Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vodnari
3. jún 2013

@sizo nikto nevie prečo???? ani tu v Trnave a ani v Bratislave.....že to sa stáva. A áno robili mi aj kyretáž.... ☹ ale ja sa nevzdávam a ideme znovu na mrazáčikov ešte ich máme 4, tak verím že teraz sa to podarí. A ani neviem prečo ale si myslím že budú dvojičky....mám také tušenie ale možno sa mýlim. To je jedno,len nech sa to všetko podarí a nech ich donosím až do konca a nech sú zdravé.

nellyel
3. jún 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať Diphereline ste skladovali v chladničke alebo pri izbovej teplote - na protokole je uvedené,že v chladničke,ale v lekárni spomínali,že netreba, tak teraz neviem čoho by som sa mala držať☹

siinda
3. jún 2013

Konečne som tehotnááááááá HCG 180 sice neviem ci je to dobre číslo,,ale strasne sa tesím🙂)))

sheronka
3. jún 2013

@siinda Gratulujem 😉 Bola si na ET alebo KET? Ktory den ti brali krv?

siinda
3. jún 2013

na ET už druhý pokus,,a krv mi brali na 11 den,,nevies ci je to dobre cislo ? 188? neni malé? 🙂

sheronka
3. jún 2013

@siinda Je to ok 😉 Ja som bola na 9.den a mala som iba 32 ale potom uz na 14.den bolo hcg 400

dadenka111
3. jún 2013

@nellyel ahoj nie Diphereline sa nemusi skladovat v chladnicke, ale Pregnyl, Gonal, Luveris sa musi a uz neviem ake este. 😕

nellyel
3. jún 2013

oki, dakujem puregon a pregnyl som dala do chladničky, menopur nie a pri diphereline som si nebola ista.

vodnari
3. jún 2013

@siinda blahoželááááááááááááááááááám...... 🙂

monosana
3. jún 2013

@siinda Gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 Supeeeeer! KOnecne aj dobre spravicky! Zasluzila si si to!!!

siinda
3. jún 2013

@sheronka a mas jedno ci dve? mne vložili dve tak uvidim vo stvrtok na sone

siinda
3. jún 2013

@vodnari dakujem..tolko pozitívnej energie 🙂

siinda
3. jún 2013

@monosana a co u teba noveho?

sheronka
3. jún 2013

@siinda Vkladali mi tiez 2 a doma mam jednu 3 a pol mesacnu bambulku 🙂 ides hned na ultrazvuk do gyn fivu? Ja som mala este krv na 14.den a sono az o 2 tyzdne kde uz potvrdili 1 srdiecko

siinda
3. jún 2013

@sheronka povedali nže vo stvrtok aj sono ale ja by som radsej isla na sono až po dvoch týždnoch,,neni sa kam ponahlat hlavne aby HCG rastlo,,tak ty už máš komplet rodinku,,neviem ci by som sa citila na dve,,no uvidim,,hadam kednebudem chciet nemusim ist na sono

monosana
3. jún 2013

@siinda dnes som 1DC, po zajtra idem na sono a krv a pre instrukcie , co bude dalej 🙂 Takze ja len pevne verim, ze sa mi to uz potom bude krááátit 🙂

siinda
3. jún 2013

@monosana tak a kolotoč začína a tie dni pon vklade si riadne uži,,ja som bola už teraz tri dni len doma a iba chodila na kratučke prechadzky,,asin to netreba podcenovat a hlavne si ani nekupuj testy

vodnari
3. jún 2013

@nellyel ja som mala v chladničke..... 😉

maru333
3. jún 2013

@mauerka, @ gelinka75. Ahojte. Dakujem za odpoved. Len preto som sa pytala, lebo doktor prisiel hodinu po termine a to este akoby nestacilo, uz pocas vysetrenia som omdlela, este taku hodinu som lezala na izbe kym ma dali dokopy, nevedela som ci je chyba vo mne alebo nieco im nevyslo. Teraz cakam na poistovnu a potom sajnu nemam ako to bude prebiehat. viem ze je viacero moznosti ale neviem podla coho rozhodnu. u mna je vsetko okej. partner ma slaby SPG.

monosana
3. jún 2013

@siinda ja som na PNke moja zlata, takze sa nebudem namahat. A aj doma budem len lážo plážo 😀 Nechcem to vobec podcenovat, toto je pre mna teraz najdolezitejsie. A ani testovat nechcem. Vydrzim to, ked chcem. Ani po IUI som netestla, lebo som nechcela 🙂 Po vklade si len budem hladkat brusko a mysliet na to,ze sa to musi podarit 🙂 Ina moznost nie je!
Ty kedy ides zas na sono? Juuuj, to moze byt krásny pocit. 🙂 Co povedal manzel?

zelenagw
3. jún 2013

Baby ako to je s tým ET a KET co j to vlasne chceme ist na IVF ale keby bola ina moznost tak by som brala aj tu na IUI som uz bola 3x a nic...

zelenagw
3. jún 2013

@siinda GRATULUJEM 🙂

mauerka
3. jún 2013

@maru333 Aj u nas to bolo tak - "iba" zly spg, ale tak ci tak si to "odserie" zena vsetkymi tymi hormonmi... Budu rozhodovat na zaklade tvojho veku, hormonalneho profilu, ovulovania... Ked ste uz podali ziadost, tak je uz vlastne rozhodnute aky protokol, ake inj. budes pichat.

mauerka
3. jún 2013

@zelenagw Tak sa presuvame z rovnakej temy "o level vyssie" obidve este aj spolu s @monosana 🙂
IVF je vseobecny nazov pre UMELE OPLODNENIE /in vitro fertilizacia/. Pod tento pojem spada aj ET /embryotransfer - zavedenie embrya do maternice/, ako aj KET /kryoembryotransfer - vklad zmrazeneho embrya do maternice/.
Zena stimuluje v jednom cykle IVF hormonmi, odoberu sa zrele vajicka /OPU - ovarialna punkcia/ , tie sa oplodnia a zavedu do maternice /ET/ alebo sa oplodnene zmrazia a ked sa nepodari ten ET, tak na dalsi mesiac al. aj neskor sa moze ist na KET - teda po zmrazene embryjka. Aspon na zaciatok tolko... 🙂

gelinka75
3. jún 2013

@maru333 to vazne si omdlela pri SIS? aj ta to bolelo, ci skor zo stresu...ja som vazne nic necitila..len zrazu dr. povedala, ze tekutina je uz v bruchu takze vajcovod je priechodny..

nellyel
3. jún 2013

@vodnari dakujem moc za odpoved, niekto ma v chladnicke, niekto nie - asi to nie je striktne dane, ale ak si mala nahodou aj menopur ten si mala pri izbovej teplote, ci ?

vodnari
3. jún 2013

@nellyel už si toto nepametám presne ale tak sa mi zdá je som ho mala pri izbovej teplote....aj to tu čítam v papieroch ale nemám nič poznačené že v chladničke. Ale určite to nechcem tvrdiť.... 😒

nellyel
3. jún 2013

@vodnari oki dilema vyriesena🙂 citala som aj pribalovy letak, moze to byt vonku, necham to teda tak🙂 este raz vdaka🙂

siinda
3. jún 2013

@monosana jemu to podla mna este nedoslo, lebo on sa uz aj zmieril ze nebude mat potomka koli jeho dg. Len sa boji ze je este skoro sa radovat ze sa este moze nieco stat..este si to neuvedomuje.A jasne ostan doma ja som po vklade bola iba na gauci so zvysenymi nohami..a zadarilo sa..prve razy som poriadne ani neoddychovala a iba testovala a nic

donatela
3. jún 2013

@vodnari zrážanlivosť bola negatívna, ale keďže som aj tak musela ísť k hematologičke kvôli mojej anémii, tak som sa jej rovno zverila aj s našimi neúspechmi v tejto oblasti a ona mi zobrala krvičku do 3 skúmaviek a teraz čakám. ani už neviem, na čo všetko to bolo, polovici som aj tak nerozumela🙂 dr. hematologičku mám po známosti, tak sa mi naozaj venovala. urobí z toho záver a podľa toho sa uvidí, či je potrebné niečo riešiť, alebo nie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre