Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

demizon
15. feb 2010

prepáč, zabudla som ti to napísať..ano mala som PK

harmanceky
15. feb 2010

Ahojte pipinky, precitala som si par stran dozadu, lebo som tu nejaky ten cas nebola. Je mi luto neuspechov, ale drzim silno palce tym, ktore sa "pripravuju" a cakaju 🙂

Ja som momentalne doma po druhej laparke, pri ktorej mi odstranili lavy vajcovod, mam schvalenu ziadost na IVF ale musim sa najprv zotavit.

Chcela som sa opytat tych, co uz absolvovali odber vajicok, ako to prebieha ked je to pod celkovou narkozou, ci su po tom bolesti, nevolnosti a pod. Lebo teraz som v takom stave, ze nemam absolutne chut nieco take podstupovat. 😒

luko
15. feb 2010

harmanceky...neboj..coskoro sa zotavis...ja som bola v juni na klasickej operacii..odstranovali mi cystu...a o mesiac uz som bola fit 😉

yoyo123
16. feb 2010

ahojte babky,neviete mi poradit ako mam brat kys.listovu?1 tabletku denne?diky. 😵

yoyo123
16. feb 2010

harmanceky...po obere vajičok mi nebolo nevolno,ale ja som mala asi 4 dni dost velke bolesti,ale kamoška čo bola na odbere nemala takmer žiadne,asi je to individualne 😉 Možno to zaleži od počtu vajíčok ja som mala 18 a ona len 8,tak neviem,ale neboj sa nie je to nič,čo by sme nezvladli,no nie? 😉

luko
16. feb 2010

ahojte...hlasim MS...takze v piatok idem do centra 🙂 mam pisane 2.-4. DC a v piatok mi to najviac vyhovuje,
takze buduci tyzden by som mala pridat dalsie vcielky k dipherelinu...jaaaj,s a tesim 😵 meskala mrcha jedna

yoyo ...ja som brala 1 tabl. denne kedysi

luko
16. feb 2010

cooo, relaxuteje vsetky? 😎

harmanceky
16. feb 2010

Ahojte, diky za povzbudive slova 🙂 Ale nastastei musim 2-3 mesiace pockat, tak dovtedy snad zabudnem na bolesti po laparke 🙂

luko
16. feb 2010

to urcite...a ono to ide strasne rychlo, takze za chvilku budes riesit urcite uplne ine problemy 😉

ppismenko
16. feb 2010

caute babenky...dnes mam 5 den stimulacie a v piatok idem na kontrolu do gf som zvedava co tam bude a co mi povedia a ako budem dalej pokracovat....co vam povedali pri kratkom protokole na prvej kontrole?
harmanceky si priamo zo sale?

majaja75
16. feb 2010

ppismenko..ja mam dlhý protokol a zajtra idem do GF, na sono a ďalšie inj. v stimulke
Vidím že str tu viacere zo SA

luko
16. feb 2010

ppismenko..tak sa mozno v piatok uvidime 😉 ja idem rano hned na pol 8, lebo potom sa ponahlam za maminou do nemocnice

luko
16. feb 2010

jaaaj, tak nic...vy ste zo SA 😀 kde tam mate gyn give?

majaja75
16. feb 2010

luko....GF je v BA, dochádzame

luko
16. feb 2010

ty joooo, vazne? som myslela, ze maju este dalsie pracovisko...

majaja75
17. feb 2010

ahojte, dnes som bola na sone a pokračujem v stimulke-okrem diphedrinu pichám aj 3 inj. fostimonu. Večer to bude paráda--ale aspoň že sme trochu pokročili, ta meškajuca mrcha to poriadne všetko skomplikovala

yoyoy- ty si mala mimomaternicové? jedno nechápem, pri klasickom otehotnení si to viem prestaviť, že ako sa to stane, ale pri umelom, veď uložia to vajíčko priamo do maternice-tak potom kam ešte putuje?

nelly3
17. feb 2010

ahojte 🙂 majaja75 uz ti to pojde z kopca dole 😉 aj ja som pichala na zaciatku 3 fostimony a potom mi to znizili na 2, ja som vsetko pichavala rano, ranny ritual, namiesali sme injekcie s manzelikom, pichli do brucha, potom do zadku a sup do prace 😵 jaj drzim vam palce nech to vyjde a sa to tu uz konecne rozbehneeee a ja sa potom na jar pridam ku vam 🙂

majaja75
17. feb 2010

nelly..a prečo aj do brucha a do zadku? nestačí ich spoločne zmiešať a pichať jednu inj do brucha?

nelly3
17. feb 2010

ano, diphereline do brucha - pod kozu, a fostimon presne ako pises, zmiesali sme tri injekcie s jednou vodickou a su do zadku do svalu 😉

majaja75
17. feb 2010

fuha tak to mi nikto nepovedal že fostimon do zadku, tak to asi bude problém

nelly3
17. feb 2010

no fostimon sa picha do svalu, diphereline pod kozu 🙂 a aj ine ihly musis pouzit 😵

luko
17. feb 2010

ja nemam fostimon..ja mam take pergoveris a gonal a pregnyl este, lenn teraz nevim, cim zacinam na 8DC 😀

nelly3
17. feb 2010

pregnyl sa picha len raz a to den pred OPU 😉

luko
17. feb 2010

aha...takze potom to bude asi ten pergoveris... 😉

darla27
17. feb 2010

Ahojte, na co je ten pergoveris? To pocujem prvy raz v zivote. 😅
No to som zvedava co daju mne...
Majaja, mimomaternicove pri UO tiez hrozi, nez sa embryjko chyti, este moze putovat,
ale mysli pozitivne, treba verit ze sa zavrta tam kde ma. 😉
Baby neviete niektora, na co je vlastne decapeptyl, diphereline a pod.. co sa pichaju od 21dc?
Ja som myslela ze na vznik folikul, ale ved este nasleduje MS, tak ako to vlastne je?

yoyo123
18. feb 2010

majaja...ano mala som mimomaternicove,može sa to stat.ja som živy priklad 😠 luko...ja som mala tie iste lieky ako ty-decapeptyl,gonal,pergoveris a mala som dobru urodičku až 18 vajičok 🙂 Pergoveris len 6inj,do brucha pod kožu.Prajem ti aby si mala vela vajicok 😉

balambi
18. feb 2010

Ahojte babulky, môžem sa k vám pridať? práve som sa vrátila od dr. aj s poukazom do gynfivu 😀 ešte sa musíme s mm dohodnúť a v pondelok tam volám...ku komu chodíte vy? koho by ste mi poradili?

luko
18. feb 2010

balambi, ahoj...ja chodim k dr. Stenovej 😉

mamuschka
18. feb 2010

ahojte.
jej, luko, aj ja chodim k dr. stenovej. neviem, ci by som ju odporucila, pride mi taka neosobna. a mam pocit, ze ma stale dovolenku...

mamuschka
18. feb 2010

baby, mam jednu otazku: ako dlho trva zdravotnej poistovni, kym schvali IVF? u nas je problem v mm, na zaklade jeho spermiogramu nam odporucaju IVF, ale este musim absolvovat vysetrenie priechodnosti vajcovodov. lenze potom ma dr. stenova dovolenku, tyzden na to uz nemala ziadny volny termin konzultacie... no mam pocit, ze sa k IVF najblizsie mesiace vobec nedostaneme 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre