Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

dadenka111
25. jan 2013

@manita Ahoj ja mam pribeh na temu clostil-cysta. Kamoska bola na 1.IUIcku s clostilom-neuspesne ale bez cysty a pri 2.IUI sa jej spravila cysta na vajecniku (neviem ale aka velka bola). Ten dalsi cyklus mala zacat uz stimulovat na IVF a bola po kramoch cca. 14DC na kontrole a doktorka vravi. "Cysta je prec, ale mate kraaasny folikul". Tak som jej ten nevyuzity pregnyl z IUI pichla a snazili sa doma a upsss 🙂 uz ma doma z toho naaaadhernu dcerku. Zazraky sa deju a verim, ze ti cysta hned zmizne, praskne, vypari sa... 😉

manita
25. jan 2013

@dadenka111 dík za duševnú podporu, si zlatá, bodaj by zmizla, praskla, vyparila sa... nech sa netrápim, že mi zmarila niekoľko cyklov... to ma mučí...

ova11
25. jan 2013

@oriesocek ja si tiez myslim, ze najlepsie si bude nechat poradit od embryologicky aj ked mozno bude ten pristroj plny...ved uvidime...

isabellaa
25. jan 2013

Caute baby, je lepsie pero alebo injekcie? Pero asi praktickejsie, ale injekcie lacnejsie, vsak?
Da sa to zvladnut s tymi injekciami, rozhodujem sa, ze co bude vhodnejsie. S ihlami nemam ziadne skusenosti, tak mam obavy...

Dakujem a pekny vecer.

gelinka75
25. jan 2013

@manita aj ja mavam cysty folikularne a 3 komory, moze aj nemusi sa sama vstrebat, mne ju aj prepichovali, ale aj som brala nato antiku a vtedy zmizla, niekedy praskne, ale nie vtedy ked by to akurat bolo treba 😠

gelinka75
25. jan 2013

@isabellaa zalezi ake lieky budes mat, nie vsetky sa daju pichat perom 😉

manita
26. jan 2013

@gelinka75 ako prebehlo to napichovanie? Ja si to antikoncepciou nechcem nechať zasa chemicky hormonálne likvidovať a stratiť tak pár mesiacov. 😒

gelinka75
26. jan 2013

@manita no to robia na stole, zaziva bez liekov ta pichnu cez posvu do vajecnika a odsaju tu tekutinu co tvori cystu, poviem ti prvy krat mi to pripadalo, ze sa to da zvladnut, aj ked to je dost hnusne, ale druhy krat som dost krvacala az zo mna lialo a museli ma tam zasivat, takze jatky zaziva, ja by som znova tiez volila tu antiku aj ked mozno len na 1-2 mesiace, to staci, ale ako ty chces, nechcem ta odradzat, punkcia je najrychlejsia cesta

ivka3901
26. jan 2013

@gelinka75 ahoj moja nechodím sem moc často,ale sem-tam sem zablúdim a čítam čo sa stalo je mi to lúto moja ☹ ale neboj máte mrazáčikov tak KET vyjde určite do zdarného konca 🙂

monosana
27. jan 2013

@mauerka ahooooj 🙂 Potom daj vediet, ako si dopadla pri prvom IUI. Aj mna to caka niekedy v strede februara (ak vsetko dobre dopadne).
A akurat ti vychadza ovulka na vikend? To ti aj Pregnyl pichnu? Alebo si mala krasny folikul a pockaju, kedy praskne?
Joooj, veeeeeelmi ti drzim palceky! Dufam, ze to bude uspesné 😉

mauerka
27. jan 2013

@monosana To je sranda, prave som sla zapnut MK, aby som sa spytala ako ste na tom vy a tu sprava od teba 🙂
Takze nam vyhodnotili spg - celkom ok, len trosku pomalsie a mne po sone povedala, ze vsetko ok, mala uz aj vysledky z odberu - v poriadku, takze mam prist v stredu na folikometriu a zaroven zoberie krv na hladinu toho hormonu, co spusta ovulu - pochopila som, ze ked bude dost vysoky, tak bez pregnylu, ale to sa uvidi. V kazdom pripade - ak bude folik dostatocny, tak by sme to mohli skusit cez vikend.
Ty uz nejake vysledky vies? Svoje, mm-ove...?
Inak ja keby ze ju nepodstrcim na absolvovanie IUI tento mesiac, tak by cakala na komplet vsetky vysledky, aj z hematologie...a tento cyklus by sme "prepasli"

monosana
27. jan 2013

@mauerka no, vidis, tekepatia 😀 Si zlata!
Ahaa, takze este uvidite. Pregnyl mozno ani nebudes potrebovat. Ale tak či tak,tento mesiac to budete mat, ci s Pregnylom alebo bez. To je stastie, ze mas take dobre hormony. Moje nefunguju. Preto som vzdy na tabletkach a a j preto potrebujem riadnu stimulku. Sice najcerstvejsi horm.profil mi zoberia az teraz, ked dostanem menzes. Ked som bola u neho na prvej konzultacii, tiez mi urobil sono a zobral krv (bola som 19DC a nacerstvo prasknuty folikul). Tak ma este cakaju krvne testy na 3.DC a na 10 alebo 12DC a sono. Manzelovi hned v den konzultacie spravili spg, mal to v norme, tak mi povedal Dr Harbulak, ze skusime IUI uz na bud cyklus. Takze ked dostanem menzes, zacnem so stimulkou 🙂 🙂 A (mozno ze zle robim) ale ja taaak brutalne dufam, ze sa to na prvykrat podari. Mozno, ze sa zase sklamem, ale ja si srdcu nemozem rozkazať 🙂 Tak po tom tuzim, ze to sa neda ani opisat 😔
A inac supeeeer si urobila, ze si ju trosku podstrcila. naco tolko cakat? Vsak kludne sa to moze podarit aj bez tých testov. Zbitocne by ste prepásli ten jeden krásny cyklus 😉 A inac ake testy by ti robili na hematologii?
Joooooj, to je aky super pocit, ze uz na bud. tyzden ides. Uz aj ja chceeeeeeeeeeeeeeeem 😅 Straaaaaaaaaaaasne moc moc moc ti budem drzat palceky, aby sa vam to podarilo. Ako si na tom s psychikou? 😅

mauerka
27. jan 2013

@monosana Dakujem 🙂 Podari sa nam to vsetkym, verim tomu! Snazim sa byt nad vecou - snazime sa viac ako rok prirodzene a po vsetkych tych neg. tehu testoch som sa asi "obrnila" - nepripustam si to, lebo by som sa zblaznila.
Chceme babatko - velmi, ale snazime sa, aby nas zivot bezal aj nadalej ako doposial, aby sme neboli sustredeni len na to jedine, lebo potom je to fakt "o drzku"...

isabellaa
27. jan 2013

@gelinka75 to je mi jasne, ze nie vsetky sa daju pichat perom 😀 , preto sa pytam, na com mam trvat na pere alebo na injekciach, ak mi da lekar vybrat?

jomini
27. jan 2013

@isabellaa dr. ti neda vybrat, lieky mas uz dopredu urcene, nakolko ich schavaluje poistovna vramci ziadosti o ivf. Isto budes mat dipherelin a ten sa picha injekciami, potom mozes mat v pere len gonal a peuron, ostatne su injekcie

2lil
28. jan 2013

ahojte pipiny ... tak diphereline pichnutý .. manžel sa zaučil a pichol prvú injekciu za asistencie sestričiek 🙂 ... vôbec ale že vôbec som to necítila 🙂 ... len teraz ma to veľmi svrbí a mám to červené tak snáď žiadna alergia ...ale teda nečakala som že to bude také jednoduché 🙂 ... uvidíme či aj zajtra večer keď nebudú asistovať sestričky 🙂

gelinka75
28. jan 2013

@2lil tak to je fajn, uz to pojde ako po masle, prva je najhorsia 🙂

dadenka111
28. jan 2013

@2lil ahoj, sikovneho muzicka mas. 😅 ja to mam tiez trosku cervene po pichnuti a srvbenie hned prejde. nic hrozne oproti cetrotide. to svrbenie z toho sa nedalo vydrzat. au

2lil
28. jan 2013

@dadenka111 @gelinka75 ...dievčence ďakujem 🙂 ...ešte sa trošku obávam toho ako to zvládneme zajtra večer bez asistencie sestričiek 🙂 ale verím že v pohode... dadenka áno svrbenie bolo len chvíľku a červené to tiež už nemám 🙂 tak snáď bude všetko ok... uff som rada že to mám za sebou a že prvý najväčší krok k bábätku sme urobili 🙂 ...

monosana
28. jan 2013

Baby neviete nahodou, ze ked idem na odber krvi na 3DC, ma tam byt aj manzel? Tentokrát asi este nie, ze? Jemu uz urobili SPG na prvej konzultácii, takze momentalne len mne by mali robit odbery, ze? 🙂 Ďakujeeeeeem vááám:-* Pekný den prajem! 🙂

gelinka75
28. jan 2013

@monosana ahoj, netreba aby tam isiel aj tvoj mm 😉

monosana
28. jan 2013

@gelinka75 ďakujeeeem moja. 🙂

2lil
28. jan 2013

@monosana ahoj,... nie manžel tam nemusí byť... on potom už len keď budú potrebovať jeho materiál 🙂 (pri IUI alebo pri OPU) ..no a môj bol na každej konzultácii 🙂 ...

luanna
28. jan 2013

@2lil super 🙂 a kam budete pichat? my sme uz mali zacat pred 2 tyzdnami ale museli sme to o mesiac odlozit. takze zaciname 15. februara 🙂 tiez ideme na prvu do GF a potom sa uvidi kto naberie viac odvahy ci ja alebo moja polovicka 🙂
drzim palce🙂

2lil
28. jan 2013

@luanna ahoj, prečo ste museli o mesiac posunúť? ja som mala tiež na mále (zápal priedušiek) ale zázvor (surový žuť) + mega dávky Céčka robia zázraky 🙂 ...no picháme do brucha ...mám tam dosť sádla (aspoň na niečo to je dobré) a tak to tam podľa mňa menej bolí 🙂 ... fakt som necítila vôbec nič... u nás to je na polovičke ja som sa nezvládla nato ani pozerať :( ... zamiešať a pripraviť -to bude moja práca a "pichnúť ma" ostane na mm :D ...máš dlhý protokol?

luanna
28. jan 2013

@2lil 🙂 ano dlhy- od 25. dna diphereline, potom puregon a menopur. odkladali sme to, lebo som mala bolesti v podbrusku a zvysenu teplotu. ale po atb mi je lepsie a verim ze tento mesiac sa uz nic nestane🙂 ja sa obavam, ze si budem museit pichat sama, lebo ten moj by si musel dat minimalne poldeci na odvahu a alkoholika z neho mat nechcem :D

2lil
28. jan 2013

@luanna máš to isté ako ja 🙂 ...z čoho boli bolesti v podbrušku? ... no ten môj sa v tom vyžíva ...sa nato tešil 🙂 .... držím palce aby vám do toho už nič nedošlo a 15tého ste mohli pichnúť prvú injekciu 🙂

monosana
28. jan 2013

@2lil aha, tak som si to dobre myslela. NO, vies, moja, aj on by strasne rad isiel so mnou na kazdu konzultaciu, alebo odbery, ale bohuzial ma vtedy skusku. Je uz v konciacom rocniku na vyske, a ma uz len 2moznosti ist na tu skusku. Tak tam jednoducho musi ☹ Ale na ostatne uz pojde aj so mnou 🙂 ďakujem!

luanna
28. jan 2013

@2lil dakujem 🙂 neviem z coho to bolo, nejaky zapal. ja mam s tym problem uz dlhsiu dobu a ked sa objavila teplota a bolesti boli horsie, tak sme sa rozhodli to odlozit. a urobili sme dobre 🙂 to mas velmi odvazneho manzela 🙂 klobuk dole 🙂

2lil
28. jan 2013

@monosana na kontroly a odbery je zbytočné aby išiel s tebou aj tak ho dnu nepustia 🙂 ... ale na konzultácie môže 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre