Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

zuzkagal
25. jan 2014

@dieselxxx ja som mala neskutocne bolesti po vybere... bol to ohss. chod na pohotovst, nezostavaj s tym doma...

zuzi20
25. jan 2014

@dieselxxx no ja som hned po vklade nemala ziadne bolesti, take tie ako pred ms zacali asi tak od siesteho dna. Snad to prejde. Drzim palce!

kita26
25. jan 2014

@waitiekatie aha, tak to som z toho mimo, už mám dohodnuté v práci, že idem v pondelok na ultrazvuk, lebo som to rátala ako 4 DC, ale asi by som mala teda ísť až v utorok?...

guginenka
25. jan 2014

dievcata poprosim o radu. vobec mi moje prechladnutie neprechadza. prave naopak, kazdym dnom je to horsie a bolia ma priedusky. v pondelok by osm chcela ist lekarke ale neviem ci si mam dat predpisat ant.. nemoze mi to ublizit? od utorka si zacinam pichat diphereline tak teraz neviem co urobit. som v strese a strasne sa bojim. dakujem za akukolvek radu.

lesik
26. jan 2014

@guginenka Ahoj.No ked sa nachadzas v takomto stave,tak treba urcite zvazit ci ti stoji za to zacat s pichanim.Ja osobne by som to neriskovala,nevies ako sa moze tvoj zdravotny stav skomplikovat a radsej si zavolaj do GF ako mas dalej postupovat...Pozri,preliecis sa a buduci mesiac hor sa na stimulku.Tak zelam skore uzdravenie.PA.

waitiekatie
26. jan 2014

@kita26 no, to je na tvoje zvazenie, ale mne povedal harbulak ze za 1. den cyklu sa rata 1.den silneho krvacania, nie spinenie pri zacinajucom ms...viac krat to zopakoval.. tak neviem, to musis zvazit ty, ci sa to naplno rozbehlo hned ako zacali, alebo nie...

waitiekatie
26. jan 2014

@guginenka aj ked sa velmi tesis ze ste mali zacinat, mozno by bolo naozaj lepsie pockat... bo ak by sa to nahodou ovplyvnovalo (atb so stimulkou) a stimulka by nevysla tak ako si si predstavovala (pocet a kvalita vajicok), aby si si potom nevycitala, ze si mohla mesiac vydrzat.. aj ked mna tiez osobne stve, ze na vsetko furt mam cakat do dalsieho cyklu.. je to na dlhe trate, tento nas beh za potomstvom 😀 skus zavolat do GF hned rano.. a ked ti odporucia odklad, aspon si stihnes dlhsie davat inositol... 😉 😉

guginenka
26. jan 2014

@waitiekatie , @lesik - ja viem. všetko som zvážila. ráno zbehnem obvodáčke a potom hneď zavolám do GF. mám si pýtať lekára alebo stačí aj sestričiek sa opýtať? už som si porevala a polutovala som sa ☹ ☹ zrejme fakt nemá význam tlačiť to za každú cenu a potom si tu hlavu trieskať. i keď predpokladám, že mi povedia, že je to na mne a na tom ako sa cítim. uvidím čo mi povedia. ústa mám opuchnuté od oparov, vizerám ako angelina jolie a mám pocit, že sa mi začína zima vyhadzovať aj v ústach na podnebí. luxus ☹ nevadí, hlava hore a pochodom vchod vpred 😎 😎 😎

waitiekatie
26. jan 2014

@guginenka no tak ked mas herpesy,definitivne kasli na stimulku..potrebujes byt silna..teraz mas imunitu v krli..v GF si pytaj doktora..najlepsie tvojho,ale nejakeho tam snad maju 😉 drzim ti palce..bude to dobre,neboj...

guginenka
26. jan 2014

@waitiekatie - ďakujem 🙂 rozobrali sme to s mužom a rozhodli sme sa odložiť to o mesiac. teda na marec alebo apríl. uvidím čo mi povedia v GF. len teraz zasa rozmýšľam nad tým, že ako dlho platí žiadosť o IVF? 😕 asi sa zajtra objednám na konzultáciu, resp. zavalím sestričky otázkami. aaaaaaaaaaaaaa 😲

waitiekatie
26. jan 2014

@guginenka ved lieky uz mas, nie?? tak podla mna zacnes v dalsom cykle... teda, neviem aky mas protokol a ktory DC zacina pichat, ale vsak to ti povedia v GF.. podla mna sa preliecis a zacnes po dalsej ms.. a urcite to bude stat za to... a ziadost mate teraz niekedy schvalenu? no podla mna plati bez nejakeho obmedzenia.. my sme zaciatok stimulky posuvali o cca mesiac, potom sa cakalo na ms a realne doslo k stimulke cca 2mesiace po schvaleni.. a nic sa nestalo.. ved schvalenie sa vydava na 3 cykly a ak je prve IVF neuspesne, dalsia stimulka musi byt s odkladom 4-6mesiacov.. tak si myslim, ze by to malo byt ok.. drobec si na vas pocka 😉

guginenka
26. jan 2014

@waitiekatie - už som si spísala zoznam otázok, ktoré sa musím opýtať 😅 sorry, že som taká otravná ale nemám sa s kým poradiť. ďakujem 🙂

lesik
26. jan 2014

@guginenka Ak mas ziadost uz schvalenu poistovnou,tak myslim,teda ak sa nemylim,mas rok na to aby si podstupila IVF a to iste plati aj pre KET.Radsej si to over a potom mi napis,prosim.Tak sa pekne daj do poriadku.Na mna tiez uz nieco lezie,do frasa,tak som sa vytesovala,ze zazvorove kury zaberaju a zrazu toto.Dnes som chcela vybehnut von,aspon na dve hodky,ale neviem neviem,ci nezostanem radsej doma.Ale ked vonku je tak krasne a stvorene na dlhu prechadzku.

waitiekatie
26. jan 2014

@guginenka nie si otravna..na to sme tu 😉

nancsy
26. jan 2014

Ahojte dievčatá! Ktora z vas si začína pichať stimulaciu 10.2? Ja zacinam vtedy,tak hladam spriaznenu dušu. 🙂

guginenka
26. jan 2014

@lesik - zajtra napisem co som zistila. u nas v robote su vsetci chori. resp. vsetky baby. a moja imunita je tak slaba, ze ked okolo mna prejde niekto chory vo vzdialenosti 100 m tak ochoriem. och. uz som do seba napchala vsetko a zazvoru neskutocne mnozstvo. vonku je krasne, tiez ma to tam taha. zajtra vam dam vediet ako som dopadla. 😉

dieselxxx
26. jan 2014

@zuzkagal
@zuzi20
@adulka1979
Babulky ďakujem za rady, neviem akým zázrakom,ale dnes som sa ráno zobudila a bolesti mierne ustúpili. Cítim sa o hodne lepšie. Dúfam len v to, že zajtra bude zase o niečo lepšie :D :D :D
Ďakujem!!!!!!

mirka135
26. jan 2014

Dievcence POOOOMOC poradte dnes si mam pychnut pregnil a v utorok idem na odber vajicok ale az doma som si vsimla ze mam az 2balenia to si mam pychnut obe ci ??? Alebo len jedno????? Poradte prosiiiiim

elisabethwoodville
26. jan 2014

@mirka135 to ti musi lekar povedat ci jedno alebo dve balenia, podla toho ako tvoje telo reaguje.

mirka135
26. jan 2014

@elisabethwoodville on mi len povedal ze si mam dnes pichnut pregnil 5000 ostatne podla protokolu.a v utorok na odber.....

vahy1
26. jan 2014

@mirka135 ak máš v protokole písane 5000 jednotiek ,tak picháš len 1. Ak by si mala napr. v protokole písané 7500 pichne sa 1a1/2 balenia. 😉

mirka135
26. jan 2014

@vahy1 takze by ma upozornili nato ze mam pichnut obe???

zuzi20
26. jan 2014

@vahy1 ahoooj, no ako sa citis den pred? Ja uz sa nemozem dockat, tieto posledne dni su tusim najhorsie,,,Ja uz bojim ze dostanem ms, ma stale pobolieva to podbrusko. Dufam, ze to vydrzi do stvrtka! Drzim palce !

mirka135
26. jan 2014

@elisabethwoodville co znamena ze ako telo reaguje??? Ja som reagovala vraj dobre tak asi len jedno balenie ci? Ale naco mam teda 2 balenia????

lorena14
26. jan 2014

@guginenka - Drž sa a skoré uzdravenie to je mi lúto že si takto prechladla. Veľa čaju tekutín pi 😉

tyli
26. jan 2014

@mirka135 ak ti doktor povedal 5000 jednotiek, daj tak ako povedal.

zuzi20
26. jan 2014

@mirka135 aj ja som reagovala dobre a mala som si dat 10000 jednotiek. Neviem preco. Mne to povedala sestricka do telefonu, ked mi volala po poslednej kontrole, co a ako.

mirka135
26. jan 2014

@zuzi20 ja som uz taka zmagorena :(

mirka135
26. jan 2014

Dievcence a vy ste si kolko jednotiek pichali???

waitiekatie
26. jan 2014

@mirka135 ak ti povedali 5000,tak iba 1..dve nafasuje kazda,ale na konecnom mnozstve zavisi zrejme od hladiny hormonov..ak by bolo treba viac,povedia to..kazda z nas to ma veelmi individualne,nemozes brat ohlad na to,komu co a ako presne kazali,neplati to pausalne..drzim palce,nech mas dobru "urodu" 😀 ja som si dala napr.1 1/2 bal (7500j) - aby som odpovedala na tvoju otazku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre