Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tyli
20. sep 2013

@adulka1979
@zuzanka05
@bobulab
a všetky moje zlaté čo ste tu.
dnes som bola v GF na krvi 10 deň po ET a žiaľ nič 😢 povedali, že ak nezačnem krvácať, tak mám v útorok prísť opäť na krv. ako ste to urobili vy? už mám aj mierne špinenie a tak mám pocit, že už by som aj utrogestan mohla vysadiť. načo to mám naťahovať, ak to bolo negatívne? či?
Ako ste to prosím riešili po ET ak prvá kontrola bola negatívna a začali ste krvácať? Ja rozmýšľam, že by som hádam radšej mala v pondelok zavolať a objednať sa. ako to prebieha ďalej ak chcem ísť čo najskôr na KET? tie, čo to už máte za sebou poraďte prosím, sestričky mi nechceli zatiaľ nič povedať, čo ďalej.

@adulka1979 dnes mali nejakú konferenciu či čo. keď som prišla do GF v čakárni boli dve kočky. úplne prázdno, vraj len krv brali...

adulka1979
20. sep 2013

@tyli Je mi ľúto, držím ti palce, aby všetko dopadlo dobre aj napriek zlým výsledkom...
ďakujem ti za info, zavolám si v pondelok a dohodnem sa s lekárom, ako ďalej.

annamary27
20. sep 2013

@tyli ahoj,ak môžem poradiť,utrogestan určite nevysádzaj a ja by som šla na krv aj keby som krvácala,stalo sa už viackrát za tie skoro 4roky,čo som tu na koníkovi,že boli baby tehotné aj ked krvácali a aj vtedy,ked mali negativnu prvú krv.držím palce.

tyli
20. sep 2013

@adulka1979 tiež ti veľmi držím palce. musím to rozdýchať. keď som pred tým mala 3 IUI neúspešné, tak mi to nebolo tak ľúto ako teraz. ale ta zase neprestávam veriť, že sa to podarí.

@annamary27 ďakujem za radu, tak ja to teda tak ako píšeš urobím. kiež by som mala to šťastie. veď uvidíme.

annamary27
20. sep 2013

@tyli veru,veriť treba,aj to je silné v týchto našich pokusoch o mimi. 😉

tyli
20. sep 2013

@annamary27 ďakujem za povzbudenie 😉

zuzanka05
20. sep 2013

@tyli Ahoj,no je my luto,aj som na teba cely den myslela ☹ tak ked nezacnes krvacat,tak kludne chod na dalsi krv,aj ja idem utorok budem mat10den .Ja si myslim ze utrogestan nevysad este ,este moze byt na 14 den test pozitivne,ked nezacnes krvacat 😒 ....Aj ja som doopadla tak,ked som absolovala1 ivf,tiez som bola na obidvoch testoch....a .ked aj 2 test bol negativ tedy som riesila,ze co bude dalej ☹ Je to smutne....

tyli
20. sep 2013

@zuzanka05 ďakujem. ak nebudem veľmi krvácať do útorku, tak pôjdem na krv a hádam sa tam aj uvidíme. tebe veľmi držím palčeky, nech je to pozitívne. Už by sa patrilo, aby sem niekto napísal aj šťastnú správu 😉

tyli
20. sep 2013

@mauerka ahoj, myslím že si tu nedávno písala o tobolkách z chilli papričiek. môžeš mi prosím poradiť kedy ich užívať a aké konkrétne si si kupovala? Ja som hľadala na nete, ale je toho veľa ... prípadne ak máš ešte rady? Ja som bola dnes na krv a negatívna. tak ak z toho nič nebude, nech môžem pred a počas KET skúsiť čo sa dá.
počula si prosím aj o užívaní Anopyrínu pred a počas ET - KET?

bobulab
21. sep 2013

@tyli mne sestricka po 1 teste povedala, že druhý bude na 99 percent tiež negatívny...

donatela
21. sep 2013

@melinda1989 ziadne komplikacie nebudu. Vsetko bude v poriadku. Budem ti drzat palce🙂🙂

donatela
21. sep 2013

@sarin tak treba vyuzit tuto info o praskajucom foliku🙂 si mala stastie s tym terminom...

donatela
21. sep 2013

@tyli je mi to velmi luto:( ale nadej zomiera posledna, aj ked kvoli psychike je asi lepsie asi si nerobit velke nadeje a potom dobra sprava ta len potesi🙂

donatela
21. sep 2013

@nancsy ja ti neporadim bohuzial, mna to este len caka, ale som sa chcela opytat: aku davku gonalu si mala predtym? A ako si mas davat 1/2 dipherelinu? Natiahnes do striekacky vsetko a pichnes len polovicu a zvysok vyhodis, ci? Ktory dc si dnes? Ja som dnes 1dc a diphereline picham uz 9.den. V utorok pojdem na 1.kontrolu do gf... Tak tiez by som mala rada predstavu ako to chodi. Mas aj luveris?
K tej punkcii, niektore baby kedysi pisali, ze boli aj 12dc a boli aj baby, co boli na punkcii aj 17dc. Takze je to naozaj veeelmi indi-vindi🙂🙂

mauerka
21. sep 2013

@tyli Jasne, anopyrin sa dava - hlavne u zien, kt. uz v minulosti potretili - bezne je to davka 50mg anopyrinu, dokonca aj v kombinacii s Fraxiparinom. Dava sa hlavne pri syndrome "lepivych dosticiek". Riedi zilovu krv. Su pripady, kedy to dievcata beru cele tehu, ine iba napr. prvy mesiac - dva.
Ja osobne som ho bravala vzdy pred letom resp. dlhsou cestou autom, kvoli prevencii trombozy, pred ET som ja osobne nebrala.
A co sa tyka chilli - ja mam skusenost s tymito
https://www.modrykonik.sk/bazar/vyzivove-doplnk...

mauerka
21. sep 2013

@donatela Blahozelam k 1.DC 🙂 Tak si nakoniec dostala ms este skor ako bol predpoklad...super, tak uz je to realne tu 🙂

nancsy
21. sep 2013

@donatela ahoj, brala som dipher., gonal 900, 150 jednotiek denne.teraz po kontrole som 12 dc a od včerA beriem polovicku dipher. Tak, ako si napísala- natiahnem všetko do striekačky , počujem polovičku a zvyšok vyhodim. Gonal mi zvýšili na 187,5. Mám ísť v pondelok znovu na kontrolu.vtedy mi doky povedal, že punkcia bude približne 26.9., ale vraj to je podľa stavyu pacientky.ja to rátam tak na stredu.veď uvidím.môj problém je ten,že mus brať antibiotika lebo som ochorela.bojím sa toho, že to bude mať zlý vplyv na vajíčka a celkovo na dieťav centre mi povedali, že to nie je pravda, že sa vyliečiť
.teraz som pn celý týždeň

nancsy
21. sep 2013

@donatela ano, mám aj luveris. 😉

tyli
21. sep 2013

@mauerka díky. takže v mojom prípade je asi blbosť užívať anopyrin, že? ja som to tu v jednej téme čítala a mala som dojem, že to berú všetky bez rozdielu aký majú problém. prišlo mi to ako nejaké štandartné riešenie jednej nemenovanej kliniky. ale môžem sa mýliť. mala som z tej komunikácie taký dojem.

tyli
21. sep 2013

@donatela súhlasím s tebou. ja si urobím v pondelok test a podľa toho sa rozhodnem. ak bude negatívny, tak v pondelok tam volám a objednám sa na konzultáciu.

vahy1
21. sep 2013

dievčatá,má niektorá z Vás skúsenosti s užívaním prednisonu? Čítala som ,že v Brne ho dávajú skoro vždy.... Ja som ho raz brala,keď som zostala tehotná,ale to už som krvácala a dali mi ho až na pohotovosti spolu s anopyrinom. ďakujem

tyli
21. sep 2013

@vahy1 ja užívam prednison. nemám urobené vyšetrenie, ale doktor povedal, že pravdepodobne je u mňa problém s protilátkami proti trofoblastu. tak preto ho užívam. už ho beriem dlhšiu dobu.

vlnka29
21. sep 2013

Ahojte baby, mám na Vás jednu otázočku. Doktori počítajú špinenie ako začiatok mrchy? Alebo až ked začnem normalne krvacať? Mám začať pichať 2DC a zabudla som sa na to opýtať.

bobulab
21. sep 2013

@vlnka29 ked zacnes normalne krvacat...

nr_martinka
21. sep 2013

@tyli treba verit.ja som mala 4 iui z toho jedno mimomaternicove a lavy vajcovod von .tak sme isli na ivf a nic z toho.tak sme si podali ziadost na dalsie ivf a zostala som tehotna prirodzene 😀 takze treba verit a nevzdavat.sa.a teraz ma nas poklad 14 mesiacov🙂

vlnka29
21. sep 2013

@bobulab ďakujem 🙂

donatela
21. sep 2013

@tyli tak som to nemyslela... Predsa len by som isla na krv, ta je jednoznacnejsia. Len by som tam nesla s velkymi nadejami, kedcprvy test bol negativny. Radsej byt prijemne prekvapeny, ako zlomeny.🙂🙂 A mas aj mrazacikov? Bolo to tvoje 1.ivf?

donatela
21. sep 2013

@mauerka dakujem. Ale uprimne, pocity mam zmiesane. Neviem ci sa tesit alebo plakat. Ivf je realita a ja som stale v kutiku srdiecka dufala, ze k nam to drobatko pride prirodzene...
Do zajtra to spracujem🙂🙂

donatela
21. sep 2013

@nancsy dakujem za info. Som zvedava ske davky naordinuju mne...?
Je lepsie, ze si chora teraz ako keby si mala ochoriet po vklade. Kym budes mat fazulku v brusku uz budes fit. Neboj. Daj si hlavne vitaminy a pekne to vylez!!! Drzim palce🙂

vodnari
21. sep 2013

@tyli je mi to veľmi ľúto...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre