Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

janikajanka
10. jún 2015

ahojte baby, mam DHEA a tiež menopur merional. V prípade záujmu píšte IP.

sabuska26
10. jún 2015

ahojte kocky,prosim vas ked chcem ist v auguste na IVF,mam sa uz objednatat,alebo mam este sćas???dakujem

linda10
10. jún 2015

Uz sobotu bude 2 tyzdne co mi meska menstruacia ako som si zacala pichat Diphereline.Ja neviem kedy uz pride mrcha ci vobec pride.A Dr. m i spravila len ultrazvuk a zobrala krv.A povedala ze mam pokracovat pichat diphereline a pockat na mrchu.Ja neviem co stoho bude :(

lilly158
11. jún 2015

@sabuska26 - ahoj 🙂 a uz mas IVF schvalene poistovnou ? Ak nie, tak urcite sa uz objednaj a aj tak neviem , ci to stihnes v auguste. Musia ti urobit kultivaciu, vysetrenie krvi na 2 - 5 DC, na vysledky sa caka cca 2 tyzdne, ja by som sa na tvojom mieste uz urcite objednala. Drzim palceky 🙂

sabuska26
11. jún 2015

lilly158..hej uz to mame schvalene

lilly158
11. jún 2015

@sabuska26 - tak to si na tom lepsie 🙂 a tie vysetrenia z krvi uz mas ? Kludne sa objednaj, daju ti injekcie a zacnes ich brat kedy budes chciet, ci v juli alebo v auguste - mozno sa este stretneme 🙂

sabuska26
12. jún 2015

lilly158...hej aj to uz mam davno urobene 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ...........tak v pondelok sa teda objednam a idem nato 😉 😉 😉 😉

lilly158
12. jún 2015

@sabuska26 - drzim palceky a ku komu chodis ?

sabuska26
12. jún 2015

lilly158..dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 ja ku doktorke Stenovej a ty??

lilly158
13. jún 2015

@sabuska26 - aj ja. Najskor som chodila k Drabekovi, ale ten tam uz nepracuje. Ten mi dopomohol k prvej dcerke a teraz dufam, ze Stenova mi pomoze k druhemu babatku 🙂

sabuska26
13. jún 2015

lilly158...a podarilo sa ti hned prve IVF???ci?? jej super,ona je strasne mila..nam hned odporucila priamoIVF.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzuliatko151
13. jún 2015

Ahojte babulky, citam toto forum uz zopar rokov co sa snazime bez uspechu a sme akurat pred prvym IVF, trochen sa aj bojime aj tesime, a najma verime a dufame 🙂 Drzim vsetkym palce nech sa podari :*

yanka88
13. jún 2015

@zuzuliatko151 držím silno prsty!!! 😉 hlavne pozitivne mysliet aj ked sama viem, ze sa to nie vzdy da... 😉 my cakame na schvlaenie poistovne.

lilly158
14. jún 2015

@sabuska26 - hej, mali sme obrovske stastie - podarilo sa nam prve IVF 🙂 Potom KET skoncil potratom v 6 tt a dalsi vklad bol neuspesny ☹ takze musime ist znova na IVF

zuzuliatko151
15. jún 2015

yanka88- my tiez este cakame na schvalenie, obvykle mam pocit ako cas rychlo leti a teraz ze sa neskutocne vlecie....ale tak hlavne nech schvalia a potom sup na to 🙂

katka17044
15. jún 2015

Ahojte je tu niekto komu Dr. Stenová odstranovala vajíčkovod? Ci máte po bolesti, ďakujem pekne

katka17044
15. jún 2015

A este jedna otazka v gf ked robia laparku tak pri nej nerobia hysteroskopiu,ci? Vam ju po neuspesnych ivf aj odporúčajú? Dakujem

katka17044
15. jún 2015

a do tretice koho caka vklad okolo 29-30 júla?

megan5
15. jún 2015

@katka17044 a možem sa ťa spýtať?tebe odporučli odstrániť vajicovod?ja mám jeden nepriechodný,ty?a ked ho odstránia,je vačšia šanca otehotnieť asi že?alebo čo ti na to povedala stenova..?
@katka17044

katka17044
15. jún 2015

@megan5 ja som bola prvy krat na diagnostickej laparke a povedali mi ze mam obe ciastocne priechodne akoze ta tekutina nie ze vobec nesla ale tak obcas kvapla a tak pomaličky no a potom som citala o sactosalpingu ze v takých vajicovodoch sa drzi toxicka tekutina kt. moze odplavit embryjko tak som jej to povedala a ona narvrhla pozriet sa tam opat ze za 2roky sa tam mohlo nieco pomenit no a myslela som ze mi vezmu oba ale ze ten druhy sa akoby aj zlepsil a ten co som aj myslela lebo ma bolieval pri pohl. styku tak aj bol naplneny tekutinou a bol ako balon tak ho dala prec. Len mavam teraz dost vyrazne bolesti pri menzese na tie bolesti co som mavala zabera ibalgin ale na toto nie tak je to dost blbe a neviem ci to tak ma byt. Inak v priebehu mesiaca to neboli

megan5
16. jún 2015

@katka17044 aha,no s týmto nemám skusenosť.lebo ja mám 1nepriechodný,ale nedávali mi ho preč.asi bolieť to može,predsa je to len zásah.už to tu niekto spomínal,že to bolí,ale neviem kto..neporadím ti s týmto.doktori niektorí možu povedať,že už ťa to nemože bolieť,ale kto to nezažil nepochopí aké to je..pekný den 🙂

katka17044
16. jún 2015

@megan5 ano to mas pravdu... tak pokial ty mas nepriechodny ze sa tam nedrzi ta tekutina netrebalo ho dat von a druhy mas aky?

megan5
16. jún 2015

@katka17044 no mne robili laparoskopiu v rakusku..a pýtali sa ma,že ak budem mať nepriechodné vajicovody,tak či ich maju dať von.a to bolo také rýchle rozhodnutie povedala som,že nie..ale myslela som si,že budu priechodné,lebo pred 2rokmi mi robili prefuky v gf a bolo to dobre..ten jeden je uplne ok..ja som zanedbala minulé leto trošku starostlivosť,ked ma bolel ten vajicovod a nemala som kde ísť ku gynek.lebo som pracovala v rakusku a nebolo kedy.a na slovensku ma odmietol gynekolog vyšetriť,lebo že si musím všetko hradiť sama,ked som nebola poistená na slovensku..ale mal ma ošetriť aj na tu kartičku europsku čo som mala,lenže také je slovenské zdravotníctvo..ja mám iba tento problém,ale otehotnieť sa nám nedarí..povedali mi,že otehotnieť možem aj prirodzene..

katka17044
16. jún 2015

@megan5 aha tak ono ked je nepriechodny akurat moze sposobit mimomaternicove ale nemusí a ked je druhy v poriadku tak to je super a mas porobene vsetky vysetrenia? Ako dlho sa snazite?

megan5
17. jún 2015

@katka17044 mám porobené uplne všetko.a všetko je ok.priatel,ale nebol na imunologii už si začínam myslieť,že tam može byť problém,pretože sa nám to nespojilo prirodzene,len cez icsi.snažíme sa už dlho 3,5roka..a vy ako?sa mi vidí,že ty si bola viac krát tehotná však?

katka17044
17. jún 2015

@megan5 ano ja uz 5 krát ale v podstate vždy po vklade ked neratam prvy krat co dali slabu stimulku a boli zle embryjka. Len vzdy sa udrzi len chvilku a nizke hcg... inak moj manzel mal dobry spermiogram a na imuno mu tiez zistili ovela viac. Ja mam problem teda v tych protilatkach ale tie mam uz liecene a teraz idem prvy krat uzivat aj fraxiparine tak som zvedava ale len preventivne lebo hematologia bola v poriadku. A teda iba jeden vajcovod ale prirodzene otehotnenie uz neriesim to by bol moc velky zazrak, tak sa uz tesim na koniec jula ked pojdem na vklad a kiežby sa to uz podarilo a boli to tie prave

majka15majka
18. jún 2015

Mala by som otazocku...kolko stoji ivf s liekmi?

17_dominika_5
18. jún 2015

@majka15majka ja mam kratky protokol (puregon,menopur,cetrotide) a lieky ma stali cca 280 a samotne ivf... podla toho,ci si date ICSI,alebo predlzenu kultivaciu... .. bez ICSI a PK je to este plus k liekom cca 300 €... ale my sme si dali aj navyse ukony,tak okolo 800 € k liekom...

majka15majka
18. jún 2015

@17_dominika_5 dakujem...len si musim este precitat nieco o ISCI a prsdlzenej kultivacii 😊

katickaaa
18. jún 2015

@majka15majka ahoj aj nam odporucili metodu ISCI ale tiez velmi neviem ako to bude prebiehat po lete sa chceme do toho pustit... 😉 na zaklade coho ju mate vy?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre