Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

siinda
21. jan 2013

@monosana aj jasom tam bola dens o 9,15 len som bola taka nadopovana pred KET ze som tam registrovala len par parikov 🙂

pancuska
21. jan 2013

@monosana joooj taksa tesim!! a teraz budem drzat tiez palceky!! ja vas tu mam rada a tesi ma ked niekto napise ze sa to niekam pohlo a nieco zacnu tak ako v tvojom pripade!!! ja som IUI nemala lebo nemam vajcovody a tak u mna to bolo zbytocne hned mi urobil IVF ale je tu vela bab c mali IUI a oni ti poradia lebo aj ja som mala z prvej konzultacie uplne misung ale nedal ti nejake papiere kde mas napisane co a ako lebo pri IVF to tak je...... ale som rada ze ste takto dopadli a teraz budem drzat palce aby to dobre dopadlo!!!

siinda
21. jan 2013

@lysa31 ahoj,,aj ja chodim k Harbulakovi len sa priprav na jeho naladovost a rýchlost..pockaj ked niecomu nebudes rozumiet ako zareaguje 🙂 bude ti to vysvetlovat ako 3-ročnej..ale je odbornik

hrustik1
21. jan 2013

jaj kocky, uz treti den cakam, kedy mi pride menzes, aby som mohla ist na odber krvi na 3.den cyklu... Uz sa neviem dockat 🙂 A stale nic... Manzel ma za sebou uz spg, ja stery i odbery ... takze nam ostava len pockat na vysledky hormonalneho profilu a rozhodne sa co s nami dalej bude. Len dufam, ze to nebude dlho trvat 🙂

jomini
21. jan 2013

@pancuska nevedeli si to vysvetlit, pri prvom ivf som mala 10 vajok, pri dalsom same prazdne folikuly..ja som mala laparoskopicky odstranovanu cystu, tak museli zobrat aj trocha z vajecnika..no pred rokom som mala AMH 0,98..co je menej vplyvom tej resekcie vajecnika a dnes mi volali vysledky AMH 0,67 ..za rok sa rapidne znizil, takze zlyhavanie vajecnikov

siinda
21. jan 2013

@hrustik1 ja som na horm. profil cakala dva týždne..a idete prvý krát?

mauerka
21. jan 2013

@monosana Tak to je super, ze uz si hned dostala protokol na IUI - hmmmm, budem sa zajtra pytat - ale my vlastne az zajtra budeme mat spg robeny, pockame si na vysledok a dufam, ze sa to zase o krocik pohne dopredu.

hrustik1
21. jan 2013

@siinda my sme uz boli na 1.konzultacii a teraz cakam na menzes, aby som mohla ist na odber krvi. Potom mi povedal, ze to cele zosumarizuju a dohodneme postup dalej. Manzel mal vsak velmi zly spg, takze hned na 1.konz. nam dr. Harbulak hovoril o IVF. Takze uvidime 🙂 Ale mne je to v podstate jedno - proste chceme druhe dietatko a na sposobe pocatia nam nezalezi 🙂

mauerka
21. jan 2013

@hrustik1 U nas podobny priebeh ako u vas 🙂 Preto som sa cudovala, ze @monosana hned pri prvej navsteve odchadzala s navrhom na IUI, my sa o tom mame bavit az po vysledkoch z krvi, co mi dnes brali.

pancuska
21. jan 2013

@mauerka mozno je to tym ze ona deti este nema a vvy ano...... mozno 😉

pancuska
21. jan 2013

@jomini ale to je fakt zahada ze aby takto odrazu zacali zlihat vajecniky .... a to som si myslela ze endometrioza je najhorsia na vajecniky..... ale ty to tiez nemas boh vie co..... ja sice problem s vajecnikmi nemam ani endometriozu ale toho som sa vzdy bala ....ale zasa aj adopcia je pekna vec,moja kolegyna ma chlapceka adoptovaneho mala ho od 1 mesiaca a nevie si vynachvalit!!! konecne je stastna!!! 🙂

jomini
21. jan 2013

@pancuska je to zahada ale svedci o tom aj nase posledne ivf..neviem, ci sa oplati este to skusat.. popravde som uz z mojho pohladu beznadajny pripad..nizka silnica aj pri vysokych davkach estrofenu, chybajuce vajcovody a zlyhavajuce vajecniky.. ☹ no pozitivum: genetiku mame v poriadku

monosana
21. jan 2013

@siinda ja som ta tam asi videla, moja. Mala si vlasy v cope? Lebo tá sa na teba velmi podobala a isla dozadu do centra IVF a aj som videla kedy vychadza a bola fakt trosku zamyslená 😀 Tak si to bola asi ty 😉 Co si si dala, nejake tabletky na bolest? Ci? 🙂 Oooch, moja, dufam, ze ti to vyslo! Akurát na to som vtedy myslela, ze aky to moze byt pocit , ísť tam dozadu na tu chodbicku IVF 😖 Ako sa citis teraz?

pancuska
21. jan 2013

@jomini ale vies podla mna to nemas len tak..... ja som mala znicene vajcovody z chlamydii a z poskodenej chrbtice,mala som tak poskodeny stavec ze mi z neho vytekala ta tekutina co obsahuju medzistavcove platnicky a upchalo mi to vsetky pohlavne organy vratane mocoveho mechur a konecnika..... neurolog mi povedal bud nebudem mat deti alebo pojdem na operaciu..... po operacii som dostala 2 krat tak strasne silny zapal moc mechura ze som sa nemohla z toho dostat..... takze ja viem z coho a som rada ze si to neodskakali aj vajecniky..... ale neboj sa vsetko zle je na nieco dobre....

pancuska
21. jan 2013

@siinda moja a nemala si ty dneska nahodou vklad? teda KET? ci to uz som domotana....

monosana
21. jan 2013

@pancuska ďakujem moja, aj ja sa tesííííím 😀 Dali papiere, len tam nie je napisane , ze tam musim ist na 3. DC, len to, ze prvé dobery su na 10-12DC. Ale lekar mi vravel (ked sa dobre pamätam v tom zhone)ze mam dojst na 3 DC na krvicku. Kvoli HP. Ale pred ým tam aj tak zavolam, lebo chcem vediet, ci tam potrebuju mat aj manzela. Ale podla mna jeho uz len pri IUI.
Occh, ahaaa ☹ Ty nemas vajcovody ☹ To mi je luto! Ale dufajme , ze IVF ti splni tvoj najtajnejsi sen 😉 Doprajem to kazdej snazilke, ktorá je tu, lebo si to zasluzia! Tolko driny...ufff, ine zeny si to nevedia ani predstavit.

monosana
21. jan 2013

@mauerka no, ano, lebo ja mám priechodne vajcovody, a clostil som brala tak ci tak. U mna to nie je nic noveho. Clostil beriem uz rok a pol a ked sa doteraz nezadarilo, tak tam musi byt nejaky problem. Ine so mnou nevedia zatial urobit, len skusit IUI, co neni nic extra. Dostanem len nejake hormony, a to je vsetko. A ja som si doniesla od lekara aj nejake odporucanie, kde opisal nieco, co poukazuje na hormony (neviem presne ako sa to vola...nejaka insuficiencia), a podla mna kvoli tomu mi dal tie hormony. S tými vlastne nic nepokazi. A idem aj tak na 3DC na krv. Jaj a moj manzel mal dobry SPG, tak sme nemali co riesit (zatial).

jomini
21. jan 2013

@pancuska neviem preco sa to deje..ani oni nevedia, donedavna prehlasoval moj dr. je vajecniky mam zdrave ako nikto.. mne vajcovody vzlo mimomaternicove tehu

maxag
21. jan 2013

@siinda ja som bola vcera, v nedelu o pol osmej, a teda wau kolko ludi, teraz idem zase v stredu rano 🙂

mortaliska
21. jan 2013

@maxag
joj a dlho si cakala? v GF robia aj v nedelu?

maxag
21. jan 2013

@mortaliska robia jedno doobedie cez vikend, je to rozne niekedy sobotu inokedy nedelu, ale to beru na zakroky a kontroly, ked si uz pichas, lebo to sa ide na 7-8 den cyklu na krv a sono a mne to samozrejme padlo na vikend...

maxag
21. jan 2013

@mortaliska dost dlho bola som tam pred pol osmou, krvi mi vzali hned, ale na sono az okolo pol deviatej som sa dostala

mortaliska
21. jan 2013

@maxag
aha dakujem za info. Ja tiez picham, zatial Diphereline. A kontrola mi akurat vychadza na piatok, vikend alebo pondelok. Tak kvoli tomu sa pytam.

mortaliska
21. jan 2013

Ach dnes davali v TN ze sa rodia prilis skoro dvojciatka z IVF. Ze v Anglicku uz vraj zakazali davat 😒 A ja stale rozmyslam nad tym, aj ked mam este cas ako sa rozhodneme.

maxag
21. jan 2013

@mortaliska a aky mas protokol? ja mam kratky, sme na tom nejak podobne ja picham aj gonal aj luveris

alibabaa
21. jan 2013

@mortaliska ja by som sa znova rozhodla pre dve. jedno male babatko z dvoch sa uchytilo a teraz plava a pekne rastie v brusku.

mortaliska
21. jan 2013

@maxag
ja mam dlhy, potom ked zacnem stimulovat (4DC) tak pregnyl a neskor este menopur.

alibabaa
21. jan 2013

@mortaliska ked mas mrchu tak druhy alebo stvrty den ides prvy krat na kontrolu...

maxag
21. jan 2013

@mortaliska ja uz mam blizko odber tak do tyzdna cca, tak som myslela, ze tam budem mat spriaznenu dusu 🙂 ale u Teba je to asi dlhsie...

mortaliska
21. jan 2013

@alibabaa
dakujem 😵 presne nad tym som rozmyslala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre