Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

guginenka
20. jan 2014

@waitiekatie - asi nema vyznam to brat uz teraz. koncom mesiaca zacinam stimulovat. neviem. a co povies na ten femibion. ☹ ci uz vymyslam? 😒

zuzi20
20. jan 2014

@waitiekatie nie nemam PCOS, nemam v podstate nic, ani tie protilatky. Doktorka mi povedala, ze len preventivne. Ale je pravda, ze sa nam malo oplodnilo. Z 10 len 4. A antiku to kedy bravaju? Sak to je aj estrofem vlastne. Ty ho neberies resp. nemas brat od 1 dna cyklu?

waitiekatie
20. jan 2014

@guginenka je to na tebe, ale ja by som si ho dala, 1sacik denne.. dost tomu verim.. myslim, ze tym nic nepokazis...a hodne prirodneho inositou je aj v grepoch,celozrnnych vyrobkoch...celkom dobre je to tu pisane http://www.celostnimedicina.cz/inositol.htm femibion sa mi nepaci velmi, aj ked viem, ze je to bezne uzivany vitamin... v inofolicu je tiez kys.listova... este mam 3 sacky a potom si budem davat cistu kys.listovu, to uuplne staci podla mna... pri pestrej strave je zbytocne sa cpat umelinami,...

waitiekatie
20. jan 2014

@zuzi20 no podla mna estrofem nie je antikoncepcia... pozri sem... http://www.liekinfo.sk/liek-estrofem-1-mg-tbl-f... inac je to super stanka, su tam aj doplatky za lieky, aspon sa viem pripravit 🙂 etrofem je podla pribaloveho letaku na hormonalnu substitucnu liecbu, nie je tam ani slovo o tom, ze funguje ako antika... preto som si myslela, ze mi antiku nedal.. nepovedal mi sice vyslovene na co je mi estrofem, ale podla mna na rast sliznice.. ale hadat sa za to nejdem 😀 naozaj neviem, preco jednej daju take lieky dalsej onake, holt neostava nam ine, ako verit... ale prednison je na potlacenie imunitnej reakcie tela, mozno sa jej chcu u teba na 100% vyhnut.. toto je tvoj 1.KET?

waitiekatie
20. jan 2014

@zuzi20 este jedna vec ma napadla, ak by sa to malo brat ako antika, ved antika sa neberie bez prestavky a 6tbl denne!! v tom bude nieco ine...

zuzi20
20. jan 2014

@waitiekatie ano toto je moj prvy KET. No ja som myslela, ze to je antika (je to take kolecko s dnami) a niekde tu som citala ze je na zastavenie ovulky v ten mesiac a na rast sliznice. To je hrozne, telo je zblbnute, najprv chceme aby malo co najviac vajec 😀 potom zas nechceme aby malo... Inak ten letak estrofemu ani necitat radsej. Ja ked som to prvy krat citala, tak ma chytila taka depka, ked som videla tie vedlajsie ucinky. Ale beriem a zatial v pohode Ziadne ucinky na sebe zatial nebadam... 🙂 , ale co to robi vnutri radsej nemysliet... 😒

waitiekatie
20. jan 2014

@zuzi20 tak neviem.. nie som farmaceut, ale je mozne, ze mas pravdu.. ja sa obavam najma neskorsich ucinkov hormonalnej th... 😒

melinda1989
20. jan 2014

Ahojte!chcela by som vás opýtať,ze kolko ste cakali na poistovnu..lebo mi uz skoro 2 mesiace čakáme,ale stále nevolali?!

zuzi20
20. jan 2014

@waitiekatie este mozu byt nejake neskorsie ucinky ? Nad tym som sa nezamyslala...radsej.. ☹

kita26
20. jan 2014

@annamary27 ahoj, takže prvé dva pokusy asi nevyšli?☹

waitiekatie
20. jan 2014

@zuzi20 mozu.. a radsej sa nezamyslaj 😖

kita26
20. jan 2014

@annamary27 och prepáč, až teraz som si všimla tvoju fotku s drobčekom....

guginenka
20. jan 2014

@waitiekatie, @zuzi20 - rozhadze nas to uplne... 😝 z vlastnej skusenosti 😝

zuzi20
20. jan 2014

@melinda1989 my sme cakali asi mesiac. Ale ked som po 3 tyzdnoch volala do poistovne, tak ju tam este ani nemala. Tak som nastvana volala do GF a tam mi povedali, ze nejak posielali postu neskor. Tak som z toho bola taka zmatena, ale nakoniec to prislo kratko po tom telefonate...Skus si tam cvrngnut 🙂

zuzi20
20. jan 2014

@guginenka konkretizuj 😉 cyklus mam uz teraz rozhadzany...ms na 40 den...

melinda1989
20. jan 2014

@zuzi20 dakujem!zajtra to asi skusim.uz od novembra cakáme a este stale nic.

sarah00
20. jan 2014

@guginenka pozri inzerát @mauerka, mala som ho od nej. bolo to podstatne lacnejšie ako kupovať inofolic 😉

sarah00
20. jan 2014

@guginenka ten inositol som začala brať od začiatku cyklu, od 1DC, takže keď si pred stimuláciou, máš ešte čas. a brala som aj femibion, tiež v takom nejakom období, takže kľudne začni teraz s ním a mrkni sa na ten inostiol, stíhaš to v pohode 🙂

sarah00
20. jan 2014

@waitiekatie prečo nie femibion? ja ho beriem ešte, je napísané, že do konca 12tt, tak mám akurát jedno balenie ešte a potom si dám asi iba čistú kys. listovú. vieš mi odporučiť, čo si pýtať v lekárni?

waitiekatie
20. jan 2014

@sarah00 praveze ja si neviem vybrat, kopec ludi ma odradza ze je to aj tak blbost pchat sa umelymi vitaminami.. a vsetky su na jedno kopyto a dost drahe.. neviem.. mam kamosku farmceutku a je tehotna a tiez berie len cistu kys.l... ja neviem..ona mi tiez hovorila ze uplne staci cista kys.listova... a to ma preluskane tie pripravky.. a aj moj gynekolog mavol len rukou ze naco umele vitaminy... 😕 ale netvrdim, ze femibion je zly, to urcite nie....

gelinka75
20. jan 2014

@waitiekatie no napr. ja mam krvnu mutaciu, ktora sposobuje, ze neviem rozkladat kyselinu listovu na folaty, ktore su potrebne..preto je pre mna lepsie brat femibion, ktory uz obsahuje kyselinu listovu rozlozenu na folaty..mohla by som jest listovku na kila a zbytocne, zas by som nezavrhovala zmysel femibionu aj ked tymto netvrdim, ze je vsemohuci.. na hematologii mi odporucali brat jedine femibion, pre niekoho je zbytocny a pre niekoho uzitocny

sarah00
20. jan 2014

@gelinka75
@waitiekatie ja som si práve preto vybrala femibion, že obsahuje tú zložku, ktorá zabezpečí, že sa tá listovka aj vstrebe do tela. veď práve, to že tých prípravkov je veľa a každý si háji to svoje. poradím sa ešte s dr. čo mi povie ona 🙂

jomini
20. jan 2014

@gelinka75 ahoj, dnes som na teba myslela.co nove? Pozitivne 🙂

guginenka
20. jan 2014

@zuzi20 - ja som mala rozhadzany cyklus. od vtedy ma bolia pri ovulacii vajecniky. a ked som bola na vysetreni po celom tomto diani tak mi internista povedal, ze keby nevedel co som brala tak by si clovek z mojich pecenovych testoch myslel, ze som alkoholik. co ti poviem. 😅 ale tak zasa co by sme pre tehotenstvo neurobili 😉

guginenka
20. jan 2014

@waitiekatie,@ sarah00 - no uvidim co mi zajtra povie hematologicka. som zvedava ako dopadnem 😉 podla toho nakupim 😕

gelinka75
20. jan 2014

@jomini zatial nic nove, pojdem na konzultaciu, ty si uz zacala?

jomini
20. jan 2014

@gelinka75 ano zacala, mam merional a tamoxifen..nikdy som nemala merional..dufam ze zareagujem dobre..

majkulik
21. jan 2014

@zuzi20 ja som to radsej necitala 😀

guginenka
21. jan 2014

baby, kt. tu bola chora pri OPU? na mna nieco lezie. som z toho na prasky. este je daleko do stimulacie a aj do opu ale ide ma trafit slak zo samej seba. ☹

dieselxxx
21. jan 2014

@adulka1979
@sarah00 Ďakujem Vám veľmi pekne za infošky ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre