Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

blavabla
17. jún 2013

@gelinka75 dakujem mojka...okrem zvysenej teploty tak 37,2+-,merala si si? To je dost smerodajne...potom ma strasne bolia prsia,hlavne ked dam dole podprsenku...musim si ich az drzat..normalne mam 95 D a mam pocit,ze sa este nafukli,takze tarcha...potom je mi neprijemne nosit rifle..ako keby sa mi nafuklo brusko...a obcas citim,ze sa tam nieco deje...a moc mi nechuti papat...ale to aj koli tomu hicu...a som taka ako keby citlivejsia...a ty mojka? Cupkaj si zmerat teplotku....to je rozkaz!!! Xixi 😀

gelinka75
17. jún 2013

@blavabla xixi, ved v takom teple mam aj ja teplotu, to nemusim ani merat 😀 radsej nesledujem priznaky lebo to moze byt aj z liekov..dnes ma brutalne bolia krize napr.

blavabla
17. jún 2013

@gelinka75 a dnes mas 10 den,testnes? A nic ine necitis??

gelinka75
17. jún 2013

@blavabla juj neries moje priznaky ale vytesuj sa z tehu 😝 😀

pancuska
17. jún 2013

@vodnari ahoj jasne ze sa mozes pytat 😉 ano bola som na umelom ,chodila som k Harbulakovi a IVF nam vyslo na prvy krat a hned aj obidve!! aj ked sme s tym nepocitali ale ked mi povedali vysku hcg skoro som odpadla.... nikdy na to nezabudnem!! vies co cele tehotenstvo som prezivala trosku v strachu,lebo ked cakas 2 babatka a viac je tam vacsie riziko,ale vsetky vysledky a testy som mala dobre tak to bolo fajn,prezila som zapal priedusiek 2krat silnu chripku,3 zapaly posvy a bolesti lonovych kosti od 20tt 😉 ale da sa to prezit 😉 cakame dve dievcatka ... teraz na konci je to take ze uz mas to brusko velmi tazke a nemozes dobre fungovat,vacsinou lezat ale ked je clovek doma a ma mu aj kto pomoct obcas tak sa to da....

pancuska
17. jún 2013

@majkulik tak to sme na tom podobne lebo aj ja mam L5S1 a uz som nemohla ani chodit pred operaciou ale akosi som sa dala potom dokopy,bola som v NZ .... uz sa mi vysuvali aj dalsie platnicky takze to zotavenie trochu trvalo .... aj ked mi neurolog povedal ze ci som sa zblaznila ze cakam dvojicky lebo som musela ist za nim kvoli porodu.... lebo nemozem rodit prirodzene!! musim byt sekcia lebo by to znova prasklo,ale tak aj tak mam jedno babatko zle otocene takze bude planovana sekcia v 38tt ak vydrzim!!! ked som bola tehotna zacal ma boliet chrbat ale som si kupila ten tehotensky pas a mala som pokoj.... no potom ma zacali v 20tt boliet lonove kosti,ale ze to bolieva tak na to som nic nevymyslela to som si musela len zvyknut 😉 od zaciatku tehotenstva som doma ale nebola som na rizikovom.... mala som diagnozu liecba neplodnosti... mozno aby som mohla mat vychadzky alebo neviem preco.....je to inak teraz na konci tehotenstva uz take vselijake ze nemozes si lahnut poriadne potom ani dlho sediet a tak lebo brusko je velke ale inak som rada a uz sa tesim na deti 😉 myslim ze mam prolemy teraz nakonci ako aj zeny co cakaju jedno 😉

pancuska
17. jún 2013

@blavabla gratulujem a prajem krasne tehulkovanie 😉 to nafuknute brusko moze byt aj s liekov aj ja som to tak mala... priznaky sa mi objavili az okolo 8tt a aj mi to luto bolo 😉

blavabla
17. jún 2013

@pancuska dakujem mojka,a ake si mala HCG?

pancuska
17. jún 2013

@blavabla no ja som mala na 10den HCG 600 neviem preco okruhle cislo ale tak mi povedala do fonu... potom na 15den som mala 3000 ....myslim ze to zaokruhlila 😉 ale myslimze to zalezi aj kedy sa to uhniezdi a ci mas PK a v akom stadiu su embryjka... ja som mala dve blastocysty a PK

sizo
17. jún 2013

@blavabla Gratulujeeeeeem🙂))))))

maru333
17. jún 2013

@majkulik som pocula ze az 80perc. umeleho oplodnenia su dvojicky. zevraj automaticky vkladaju viac aby bola vacsia pravdepodobnost ze niektore prezije. ale kazdy inak rozprava. kamoska bola na umelom, teraz ma dvojicky, a nevie existovat sama, stale je s nou mama ci iny clen rodiny. je to makacka. vzdy mi rozprava ze je uplne hotova, takze ja si myslim ze ked clovek nema pomoc tak radsej jedno babo. ja poprosim aby mi len jedno vkladali, dufam ze sa nam to podari aj s jednym🙂 ja nemam nikoho na blizku.

vodnari
17. jún 2013

@blavabla jéj zo srdca blahoželám.... a v auguste ťa napodobním....dávaj na vás pozor.... 😉

vodnari
17. jún 2013

@pancuska mne sa tiež IVF podarilo na prvý krát...a teraz máme dva a pol ročného chlapčeka....a teraz som bola na Ket ale koncom 6 týždňa som potratila a ak na hematologii dopadne všetko v poriadku tak ideme v auguste na druhé KET.... tak držím palčeky.... 😉 držkaj sa....

mauerka
17. jún 2013

@maru333 ale ved si mozes povedat, ze chces vlozit iba jedno 🙂 nikto ta nebude nutit na dve... oni to len odporucia

blavabla
17. jún 2013

@vodnari jej dakujem...no to dufam....som pisala,ze rok2014 bude plodny....tak si pockam,kedy sa pridas mojka.... 😀

pancuska
17. jún 2013

@vodnari no aj ked na hematologie nebude nieco ok oni ti nasadia liecbu a mozes ist hned na to,moj nazor!pretoze mne gyn zo svojej iniciativy asi pred rokom aj nieco zobral krv a poslal na genetiku!zistili ze mam vrodenu trombofiliu a tak musim teraz cele tehu riedit krv!takze uz neviem kam pichat ale kvoli babinkam urobim vsetko,ved nie som ani prva ani posledna!tak drzim palce nech toto tvoje dalsie tehotenstvo skonci uspesnym koncom!

vodnari
17. jún 2013

@blavabla čoskoro...čoskoro.... 🙂

vodnari
17. jún 2013

@pancuska ďakujem ....v stredu idem na hematologiu.... 😉

blavabla
17. jún 2013

@pancuska no to su pekne okruhle cisielka,tak uz sa nedivim.ze su dve babulky....aj ja som chcela dve...ale jasne ze staci jedno...zdrave...a az do konca...

jomini
17. jún 2013

@petkaa28 ahoj Peti, schvalenie trva cca mesiac, zalezi od poistovne 🙂 ..najdlhsie je to prve cakanie

jomini
17. jún 2013

@gelinka75 🙂 ..ja uz tusim 🙂

matka177
17. jún 2013

matka177 Ahoj ja uz cakam vysse mesiaca a este nic.volala som do poistovne a tam to mam uz schvalene.uz len cakam kedy sa ozvu z centra

matka177
17. jún 2013

@petkaa28 aj ja som potratila uz 3krat.tiez som bola na laparke no vsetko mam v poriadku,aj manzel je v poriadku.treba len verit,ze sa to podari.ideme tiez vyskusat ivf,dufam,ze to dobre dopadne

majkulik
18. jún 2013

@pancuska Ahojky, dakujem. som velmi rada, ze tu je este niekto aj s takymto problemom. ja som to mala velmi zle, a potom to ruplo do druhej strany. Som velmi rada, ze sa to da vydrzat a ze mas normalne tehotenstvo. Moja mama z toho robi tragediu, ale to je mozno tym, ze ju velmi doktor vystrasil. ja sa snazim minimalne 2x v tyzdni cvicit, takze si udrziavam tie korzety svalove. o tom teohenskom pase som rozmyslala aj ja - videla som aj take traky specialne. uvidim ako si s tym to telo poradi a podla toho mu budem pmahat. 🙂
Ked sa male hybu, citis kazdu zvlast? neviem, ci budem mat odvahu na dvojicky. klobuk dole pred vami vsetkymi.

majkulik
18. jún 2013

@maru333 no viem ako je roboty okolo jedneho babana a nie to este pri dvojickach. Ja mam velmi dobreho manzela a ma aj pomerne vela casu, takze snad by sme to zvladli. Viem, ze by aj mama pomohla ak by sa jej dalo - aspon s niecim zakladnym, resp. moja sestra - ona sa nevie babatka dockat. ona je detska sestra, aj ked robi na gynde. a mam v nej velmi velku oporu. no som zvedava, co a ako dopadneme. na 9:45 mam termin. . .

pancuska
18. jún 2013

@blavabla ja som si dala vlozit dve kvoli tomu aby bola vacsia pravdepodobnost ze sa aspon jedno uchyti,lebo som nemala chut to vsetko absolvovat ,ale tak este stale som mala a mam v zasobe 10 embryok .... a zasa sa nebojim ze by som to s nimi nevedela zvladnut,mam dve kamosky co maju tiez z IVf dvojicky,ta jedna 5mesacne a ta druha 1,5mesacne ,vedla suseda co byva ma tiez dvojicky a taks a jej pekne spolu hraju,tie su uz velke.... takze ja sa nebojim 🙂 skor porodu 😉 ale tak uz pojdem na sekciu.... a zasa vies cim vacsi vek tym mensia pravdepodobnost ze sa mozu obidve uchytit....

pancuska
18. jún 2013

@majkulik no to je velmi dobre ze cvicis len tak dalej ,ako aj aj som cvicila a este aj par tyzdnov pocas tehotenstva kym som este nemala nariadeny kludovy rezim.... a chystam sa pokracovat zasa po porode!! tiez som zhanala nejaku babu co by mala taky problem ako ja ale nikoho som nenasla az teraz teba....ja vlastne ani neviem co mi s tou platnickou urobil len mi povedal ze mi ju odstrihol no mam tam napisane ze je zaniknuta a normalne som sa zmensila!! ja som inak aj pri IVF povedala doktorovi ze mam operovanu chrbticu ci nebude vadit ak si dam vlozit dve embryjka a budem mat nejake problemy a on ze v pohode ,ja mam este aj maternicu otocenu.....ale ani to nevadilo!! a vobec sa nebojim ze by som mala problem s vychovou deti.... urcite sa najde nejaka baba co nezvlada vychovu ale vsetko zavisi aj od muza a rodiny,ale podla mna je to ako keby ma niekto deti po roku.....
no a pohyby dvojiciek?? ano kazde citim zvlast,dokonca mavaju aj stikutku 🙂 je to taka sranda,ale najkrajsie to bolo a je na sone,uz teraz ked su vacsie sa im to nepaci 😉 jednu mam vnutornu stenu maternice a druhu mam vonkajsiu stenu maternice tak jednu citim dost do vnutra a hlavne ked ma kopne do vajecnikov a mechura a druha mi beha s kolienkami po vrchu brucha.... je to velmi pekny pocit 🙂

petkaa28
18. jún 2013

@matka177 dakujem za odpoved 🙂 takze sme na tom asi rovnako co sa cakania tyka 🙂) dufam, ze sa nam ozvu cim skor 🙂)

jomini
18. jún 2013

@petkaa28 ja som bola take nedockava, ze som volala do poistovne, ci je schvalena ..a ked mi teta povedala ze ano, hned som sa objednala do GF na konzultaciu..ani som necakala kym sa ozvu oni :DDD

majkulik
18. jún 2013

@pancuska no popravde, bez cvicenia by som asi skoncila. aj ma to bavi, naplna, krasne reguluje energiu. a mam naplanovane tiez po porode hned ako sa bude dat cvicit. vsetko zalezi na clom priebehu. ja som sa prave vratila z GF a jednoznacne na zaklade vysledkov IVF (B spermiogram). este mne spravia priechodnost a podava sa ziadost. ja som nastastie vedela ze to povedia a co vsetko to obnasa, ale chuda polovicka zostal v soku a velmi smutny. co uz. vy ste mali aky problem (teda ak sa mozem opytat)?
jeminecku, to musi byt uzasne citit ako sa tam hmyria malicke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre