Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

2lil
10. dec 2012

@nellyel ak to pôjde tak ako by malo tak počítam na budúci týždeň utorok, streda.... uvidím v piatok idem na kontrolu... tak idú sviatky december ti rýchlo zbehne a potom už sa to začne všetko hýbať 🙂 ...

nellyel
10. dec 2012

@2lil u nas celkovo to ide mam pocit strasne rychlo, v podstate na 3 konzultacii sa urci postup. Tak nech ti vyjde vsetko podla planu a mate krasne Vianoce🙂

belalinda
10. dec 2012

Pipinky moje drahe dnes som 16dpo hcg 12... Do referencnych hodnot sa zmestim, ale nie je to moc malo?

rojica
10. dec 2012

@belalinda tak to gratulujem a neboj HCG sa bude určite krásne zvyšovať..... 🙂 😉

belalinda
10. dec 2012

@rojica dakujem Ti poklad... Zatial to este beriem s rezervou, vo stvrtok mam ist znova na krv, potom sa uvidi...

rojica
10. dec 2012

@belalinda a aké sú to tie referenčné hodnoty?......tak moc moc držím palce a budem na teba myslieť...... 😉

belalinda
10. dec 2012

@rojica

Tyzdne od poslednej ms mIU/mL
3 5 – 50
4 5 – 426
5 18 – 7,340
6 1,080 – 56,500
7 – 8 7,650 – 229,000
9 – 12 25,700 – 288,000
13 – 16 13,300 – 254,000
17 – 24 4,060 – 165,400
25 – 40 3,640 – 117,000
Dakujem Ti, vratim 2krat 😉

alibabaa
10. dec 2012

@pancuska bola som na ultrazvuku s mm. vpustia ho dnu a dokonca mal prednost na obrazovke. ja som si prvy ultrazvuk vobec neuzila. len som pocuvala co dr. hovori... som ani nedychala, nieto este mat silu cosi povedat.. ako vetu, ci mi nemoze tiez ukazat prcka.. aj na druhy ultrazvuk som sla s mm uz k mojmu gynekologovi.
mm sa zatial na kazdom jednom uzv pobavil na vete: zatial je tam jedno, cas ukaze ci nahodou neobjavime dalsie 😀

alibabaa
10. dec 2012

@pancuska tiez ako pise @elise a @annamary27 neprestala som brat utros, cakala som na vyjadrenie mojho gynekologa. povedal, ze najmenej do konca 11tt. no nemusim ho brat 3x2 ale staci 2x2 pripadne skusit 1x2 a ked to bude v poriadku, tak zostat uz len pri tom .. klopkam a mozem povedat, ze mam 1x2 a vsetko ok. pre pripad mam doma este dost utrosu, keby bolo treba rychlo nasadim vyssiu davku ..

siinda
10. dec 2012

@moniq dakujem,,tak ja este pockam par dni a pojdem k mojmu...ved mu zavolam...a ty ako?

dagmar25
10. dec 2012

@pancuska ahojky, vidim, ze ides zajtra na utz, ja idem tiez rano na kontrolu, dufam, ze uz poslednu 🙂 kedy ides?

ivanya
10. dec 2012

@gelinka75 negativne 😔 nevadi, ide sa dalej, este mame 6 nanucikov 🙂 dufam, ze tebe to vyjde, aby si vylepsila statistiky, ked mne sa to nepodarilo 🙂

gelinka75
10. dec 2012

@ivanya mrzi ma to.. 😔 idete hned na ket?

ivanya
10. dec 2012

@gelinka75 uz to prebolelo 🙂 ani neviem ci pojdeme hned v januari, asi aj ano, nech to skusime hned za sebou a potom si dame dlhu pauzu neriesenia 🙂

moniq
10. dec 2012

@siinda no uz mi prešli bolesti, ale som na pn....si práve chcem vybaviť neobmedzene vychadzky bo doma len depkujem...

minis
11. dec 2012

ahojte, mame za sebou druhe neuspesne iui v GF.... zaujimalo by ma, na kolko sa tak zvykne chodit..... dakujem 🙂

rojica
11. dec 2012

@minis ahoj moja tak to ma mrzí že vám to nevyšlo.....mňa teraz čaká tretie IUI.....a po treťom musí byť 3 mesiace pauza aby si mohla ísť znova na IUI.......ale dá sa ísť aj bez stimulácie a môžete sa snažilkovať doma.....a aký ste mali problémj?

silvik1
11. dec 2012

@minis ahoj. ja som bola na dvoch a potom už IVF. veľa ale záleží aj od diagnozy.

minis
11. dec 2012

@rojica Ahoj 🙂, ja som knizny ukazkova "pripad syndromu PCO. vye dva roky sa snazime a nic. manzel ma velmi dobre vysledky. rok ma stimulovali s clostylom+pregnyl, foliky krasne, ale nic z toho. teraz v sept. som bola na laparke, kde bolo vsetko v poriadku, ze neni problem otehotniet....1x iui- clostyl+pregnyl+utrogestan= negativne. druhy krat iui tak isto- vcera mi volali ze zase negativne. zaciatkom januara mam termin konzultacie u drabeka....neviem co bude chciet. len ja si myslim, ze ked mi clostyl nezabral to dlhe obdobie co som ho uzivala a nic sa nepodarilo napriek kraaasnym folikom kazdy mesiac, tak iui mi nepomoze. ale to je moj laicky nazor 🙂. asi zacinam chytat z toho zase depky a to som bola do vcera totalne v poho.... 🙂
aj vy mate 2 pokusy za sebou??

@silvik1 ahoj 🙂, vy mate aky problem? ked po druhom IVF. a IVF uz bolo, ci vas este len caka....

silvik1
11. dec 2012

@minis mám za sebou 2 IUI - tretie nerobili, lebo okrem PCO sa mi robia protilátky na manželove spermie. tak sme išli na IVF - pokus nevyšiel, resp. pri prvej kontrole bolo hcg 23 ale potom kleslo. dodatočne mi ešte zistli zvýšený homocysteín (spôsobuje, že plod sa neudrží v tele matky), takže musím ísť hematológovi a asi si budem musieť pichať fraxiparín. zostalo mi ešte 6 mrazáčikov, takže asi niekedy vo februári pôjde na KET - záleží ako dlho budú trvať všetky tie vyšetrenia. inak tiež chodím k Drábekovi.

2lil
11. dec 2012

@silvik1 ahoj,..tiež ti zistili že sa ti robia protilátky proti spermiám? aj mne to včera Harbulák oznámil, dosť ma to šokovalo ...navrhol nám hneď IVF tak sme spísali žiadosť ... prosím ťa a to ti robili vyšetrenie na ten homocysteín tiež v GF? to až po nevydarenom IVF? k tým protilátkam ti povedal niečo bližšie? ja som včera bola v takom šoku že som sa ho na nič ani nespýtala :(

minis
11. dec 2012

@silvik1 ty kokso....ze protilatky proti spermiam.....mna asi uz slak trafi baby....tak toto ked mi povie nahodou, tak co si mam pod tym predstavit? ake akoze je dalsie riesenie??? o tomto som necitala ani makke f.

@2lil a prosim ta, ty si bola aj na iui? asi hej....

vcera ked mi volali po druhej iui ze mam negativny vysledok a ze sa mam u drabeka objednat na konzultaciu, tak mozno mi chce toto vysvetlit...jaaaaaj, ked ono je milion tisic blbosti.... :(((

2lil
11. dec 2012

@minis hej bola som 2x na IUI - neúspešné ... včera konzultácia u dr. a verdikt hormo profil nie moc ok a tvoria sa mi protilátky proti spermiám ... odporučil IVF ...vypísali sme žiadosť a čakám ... no a kým čakám tak dám ešte jedno IUI 🙂 ... aj keď tomu už neverím ale jeden nikdy nevie 🙂 ...v GF to tak robia 2x IUI a ak neúspešné tak konzultácia u dr. dohodnete sa na ďalšom postupe...vyhodnotí ako si tie dva cykli reagovala na stimulku aké si mala výsledky krvi a navrhne ďalší postup... kedy k nemu ideš? chceš IVF alebo si proti???

minis
11. dec 2012

@2lil no chceli mi dat termin este tento rok, ale som z NR, nemam v robote uz ani dovolenku ani P, tak som si dohodla termin na 08.01. Idem aj s muzom, ze keby nam povie ze IVF, tak jasne, nebudem na nic cakat a presne to ma napadlo, ze medzi tym este IUI 🙂, presne ako ty, ze clovek nikdy nevie, takze aspon viem, ze medzi tym je IUI mozne, lebo som nevedela ci sa to bude dat.....nastrasili ste ma s tymi protilatkami 🙂. tymto som sa este nezaoberala.....v takom pripade sa da pri IVF normalne otehotniet?- len pre info, viem ze to je individualne, ale zbieram zase nove info a skusenosti 🙂 dakujem ti.

2lil
11. dec 2012

@minis vieš čo nám keď sa nedarilo som googlila o 106 ... ale už som si povedala stačilo ... dala som sa do rúk odborníkom v CAR a nechám to celé na nich 🙂 ...takže ti neviem povedať ale asi keby bolo pri tých protilátkach IVF zbytočné tak nám to nenavrhnú 🙂 ... jedine sa bojím toho aby som nemala nejaké protilátky aj na plod (mimochodom to ma zas včera baby tu na MK nastrašili) ale neriešim to ... snáď môj dr. vie čo robí 🙂 .... a áno dá sa 3.IUI kým čakáš na IVF ale odporúčajú pred IVF mesiac bez stimulky ... takže ja na budúci týždeň ešte IUI január prirodzene 🙂 a snáď február už bude príprava na IVF ... neviem kedy sa pri IVF začína stimulovať tak neviem ako mi to klapne a hlavne kedy príde žiadosť schválená 🙂...

rojica
11. dec 2012

@minis no vieš čo veru tiež máme za sebou dva pokusy neúspešne a presne tak isto som užívala clostil, folíky boli tiež akurát aj sliznica bola ok a aj tak sa to nepodarilo..... ☹ ....tento týždeň možno že bude tretie kolo......a verím, že aj posledné..... 🙂 .....a všetko je to len v nás to naše telo to nejako nechce prijať a ešte keď človek stále na to myslí......vždy si poviem že prídem na iné myšlienky ale nejde to stále my to behá po rozume....že kde je chyba prečo sa nám nedarí a stále to isté dookola...... 😒 😒

2lil
11. dec 2012

@rojica moja neboj 3.kolo je naše 🙂 a ak nie tak rok 2013 to istí 🙂 ...

rojica
11. dec 2012

@2lil no však už inak ani nebude.....inak teraz som čítala jeden článok že dneska sa treba milovať lebo že 11. december je jeden z najplodnejších dní.....tak všetky babenky šup šup do toho..... 😉

rojica
11. dec 2012

No len škoda že pre mňa to tiež neplatí.....ale tak aspoň pre potešenie to stojí za to..... 😀 😀

belalinda
11. dec 2012

Baby kolko dni po povtrdeni krvi sa chodi na kontrolu este do GF?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre