Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

chrustik10
11. okt 2012

@annamary27 a tiež si si pred tým pichala diphereline? nevieš náhodou, čo kontrolujú pri prvej kontrole? Lekárka ma zaskočila, keď sa jej nezdalo, že som nejak skoro dostala menzes a po utz povedala, že je to v poriadku, lenže ja som teraz z toho nervózna...ešte len začínam a už problém.

krakulka
11. okt 2012

@pgaba hladam niekoho co bol nedelu na vklade, ako sa ma a ako sa mu dari. ty kedy mas vklad? si mala?

chrustik10
11. okt 2012

@maruskaaaa kokos, ja o 3 dni skôr...no, nejak bude...a čo sa týka napínania - mňa napínalo každé ráno do piateho mesiaca, z postele som nemohla vstať bez toho, aby som si aspoň piškótu nedala, prázdny žalúdok som nemohla mať a potom som skončila s 18 kilami navyše 🙂

chrustik10
11. okt 2012

@pancuska tak hlavne poriadnu riasu urobiť, aby ste nezasiahli dáky nervík...ja to mám pestré, každý deň mi pichá iná sestrička, každý deň vysvetľujem, čo je to za inj., včera na mňa vybehla, že ona nevie, čo je skratka IVF, že či ja viem, čo je diagnóza N97, ja jej na to, že ja nie som lekár a že pred ňou to všetky vedeli, tak keď nevie, nech sa pýta...a potom mi pichala inj. 3 minúty...jak za trest...to už bolo že obr pomaly 🙂 ....ja som včera dostala menzes tak som hneď dnes išla na kontrolu a od soboty ma už čakajú 3

chrustik10
11. okt 2012

@pgaba no a ty kedy na vklad? dávali ste predĺženú kultiváciu?

chrustik10
11. okt 2012

@pgaba jááááj...už to čítam, tak ty už po...nejak mi to uniklo.... 😀 tak nech to výjde!

pancuska
11. okt 2012

@gelinka75 takze konecne schvalena? a uz si preliecena s AT,je to uz lepsie ci ako? a kedy ti dali termin? 😉 no to je inak super konecne sa pohnete lebo to bolo od posledku akosi dlha doba.... 😉

pancuska
11. okt 2012

@chrustik10 no ja ked dostanem menzes a nabehnem na menopur a puregon musim este aj frxiparin a ten diphereline sa picha dalej aj s menopurom apuregonom nevies? 😒 no cez vikend ma bude pichat neter co sa uci za zdravotacku-porodnu asistentku tak nech sa uci aj ona 😉

belalinda
11. okt 2012

@rojica hmmm, zvlastne ze idete na iui... Ved si vravela ze problem je s partnerovym spg, nie? Je to len kvoli tomu ze pred ivf musite mat za sebou iui? No ale sak mne to moze byt zvlastne, hlavne aby to vyslo 😉 Tak drzim palce! A kedy zacinas s clostilebytom? Ja idem tiez na iui, len mi najskor musi konecne prist ta mrcha hnusna!

pancuska
11. okt 2012

@maruskaaaa jaaaaj tak preto to stipalo? ale sak vydrzim ale manzel bude urcite citlivejsi 😉 maruska a ten diphereline sa asi ako dlho picha,nepamatas sa?

pancuska
11. okt 2012

@belalinda a kolko ti uz meska?

belalinda
11. okt 2012

@boobaa fijha, ja uz mam tiez protokol na iui ale o nejakych takychto cipkoch alebo liekoch vobec nebola ziadna rec 😲 To sa dava kvoli psychike? Diazepam? Ja som myslela ze iui je minutova viacmenej bezbolestna zalezitost.... Este aj lieky od bolesti bude treba? 😲 A to Ti kedy predpisali?

belalinda
11. okt 2012

@pancuska no taham uz na osobnostny rekord som 42dc 😀 dnes som bola u lekarky... Samozrejme tehu nie som, tak som dostala vyvolavacku a cakam dalej 😉
Tebe to ako pokracuje?

rojica
11. okt 2012

@belalinda no je to zvláštne ja som sa tiež na to pýtala, že či by sme nemohli hneď ísť na IVF, ale že najskôr treba podstúpiť IUI, že s darcovskými je to tak aspoň som to tak pochopila.. ☹ ......tak ja mám akurát dnes 5 DC tak som s clostilegytom začala už dnes a na 10-11 DC mám ísť na kontrolu.... 🙂

maruskaaaa
11. okt 2012

@chrustik10 neboj, dobre bude. Mňa napína hlavne keď som hladná 🙂

belalinda
11. okt 2012

@rojica no super, tak aspon ze si to nepresvihla a nemusis cakat na dalsi cyklus... To je teda ale riadna stupidnost, ze musite podstupit iui pred ivf ked partner nema dobry spg... No ale ako ja vzdy hovorim, niekedy aj motyka vystreli :-P Mozno ma o par tyzdnov prekvapis s // 😉

maruskaaaa
11. okt 2012

@pancuska diphereline sa pichá od začiatku až po koniec, potom postupne pridávaš ďalšie injekcie. Ale diphereline picháš celú dobu moja. Manžel bude určite citlivejší, lebo sestričky nemajú čas a šupnú to tam naraz a rýchlo. Keď ťa bude štipkať, tak trošku počká, predýchaš a pichá ďalej. 🙂

alibabaa
11. okt 2012

@maruskaaaa dnes ma dost picha lavy vajecnik. dufam ze to nie je nic zle.. ide ma z toho slaktrafit.. ☹

maruskaaaa
11. okt 2012

@alibabaa Ahoj, už som na teba myslela, že ako pokračuješ s pichním. Neboj, aj mňa občas pichali vaječníky, už si pridala k dipherelinu aj gonal že? To máš z tej stimulky moja, určite je to v poriadku, neboj. Už si bola aj na kontrolách že? Ako sa to vyvíja? Kedy bude cca odber?

alibabaa
11. okt 2012

@boobaa ahoj, toto este neviem... zajtra idem na kontrolu, a dufam, ze v nedelu OPU lebo uz ma dost boli brucho.. ☹

maruskaaaa
11. okt 2012

@rojica oni ťa preto posielalú i IUI najprv, lebo pri darcovských spermiách vyberajú tie najlepšie a najkvalitnejšie a chcú vyskúšať aj túto formu. Aj mne na začiatku vravela, aké sú štatistiky, aby sme boli na to pripravený. Ja si myslím, že aj IUI ti môže kľudne výjsť, takže sa tým nestresuj moja. 😉

rojica
11. okt 2012

@belalinda asi to tak má byť, ale ma tým odradila keď my hneď na začiatku povedala, že je tam minimálna úspešnosť..... ☹....už potom som skoro nič nevnímala aj úžívanie tabletiek som skoro poplietla....... 😀

katty5
11. okt 2012

@rojica ajoj, tak som citala ako si dopadla, verim ze ti to vide a prajem vela vela stasticka 🙂 ja uz by som tiez chcela mat aspon po tej prvej konzultacii ,,, ale musim uz vydrzať 🙂

alibabaa
11. okt 2012

@maruskaaaa no ved prave to. ze zvysili mi gonal a aj luveris mam dvojnasobny. zajtra mam posledne dva ktore mi predpisali.. no tak neviem. ja dufam, ze je vsetko ok a ze v nedelu bude OPU. uz som z toho na hlavu ako to picha a ine ma nenapada, ze praskaju foliky.. otrasne... cela psychika je tymi hormonmi v prdeli.. och..

maruskaaaa
11. okt 2012

@alibabaa neboj sa, folikuly ti určite nepraskajú. Tento pocit som mala aj ja, už som sa nevedela dočkať kedy bude OPU, to robia tie hormóny. Pre istotu pi veľa vody, aby si nedostala OHSS. Neboj, vydržíš to, o chvíľu máš po tom. Držím palce. 🙂

rojica
11. okt 2012

@maruskaaaa no veď keby to bolo také ľahké sa nestresovať.....keď som vyšla z centra tak to bolo v pohode, ale keď som si uvedomila, že čo my vlastne dr povedala tak som začala panikáriť a skoro som doplietla dávku liekov....veľa nechýbalo.... 😀 ....ale som rada, že ste tu babenky a vo všetkom poradíte..... 🙂

belalinda
11. okt 2012

@rojica no ale percento nejake tam predsa len je, takze cakame na // 😉

rojica
11. okt 2012

@belalinda a ty si ako na tom? či musíš počkať na tú mrchu jednu..... 😀

maruskaaaa
11. okt 2012

@rojica viem, že je to ťažké a je to nápor na psychiku, ale všetko sa dá zvládnuť. Neboj, dobre to dopadne, krok po kroku 🙂

belalinda
11. okt 2012

@rojica cakam a cakam... Veru tak... Len dufam ze necakam na Godota :-P Hadam uz coskoro pride a potom idem tiez na iui...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre