Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

monosana
21. jan 2013

@pancuska ahoooj moja 🙂 No, uz som po. Dr Harbulák bol fakt velmi príjemny. Len vysvetloval trosku rychlo, tak nie som si ista v niektorých veciach 😅 Dnes ma vysetril, zobral nejake stery+krvicku, manzelovi spg (bolo to v norme). Takze mi dal protokol na 2cykli na IUI. Teraz som uz mala prasknuty folikul (urobil mi sono). Ale asi este budem volat do CAR, pretoze tak rychlo vysvetloval, ze nie som si ista, ci na 3. DC mam ist na odbery 🙄 . Ale tak sa mi zda ze ano. A potom na 10-12 DC zase, kedy spravia aj folikulometriu a podla toho mi pichnu Pregnyl. A potom tam idem na IUI. Dostala som Clostil, Pregnyl, Utrogestan. Ty si bola tiez nejak takto na týchto odberoch?Ďakujem ze si mi drzala palceky,:-***

lusipe
21. jan 2013

@monosana
ahoj, aj ja som tam bola dnes rano 🙂...nevideli sme sa? 🙂...a ano Harbulak mal dnes velmi dobru naladu 🙂
mozes mu doverovat...vie co robi 🙂....

2lil
21. jan 2013

@lusipe ahoj seseda 🙂 ... a ako si dopadla dnes?

lusipe
21. jan 2013

@2lil
ahoj, tak vajicka dve na jednej strane 17mm a na druhej 18mm jedno, sliznica ok...tak v stredu idem na to...ale vraj bez injekcie Pregnyl....to ma prekvapilo..lebo vzdy som ho mala...stretla si sa s tym?...

monosana
21. jan 2013

@lusipe jeeeej, ahoooj 🙂 No, neviem, moja, mozno ze aj aaano. Ja som mala termin 9:15. Mala som na sebe cierno biely top, tmave rifle s dlhymi cizmami na podpättkoch, brunetka...manzel vysoky, zacina mat plesiny 😀 Aj ja si myslim, ze mu mozem doverovat, urcite vie co robi. Len pre man to bolo na prvy krat cudne, trosku bol rychly. Preto som si neni ista, ci tam mam ist na 3.DC na krv 😅 Lebo v pokynoch je pisane iba 10-12DC (ale to je uz folikulometria a krv a vtedy mi asi urcia, ci mi maju pichnut Pregnyl). Dostala som totiz protokol na 2 IUI. Ty budes mat co? 🙂

2lil
21. jan 2013

@lusipe nie nestretla ...ale čítala som to už u niekoho a aj opačne (bez stimulácie a s pregnylom) ... mala si sa spýtať prečo to teraz chce skúsiť bez pregnylu... ale tak vy ste obaja úplne ok ...tak ... držím palce !!! ...

lusipe
21. jan 2013

@2lil
asi mas pravdu...musi vediet co robi...a ja uz sa ani nechcem pytat...nejako to teraz neriesim...uvidime co bude, lebo v sobotu ideme na ples a buduci tyzden znovu na lyze...tak nebude ani klud 🙂🙂🙂

2lil
21. jan 2013

@lusipe hej hej vravela si že teraz to budete mať pestré 🙂 ale tak ak to má klapnúť klapne to 🙂 ...silno budem držať palceeee !!!

mayka
21. jan 2013

baby ako sa presne vola to tlacivo ktore sa pred KET a Et dava overit notarovi - ze suhlasite s prenosom embrii a ze uznavate pri uspesnom prenose deti za svoje a neviem co vsetko tam je este popisane? Dakujem

lusipe
21. jan 2013

@monosana
tak so sme sa minali, ja som odtial odisla o 8.30 🙂🙂...ano on je trosku rychly, ale ja som si uz zvykla...tiez nemam vela casu 🙂....ale neboj, vie co robi 🙂..skus si tam pre istotu zavolat...ale asi je to ten 3den...ja idem v stredu na tretie IUI....dnes som bola na krvi a sone...velmi ti drzim palceky...a aky mate problem?...my sme vraj obaja uplne ok...vraj si mozem dat vysledky vystavit ako prototyp. 😉 ..a vidis rok a pol nic 😉

lusipe
21. jan 2013

@2lil
veed aj ja na teba myslim....a uz beries injekcie? 🙂...si zlata, dakujem velmi pekne.

2lil
21. jan 2013

@lusipe nie ešte nie... len vo štvrtok sa dozviem aký protokol budem mať a kedy začínam ... veď dám vedieť ...ale nervy už pracujú 😉

monosana
21. jan 2013

@lusipe ooch, skoda, ze sme sa minuli 🙄 . No, asi nabuduce, alebo radsej nech nie je nabuduce, ze? 🙂 Hej, hej, asi tam zavolam. pockam si , kedy dostanem menzes a potom zavolam. lebo co ak vyjde akurat ten treti den na sobotu alebo nedelu? ☹ Kvoli tomuto nechcem aby sa to tahalo do nekonecna. No, jy som mala laparku robenu este u mojho gyn, kde mi nic nezistili, mam priechodne vajcovody. Ja mam problemy skor s hormonmi. Ostatne OK, manzel je tiez OK. Tak nam vypisal protokol na 2 cykly IUI. Clostilbegit (denne dve tabletky od 5. DC), potom 10-12 DC dojst na kontrolu, potom Pregnyl, a IUI. A po tomto vsetkom si mam dat Utrogestan. Ten papierik si mam dat overit u notara, ze? Aj tebe dali na podpis taký súhlas, ktorý musis dat overit (aj tvoj podpis aj manzelov)?
Boze moj, moja....no, tak to mi je fakt luto, ze 3. IUI a vysledky mas ukazkove a predsa nic. Ani nam sa nedari nejak rok a pol aj dva roky. A mala si robene prefuky, alebo laparku? Nejake geneticke testy a podobne vam robili? Acch, zlatino, to mi je faaakt luto. Moze to byt tazke, ze sa nedari. A steobidvaja OK ☹ Preco je to pre niektore zeny take tazke?

lusipe
21. jan 2013

@monosana
ale ved sa tam mozeme stretnut :🙂....ked si pojdeme pre pozitivne vysledky a sono 🙂
nadstavil ti to presne ako ja mavam...takze je to ok...ano papier sme tiez museli overit, musim to vybavit zajtra, aby potom nebol s tym v stredu problem. hej prefuky mam hotove, hormony, genetiku, protilatky, a doma 11 rocnu dceru...takze nevieme co v tom moze byt...ale stresova praca 10 rokov... 🙂...ale ja uz som s tym ok...nejako to uz neriesim...bude ako bude...snad nam boh dopraje...a ked nie, tak budeme musiet vela vela cestovat...
aj ja ti budem velmi drzat palce...urcite sa ti to podari...hormony sa napravia 🙂
a kolko mas rokov?

2lil
21. jan 2013

@monosana na krv po prvej konzultácii sa chodí od 3DC do 5DC 😉 a áno Harbulák je rýchli ale stihne všetko povedať 🙂 mne celkom vyhovuje ... k notárovi musia všetci 🙂 držím palce nech je úspešné hneď to prvé IUI 🙂 ...

lusipe
21. jan 2013

@2lil to ti verim, ale neboj, uz si na najlepsej ceste 🙂...a date si dve babatka vlozit? 🙂🙂

2lil
21. jan 2013

@lusipe jaaaj moja na túto otázku stále neviem odpoveď ☹ ... ale ešte mám času na rozhodovanie... ešte je cesta ďaleká ...

lusipe
21. jan 2013

@2lil
ale daj si dve 🙂....ty to zvladnes a budes mat doma krasny parik 🙂🙂🙂...budem na teba mysliet, tak mi nezabudni dat vediet 🙂....drzim palceky 🙂

monosana
21. jan 2013

@lusipe oooch,, moja zlata, ja mam este daleko od pozitivneho vysledku 😉 Ale bolo by to uuplne super, keby sme sa tam stretli 😀 Ja mam akurát dnes 27 rokov. Takze som sa rozhodla riesit to razantne, lebo moj lekar to uz zanedbaval, uz sa mu nechcelo, tak som sa nanho vykaslala 😠
Aaano? Presne takyto protokol si mala, ako ja? A bola si na krvicke 3. DC? A potom 10-12 DC? 🙂 Len uz si chcem byt ista, ze nie som trdlo, ze som tomu zle rozumela 😀 Nooo, aj ja si to pojdem overit, ale az pred tym , ked mi budu robit IUI, lebo zevraj to nemoze byt starsie ako 3tyzdne, ci? 😀
A kedy presne ides na to tretie IUI? Inac ake to je? Nie je to nic neprijemne, ze? Aspon ja si myslim, ze to vobec nema z coho boliet 🙂 Vtedy musi ist aj manzel , ze? Ked ides na odbery 3. DC a 10-12DC, tak tam manzel nemusi byt?
Jaj, moja, fakt prepác za moje otázky 🙂 Len este mam v sebe ten adrenaliiin z dneska 😀
Ked ti nevychadzaju tieto IUI, nemoze ti spravit IVF?Vsak kvoli niecomu to asi neide ☹
Och, zlato, ani nehovor. Aj ja som mala extra stresujucu robotu, a 12hodin denne. Takze som sa dala na PN: Rozhodla som sa , ze to dieta chcem, tak mi v tom ten brutalny stret a idiotsky sef nezabrania 😀 A vlastne od vtedy ako mi spravili laparku, som ostala doma. Teraz treti mesiac.Mozno, ze aj ty by si si mala dat dlhsiu pauzicku 😉

monosana
21. jan 2013

@2lil ano, aj mne vyhovoval, len si este musim zvyknut. S tym nebudem mat problem 🙂 A pacil sa mi, ako sa postavil a privital nas, ked sme vkrocili do ambulancie. Toto malokedy vidim. Hlavne u mojho gynekologa, ktorý ma v poslednom case ani nechcel vidiet, tak sa mi pozdravil, ze sa na mna ani nepozrel, nie ze by sa este postavil. Poviem mu to raz z trucu, ze pán Dr Harbulak sa sprava ako gentleman 😀
Aha, takze je tam tá tolerancia ako pri 10-12DC, ze keby to nahodou vyslo na sobotu, ides na to v pondelok. je tam nejaka tolerancia.
Ty ides na IVF? KEdy? Nech sa ti dari, moja...velmi ti budem drzat palcekyyyyyy! 😉 nech si cim skor tehu a aby sme mohli vytvorit novu skupinu tehuliek GYN FIV 😀

mauerka
21. jan 2013

monosana Tak ako bolo? Ja chodim k Dr. Stenovej, odbery som mala dnes - na 4.DC, zajtra idem poobede ne prehliadku k nej a partner na spg. Pomalicky sa to rozbieha...tesim sa.

lysa31
21. jan 2013

@2lil - ahoj práve čítam, že ideš vo štvrtok ja tiež, ideme na konzultáciu k ivf. Ako si na tom ty už máte schválenú žiadosť?

monosana
21. jan 2013

@mauerka Ajooooooj 😀 Aj ja som tam dnes bola...o 9:15 u Dr Harbuláka. Nestretli sme sa a ani sme o tom nevedeli? 🙂 Ja som dnes bola len na konzultácii. Ale zobral mi krvicku+steri+spravil sono, manzelovi SPG (co bolo v norme). Ochotny bol, povedal, ze nam to dnes spravi, aby sme nemuseli tolko behat. Nie sme z BA.
Dostala som protokol na dve cykly IUI. Aj ja mam ist este na dobery na 3 DC a potom 10-12DC , potom sa urci, ci mi pichnu Pregnyl. A rozbehne sa to potom...teda duuufam 🙂 Dr. Harbulak bol zlaty fakt. Je to odbornik. len pre mna to bolo este trosku rychle, ako vysvetloval, ze co kedy a ako. tak mozno, ze tam este budem musiet zavolat 🙂 Pre istotu.
ty budes mat tiez IUI?
Aj ja sa veeelmi tessiiiiiiiim a drzim palceky aby sa vam to cim skor podarilo :-*

2lil
21. jan 2013

@lysa31 my ideme tiež na konzultáciu k IVF... v piatok som volala do poisťovne vravela mi že vo štvrtok posielali schválenú žiadosť no z centra mi ešte nevolali...zajtra si zavolám do centra či ju tam už majú ... a ak nie tak volám zas do poisťovne ... len neviem či mám do centra volať na recepciu abo na nejaké iné číslo... ty ako? vieš aký budeš mať protokol a kedy začneš? ku komu chodíš?

2lil
21. jan 2013

@monosana áno idem na IVF ... neviem ešte aký protokol dostanem takže neviem kedy začnem stimulovať ale ak pôjde všetko tak ako si predstavujem 🙂 tak snáď február je môj 😉 ...ďakujem a tiež držím palce !!!

lysa31
21. jan 2013

@2lil - ja chodím k Haburliakovi. Po 3neúspešných iui sme sa rozhodli pre ivf. Tak to ideme s ním konzultovať. Tak ešte neviem aký protokol. Asi iba vypíšeme žiadosť snaď mi aj povie protokol. Koľko ti trvalo schválenie žiadosti? Asi by si mala volať k sestričkám nie na repciu.

2lil
21. jan 2013

@lysa31 ja som podpisovala žiadosť 10.12.2012 .... tiež 3xIUI neúspešné :( .. tak my vo štvrtok si už ideme po recepty a dozviem sa kedy začneme...uff len zas mám dnes z toho také divné pocity ...zas neviem či to chcem :( aaaaach ...

lysa31
21. jan 2013

@2lil - presne také pocity mám tiež:( ako dlho sa nažíte?

monosana
21. jan 2013

@2lil waaau, takze uz vo februári by si zacala so stimulkou a potom sups do toho. No, velmi ti bduem drzat palceky, nech sa dari vsetkým snazilkam aj pipinám v GYN FIVe 🙂 Zasuzime si to. Ked uz tolko trpíme pre to babo...drz sa:-*

siinda
21. jan 2013

@maxag ja som bola o deviatej a prave som bola prekvapena ako malo ludi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre