Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

guginenka
14. jan 2014

@zuzkagal - ja mam brusisko aj bez tehu 😀 😀

zuzkagal
14. jan 2014

@guginenka tak to veru aj ja :D

waitiekatie
14. jan 2014

Ano som za bruchostretko..ja mam tiez vzdy so sebou..pre istotu 🙂 aby som mala kam sturit injekcie 😀 uz som to chcela hodit na tehu a prd 😎

majkulik
15. jan 2014

@leonie777 ahoj, ked zacnes vecer, tak uvidis intenzitu. ak to bude len take aby sa nepovedalo, tak by som pockala este jeden den.
@zuzkagal sme tu vsetky so vsetkymi. ak sa necitis na to, tak to nechaj tak. ale k sa pridas, budeme sa tesiiit.

apropo, nie je nic "lepsie" ako preberat s kamaratkou jej tehu problemy.

stretko??? jasneee

majkulik
15. jan 2014

@lesik KET stalo 140,- Ecok.
@leonie777
No pekne, isli hore, tak ako som predpokladala. to je sila. som zvedava, ze nam ked povedali, ze budeme platit 140, ze kolko si vypytaju- ako v konecnom dosledku, tych 10 Eur pri tej palke nas uz z biedy nevtrhne, ale z principu som zvedava.

leonie777
15. jan 2014

@lesik stalo este minuly rok 140 aj na webe v ceniku maju 140 este, ale stoji 150, sice o 10 euri ale na vsetkom sa pozbiera.
@zuzkagal
@waitiekatie tak mame uplne rovnake osudy v smere ivf a ket ... takze ja som za bruskate stretko 🙂 mozno sa budeme teraz aj na chodbach gf stretavat 🙂 uvidime ktora pripravu na ket zacina prva, my s @majkulik uz mame doma recepty lieky, uz len dockat ms a vy sa do mesiaca dufam pridavate 🙂 po navsteve v gf mam taky pozitivny pocit zasa, tak nech mi co najdlhsie vydrzi 🙂

waitiekatie
15. jan 2014

@leonie777 veru, nech pozitivne myslenie dlho vydrzi.. davno som sa na mrchu tak netesila 😎 inac aj ja mam uz teraz taky vacsi klud v dusi.. dost ma ta predstava narkozy stresovala, aj cely ten proces, tak snad ked bude teraz vacsi klud sa to podari... uz nestiham za kamoskami, zacinaju druhe kolo s detmi aj ja furt nic.. ale aspon sa vyspim 😀

leonie777
15. jan 2014

@waitiekatie to iste, vcera sme to s dokinom preberali, ze pre mna tiez bolo cele ifv, injekcie narkoza a neviemco velky stres a urcite to neprospelo nicomu ... teraz ket bude easy 🙂 len lieky a jedna kontrola, kym bude vklad ... to vo vacsej pohode dame vsetky dufam ... ale zas obavy budu vzdy, ci sa rozmrazia a tak ... vysvetlovali mi, ze v kazdej pipete su 2 emb a ze ked sa rozmrazia dobre hned obe, tak ze mozu vlozit obe, alebo jedno znova zamrazia ... som z toho zmatene, alebo o 2 stale vaham, skor by som si dala vlozit len jedno ...
@lesik
@zuzkagal
@majkulik ako to budete riesit vy?
mimochodom dobra sprava pre ginfivacky, lebo ako tu citam, tak je prudky nedostatok utrogestanu a GF ho pre svoje pacientky nadalej zabezpecuje, tak sme v pohode, kym pride cosi ine a drahe, aj ked v gf povedali, ze oni ho budu predpisovat nadalej 🙂

guginenka
15. jan 2014

za to bruchostretko som aj ja.
Inak, vsetkym co idete teraz na KET drzim silno palce, dufam,ze budete vsetky tehu. to v tych porodniciach pred koncom roka bude natresk 😀

waitiekatie
15. jan 2014

@leonie777 ja mam uz utros doma, mam kamosku v lekarni tak mi ho zohnala a rp jej dam dodatocne.. super, ze sa o nas staraju.. to je asi tych 10e navyse 😀

zuzkagal
15. jan 2014

@leonie777 @majkulik
@waitiekatie no mne prvykrat na ket vlozili hned dve, ani sa ma nepytali. Embriolog povedal ze dve vlozime ci som s tym ok, a ja ze teda ok. Nedal mi ani cas na rozmyslenie a sranda ze papiere na dve mal uz davno vytlacene a pripravene. S tymi cenami je to des. Nas tak to ivf vycerpalo, a to kvoli napichovaniu tych mojich 19 vajok... tolke prachy a neviem si predstavit ze to bude este drahsie...
Baby vcera som zacala spinit, pritom ms mam dostat az o 7 dni... uz zas sa nieco deje s tym mojim nestastnym telom, tieto hormony ma tak rozhasili.
Moje kamosky uz zacali aj tretie kolo podaktore 😀 😀 tie uz nedobehnem ani keby som im isla oproti 😀 😀

leonie777
15. jan 2014

@guginenka bodaj by si mala pravdu a tak ako klabosime tu, tak budeme aj bruskate na nejakom rande pri cajiku rozoberat utrapy tehotnosti 🙂 a potom mase ratolesti budu svietit na nastenke v GF 🙂
@waitiekatie si tak, zauctuju si navyse co potrebuju, ale tak hlavne ze nemusime doplacat za nejake inde drahsie lieky ... mali by sme sa tu nejako zjednotit tie co planujeme do 2 mesiacov KET, pozbieras baby do jednej spravy? nech si to tu odsledujeme spolu 🙂

erin365
15. jan 2014

Ahojte pipiny 🙂 dlho som tu nebola, dala som si prestávku v snažení, neriešime po našom neúspechu v CAR už nič... teraz sa vytešujeme z našej krstnej dcérky Karolínky, ona je naša priorita, naša najväčšia láska 🙂

Včera som urobila úpravy v tabuľke, teším sa z pozitívnych testov, z tehuliek a snažilkám prajem veľa veľa šťastia a hlavne trpezlivosti

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ao...

podopĺňajte si údaje a tie pipinky, ktoré tam nie sú, zapíšte sa... 🙂

waitiekatie
15. jan 2014

@leonie777 skusim ked budem mat chvilu casu... to vis, sestricka nemoze byt furt na MK.. esteze mam Dr. vedla 😀 😀 😀

leonie777
15. jan 2014

@zuzkagal akoze sa ti normalne rozbehla ms? mne prave po ivf dost meskala aj prva az po 33 dnoch a teraz som 26 dc a trocha uz citim podbrusko, tak verim, ze do konca tyzdna dorazi ... mala by si ist asi po tom vsetkom na dokladne sono vysetrenie, nech vies, ze si cista a v poriadku ready na dalsie akcie 🙂
ach jaj, financne to je palka pre nas vsetky, pocitame, kalkulujeme a aj tak sa tomu nevyhneme ... o tom, ze to robia tak, ze ak sa ti rozmrazia rovno dve tak ze vkladaju dve to viem, ale snad sa mohli s tebou o tom bavit a odsuhlasit, ked ste prisli, ze chcete 2 ... brala by som 2 keby bolo iste ze sa obe aj uchytia a budem mat vysnivane dvojky ...

neboj, hlavu hore, este mozes zamiesat skore aj v pocte deticiek ... pojdes si po dvojky a potom za dva roky po dalsie a hned vas je doma 6 🙂 tato matematika sa mi dost lubi 🙂

@majkulik
@waitiekatie

leonie777
15. jan 2014

@erin365 ahoj draha, chapeme ze si si dala pauzu, ale chybala si nam tu 🙂 ako sa mas? je super, ze mate taku radost z krsnej dcery, ale dufam, ze si to nevzdala a ides bojovat dalej .

erin365
15. jan 2014

@leonie777 🙂 nemám síl bojovať, nemám náladu nič riešiť... už sme poriešili všetko, financie na ďalší "pokus o IVF" nie sú... jedine chcem dať vyšetriť muža na tú fragmentáciu DNA spermií...

zuzkagal
15. jan 2014

@leonie777 no nie nerozbehla - zatial,. Len som spinila vcera, dnes zatial nic. jj rozmyslam nad tym, ze si zoberiem off v praci a pojdem na riadne vysetrenie. Ale potrebovala by som poradit gynekologa, ja mam toho svojho v TN, odkial pochadzam, vzdy som k nemu chodila len na prehliadky raz do roka, takze som nemala dovod ho menit a teraz som zacala rovno chodit do GF, gynekologa som obisla. Ale uz by som potrebovala gynekologa tu v BA, tak baby poradte 🙂
@majkulik
@waitiekatie
@guginenka

leonie777
15. jan 2014

@erin365 ach jo, tazke je to aj s financiami za vsetko ... asi vsetky sme na tom rovnako ... vsetko to chce hlavne cas aj ked to znie ako klišé ... co je to za vysetrenie fragmentacie DNA, lebo aj mojmu to v spg vyslo na nejake zle cislo, nemam papiere poruke, ale viem, ze nas nato upozornovali ...

leonie777
15. jan 2014

@zuzkagal podla mna si skus zavolata do GF, a konkretne sa objednaj u nektoreho ich lekara, lebo ako viem, oni maju aj svoje vlastne gyn. ordinacie ... ja sa chcem prehlasit tiez k stenovej alebo behunovej, tie su mi sympaticke

leonie777
15. jan 2014

@waitiekatie sestricka? 🙂 tak ty si z brandze 🙂 budeme mat nejaku protekciu, keby daco potrebujeme ? 🙂))

erin365
15. jan 2014

@leonie777 keďže ja som 3x potratila, 1x neúspešné IUI, 1x neúspešné IVF s genetikou, tak mi vŕta v hlave, prečo mužovi neurobili hneď tú genetiku spermií... ona sa robí v rámci PICSI ale GF to nerobí, robí len ICSI a tam genetiku spermií nevyšetrujú. Ale genetiku spermií samostatne robia... u mňa ICSI vyšlo tak, že aj keď napichali vajíčka, tak sa tam našlo veľa s genetickou vadou. A keby vyšetrili predtým spermie mužove, tak by sa hneď zistilo, či už nesú genetické odchýlky alebo nie a mohli sme ušetriť cca 3500€!

erin365
15. jan 2014

@leonie777 a ty ako? čo plánujete ďalej? kedy ideš na KET?

waitiekatie
15. jan 2014

@leonie777 jj, sestricka, ale ku mne ludia neradi chodia.. som na onkologii.. neurologicka amb.. takze ku mne ani kuknut 🙂 ale odborne rady technickeho zamerania okolo IVF kludne.. akoze ako pichat co a kam 🙂 niekedy je lepsie ked to toho clovek az tak nevidi 😀

erin365
15. jan 2014

@leonie777 prečo sa chceš od Drábeka prehlásiť?

leonie777
15. jan 2014

@erin365 kua tolko penazi!!!! chapem ze si z toho postupu znechutena ... ale dala si mi chrobaka do hlavy s tym dna spermii a neviem ci nevyslem aj ja draheho na toto ... mne nevyslo to prve ivf v novembri ... dali sme pauzu a teraz mame este 6 zamrazenych napichanych icsi, tak cakam kedy dorazi ms a idem na ket

leonie777
15. jan 2014

@erin365 nie nie nechcem sa od neho prehlasit, on je super a som u neho v ramci GF, ale co sa tyka novej gynekologicky, tak chcem chodit k zene, preto sa rozhodujem o tych dvoch.

erin365
15. jan 2014

@leonie777 ono vraj tá fragmentácia DNA spermií nemá zmysel robiť len tak vraj, lebo že spermie sa každým dňom menia a teda aj výsledok. Ale ak by sa u nás potvrdilo, že má mm geneticky zlé spermie aj z dvoch vyšetrení, tak to už nebude náhoda. Ak to tak bude, tak chceme ísť na to PICSI ale gf ho nerobí, to by som musela do Brna...alebo možno do Heliosu v Martine...

toto píšu: Pokiaľ Vám bude zistený zvýšený výskyt spermií s poškodenou DNA, ponúka Sanatórium Helios možnosť fertilizácie oocytov pomocou metódy PICSI, ktorá embryológovi umožní vybrať zrelú spermiu s nepoškodenou DNA.

leonie777
15. jan 2014

@waitiekatie no tak k tebe nechcem vobec prist do ambulancie 😉 😎 😨 dufam uz dalsie ivf absolvovat nebude treba, s injekciami som si fakt uzila ako aj vy vsetky ostatne

leonie777
15. jan 2014

@erin365 hm, zatial to teda riesit nebudem ... o brne tu citam len same chvali a s @majkulik sme sa tiez bavili o tom, zeby to stalo mozno za pokus ist na dalsie ivf tam ak teda bude treba, co dufajme nebude 🙂 uvidime ako sa budu rozmrazovat emb., ak dobre, tak b som mohla mat este 3 pokusy ket a snad aspon jeden vyjde.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre