Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
1. okt 2014

@lucatko1987 môžu ti povedať,že dnes večer si pichneš už iba pregnyl,ale môže sa stať,že ti povedia pichnúť si ešte aj niečo zo stimulky a večer pregnyl.

ingrid0105
1. okt 2014

@annamary27 AHOJ mozem sa spytat kedy si si zacala pichat fraxik? pred vkladom ci po?

annamary27
1. okt 2014

@ingrid0105 až po.bolo to asi 2týždne predtým ako som mala ísť na ultrazvuk do GF na potrvdenie plodu.ja som hned po pozitívnej krvi šla k mojej gyn a zobrala mi krv na všetko možné a tam jej to ukázalo nejaké zlé hodnoty,tak ma hned poslala na hematologiu.predtým som nemala nič zlé na hemato,ked som bola kvoli tomu,že sa nám nedaria ivfká.

ingrid0105
1. okt 2014

@annamary27 dakujem pekne 🙂

lucatko1987
1. okt 2014

Jeeej baby, dnes uz ani nepicham stimulku, idem vecr na pregnyl a piatok punkciaaaa 😁 aj sa tesim aj sa bojim, ale hlavne nech uz to mam za sebou a viem kolko vajok bude pouzitelnych a hlavne kolko sa ujme..

blcha76
2. okt 2014

@lucatko1987 Držím palčeky, veľa šťastia želám 🙂 ...

ingrid0105
2. okt 2014

@blcha76 ahoj pozeram ze uz si v polovici, uz aj sa ozvalo babenko kopkanim? a sef to uz vie, ze si kvety bude zalievat sam? 🙂 🙂 🙂

blcha76
2. okt 2014

@ingrid0105 😀 😀 😀 si vtipná, ešte to nevie 😀 😀 😀
Bábätko ešte nekopká, ale už by každú chvíľu malo asi začať 😉 .
V stredu idem do BA na morfologické sono. Kvôli veku som bola u genetičky, tá sa ma pýtala, či chcem ísť na amniocentézu ale vôbec som sa nevedela rozhodnúť či ísť alebo nie ☹ ...

ingrid0105
2. okt 2014

@blcha76 citala som tu niekde, ze niekde robia vzsetrenie, tusim ultrazvuk ci prave to sono, stoji to sice okolo 500 eur ale ze je to spolahlive ako amniocenteza. je to riskantne lebo je to zasah do organizmu, ak sa mne zadari ja uz som teraz rozhodnuta ze nepojdem

blcha76
2. okt 2014

@ingrid0105 Ja som tiež zatiaľ povedala, že nie, a genetička mi navrhla, že keď mám teoreticky len také slabé riziko D.syndrómu z AFP testov 1:1200 ( vraj za rizikové sa považuje 1:300), aby som si dala zatiaľ urobiť to morfologické sono a až keby sa tam zitili nejaké nezrovnalosti, išla by som prípadne na amniocentézu. Tak som s tým súhlasila. Tak teraz som trošku nervózna, uvidím v stredu 🙂 ...

ingrid0105
2. okt 2014

@blcha76 bude to urcite v poriadku velmi drzim palceky 🙂

blcha76
2. okt 2014

@ingrid0105 Díky, aj ja tebe 🙂 ... Daj potom vedieť...

lucatko1987
2. okt 2014

Viete mi niektora povedat kedy sa plati ISCI? Ci v den odberu, alebo az ked sa bude vediet kolko sa ujalo? A pocet za kt sa plati je za pocet odobratych alebo pocet oplodnenych, alebo oplodneniaschopnych,..Mne to asi aj hovorili, len ked mne sa to pri tom vsetkom nejak neuklada v hlave 😁 a vsetko co sa chcem opytat ma napadne az doma pri telke..

waitiekatie
2. okt 2014

@lucatko1987 platis zatie, ktore ti napichnu, bez ohladu na to, kolke sa oplodnia... o tomto sa rozhodnes po punkcii... embryologicka vam povie kolko sa vajicok vybralo a aky sposob oplodnenia navrhuje, bude sa pytat na ICSI, mrazenie, PK a embryoskop.... platis potom pred transferom podla cennika... podla toho, kolko sa napichovalo...myslim, ze to presne hovoria ked volaju z labaku ohladom casu trasferu 😉

lucatko1987
2. okt 2014

@waitiekatie ten embryoskop asi nebudem riesit , ci myslis, ze to nejak rapidne zvysuje uspesnost?!SCI a PK asi ano podla toho co sme sa zatial rozpravali . No som zvedava, rano o siedmej idem na odber,. A ona bude vediet uz zajtra aspon to, kolko ich bude mozne pouzit predpokladam, to ktore su prazdne a tak myslim, ci?

waitiekatie
2. okt 2014

@lucatko1987 neviem ci zvysuje, tazko povedat.. odporucaju ho az ked prve IVF nevyjde... mne povedala po odbere ze vidi len kolko ich je, ku kvalite sa este nevedela vyjadrit, lebo hned po odbere su este v akomsi "hliene", proste nie je dobre vidiet akej su kvality.. prazdne by nemali byt, prazdne mozu byt jedine folikuly.. uz ked vyberu vajicko, je vajicko 🙂 mne napriklad prisiel povedat Harbulak ze ich vybrali 15.. potom prisla embryologicka a potvrdila to... dohodli sme sa, ze dame 12 prirodzene a 3 ICSI... prirodzene sa oplodnilo 9, z ICSI 2...platili sme samozrejme za napichnutie 3... drzim rano palce, neboj, da sa to zvladnut.. hlavne partnera instruuj, nech si vymysli na doobedie program, kym ta bude cakat 🙂 a ty sa dobre vyspi.. este si pospis aj doobeda 🙂

lucatko1987
2. okt 2014

@waitiekatie aha to je super ze sa to da kombinovat aj prirodzene aj isci, ja uz spekulujem a to ani neviem ci bude co oplodnovat, predsa som tych ffolikov nemala vela, ale vraj mam ukazkovo nachystsnu trojvrstvu maternicu 😁
muz ma zajtra volno a sme z Ba, cize asi bude cakat doma kym mu zavolam nech po mna pride. Ani mi nevedeli povedat kolko tam budem, ale to uz je jedno, necham sa prekvapit 😁

waitiekatie
2. okt 2014

@lucatko1987 no sposob oplodnenia zavisi od spermiogramu... ak nemate v tomto problem, ponuknu aj prirodzene.. nas presvedcili nechat napichnut aspon 3, lebo nikdy som nebola tehotna, nebolo teda na 100% iste ci nemam protilatky, aj ked z krvi boli negativne...no a podriemes si tam tak do 11,30 - 12,00 urcite... potom dostanes instruktaz o odpadavani a pojdes driemat domov 😀

lucatko1987
3. okt 2014

@waitiekatie manzel ma kolisavy spermiogram raz super, raz horsi raz uplne zly.. Tehotny sme spolu boli za 7 rokov raz, ale islo o mimomaternicove, tak sa nasa velka radost skoncila skor ako zacala a prisla som aj o
Jeden vajcovod😢

lucatko1987
3. okt 2014

@waitiekatie a tvoria sa mi cysty, ale inak nemame vraj ziadny problem. Vsetky vysledky ma ok , aj vajcovod co mi ostal mi pozerali tou kontrastnou latkou.

waitiekatie
3. okt 2014

@lucatko1987 tak dufam, ze dnes bude spg vyborny a nebudete tam musiet nechat majetok za ICSI... 🙂
drzim palce na dnes, dobre sa vyspi 🙂

lucatko1987
3. okt 2014

@waitiekatie dakujeeem za podporu😊 este sedim v stacionari a nedockavo cakam.

marttina333
3. okt 2014

ahojte chodila som do GF na liecbu neplodnosti, a teraz sa nam podarilo prirodzene otehotniet, a chcela by som vedieť či mi tam urobia ultrazvuk 3D ? diky

lucatko1987
3. okt 2014

@marttina333 ahoj ,ano robia, podla toho co si pamatam tak tusim kazdy piatok

lucatko1987
3. okt 2014

@waitiekatie vybrali mi 14 vajok, 8 pojde icsi a zvysok prirodzene+PK

waitiekatie
3. okt 2014

@lucatko1987 vyyyborne, drzim palce nadalej 🙂 vidis, aka dobra "uroda" 🙂

lucatko1987
3. okt 2014

@waitiekatie ani som nedufala kedze folikov som nemala vela.. Babenky so mnou na izbe mali 4, 8 a 11

blcha76
3. okt 2014

@lucatko1987 Krásna úroda, verím že sa ti to podarí a za pár dní budeš mať // 🙂 ...

franzziska
3. okt 2014

@lucatko1987 silno drzim palceeee 😎 😎 😎 😎

annavallova
3. okt 2014

@lucatko1987 držkám palce a som rada, čo si sa pýtala a babenky ti odpovedali, lebo aspoň budem vedieť čo a ako, no ja pôjdem toho 17.10. a uvidím ako to bude či už pôjdeme nato alebo ako 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre