Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

belalinda
14. aug 2012

@minis ahoj, ja som presne tam kde Ty, len mam LPK o tyzden neskor 😉 A tiez som sa v tej rychlosti zabudla povypytovat co bude dalej 😉 To ale podla mna vela zalezi ako dopadne ta priechodnost... Ak budu vajckovody nepriechodne tak uz asi nebude moc co rozmyslat 😉 Ak budu priechodne tak bude asi viacero verzii dalsieho postupu 🙂
Ja stale verim ze vajcovody priechodne mam a po LSK a drillingu budeme len snazilkovat, plus mozno nejaka horm podpora cyklu a vybavene 😉
Budem drzat palce 😉 potom daj vediet ako si dopadla 🙂

minis
14. aug 2012

@belalinda aj mna chcel dat najskor na 13teho, ale potom ma dal na 6. jasne, dam vediet. aj mas trochu strach? 🙂 kolko sa vy snazite?? my 1,5 roka... neni to az tak vela, ale ja som sa hned na zaciatku do toho "obula", lebo mam totalne nepravidelny cyklu, manzel isiel hned na spermio, lebo som vedela, ze "problem" bude vo mne 🙂 tak sme sa rozhodli preto, ze ideme do BA 🙂

maruskaaaa
14. aug 2012

@pancuska zavolaj priamo na ústredie, číslo je 02 20824700. Oni ti presne povedia, v akom štádiu je žiadosť 😉

pancuska
14. aug 2012

@maruskaaaa dakujem,moja,ty si mi to hned vsetko aj poskytla 🙂 uz som tam aj volala ale asi su este na "pretiahnutom obede" lebo to nikto nedviha..... alebo asi nemam sudene to vediet 😉 a ako pokracujes? ja idem doGF buduci tyzden stvrtok 😉

maruskaaaa
14. aug 2012

@pancuska skúšaj aj viackrát volať, mne sa tiež nepodarilo na prvý šup. Ja som im volala každý deň, lebo si dávali načas. Nakonie mi to schválili do mesiaca 🙂 Ja idem na kontrolu tento štvrtok, dnes už pichám 20 deň a už sa neviem dočkať, kedy bude odber. Od včera si pichám 3 injekcie denne a už som kvalitne dopichaná, dnes to bolo dosť bolestivé. Ale verím, že odber bude už niekdy budúci týždeň 🙂 Ty si kedy podpisovala žiadosť v GF?

pancuska
14. aug 2012

@maruskaaaa ja som podpisovala ziadost 30.7. takze to nie je este mesiac 😉 no vyskusam tam zavolat zajtra viac krat lebo dneska tam uz urcite nebudu 😉 a inak ani neviem ake budem mat lieky na stimulaciu lebo ja som bola toho 30ho na prvej konzultacii a hned sme poslali aj ziadost a hned ma poslal na laparku a na tom papieri boli napisane tieto lieky Dipherelin, Puregon,menopur,pregnyl,utrogestan a tak neviem ci to mu uz potom chce nasadit lebo mi len povedal ze po laparke sa objednajte a pridite a ja som mala laparku hned 2.8. tak som hned volala a 23.8. tam idem zasa no co bude netusim.....kedze este nemam schvalenu tu ziadost ale baby spominali ze to mozu nadstavit aj bez schvalenia hlavne ked nemam vajcovody a je iste ze inak ako IVF to nepojde....no mas co pichat uz sa tesim a nebojis sa to pichnut?

maruskaaaa
14. aug 2012

@pancuska zajtra im volaj a pekne ich urguj, aby ti to zbytočne nenaťahovali. Oni to radi robia. Ak máš ovuláciu tak ti nastavia dlhý protokol, ak nemáš, tak krátky. Ja mám dlhý. Oni ti po schválení žiadosti všetko vysvetlia kedy si budeš pichať a v akých dávkach. Dipherelin mám aj ja, potom pero gonal a luveris. Potom chodíš pravidelne na kontroly (na krv a na sono). Zo začiatku som sa bála pichania, ale nejako sme to s manželom prekonali. Diphereline si pichám sama, manžel mi potom vstrekne tú tekutinu, pero gonal si pichám úplne sama, tam je tenšia ihla. Zo začiatku sa mi pichalo super, nemala som žiadne problémy, ani žiadne stopy po pichaní. Ale teraz ku koncu už nemôžem poriadne ani kožu prepichnúť a dosť mi tečie aj krv. Asi vždy trafím nejakú žilku. A mám už aj modriny. Ráno som už doslova zúfala, aj si poplačem, takže dávam to z posledných síl. Ale musím to vydržať, nevzdám to predsa 🙂

belalinda
14. aug 2012

@minis ahoj, co sa tyka LSK vobec nemam strach (mozno je to len docasny stav :-P), ale strasne som zvedava na vysledok... Uz nech mame nieco konkretne a mozeme to riesit... My sme nechraneny uz viac ako 3 roky, ale zacali sme to tak vaznejsie riesit cca pred rokom a pol. V GF sme len par mesiacov... Takze do BA tiez dochadzas?

minis
14. aug 2012

hej hej, dochadzam, z nitry. my sme vcera boli len 1. krat. ale moj gynek. mi robil vela vysetreni 🙂. sak to, nech to uz mame za sebou,nech uz vieme ako a co dalej 🙂 som si dnes vyhladavala info, na nete aj tu hlavne a uz mi z toho az zasibalo, hlava jak melon, ale dobre baby pisu aj tu na IUI 🙂 a ty si mala aj predtym u svojho doktora nejake vysetrenia? ake? 🙂

minis
14. aug 2012

@belalinda hej hej, dochadzam, z nitry. my sme vcera boli len 1. krat. ale moj gynek. mi robil vela vysetreni . sak to, nech to uz mame za sebou,nech uz vieme ako a co dalej som si dnes vyhladavala info, na nete aj tu hlavne a uz mi z toho az zasibalo, hlava jak melon, ale dobre baby pisu aj tu na IUI a ty si mala aj predtym u svojho doktora nejake vysetrenia? ake?

belalinda
14. aug 2012

@minis jeeej, tak to sme sa tiez skoro trafili 😉 My z Topolcian 🙂 Nitru mam rada! Pred GF robili mojmu spermiogram, mne HP, cyto, virusy, vys. stitnej zlazy a 3cykly folikulometria... V GF znova to iste plus protilatky a podrobnejsi HP, takze mi chyba uz len ta laparka a pripadne genetika.... Je tu kvantum informaciu, na webe celkovo, moj tiez uz hovori ze viac studujem ako praktizujem :-P
Tebe robil Tvoj gyn ake? A V GF uz Ti nerobili ziadne vstupne vysetrenia?

gelinka75
14. aug 2012

@maruskaaaa moja vydrz uz to nebude dlho trvat, skus si pri pichani uplne uvolnit brucho, najlepsie opriet sa dozadu a tak, ale mas pravdu ku koncu aj ja som mala kožu ako beton 😒

zuzana231
15. aug 2012

@maruskaaaa dakujem. drzim palce, nech to uz vydrzis s tym pichanim a na OPU bude vela vela vajok 🙂

maruskaaaa
15. aug 2012

@gelinka75 hej, snaším sa to nejako vydržať, ale fakt to ide už ťažko. Už sa neviem dočkať zajtrajšej kontroly, aby som vedela ako sa to posunie. Aj mužík je zlatý, ma povzbudzuje, že už bude koniec a že to všetko zvládneme. Tak už len to dobojovať 🙂

maruskaaaa
15. aug 2012

@zuzana231 ďakujem pekne, verím, že to všetky pekne zvládneme 😉

bimbo37
15. aug 2012

@maruskaaaa neboj to vydržíš, za ten výsledok potom to stojí 🙂

maruskaaaa
15. aug 2012

@bimbo37 hej, to si hovorím aj ja, aj mužík, musím to vydržať 🙂 Zajtra kontrola, tak dúfam, že už budem vedieť, kedy bude OPU. 😉

anjelicek27
15. aug 2012

@bimbo37 No to mne pachy vadili vzdy, asi mam obzvlast vyvinuty cuch, tak to neviem teraz posudit, v minulom zivote psikom. 🙂 Ale mam nejake tie priznaky tehu, no nastastie na vracanie mi nie je... Uvidi sa na 1 UVZ, nebudem este viskat od radosti... A keby to nevyslo, aspon je tam ta nadej tehu 🙂

annamary27
15. aug 2012

@anjelicek27 pravda,aj my sme boli s mm radšej pevne nohami na zemi po prvý srdiečkovský utz.držím palce ´dalej 😉

minis
15. aug 2012

@belalinda no mne robil moj gyn. presne asi to iste co tebe, + som brala clostyl, kde mi zistil ze mi po nom krasne rastu folikuly, sledoval ma sonom kazdy mesiac. tak asi vydedukoval drabek, ze ked mi clostyl pomaha a muz na superne vysledky, ze laparka...tak som zvedava k comu sa dospeje ked bude po 🙂 hned na prvej konzultacii ma objednal na laparku, lebo ze mam kopec vysledkov 🙂 a nastastie dobrych.....tak ja som taaaaak strasne zvedava....
a ty si mala ake ake vysledky? alebo co ti tvoj gyn. povedal predbezne??? 🙂

jomini
15. aug 2012

@gelinka75 ahoj, hlasim dnesne novinky: boli sme na konzultacii, v ramci imunologie pred prvym ivf mi robili aj protilatky proti embryam, zevraj vsetko ok.. navrhla jedine genetiku a novu ziadost na dalsie ivf. Ked som sa pytala na hematologiu, toxoplazmozu a este neviem co vsetko..v podstate povedala, ze to nie je potrebne vysetrit, lebo to sposobuje potraty a nie neuhniezdenie.. No vypisali sme novu ziadost, objednali sa na genetiku..kt. bude dobra financna palka, nakolko mm je poisteny v zahranici a musime to hradit sami 😒 a teraz najhlavnejsie: nasledujuci utorok ideme do brna na konzultaciu 🙂 🙂 🙂 rada by som skusila soft a budeme mat bababtko Made In Czech Republic 😀

ivka3901
15. aug 2012

ahojte baby ako sa tu mávate?čítam vás,ale už pomenej,lebo ako som sa vrátila do práce,v ktorej je mimochodom super tak sa s mojimí super kolegynkámi nasmejeme až až mám trošku pomenej času,ale sledujem vás ako tu rastie počet tehuliek inak nedávno sme sa vrátili z dovolenky z Talianska bolo super.inak predvčerom som sa dozvedela super správu od mojej kolegyne,že má pozitívny testík na 9 IVF pokus s KET takže netreba sa vzdávať a hor sa do boja.my sa musíme trošku otrepať a možno sa rozhodneme ešte raz pre to BRNO možno sa nám to tam podarí a inak som sa rozhodla pre ALOE VERA užívať aj moj drahý tak možno sa stane zázrak 🙂

ivka3901
15. aug 2012

@gelinka75 ahoj mojka čítam,že si po KET tak mojka ver a podarí sa to 🙂 myslím na teba 🙂

belalinda
15. aug 2012

@minis ja som tiez brala aj clostil, len som z neho mal tak akurat ohss, ale foliky boli tiez krasne a velke a kopu :-P Ja som sa pytala sama do CARu, lebo tu ma riesilo tisic lekarov a nikto nemal prehlad... Vysledky "vobec nie su tragicke" 😉, akurat mam vysoku hladinu AMH a PCO. Takze som aj ja strasne zvedava ako dopadne laparka a zaroven si od nej vela slubujem, najma od drillingu... Baby PCOckarky ma sice sokovali ze drilling je zastarala metoda a uz sa nedoporucuje, ale mne to dava zmysel a este som aj staromodna :-P takze u mna to isto bude fungovat 🙂
Kedy sa chystas na predoperacne? Nevies kolko trvaju vysledky? Moja doki ma dovolenku a v podstate mam este casu dost, len to s nou nemam odkonzultovane...

gelinka75
15. aug 2012

@ivka3901 este nieee, az buduci tyzden by mal byt vklad 🙂 dakujem si zlata

gelinka75
15. aug 2012

@jomini jeej tak to su dobre spravy, po tom vsetkom, citim, ze si nakopnuta, tak nech to dlho vydrzi, a medzitym ako pride ziadost z poistovne vyskusate soft? to si dobre vymyslela...mozno sa to tam podari a ked nie tak pojdete znova tu na ivf, a preco je mm poisteny vonku? 😕 on je cudzinec?

jomini
15. aug 2012

@gelinka75 velmi sa tesim 🙂 soft nrbude financne narocny 🙂 , folikumetriu pocas stimulky bude robit moj gyn, tam pojdem len na konzultaciu, odber a vklad..az tak dalako to nie a pocitame, ze to bude stat do 500,- eur..
MM je jednak cudzinec, sice zije uz niekolko rokov u nas ale pracuje vonku, kde si plati aj zdravotne poistenie. Ty mas kedy kontrolu?

gelinka75
15. aug 2012

@jomini no tak fajn, ked si to takto vymyslela, len aby to pomohlo a aby bolo vsetko fajn, zas ta suma nie je taka velka a to tvoj gyn. je ochotny robit folikulometriu? ja idem zajtra rano na kontrolu tak uvidime co a ako

jomini
15. aug 2012

@gelinka75 snad ano, je to plne hradeny ukon, tak by s tym nemal byt problem, u mojho lekara platim za utz 🙂 zajtra drzim palce, o par dni mas vklad 🙂

gelinka75
16. aug 2012

@jomini ahoj, tak ket je buducu stredu, sliznica ma 8mm, ze to je ok, v nedelu zacinam s utrosom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre