Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

erin365
20. aug 2013

@vodnari inak aj ja budem pichať Fraxíka keď vyjde IVF 😅 zatiaľ preventívne kým mi neurobia na hematke vyšetrenia na zrážanlivosť - lebo som 3x potratila a hematologička povedala, že za tým mohla byť zrážanlivosť a teda nech je to hneď podchytené...

blavabla
20. aug 2013

@mirkaaak tak nech sa im u maminky paci,dobre sa zakusnu a nepustia 9 mesiacikov... 🙂

erin365
20. aug 2013

@mirkaaak jeeeej, držkaj saaaaa 😵 ja ťa budem nasledovať najneskôr v piatok 😅

erin365
20. aug 2013

@mirkaaak teda...nasledovať ako nasledovať....budem mať "ešte len" odber, ale už len to je veľký pokrok 😵

blcha76
20. aug 2013

@mirkaaak
@erin365
Držím Vám palce nech Vám to vyjde 🙂 ... Ja idem v piatok tiež do centra, ale ešte stále len na konzultáciu a kontrolu po cystách. Dúfam za sú už fuč.

erin365
20. aug 2013

@blcha76 ja už som mala tretiu cystu v poradí... táto posledná mi nabúrala úplne cyklus...mala som ho 64dňový, ms prišla až na 11-ty deň po vyvolávačke!

blcha76
20. aug 2013

@erin365 Fúúú, to muselo byť na nervy. Mne sa tiež cystami predĺžili cykly o cca 10-14 dní, ako ktorý. Ale keď mi Dr. nasadila antiku, prvý mesiac mi prišla mrcha po 5-6 dňoch od dobratia poslednej tabletky. Ale keďže mi tam ešte jedna cysta zostala, dala mi na ďalší mesiac zase a na 19 DC pri užívaní antiky som dostala mrchu a trvala mi bez prestávky 12dní. Teraz neviem či to bude v poriadku a vlastne ani neviem kedy očakávam ďalšiu mrchu... Už som zo všetkého nervózna, a nech je už radšej piatok, nech viem, na čom som...

erin365
20. aug 2013

@blcha76 dúfam, že ti v piatok povedia že sa vstrebala hnusoba hnusná 😉

blcha76
20. aug 2013

@erin365 No to dúfam. Lebo od júna chodím do centra a stále sa nič nedeje, len riešime cysty. Ešte sme ani žiadosť na poisťovňu nedávali... Trvá to celú večnosť 😢 ...

mirkaaak
20. aug 2013

@erin365 po odbere to uz ide rychlo. Ak bude v piatok odber a das si aj predlzenu kultivaciu, tak do buducej stredy bude vklad 😉

vodnari
20. aug 2013

@erin365
@blavabla preto mi to bolo čudné...že sa tu dajú vybrať ihly... 🙂 😀 😉

erin365
20. aug 2013

@mirkaaak no len ja mám ešte PGD - preimplantačná genetická diagnostika. A to odoberajú bunky z cca 3-dňových embryí...

maru333
20. aug 2013

@vodnari ahoj, aj ja ti drzim palce, urcite sa podari!!! ja mam v piatok 3 kontrolu, potom mi snad uz povedia kedy to bude. tiez hovorili koncom mesiaca no uvidime, ja mam prve a tento cely proces ma nesmierne unavuje, uz aby bolo.

vodnari
20. aug 2013

@maru333 to ti verím.....držím palčeky aby to bolo čím skôr.... 😉

adulka1979
20. aug 2013

Baby ktorá z vás absolvovala prefuk vaječníkov v GF?

kora77
20. aug 2013

@erin365 a inzulinovymi striekackami si si len pichala alebo aj "miesala ten prasok s tekutinou"?

kora77
20. aug 2013

@adulka1979 ja som bola pred mesiacom na laparoskopii- diagnostickej a zistili mi, ze lavy vajc. mam malo priechodny, tak mi ho prefukli🙂

adulka1979
20. aug 2013

@kora77 Ahoj, ja mám ísť na nejaké vyšetrenie, kde mi vstreknú kontrastnú látku kvôli priechodnosti, ty si to tiež absolvovala v GF?

marttina333
20. aug 2013

Ahojte chcem sa spytat ci daktora mala IVF v gynfive. Ja mam teraz za sebou 2.neuspesne IUI a pojdem asi este na 3raz Manzel ma v poriadku spermiogram a ja mam iba PCO(len slabe ) AMH som mala pred laparoskopiou hodnotu 11. Rozmyslali sme nad IVF len som chcela vediet ako to cele prebieha, ci nie ste moc prestimulovane. Ja som doteraz brala len 2x clostill denne a vzdy som mala len 1folikul, Kolko ste celkom platili za lieky a ine sluzby okrem co preplaca poistovna Dakujem

kora77
20. aug 2013

@adulka1979 mne tiez vstrekovali kontrastnuale laparoskopicky pod narkozou...ty asi pojdes len pod ultrazvuk?

erin365
20. aug 2013

@kora77 Miesam normalnou striekackou a ihlou 0,7.

kora77
20. aug 2013

@erin365 dakujem, zajtra pojdem teda kupit...

majkulik
21. aug 2013

@adulka1979 TO som absolvovala ja. Je to v pohode, ja som chcela laparku, ale moj gyndos hovoril, ze je to zbytocny zasah do brucha. Povedal, ze pockame na vysledky z HSG a potom sa uvidi. Nastastie bolo vsetko v poriadkum takze laparke som sa vyhla 🙂

petkaa28
21. aug 2013

@marttina333 ahoj, ja mam prave za sebou svoje prve ivf. Dostala som celkovo 6 roznych liekov - diphereline, menopur a puregon som si pichala do brucha, potom inj na vyvolanie ovulacie, a od punkcie ( vyber vajicok) mam tabletky utrogestan a estrofem. Mne sa vzdy tvorili male vajicka a relativne malo, pri tejto stimulacii som ich vsak mala 19. Ziadne zdravotne problemy som popri stimulacii nemala..snad ti moja odpoved pomoze 🙂

petkaa28
21. aug 2013

@marttina333 jaaaj a cena :D noo, pani doktorka nam majskor povedala, ze do cca 700-900€ sa vmestime ako doplatok k poistovni 🙂) tak sme sa potesili, ze super, ze to nie je tolko co pisu baby na nete :D zakrok sam o sebe stoji cca 3000€ tusim?? Ten ti cely hradi poistovna + cast liekov - to ti pride do centra v rozhodnuti, ze kolko ti preplatia lieky ( asi je to podla druhu liekov, ktor ti daju). Nam preplatili ked pozeram na blok z lekarne 638,38€, doplacali sme na lieky 275€. Za ivf sme neplatili nic, ale platili sme za isci (manzel ma zly spermiogram, tak nam miseli vajka oplodnovat ihlou) kde ame mali 18 vajicok - 550€, predlzena kultivacia a embryoskop 470€, zmrazenie embryii na 1 rok 170€. Cize celkovo sme doplacali necelych 1500€. Samozrejme, su to veci, ktore si mozes a nemusis vybrat... Aj my sme si predtym hovorili, ze naco embryoskop, usetrime 300€...naco predlzena kultivacia.... Ale potom ked si uz v procese a zistujes si co je na co, tak si povies, ze 300€ za to, ze budu sledovat embrya a vlozia ti to ktore je v 100% stave a ma omnoho vacsiu sancu na uspech, nie je az tak velka suma 🙂))

erin365
21. aug 2013

Ahojte, kontrola bola zdĺhavá...rátali sa folíky... naľavo mám 20ks a napravo 30ks 😨 😨 😨 Ale vraj nie všetky budú dobré, bo budú určite aj cysty.... 😅

kora77
21. aug 2013

@petkaa28 ahoj, prosim ta ta cena za isci za odvija od poctu vajicok alebo je to pausalna cena?

karin30
21. aug 2013

@erin365 Ahoj,tak to tam máš toho dosť.Ja idem zase v piatok na kontrolu.Kedy ti budú robiť punkciu?

erin365
21. aug 2013

@karin30 s určitosťou neviem, dozviem sa keď budem volať po druhej hodine...ale vraj predbežne v piatok

karin30
21. aug 2013

@erin365 aj ja budem volať,tak potom daj vedieť 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre