Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lucecita25
28. jan 2016

Ja som sa k dr Harbulakovi dostala uplne nahodou...volala som do centra, ze sa chcem objednat na konzultaciu s dr...hned som samozrejme dostala otazku ku komu by som chcela ist...kedze som odtial ziadneho dr nepoznala, tak som povedala, ze mi je to v podstate jedno, len aby to bolo cim skor..no a tak mi teda recepcna dala termin k dr Harbulakovi 🙂 🙂 🙂 A som neskutocne vdacnaaaa a rada, ze som sa dostala prave k nemu 🙂 Robil mi odber plodneho hlienu na postkoitalny test aj vysetrenie Hyfosy, prvu IUI sice nie, ale druhu mi uz robil on 🙂

katickaaa
28. jan 2016

@ouroboros vklad som mala 13 bol to druhy pokus a krv je poz. a o par tyzdnov ma caka prve sono.

zuzsat
29. jan 2016

@janie7 ahoj. mne pride behunova mila zatial som spokojna.raz na merani folikul som bola u harbulaka ten vyzeral tiez fajn dokonca vklad na iui mi robil tiez on. no nevyslo nam to... mna hned priradili k behunovej lebo v danom case som potrebovala konzultaciu poobede a bola jedina ktora robila 😀

janie7
29. jan 2016

@zuzsat Dakujem krasne, tak na piatok buduci tyzden som sa objednala na konzultaciu. Skusim tu Mudr. Behunovu a uvidim. Maj sa pekne a prijemny vikend zelam.

janie7
29. jan 2016

Dik moc za tipy, termin mam na piatok buduci tyzden. Som fakt zvedava, ake to tam bude.

ouroboros
30. jan 2016

@janie7 neboj bude to dobré.to je nakoniec jedno,ktorého Dr.si vyberieš,hlavne komunikuj,neboj sa spýtať aj viackrát. Je to tvoje zdravie,tvoja šanca. Držím palce. Hlavu hore a dobrú náladu,tá je viac ako všetci lekári 🙂

janie7
1. feb 2016

@ouroboros Dakujem, si zlata. Ja som mega kludas, len ked nechapem vlastne telo tak som stale v ocakavani co mi na dalsi den zase prichysta 😀

ouroboros
2. feb 2016

@janie7 to asi aby si sa nenudila 🙂 ťa drží v strehu

misela103
2. feb 2016

Ahojte 🙂 Ja by som v nedelu mala dostat mrchu +- ..... 2dc si mam zacat pychat puregon... 7-8 den kontrola.... kolko to cca trva cela ta stimulacia? mne dr. povedala ze okolo 20teho by my uz urobili vklad.... zaujima ma to preto lebo si mam urobit to interne a neviem na kedy si to mam dat.... ked bud.tyzden bude mrcha a vtedy na krv neviem ci mozem ist... to asi skresli vysledky nie? a potom uz dalsi tyzden mi to pride neskoro
ako to mam urobit? 😖 😢 😝 😀

bubinko1506
2. feb 2016

@misela103 ahoj, platnost predoperacnych je 3 tyzdne, takze v priebehu tohto tyzdna si ich kludno mozes vybavit.

ouroboros
2. feb 2016

@misela103 mozes si to dat urobiť keď dostaneš menzes,akurát výsledok moču bude skreslený a to nevadí. Stimulujes od 2DC a odber býva niekedy 14-16 DC,podľa veľkosti folikul,vklad 3-5 dní potom

motycka84
2. feb 2016

@misela103 neviem, kde bývaš, ale na interné sa niekedy čaká. Mrcha nevadí - odber krvi od toho nezávisí (internista bude potrebovať výsledky, takže +1-2 dni od odberu) + moč (sedimentácia, to urobí aj obvodná ešte tento týždeň) + EKG. Najlepšie zavolať čo najskôr (skús sa opýtať svojej obvodnej, či Ti vie interné spraviť). Interné musíš mať hotové PRED odberom vajíčok (to sa robí v narkóze). Odhad podľa Tvojich údajov - mrcha 7.2., prvá kontrola 15.2. (9 DC, 7 a 8 vychádza na víkend - volaj do centra, kedy máš prísť), odber cca 19.2., vklad pri PK 24./25.2., prvý TT z krvi 4. alebo 7.3.

ouroboros
2. feb 2016

Baby,koľko dní po vklade ste si robili test? Alebo ste vydržali čakať tých 10 dní na krv? 😲

motycka84
2. feb 2016

@ouroboros ja som nevydržala a testovala pri poslednom už tuším 7. deň (mali sme PK). Na teste nič a na 9. deň som už krvácala, takže som vedela, že aj krv bude negatívna. Všetci odporúčajú netestovať, ale u mňa je to tak, že som nedočkavá a chcela som vedieť, či má zmysel chystať prekvapko pre rodinu (nevedeli, že sme boli na IVF). Lepšie zdôvodnený negatívny test na 7.-8. deň (kedy Ti naozaj nemusí nič ukázať) ako sa stresovať, že nemôžeš testovať 🙂

siinda
2. feb 2016

Ahojte dievcata a pipiny..tak po dlhej dobe som tu zas, lebo o tyzden zaciname.Sofinka bude mat 2 roky a rozhodli sme sa ze dame este jeden pokus. Dlho som tu nebola tak sa este zorientujem a dufam ze tu stretnem aj nejake stare zname

misela103
4. feb 2016

Ahojte dakujem vam baby za rady 🙂 velmi mi pomohli takze zajtra idem na krv 🙂

xxxena
4. feb 2016

@katickaaa ahoj kde si bola na druhom vklade? a to si išla hned dalši cysklus? my sme jeden vynechali ,psychika nepustila.

katickaaa
4. feb 2016

@xxxena po neuspesnom et sme malu mesiac prestavku a potom sme isli opat v gyne na ket... Zatial sme v 6tt...

misela103
5. feb 2016

Ahojte 🙂 takže dnes bola na krv v utorok idem po výsledky a štvrtok na interne... snad mrcha nesklame a pride v nedelu ako ma .... tento tyzden bol dost hekticky v praci 😝 😒

janie7
5. feb 2016

Ahojte, tak som "prezila" prvu konzultaciu s pani doktorkou Behunovou. Celkom mila osobka, este sme sa aj nasmiali na mojej reznovej diete, kedze mi obvodna lekarka naordinovala nejest ovocie a zeleninu kvoli bolestiam v podbrusku. Netusila som vsak, ze mi hned na prvej konzultacii spravi tolko vysetreni, najma ked mam mrchu. Zatial vsetko v poriadku len musim cakat este na dalsie vysledky par tyzdnov a dovliect manzela na spermiogram. Zelam krasny vikend a drzim Vam palcaky 😉

ouroboros
5. feb 2016

@janie7 ty máš reznovu diétu? Haha,po takej túži môj muž 😉

misela103
8. feb 2016

Dobré ránko 🙂 taaakže mrcha nesklamala a dnes večer prvá injekcia Puregon 🙂 a v sbotu prva kontrola ... teda este v piatok budem musiet volat do ba.... Inak ozaj pychala si niektora z vas puregon s tym perom? ako pride mi to jednoduche.... len jedno... ihla ma ist asi ako hlboko dnu??? 😖 😵

mamartinka
8. feb 2016

@misela103 Ahoj.Ano ja som pichala este v Iscare.Ihlu normal pichnes celu do brucha a pero stlacis.Jednoduche ako pri cukrovke ked sa picha.

miskab
8. feb 2016

@siinda Ahoj aj ja som sem po dlhej dobe nakukla 🙂 maly bude mat 4 roky a chystame sa na druhe no dufam to vyjde na prvy krat mame 4 embrya zmrazene , neviem ako to tam teraz chodi ci vkladaju jedno alebo dve ... idem si tento tyzden porobit u svojho gynekologa vysetrenia aj obvodnemu pojdem a ideme na to 🙂 objednam sa na konzultaciu , vy sa kedy chystete do Gyn fivu?

mauerka
8. feb 2016

@siinda ahoj stara znama 🙂 tak sa opat stretavame v rovnakej teme - a verim, ze aj s rovnakym vysledkom ako pred 2 rokmi 🙂

misela103
9. feb 2016

Ahojte .... práve som bola po výsledky z krvi atd.... nastasite su moje aj partnerove v pohode.... až nato že partnerovi robili aj krvnu skupinu a zistilo sa ze ju mame obaja rovnaku a to B+ ..... teraz co bude dalej podla vas? co mam robit? som uplne hotova ☹ .... mam volat do ba?

motycka84
10. feb 2016

@misela103 Ahoj, myslím, že by si sa nemala zbytočne stresovať. Rovnaká krvná skupina nie je problém. Problém vytvára, ak má matka napr. Rh+ a dieťatko Rh- alebo naopak. 🙂

zuzsat
10. feb 2016

@motycka84 veruze, moja mamka mala Rh- a ja Rh+ a teda som jej robila problemy :(
jej telo si tvorilo protilatky proti mne či čo, ale sledovali ju lekari a som tu uz 31 rokov, a medicina pokrocila odvtedy, takze
@misela103 naozaj netreba zbytocne stresovat dopredu....

pauliq
10. feb 2016

Dobry den prajem 🙂
Chcela by som sa opytat ako ste spokojne s gynfiv.... ja som v procese 1 IVF a navstevujem tiez tuto kliniku ale znami ktori viac krat absolvovali tuto cestu na GF nedavaju dobre referencie. Hlavne maju problem s komunikaciou..... ja nemam s cim porovnat ale mne vzdy odpovedali, vysvetlili.... je tu taka ktora bola v inom centre a presla do GF? Dakovala 😊

stanka2612
10. feb 2016

@pauliq ahoj,ja som bola v gyn-five u p.dr. Behunovej a musim povedat,ze maximalna spokojnost 🙂 vzdy vsetko vysvetlili,nikdy ma neodpinkali,vzdy dodrzali to,co povedali...cize za mna jednoznacne palec hore,aj ked je pravda,ze v inom Car som nebola,cize neviem porovnat.ale ako sa hovori sto ludi,sto chuti...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre