budu, tak ich asi tiez darujem.

majkulik
13. dec 2013

@kklaudia JJ su to velke palky. jedna vyhoda je ta, ze sa to plati priebezne. a clovek ma sancu dosetrit. ale aj tak je to velmi vela. a to poistovna este doplaca. nam sa to zatial vytveralo na 1500,. ale v januari bude KET, takze + 140 😀 ale co uz clovek neurobi pre to. horsie su na tom rodinky, ktore si to vobec nemozu dovolit. my sme sa uskromnili a dali do toho nasetrene peniazky, zobrali sme si brigady, aby sme nezostali na nule. Pri Hu je to velmi tazke. clovek sa tesi, ze ma nasetrene na babatko, ale ani vo sne by ma nenapadlo, ze doslova na a nie pre 🙂

lesik
13. dec 2013

@waitiekatie ano jasne, preco je vzdy taky usmiaty.Ma z toho pekny biznis,ked si zoberies,ze do roka urobia cca 700 zakrokov.Dobre treba zaplatit chod budovy,zamestnancov a pod...Ale aj tak to stale pekne vynasa.No nie?Je to nespravodlive,ze clovek si musi odtrhat od huby,aby si nasetril na umele oplodnenie.V nasom pripade to nebolo,nejake peniazky sme mali nasetrene,nemusime ratat kazdy cent.Ale je nespocetne vela zien, ktore si to zatial nemozu dovolit.

kklaudia
13. dec 2013

@majkulik veď toto, urobím pre to všetko, nech už to stojí čokoľvek. Spravodlivosť na svete nebola a nikdy nebude, poznám xy dievčat, ktoré otehotneli ani nevedeli ako... Mne je to ľúto hlavne pre to, že ja mám manžela, ktorý miluje deti a nie sú mu dopriate. Na rozdiel od jeho otca, ktorý splodil dve deti, za alimenty si aj posedel, nie je schopný sa postarať sám o seba a ešte si s inou ženou urobil ďalšie dieťa, ktoré je vzhľadom na sociálne prostredie v ktorom žije zaostalé... Je mi to ľúto, my sme pripravení dieťatko zabezpečiť a milovať a ono nikde ☹

majkulik
13. dec 2013

@kklaudia hm. co uz narobime, nic. len treba bojovat, pozitivne mysliet anevzdava. 🙂

motiv
13. dec 2013

kocky, ste tu niektora alergicka a beriete lieky?
My sme dnes boli u notarky na overenie podpisu kvoli pondelkovemu KET a boli sme u nej uz 2x a dnes jej to nedalo a sa nas popytala ze co a ako. Ona ze pred rokmi tiez chcela umele lenze ju poslali len do jedinej kliniky v KE a uz mala po 39 cize by si to musela cele hradit sama a povedali jej cifru, tak to vzdala. Nema ziadne deti. Myslim, ze sme oproti takymto osudom na tom este dobre a pokial nam splnia co chceme, budem cpat prachy ci uz do Harbulaka alebo kohokolvek ineho...co sa da robit

waitiekatie
13. dec 2013

ale ved jasne... poviem vam tak, on nam aspon vie splnit (aspon vacsine), to, po com tuzime.. ja robim na onkologii a bohuzial to vacsinou nedokazem, ani keby mi miliony zaplatil kazdy pacient.. 😒 ☹

lesik
13. dec 2013

@waitiekatie Ozaj, kedy mas vklad?

waitiekatie
13. dec 2013

v pondelok 🙂

janielik87
13. dec 2013

baby, ako ste spokojne s Harbulakom? 🙂

lesik
13. dec 2013

@janielik87 Vies co,asi najsympatickejsi zo vsetkych.Este lekarka Stenova bola celkom mila ked som k nej chodila na ultrazvuk.Co sa tyka MUDr.Harbulaka,tak pri konzultaciach na teba vysype mnozstvo info,ale kludne sa ho pytaj co ti nie je jasne.Aj ked ti to zopakuje viac krat, to neva...Mne robil Punkciu a aj vklad,bol prijemny.

janielik87
13. dec 2013

@lesik dakujem, vybrala som si ho ako lekara, tak preto sa pytam 🙂 Ja mam z neho taky isty dojem zatial.

zuzi20
13. dec 2013

baby ja som vyskúšala pomaly všetkých 🙂)) moja doktorka je Behúňová, kontroly mi robili Stenová a Harbulák &a punkciu a vklad mi robil Drábek. Myslím, že všetci boli fajn, príjemní.🙂

kklaudia
13. dec 2013

@donatela @sarah @vahy1 aj Vás tak bolia prsia?

donatela
14. dec 2013

@kklaudia aj mna a neskutocne. Ja to sice mavam od ovulky do ms, ale kedze som vdaka estrofemu neovulovala, tak sa cudujem... Ale asi to bude tym utrosom. Inak som sa na to tiez chcela opytat...
Ako sa mas? Ja mam choru dcerku. Ma vysoke teploty, vyzera to na chripku. Musela som ist po nu do skoly vo stvrtok a ostat doma. V noci spolu spime a bojujeme s teplotou. Dopujem sa vitaminmi, aby sa to na mna nenalepilo...

donatela
14. dec 2013

@waitiekatie za mrazenie platis len raz 170e. Aj ked davas zamrazit pred pk a zvysok schopnych/kvalitnych embryi po pk, platis iba raz. Urcite odporucam dat si zamrazit embryja po pk. Ak preziju pk a budu dostatocne kvalitne na mrazenie, mali by byt v stadiu blastocysty. Ak blastocysta prezije potom rozmrazenie, je velka pravdepodobnost, ze sa uchyti v marernici. Napr.v Brne mrazia len blastocysty. A maju uspesnost Ket 38%. V gf len 18%. V gf mrazia aj jednodnove embrya pred pk, ktore sa sice lahsie rozmrazia, ale ich kvalita je neista a ich vyvoj sa moze v maternici zastavit... A potom je ket neuspesny. O darovani embryi by som uvazovala az by som vonavy uzlik drzala v naruci... Ket je setrnejsi a lacnejsi ako nove ivf...
Drzim palce na et🙂

marttina333
14. dec 2013

Ahojte chcem sa spytat dnes som si robila test a vysiel mi pozitivne ;) ;) a to mi prave vcera volali z GF ze mam schvalenu ziadost ivf, tak neviem ci mam ist na krv v pondelok k nim alebo k svojmu gyn Diky za radu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre