Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sonulka81
5. nov 2013

@leonie777 je to beh na dlhé trate... ak pôjde všetko tak ako má tak po dvoch rokoch od začatia všetkého sa nám narodí babatko...a to my sme mali len menšie zdravotné problémy...zlý spermiogram,málo a nedozretosť folikov,

majkulik
5. nov 2013

@sonulka81 a dali ste si vlozit jedno alebo dve bublinky?

sonulka81
5. nov 2013

@majkulik v oboch vkladoch po dve vložiť ale pri prvom sa pomaly delili a v druhom boli pekné obidva a jedno sa ujalo

majkulik
5. nov 2013

@leonie777
@zuzkagal
takze holky, vo stvrtok sa ide na to!!!!! dnes uz nepicham - JUPIIIII. teda okrem tej svalovky :-/ juj auu

leonie777
5. nov 2013

@majkulik huraaaaaaa, to sa velmi tesim 🙂 aj ja som v gf rano na kontrole, tak na teba budem o to silnejsie mysliet a zelam nech su skvele foliky a nech si v poriadku ... uz sa nam to krati ... zlatko kolky dc budes vo stvrtok na opu? aby som aspon priblizne vedela kedy to caka mna, kedze si o 5 dni skorej zacala pichat 🙂

bobulab
5. nov 2013

@tyli ahoj, práve mi volali...Vkladáme 2 o 10.00 a ty?

tyli
5. nov 2013

@bobulab aj mne pred chvíľou volali. mám také info, že z 2 rozmrazených jedno neprežilo, rozmrazili ďalšie dve, tie sú zatiaľ O.K. a zajtra mi povedia viac čo a ako, ale ak bude všetko v poriadku, tak vkladáme aj my 2. tiež mám prísť na 10.00 hod., tak sa vidíme 😉 v albume mám zopár fotiek, tak ma spoznáš. sa mi potom prihovor 🙂

motiv
5. nov 2013

@tyli prosim ta ako to je pri KET, oni automaticky rozmrazia vsetky alebo len kolko povies a ked sa trebars nechyti tak rozmrazia dalsie a co ten zvysok? Sa moze zas zamrazit ci co s tym? Ja tiez pojdem na KET dufam o mesiac, mam 4 zamrazene. Dakujem

bobulab
5. nov 2013

@tyli tak ideme spolocne na to:D...ty si asi starsia odo mna...ja mam 23 a 183 cm....chi, to teraz mame ako zoznamku:D

adulka1979
5. nov 2013

@majkulik Super správa! 😀 Držím palce. Nech všetko dobre dopadne. 🙂

adulka1979
5. nov 2013

@majkulik
@leonie777
A inak u mňa nič nové zatiaľ. Dnes si pridávam Luveris a vo štvrtok kontrola.

zuzkagal
5. nov 2013

@majkulik super super. tak si dnes "uzi" tu poslednu injekciu a nech ti vsetko super dopadne. joj tesim sa 🙂

tyli
5. nov 2013

@motiv neviem či je to tak vždy, ale mne vysvetlila tak, že rozmrazili dve a keď sa jedno neujalo, rozmrazili ďalšie dve. takže asi vždy rozmrazujú po dve embryjká, nie viac. ak prežijú do zajtra všetky tri, tak dve vložia a jedno sa zahadzuje. už sa nedá zamraziť.

motiv
5. nov 2013

fuuuu, to si ma moc nepotesila... 😖

Kazdopadne tebe drzim moc palce !!! 🙂

leonie777
5. nov 2013

@adulka1979 takze my dve kontrola vo stvrtok a uvidime
@majkulik ty uz mozes rozmyslat o uplne inom, ze kolko vlozit a tak 🙂 hlavne drzime palce na opu nech je co najlepsia urodicka 🙂
@zuzkagal zajtra kontrola? ci som to poplietla?

erin365
5. nov 2013

@tyli @bobulab držte sa zajtra 😉

sarah00
5. nov 2013

@leonie777
@zuzkagal
@adulka1979
@majkulik dievčatá,už postupne idete do finále 🙂 moc Vám držím palce. Chcem Vás ešte poprosiť o info, kedy ste nahlasovali či chcete aj embryoskop? lebo Harb. nám na konzultácii povedal, že kedy mu to máme povedať, ale ja som zabudla 🙂 tak či sa treba nejak dopredu s ním dohodnúť, aby nás zaradili. Lebo ešte nie som rozhdnutá, či dať alebo nie. Vy ste ako na tom? Dávate predĺženú kultiváciu a embryoskop?

leonie777
5. nov 2013

@sarah00 dakujem, ze s nami prezivas tieto dni 🙂 my embryoskop neplanujeme, zbytocne vyhodene peniaze, studovala som si o tom a ked sa embrio nema oplodnit, tak ani embrioskop nepomoze ... ale inak sa to nahlasuje potom ako ti urobia opu a podla toho kolko bude vajicok a ako sa oplodnia ... neviem, mame zatial plan, ze polovicu dame oplodnit prirodzene a polovicu icsi a dalej sa uvidi ... treba verit embriologom, ze dobre poradia a dobre sa trafia do vyberu 🙂 predlzena kultivacia je otazka v ktorej teraz nemam jasno ... necham si poradit tiez ...

bobulab
5. nov 2013

@erin365 dakujeme

majkulik
5. nov 2013

@sarah00
@leonie777
@zuzkagal
@adulka1979
juj dakujem vsetkym. Ak idete vo stvrtok na kontrolu, tak sa tam vidime.
Co sa tyko PK, to tiez nie sme uplne rozhodnuti. Drahy je momentalne na sluzobke, a mna tu idu mrle zozrat. Asi idem este raz poupratovat 😀 😀 😀 😀

dreamy24
5. nov 2013

@sarah00 ahoj, embryskop som nahlasovala tesne po punkcii, ked za mnou prisla embryologicka a oznamila mi, kolko mam vajicok. a predlzenu kultivaciu mi tiez navrhla embryologicka (mirka jurekova) - povedala mi, ze ju odporucaju vacsinou vtedy, ked je viac ako 6 vajicok.

zuzkagal
5. nov 2013

@leonie777 ano ja mam zajtra kontrolu, a este mam zajtra o 8,30 v praci dolezitu konferenciu, tak neviem z coho mam mat vacsie stresy, asi z nicoho a bude najlepsie :D presne si to napisala @sarah00 tiez si embryoskop nedava, zbytocne vyhodene peniaze, keby to bolo za 50€ tak v pohooo, ale takto... ani predlzenu nedavame. Ked sa to ma podarit tak sa to podari, ak nie tak nepomoze nic. Ale my davame ICSI to musime to nam dr povedal ze u nas to bez toho nepojde.
@majkulik neupratuj tolko :D

medyx
5. nov 2013

@erin365 od dnes berem tabletky na ket a uvidime aky bude vysledok.diky za info. 🙂

tyli
5. nov 2013

@motiv ďakujem 🙂
prečo nepotešila? lebo máš 4 embryjká a si si chcela 2 nechať na druhý pokus? u teba to môže byť iné ako u mňa.

sonulka81
5. nov 2013

@tyli asi to že sa to už nedá zmraziť,a ide to do hája.Ono keď si vezmeš čo si zaplatila a potom to pojde záchodom....nepoteší...ale ani vložiť tri....

motiv
5. nov 2013

@sonulka81 no najma to, ze sa spolieham ze sa v pohode rozmrazi jedno a ostanu mi este tri ale kbavam sa, ze oni urobia podla seba.

adulka1979
5. nov 2013

@zuzkagal
@majkulik
@leonie777
Tak uvidíme, ako všetky dopadneme. 🙂
Ja som tiež zvedavá, čo mi vo štvrtok povedia. Na jednej strane som mala 8 folikulov, na druhej menej. Tak hádam je to ok. A čo sa týka PK a emryoskopu, neviem. Ešte mi to nikto nevysvetlil, čo to je, na čo to je, či to treba a tak.
Ale úprimne vám poviem baby, my veľmi rozhadzovať nemôžeme... ☹ asi to vyznie blbo, samozrejme, čo bude veľmi nevyhnuté, to dáme, aby bol pozitívny výsledok. Len rozpočet je obmedzený, jednoducho my máme len jeden pokus. Ak to vyjde, tak to tak má byť. Ak nie, ,asi je to potom osud, ale ja si nepripúšťam, žeby to nevyšlo, ja žijem tým, že to bude ok.
Baby chcem sa spýtať, od včera sa cítim divne, ako sa prejavuje OHSS? Už sa vopred bojím. Je mi tak čudne, nevoľno a bolí ma trochu podbruško, vaječníky. Snažím sa veľa piť, vodu , minerálky, čaje na litre...aj mliečne výrobky... máte to každá takéto pocity? Vopred díky.

tyli
5. nov 2013

@sonulka81 áno máš pravdu. ale zase ak sa ináč nedá, čo narobíme. mne napríklad teraz jedno neprežilo a trošku sa bojím čo bude zajtra, do zajtra sa ešte môže všeličo udiať. tak drž nám zajtra a v nasledujúce dni palce. budeme to s bobulab potrebovať 🙂
moje prvé dieťa je vodnárik, narodený začiatkom februára. už má 5 rokov 🙂

sonulka81
5. nov 2013

@motiv no rozmrazovať budú najprv dve a keď nastane problém pri rozmrazovaní budú rozmrazovať ďalšie.Mne pri prvom nemali čo zamraziť(a to keď sa ma pýtala po OPU embryo logička či chceme mraziť tak som jej povedala,že nie tak pomne zhúkla že prečo nie,či to majú vyhodiť ked sa oplodnia)tak som jej teda povedala,že áno a aj tak nakoniec nebolo čo lebo sa nevyvíjali. Po druhom mám mrazeného dosť akurát my už máme 9 ročnú doma,teraz som tehotná v 27 týždni ...tak potom im nebude vadiť,že sa to bude podľa všetkého likvidovať?Ako je to fajn mať v zálohe ale neplánujeme 8 detí....

sonulka81
5. nov 2013

@tyli budem na vás myslieť dievčatá....aby vám to super dopadlo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre