Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

blavabla
9. okt 2013

@donatela ako si dopadla? 😵

donatela
9. okt 2013

@blavabla ďakujem za opýtanie. Dopadlo to celkom fajn. Odsali 16 folikulov, z toho 13 oocytov, 8 sme dali na icsi, tie sa oplodnili všetky. 5 oocytov sme dali oplodniť prirodzene, z toho sa podarili 2 oplodniť. Teda spolu máme 10 embryí, 4 (tie z ICSI) hneď zamrazili. 6 embryí (4 ICSI + 2 prirodzené) máme na PK v embryoskope. V nedeľu bude ET. Takže sa tešíme z dobrých správ. Len aby o 14 dní boli ešte lepšie správy🙂🙂
OPU prebehla hladko, žiaden OHSS, ale infúzku som dostala, lebo ja ľúbim odpadávať aj normálne a po narkóze sa so mnou točil celý svet. Odchádzala som až posledná o 14h. Včera popoludní som mala nenormálne bolesti,aj som krvácala. Ale dnes už je to celkom fajn, už fungujem, v práci som dnes nebola. Zajtra ešte plánujem ostať doma a v piatok asi pôjdem už do práce🙂 Dnes už som bola v škole pre dcérku ja, zvládli sme potraviny, lekáreň, úlohy a tak... Včera ma suploval manžel...

donatela
9. okt 2013

@nancsy blavabla som písala ako som na tom... príspevok vyššie.
Čítam, že si začala krvácať... Je mi to ľúto, ale možno sa len vyplavuje to jedno slabšie... Na krv pôjdeš, kedy máš ísť?

nancsy
9. okt 2013

@donatela to je supe, gratulujem, mala si skutocne ukazkove vajicka... nam ostali len dve embryjka, tie mam momentalne v sebe ak tam vobec zostali.. som velmi smutna,ani do prace sa mi nechce ist. len by som plakala. test bol negativny, krv mam v piatok,pripravujem sa na najhorsie.

blavabla
9. okt 2013

@donatela tak to je skvela uroda...drzim palceky, aby vsetky bublinky vydrzali a hlavne , aby sa im potom u maminky pacilo minimalne 9 mesiacikov...budes vkladat dve? Posielam tehu pozitivnu energiu..a drzime vsetky prsteky aj babatkovske 🙂 a neboj dobre to dopadne... 😵 😵

donatela
9. okt 2013

@nancsy ďakujem pekne. Aj v gf pochválili, že je to tak ako to má byť🙂 Tešíme sa z toho, ale dôležitý je hlavne výsledok...
Je mi ľúto, čo prežívaš. Musí to byť ťažké:(:( Hlavu hore, ešte nemusí byť všetko stratené, i keď je asi lepšie myslieť racionálne... Radšej byť milo prekvapená....

donatela
9. okt 2013

@blavabla ďakujem aj za držanie babatkovských palčekov 😀 😀
Zatiaľ sme nadstavený na jedno. Dúfam, že ma v gf nezlomia... Ak sa vraj budú pekne deliť a budú vyzerať kvalitne, tak by stačilo dať jedno. Ak by boli horšej kvality, tak radšej dve. Kvalitu sa dozvieme až v deň ET. Ale my sme v každom prípade zatiaľ rozhodnutí na 90% na jedno. Ja už viem, čo je to tehotenstvo, pôrod a starostlivosť o bábätko a myslím si, že to jedno je akurát 😉 Aj to som rodila o niečo skôr...

guginenka
9. okt 2013

Ahojte, som v teme nova.
Chystame sa na konzultaciu - na prvu - k dr. Harbulakovi. Chcem sa spytat aky je lekar a ako to tam funguje? Aky je tam personal? Viete mi poradit co urobit aby bolo pripadne ICSI uspesne?
Dakujem vam velmi pekne

majkulik
10. okt 2013

@leonie777 jeej, ja zacinam teraz 11.10. 🙂 skus si pozriet tuto stranku, tam je to celkom fajn vysvetlene po odbornej stranke

http://www.gest.cz/cz/crm_ivf_ivf.php?pg=4

leonie777
10. okt 2013

@guginenka harbulak je sef a to doslova 🙂 ja tam chodim k inemu lekarovi, ale vysetrenia mi robil aj harbulak, mne nesedel osobnostne ale kazda sme ina, odbornik je jednoznacne top 🙂 personal som neriesila, sestricky su najmudrejsie vsade 🙂 ideme teraz na prve ivf a tiez budeme mat icsi aj s fragmentaciou dna ... tak potom sa mi pripomen,mozeme prehodit par informacii z mojich skusenosti 🙂

leonie777
10. okt 2013

@majkulik ahoj, a mas aj ty dlhy protokol diphereline .... zacinas teda zajtra pichat? budes si sama? idem precitat co si mi poslala a prosim ta podavaj cerstve info co s tebou robia 🙂 dakujem moc 🙂

nancsy
10. okt 2013

@donatela prave som prisla od svojho gynekologa, hovoril,ze podla neho to vyzera na potrat, robil mi sono,ziaden vacok alebo nejaky naznak pldu tam nevidel. mam vraj dufat vraj aj motyka vystreli. ja dufam stale, ale silno o tom oochybujem. su to len tie sucitne reci. sestricka mi zonrala krv, zajtra a v pondelok budem vediet viac. drzim ti palce, nech je to s tebou ok.

donatela
10. okt 2013

@nancsy je mi to naozaj ľúto...:(:( Už musíš vydržať na výsledky. Tak ak to teraz nevyjde, tak ďalší pokus už bude ten tvoj!!🙂🙂 Daj určite vedieť, budem čakať na správy...

erin365
10. okt 2013

Ahojte, dlho som tu nebola, čakala som na 2.mrchu po neúspešnom IVF kvôli tomu, že ideme na KET - máme jedno zamrazené embryjko... dnes na naše 4.výročie svadby dorazila 🙂 Takže idem začať brať tabletky... Ale priznám sa, akosi tomu nedávam šancu...buď sa embryo nerozmrazí alebo ak aj hej, tak sa prestane vyvíjať...
@nezabudka8 ahoj ako ste na tom vy?

donatela
10. okt 2013

@guginenka ahoj, vitaj🙂 Ja chodím k behúňovej, ale bola som na nejakej tej kontrole aj u harbuláka a bol príjemný. Ja sa síce veľa pýtam, tak potom bol trošku nervózny, raz, ale ustál to a všetko mi vysvetlil... Ja dobre vychádzam aj so sestričkami, vždy sa zasmejeme, sú milé, ochotné, trpezlivé a veľa krát mi už dobre poradili a pomohli. Ak ty budeš milá a usmiata, taká bude aj odozva. U lekárov, aj sestričiek... Myslím si, že to platí medzi ľuďmi všade, nie len u lekárov. A je potrebné sa pripraviť, že aj keď si vyberieš konkrétneho lekára, nakoniec prejdeš rukami všetkých (počas kontrol, folikulometrií a pod.). Podľa toho, kto práve ambuluje a ako majú službu. Ale na konzultácie budeš chodiť len k tomu svojmu vybranému lekárovi.
A rada, aby bolo icsi úspešné? To keby niekto vedel, tak by dostal asi Nobelovu cenu za medicínu🙂🙂🙂

donatela
10. okt 2013

@erin365 držím ti palce a hlavne veľa pozitívnej energie!!🙂

erin365
10. okt 2013

@donatela ďakujem. Ja sa teraz veľmi veľmi teším na narodenie sestrinej dcérky, ktorej budem krstná mama...Karolínka sa má narodiť koncom novembra 😵 Bude mi ako dcéra, už teraz ju neskutočne milujem 😵 😵 😵

majkulik
10. okt 2013

@leonie777 hej. tak ako pises. No zatial mam taky plan 🙂 ze to musim zvladnut sama. ale vzhladom na to, ze neznasam injekcie ci ihli, tak som zvedava, ako dopadnem. xi xi, aj polovicka je zvedava, ci ma bude kriesit. ak to nezvladnem, tak mi to bude pichat on. erin365 mala skvelu myslieknu, ktoru dala do diskusie a to je, ze pichat si to inzulinkami. ihla je minimalna. Budem ta informovat.
V kolky DC zacinas ty?

leonie777
10. okt 2013

@majkulik budem na teba silno mysliet, aby ti tvoje predsavzatie vydrzalo a myslim, ze to das sama ako aj ostatne baby a ten napad s inzulinovymi injekciami tiez neznie zle 🙂 ja som rozhodnuta chodit si to davat pichat do car aj keby co bolo, nebudem si pichat sama a nechcem aby mi pichal ktokolvek z rodiny, nie sme lekari ani sestricky 🙂 ten dlhy protokol mam nastaveny tak, ze zacinam pichat 22 den stareho cyklu a uvidime potom dalsi postup ... ozaj som zvedava co ma caka ... komu chodis do gf?

matka177
10. okt 2013

@erin365 ahoj budem drzat palceky ,aby sa to podarilo.ja pevne verim ze aj nam sa to raz podari a donosime zdrave a krasne babo.

guginenka
10. okt 2013

Dievčatá ďakujem.
S manželíkom ideme už na druhý pokus. Prvý krát sme boli v ISCARE a bola som maximalne nespokojna s pristupom. Ale musim sa priznat,ze som to asi prilis prezivala. Ale snad je to aspon trochu normalne 😕 Ja som na to uspesne ICSI myslela, ze ci ste nahodou nezmenili nejak stravu, zivotny styl a tak.

donatela
10. okt 2013

@guginenka prepáč, dúfam, že som ťa neurazila s tou Nobelovkou 😉 Už chápem na čo sa pýtaš. Ja ešte neviem, či naše IVF bude úspešné (čakám na ET), ale vajíčka sme mali pekné a kvalitné. Možno aj vďaka vitamínom, ktoré mi poradila @mauerka. Tak sa skús obrátiť na ňu, určite ti dobre poradí🙂
A vy ste ten prvý pokus úspešní neboli? To dieťatko na fotke nie je tvoje?

guginenka
10. okt 2013

donatela - jasne, ze si ma neurazila 🙂 nase prve IVF nebolo uspesne. to babo je najlepsej kamoske. okolo nas su same deti... len u nas ten bocian nie a nie pristat 😠
kedy idete na ET? kolky pokus je toto?
mozem maurenke na drzovku napisat? 😀

donatela
10. okt 2013

@guginenka neboj, určite raz priletí🙂🙂
Naše je toto 1.ivf, predtým sme mali 3xIUI neúspešné. ET mám mať v nedeľu.
Ale my už jeden pokladík máme, už je dcérka školáčka🙂, takže psychicky to celé asi znášam lepšie...
Kľudne @mauerka napíš, je milá a ochotná, vždy mi dobre poradila🙂 Ona je už tehu, po 1.ivf, tuším teraz 26tt🙂🙂
držím palce!🙂🙂🙂

guginenka
10. okt 2013

@donatela - je to teraz tak, ze najprv tri krat IUI a az potom IVF?
dakujem a aj tebe drzim palce 🙂 🙂

mauerka
10. okt 2013

@erin365 Viem, ze po minulej skusenosti a sklamani si skepticka, ale ber to tak - NIC NEMOZEME STRATIT, LEN ZISKAT - a presne tak to aj je. Mozno prave toto jedno z mnozstva tych ostatnych ma byt to prave... V kazdom pripade drzim prsty.

erin365
10. okt 2013

@mauerka veď práve, som tak nastavená...beriem to už tak, že proste vždy robím maximum a z toho mám dobrý pocit, nemôžem si nič vyčítať, som so svojim osudom po štyroch rokoch zmierená...konečne! Dosť dlho mi to trvalo...

mauerka
10. okt 2013

@leonie777 @majkulik Dievcata, ak mate problem s ihlami, tak skuste pichat tak ako tu pred casom odporucala @erin365 s ihlami pre diabetikov. Su tenucke, urcite to je prijemnejsie ako s klasickymi...

sarin
10. okt 2013

baby ja som zufala, ja sa z tych e.col nevyliecim,.. som 4 dni po atb,.. a citim sa hrozne a to sme sa ani nemilovali nic,.. proste som dobrala atb a na dalsi den otras pocit,... lactofeel ma stiiipe hrozne,.. boze preco musim mat ja snad vsetky komplikacie,.. 😠 ☹ ☹ ☹

erin365
10. okt 2013

Inzulínové striekačky 😉 A netreba ich meniť, ja som len ihlu vždy trošku dezinfikovala 🙂

PICHANIU ZDAR 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre