Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

silvik1
17. sep 2013

@bejuska4 dobré ránko. presne toto som počula už od viacej báb a preto som sa rozhodla, že tretie IVF už na SK nebude, ale pôjdem tiež do Brna. akurát si počkám do januára, pretože po tom všetkom potrebujem trochu vypnúť. môžeš mi napísať, do ktoré centra v Brne išla - Reprofit ? je ich tam totiž viac. Ďakujem.

blavabla
17. sep 2013

@vodnari presne tak.musiii.., ked uz mate chlapceka a teraz ten super matros , musi sa to podarit, tak sa mi to paci 😉
Dakujem za opytanie zlatko, citim sa uplne skvelo...a strasne sa na maleho tesime...ved vies mojka aky je to uzastny pocit, cakat vytuzene miminko...a neboj za chvilinku si to pripomenies.... 🙂

erin365
17. sep 2013

@nezabudka8 ahoj, ms mám...už som 8DC. No a na konzultácii sme si to prebrali a bola som aj za embryologičkou a hovorila že ak chceme, oni tú fragmentáciu v GF robia, takže sa máme rozhodnúť. Tak som sa rozprávala s manželom a urobí si ju po KET. Už mi dali aj tabletky, ktoré mám užívať od 1DC a plus zase diazepam a čípok 😅 Ak sa KET nepodarí a aj fragmentácia DNA spermií bude OK, tak skúsime ďalšie IVF ale bez ICSI a PGDčka. Len "normálne prirodzené" IVF s embryoscope-om. Ak by fragmentácia vyšla zlá, tak nám nezostáva nič iné ako IUI s darcovskými spermiami.

blavabla
17. sep 2013

@erin365 drzim ti vsetky palceky... 🙂

bobulab
17. sep 2013

@mimimer si zlata, dakujem za podporu 🙂

bobulab
17. sep 2013

@erin365 ahoj, prosim ta , ako teda komplet prebieha priprava na KET?lieky, cas, .....kontroly?

erin365
17. sep 2013

@bobulab teraz mám prvú ms od IVF, treba ísť na konzultáciu, kde ti dr. predpíše lieky za 10€ plus dá diazepam a čipok - presne ako pri IVF. No a od 1DC nasledujúceho cyklu začínaš užívať tie tabletky. Dostaneš aj postup kedy máš prísť na kontroly atď. Tam to budeš mať rozpísané...

vodnari
17. sep 2013

@blavabla je to krásny pocit...užívaj si to.... 😉

vodnari
17. sep 2013

@erin365 držím palčeky.... 😉

bobulab
17. sep 2013

@erin365 a zakroky kolko stoja? len to KET 140?...kontroly mas ako casto? kolko?...potrebujem to vediet, lebo stvrtok si volam, aby som sa objednala na konzultacku....tie kontroly mi nemože robit moj gynekolog? kedže som z kremnice, tých 200 km je strasne vela furt behat....takže vsetko prebieha zaciatkom 2 ms, vsak?

erin365
17. sep 2013

@bobulab KET stojí 140€ o ostatných výdavkoch neviem a dúfam že nebudú...len za lieky som si teda zaplatila doplatok 10,40€ Ja som z NR a tiež chodím do BA - nie je to 200km ale aj 85km je dosť... keď som chodila na krv tak kvôli zápcham som vstávala o 4tej aby som stihla prísť do BA medzi 7:30-8:30 😅

bobulab
17. sep 2013

aj my presne tak isto o 4 😀 ...dakujem ti velmi pekne...a už ste sa aj bavili, kolko odporuca vkladat?...my riskneme už aj asi 2, ak nam povie, že by bolo dobre...

bobulab
17. sep 2013

aj my presne tak isto o 4 emoticon ...dakujem ti velmi pekne...a už ste sa aj bavili, kolko odporuca vkladat?...my riskneme už aj asi 2, ak nam povie, že by bolo dobre...
@erin365

erin365
17. sep 2013

@bobulab ja mám len jedno embryjko zamrazené, takže nemám na výber...ale akosi tomu neverím, že sa ujme 😔 Pri IVF sme vkladali dvoch chlapcov a nič... teraz nám zostal jeden chlapček...som zvedavá, či zabojuje.

bobulab
17. sep 2013

@erin365 vyskusate a uvidite...a ako vies, že to boli chlapci?to sa vie?

bobulab
17. sep 2013

@erin365 preto sa pýtam, lebo my mame 6, takže isto asi 2, vsak?

bejuska4
17. sep 2013

@mimimer ja nikoho neodsudzujem, myslim, ze z mojho prispevku to je uplne zjavne a jasne 🙂

bejuska4
17. sep 2013

@silvik1 ahoj, ano, reprofit. napisala som, ze to nie je len zalezitost gyn-fivu, ale je neodskriepitelne, ze na Sk je to dost biznis. drzim palce, nech vsetko dobre dopadne!

erin365
17. sep 2013

@bobulab vieme že to boli chlapci a že zmrazené je tiež chlapec, lebo sme si dali robiť preimplantačnú genetiku embryí (PGD) a tam sa zisťuje aj pohlavie.

mirkaaak
17. sep 2013

@bobulab pred ket mas len jednu kontrolu - medzi 10-14 DC aj to len ultrazvuk. No a tam ti rovno povedia, kedy bude vklad, mne to vychadza na 17DC. Tiez tym mrazacikom az tak neverim, ale uz budem trvat na tom, aby mi dali 2 - ak sa ovsem rozmrazia.

erin365
17. sep 2013

@mirkaaak držím palce... kedy ti vychádza KET?

mirkaaak
17. sep 2013

@erin365 dakujem, idem vo stvrtok, mame 5 mrazacikov, tak dufam, ze aspon 2 to preziju. Zajtra budu volat ako sme na tom. Ty ides o mesiac ze ?

matka177
17. sep 2013

moj sen o babetku sa zase rrozplinul.prestalo byt srdiecko,chce sa mi zomriet.zase ist na to cistenie och boze

erin365
17. sep 2013

@matka177 och bože nie!!!! ☹ ☹ ☹

gelinka75
17. sep 2013

@bejuska4 myslis, ze brno to robi zadarmo? pre nich to je taky isty biznis, jedina vec co si viem predstavit je, ze mozno v brne maju lepsi pristup k pacientovi, myslim v smere zakaznicky servis..pisali to viacere baby, ja mam vsak v GF dobru lekarku a ani na pristup sa nemozem stazovat..takze to co pises je naozaj dost individualne

gelinka75
17. sep 2013

@matka177 😢 mrzi ma to moc..a prajem vela sil, nic nie je horsie ako toto..viem z vlastnej skusenosti ☹

petkaa28
17. sep 2013

@matka177 matulik to mi je luto :( drz sa😢😢😢

bejuska4
17. sep 2013

@gelinka75 Ze som sem vobec nieco napisala. Netvrdim, ze to robia zadarmo, ale ked ti urcia spravnu diagnozu a za mesiac si tehotna, tak ta to stoji asi ine peniaze, ako ked je diagnoza zla a 3 roky podstupujes liecbu a rozne zakroky. tak ta suma je ina.
Je fakt zbytocne sa zapajat do akejkolvek debaty.

vodnari
17. sep 2013

@matka177 jáj zlatíčko mrzí ma to...viem čo prežívaš.....držkaj sa....

senselinka
17. sep 2013

@bejuska4 určite to nie je zbytočné, ale ak je v GYN-FIVe niekto spokojný a pomohli mu, je prirodzené, že sa háji to "svoje"
A ja zas mám opačnú skúsenosť - nám lekárka narovinu povedala, že zákrok len jeden, ak piatykrát potratím, nemá to ďalej zmysel, máme začať riešiť adopciu... Keby chcela len zarábať, naťahuje nás aj 10x, jej môže byť ukradnutá moja psychika a to, že vždy potratím. Takže toť moja skúsenosť, ja sa nemôžem sťažovať na prístup a ani na ziskuchtivosť za každú cenu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre