Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sofi80
10. feb 2013

@hrustik1 ahoj .viem čím prechádzaš...ja som na tom podobne my máme 10 ročného syna ..kým som muža dokopala k urologovi prešlo 9 rokov ale aspoň viem že chyba je tam = dg.oligoastheno spermiia ...moj muž by podla tvrdení svokry ani nemal mať deti ,v detstve mu tiež odstránili jeden semeník atkže toto naše dieťa bol čistý zázrak a chcela by som ešte jedno ..ale už asi prirodzene nepôjde boli sme v car a tam nám odporučili IVF.Ja sa ale bojím ivf a muža napchávam vitamínmy a sledujem ako sa stravuje a tak...veľmi by som chcela ešte jedno dieťa a ked nám oznámili že to asi nepôjde ...zrútil sa mi svet....zakázala som si všetky maminy v okolí aj v rodine a viem že by som stretnutie s nimi nezvádla a revala ako tur..tak mi neostáva nič iné len veriť..muž povedal nechs a rozhodnem ako chcem...on bude súhlasiť zo všetkým...ale ja som si to takto nepredstavovala....je to ťažké ani v rodine ma nikto nepodporuje nikto nevie ako sa tým trápim a prežívam to zle...ale nejako to musím vydžať a rozmýšľam aj nad tým že to asi takto ostane naveky a nič nebudem siliť a zmierim sa s jedným dieťaťom akúpim si psa....aj ked to bude ťažké...veľa šťastia 🙂

hrustik1
10. feb 2013

@sofi80 moj mm ma tiez tuto diagnozu oligoasthenoterratozoospermia. Ja sa kamaratkam s detmi uplne nestranim, ale nerobi mi to velmi dobre ☹ Moj muz zase nechce to ivf-ko, berie to ako uplne poslednu moznost. Ja sa ho vsak stale pytam, ze dokedy chce este cakat. To je ta chlapska jesitnost!!! Ani za nic si nepripusti, ze niekde u neho je chyba. A mimochodom, nekupuj si psa ako nahradu za dietatko. My sme tak tiez urobili a teraz velmi lutujem!!! Ten nas pes mi neskonale lezie na nervy, ale uz sa ho neda dat prec - dcerka sa nanho velmi naviazala a mne neostava nic ine, ale sa s tym zmierit. Ziadne zviera ti nenahradi dietatko. A pes je minimalne na 10 rokov, takze si to treba poriadne rozmysliet!!!

mortaliska
10. feb 2013

Gynfivacky, iba taka otazka do plena od absolventiek ktore davali Embryoscop. Davaju pacientkam aj video ako sa embryjkam darilo? Vo svete je to bezne ze pri ES davaju video.

hrustik1
10. feb 2013

Takze nakoniec sa u nas nejako utisili situacia a manzel suhlasil s tou ziadostou o ivf-ko. Kym to poistovna schvali, mame este dva mesiace, aby sme nieco ine a lepsie vymysleli. Momentalne ma mm obdobie plne stresu, tak i tomu pripisuje tie zle vysledky zo spg. O par dni cestujeme na dovolenku do teplucka, tak hadam si tam poriadne oddychneme a nacerpame nove sily a inspiraciu 🙂 Manzel povedal, ze po navrate z dovolenky pojde na ten kontrolny spg i s typizaciou tych morfologickych vad spermii a dna test. A strasne tomu veri, ze to bude lepsie. Takze mi neostava nic ine, len ho v tom podporit a nakupit nejake vitaminy a kazdy den na ranajky mu ich servirovat a kontrolovat ci ich berie 🙂 No a ze ked to i potom nebude dobre tak sa rozhodneme co a ako dalej. 🙂 Vidim, ze nema nanho zmysel tlacit, lebo sa potom vzpiera a len sa hadame.

hrustik1
10. feb 2013

baby, čitala som tu nieco o nejakom pripravku na zlepsenie spg - tribulus terretris sa to vola. Neviete mi poradit, kde by som to mohla kupit. Je to nejaka rastlinka a na tu manzela nalomim skor ako na nejake tabletky na potenciu 🙂 Dakujem, kazda rada nad zlato 🙂

hrustik1
10. feb 2013

@gelinka75 dakujem 🙂 si zlata. Uz som to i objednala 🙂

gelinka75
10. feb 2013

@hrustik1 si rychla, aj my sme to s babami minule preberali tak som vedela, ze sa to vola kotvicnik, nakoniec som pre mm kupila ten selezin ace aj to je ze vraj dobre

zuzka444
10. feb 2013

@hrustik1 ahoj skusali ste profertil?ten je dobry sice stoji cca 50 eur na mesiac ale nam pomohol.

oriesocek
11. feb 2013

@mortaliska ahoj my sme si to davali, avsak nedostala som nijaky zaznam, akurat od embryologicky slovne zhodnotenie ako to prebiehalo.

pancuska
11. feb 2013

@mortaliska aj my sme ho mali ale mna ani nenapadlo ze by sa to dalo aj zdokumentovat..... ja som im verila , no keby viem tak sa ich opytam.... 😉

adka1000
11. feb 2013

@given je aj tu treba písomný súhlas manžela?

given
11. feb 2013

@adka1000 Myslis na KET? Ano, je potrebne aj overit podpisy oboch partnerov/manzelov, ze suhlasia s rozmrazenim a transferom.

mauerka
11. feb 2013

Tribulus "len zvysuje testosteron", co jasne ma aj vplyv na spg, ale treba ho brat v NASOBNE vyssich davkach /3 rano, 3 vecer/, inak to efekt nema. Ale nema sa brat viac ako 2 mesiace vkuse, potom 2 mesiace pauza
@hrustik1
@gelinka75

monosana
11. feb 2013

Ahojte baby! Dnes som bola v Gyn Five na sone a krvicke. Som 10DC, ale uz som citila vajecniky, tak som nepockala do 12DC. Bola tam milá lekárka, ktorá mi robila sono, dlhé cierne vlasy mala, neviem, ako sa vola 🙂 Zevraj folík mám na 16-17mm, sliznicu 6, a poobede mám volat pre vysledky, aké mám hormony. Som zvedava co z toho bude! Drzte palceky pipinky :-*

given
11. feb 2013

@mortaliska Cau, ja som mala tiez embryoskop, nic mi nedali, akurat mi Harbulak slovne zhodnotil, co a ako. Ak by som sa mala znova rozhodnut, uz by som si ho nedala. Bez ohladu na vysledok to boli u nas zbytocne vyhodene peniaze.

gelinka75
11. feb 2013

@mortaliska video neviem ci daju, ale fotky ano ale treba povedat dopredu, ze chces fotky, aj ja povazujem embryoscop za vyhodene peniaze, prvy krat nam to s nim nevyslo a bez neho ano, aj ked to nakoniec nedopadlo dobre..embrya sa nam vyvijali dobre aj bez neho a vsetky su zmrazene

mortaliska
11. feb 2013

@gelinka75
@given
@pancuska
@oriesocek
Dakujem baby za info. ES vlastne robi iba foto tak mozno som sa zle vyjadrila.

maxag
11. feb 2013

aj my sme mali embryoscope a ivf sa nepodarilo...akurat povedali, ze embrya boli B kvality a pomalsie sa delili, chcem sa opytat, po nevydarenom ivf ste este isli do GF na nejaku kontrolu alebo aspon po nejake papiere, alebo nic a potom uz na to kaslu?

given
11. feb 2013

@maxag ahoj, je mi luto, ze sa nepodarilo. obavam sa, ze ak ti povedali, ze HCG je negativne aj na 14.den, tak uz ti ziadnu dalsiu kontrolu robit nebudu a da sa povedat, ze ano, kaslu nato. Ja som vzdy bola na kvazi kontrole preto, ze som chcela ist dalej, na KET. Alebo ak chces ist este na dalsie IVF, tak sa tebou samozrejme budu zaoberat, ale ak nie, a uz ziadne pokusy v GF robit nechces, tak nato kaslu.

maxag
11. feb 2013

@given bola som na kontrole 10 den a pytali sa ci krvacam, ja ze nie a pridem domov a krvacam, HCG negativne takze na 14 den uz ani kontrolu nerobili, v GF uz nechcem dalsie IVF preto som mysela, ci aspon nejaku dokumentaciu mi nedaju...ale asi je to jedno

maxag
11. feb 2013

@given my mrazene nemame, mali sme len 2 embrya a tie vlozili, takze uz nic. Nevies prosim Ta aky by mal byt casovy odstup medzi jednotlivymi IVF? Dakujem

silviami
11. feb 2013

@maxag pokiaľ si dobre pamätám, tak je to 6 mesiacov od punkcie.

given
11. feb 2013

@maxag Odstup by mal byt 4-6 mesiacov, je to uvedene priamo na protokole resp. v tych papieroch, co davaju spolu s protokolom.

given
11. feb 2013

@maxag Snad by ti v GF nieco mohli dat. Neviem, nemam skusenost, ale urcite su tu baby, co menili centrum. Ale po punkcii ti dali papier, kolko bolo oocytov odobranych, nie?

boobaa
11. feb 2013

@mortaliska ahoj mne dali iba foto s vyvojom embryočiek

oriesocek
11. feb 2013

@maxag ahoj my sme boli spolu na OPU nam z 15 odobranych sa podarilo len 3 oplodnit, ostatne nevyslo. 2 vlozili a zatial to vyzera pozitivne, akurat som dostala silne OHSS a lezim na Kramaroch a neboj, ani mne sa neozyvaju. Volala som rano, ze potrebujem hovorit s Drabekom a povedali, ze zavolajte od 14-15, tak som volala ale nedvihali, ze mal pacientky. Tak som volala na recepciu a rozculila sa, ze mam volat len presne vo vymedzenom case a aj to nezdvihnu. Manzel sa taktiez rozculuje, kedze mam z toho dost vazne komplikacie o ktorych som nebola informovana, akurat co si neprecitam na diskusiach, tak neviem.

mortaliska
11. feb 2013

@bobaa
Dakujem za info

@oriesocek
Oriesocek, prosim ta kedy a ako sa ti objavil OHSS?

@given
po odbere davaju iba prepustaciu spravu v pripade komplikacii pre pohotovost. Tam nie je vobec uvedene kolko bolo odobranych oocytov.

given
11. feb 2013

@oriesocek Gratulujem k pozitivnemu vysledku. K OHSS uz menej. Niekde som citala, ze v pripade uspesneho zahniezdenia embryi je vacsia sanca dostat OHSS, takze aspon to nech je ti utechou. Nedali ti v GF podpisat nahodou papier, ze si bola oboznamena s rizikami? Lebo davaju to podpisovat, lenze v tom strese to nikto necita. A zrejme sa nato budu odvolavat.

given
11. feb 2013

@mortaliska Pardon, davaju to po transfere, vola sa to sprava o vykone AR a je tam kolko bolo oocytov, kolko sa oplodnilo a kolko transferovalo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre