Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

waitiekatie
16. apr 2014

@mirka135 ani nehovor!!!
😎

waitiekatie
16. apr 2014

dievcata, ukoncit obhryzanie nechtov..... NEGATIVNE... a kamoska mi pise, ze je na PNke tehotna...
este neplacem... ale prvy telefonat a idem na to... 😠 😠 😠

blavabla
16. apr 2014

@waitiekatie 😢 moja mrzi ma to.....

waitiekatie
16. apr 2014

@blavabla aj mna... a ako... naozaj som si myslela, ze je tam... uz som mala aj pero nachystane, ze sa opytam kolkoje HCG.. ach jaj, ja viem byt tak krasne naivna ked potrebujem 😎
trochu poplacem a bude lepsie... dame pauzu aspon 2mes. do posledneho KETu a medzitym zistime, ze KET uz netreba... 😀 😀 😎 tot moj velkonocny zavazok... 😀

adkamas
16. apr 2014

Dlhsie som tu nebola,ale musim to zo seba dostat von:hcg som mala na 1.odbere krvi 15j. Idem tam znovu zajtra,to bude 17 den a slabo krvacam.vcera sme boli neplanovane dlho prec a nemala som utrogestan so sebou,tak som 4 hodiny bola v sklze s tbl.moze to byt z toho?ale 15j hcg bolo aj tak velmi malo...nezostali mi ani mrazacikovia,prestali sa delit na 4 den...som na dne a boli ma brucho ako ked mam kramy...

adkamas
16. apr 2014

@waitiekatie mrzi ma to.poplaceme spolu...

donatela
16. apr 2014

@waitiekatie skoda:(:( ale nech ta tvoj optimizmus neopusta!

waitiekatie
16. apr 2014

@adkamas este neplac... mozno tam su... ja som tiez rozmyslala ci si dat utros o 13 alebo pockat... ale dala som ho... sanca vzdy je... az zajtra, az zajtra plac... ked bude naozaj dovod.. ja som mala zakazdym 0, takze ani tuk... posledne su ICSI, tak uz aj sestricka sa pokusala o vtip, ze to budu tie prave... najprv ze Negativne, co s vami? po zadku? reku ak to pomoze, aj 100x.. a potom ze alebo co s nami? reku noooo, uvidime.. mate posledny pokus a potom staznost 😀 dufam,ze mi nedopisali nieco do karty... ze pozor, blazniva 😀 😀

jane8411
16. apr 2014

@waitiekatie spravili ti v GF pred IVF všetky vyšetrenia?Len aby si zbytočne neplitvala zmrazacikmi ako moja kamoska.Nikdy v GF nepovedia prečo to nevyšlo,len ta hneď posielajú na ďalšie vklady aby si unych čím viac platila.Pred ďalším KET by som si urobila mimo nych iné vyšetrenia ktoré mi nerobili a potom by som sa znovu dala na KET.Tiež som jedna z tých co navštevovala GF a dosť dlho a keby si sama nespravím vyšetrenia chodím tam doteraz a len platím na zbytočne vyhodené pokusy.

waitiekatie
16. apr 2014

@donatela napodiv, optimizmus ma neopusta, ani nie som nahnevana ako minule... len sklamana a vidim svet rozmazane... sama doma, to bude dnes vesele 😀

waitiekatie
16. apr 2014

@jane8411 co je podla teba vsetky? komplet odbery, diabetolog, laparka, protilatky negativne, neviem, co ine by som mala hladat... nemam ziadne ine zdravotne problemy okrem PCOS... tak neviem po com patrat..

gelinka75
16. apr 2014

@jane8411 no to by som chcela vidiet ako v inych car povedia preco to nevyslo a preco sa neujali, inde su snad jasnovidci a vidia do maternice co robi embryo a ako ho maternica prijima ci neprijima..

donatela
16. apr 2014

@waitiekatie aj ja som kazdy neuspech prezivala inak. Niekedy plac, smutok, hnev, sklamanie, pocit prazdnotu a bezmocnosti... Uz som emocionalne skusila hadam vsetko a myslim si, ze uz ma nic neprekvapi a veru vzdy je tu nieco nove. Iny pocit...
Ale ten optimizmus u teba je super. Urcite to pomoze! Aj to ako tu povzbudzujes stale ostatne dievcata je super...
Byt dnes sama doma ti asi neprospeje. Skus nejaku kamosku. Date vinko, dve...
Neviem co ti vkladali, ale moja osobna skusenost v gf je, ze najprv vkladaju tie slabsie, resp. Vyvojovo pomalsie E a az nakoniec pekne blastocysty (teda co sa ketov tyka). Takze ak tam mas tie najkrajsie, tak sance este su!🙂🙂

jane8411
16. apr 2014

@waitiekatie ja som si pomimo GF dávala robiť hemato,endokrinologiu,zápalové kariéry,lpatku mi robili ešte GF,hormonalny profil môj gynda,po 3neúspešných pokusoch s veľkými komplikáciami a hyperstymulakom 4stupňa,okrem toho jedno chemické tehu a 1xanembryomola,tvrdili ze som vporiadku a len treba skúšať a nevysetrovali nič viac.Mala som 4IVF unych ako samoplatca ale predtým sme zašli este na imuno do Prahy a veľmi nám pomohli zistili protilatky,sice sa robia aj unas ale nie všetko,potom som zašla mojmu gyndovi a ten mi vzal odbery na zapáli a museli mi vybrať mandle a potom všetko bolo okej.4IVf sme absolvovali s darkynou.Po týchto komplet vyšetreniach na vlastne náklady lebo oni mi to nechceli v GF robiť ze načo lebo to nepotrebujem,som teraz konečne po toľkých rokoch tehu.

jane8411
16. apr 2014

@gelinka75 jasne ze nikde nepovedia prečo to nevyšlo,ale ked sa toľko krát opakuje neúspech mali by riadne prezrieť co všetko ma pacientka s vyšetrení a skúsiť hľadať vo vyšetreniach este niekde inde a nasadiť jej inú liečbu.Mne tam dokonca nespravili áni zakladny hormonalny profil.

gelinka75
16. apr 2014

@jane8411 tak prepac, ale neverim tomu co pises, hormonalny profil robia hned na zaciatku, mne spravili aj genetiku, poslali ma na hematologiu, priechodnost, muza k urologovi, stitnu zlazu, protilatky..skratka skoro vsetko..

jane8411
16. apr 2014

@gelinka75no unas to tak nebolo veľa vyšetrení sme si robili sami lebo povedali po laparke ze to nepotrebujem ze som vporiadku a môžem byť tehu😀tehu a jedine co nám spravili na naše vyziadanie bola Genetika aj to sme naliehanie ze ju chceme a boli prekvapeny ze ju este nemám hotovú pritom moju kartu majú len ju treba čítať.takže sme mali odnych laparke a genetiku a samozrejme ze ta nám tiež vyšla zle.Napriek nezhodám veľkým ktore sme snimi mali môj muz im stale veril a dával šancu,tak sme sa rozhodli ze všetko potrebné si sami dáme vysetrit a nie sa im prosiť,a s výsledkami som tam potom prišla a aj na tie mi povedali ze sú to len potom zbytočne papiere do karty😀 ale keďže sme už mali všetko potom sme šli na KET

mirka135
16. apr 2014

@waitiekatie a tak som verila ☹ ☹ ☹

waitiekatie
16. apr 2014

ja si tiez nemyslim, ze by nieco zanedbali, ani si nemyslim, ze inde ti povedia, preco to nevyslo.. ved ak by vedeli kde je problem, najprv by ho riesili a potom vkladali, nie?? @jane8411 ale tvoj postoj chapem, vela si si toho prezila, po takychto zazitkoch by som tiez patrala po tom na vlastnu past, ale momentalne neviem, co by som akoze riesila?? mame v robote hematologa, endokrinolog je tiez oproti, ale to co mam dojst ze pocujte, myslim si toto a tamto? ked u gyndosa mojho som mala vsetko OK? necham si to prejst hlavou, aj tak chcem nejaky oddych od hormonov..

@donatela vkladali mi dvojdnove embryjka, 4 a 2bb, po PK sme nemali, neostalo ani jedno.. posledne mame ICSI tiez dvojdnove... neviem, ale od viacerych aj lekarov som pocula, ze GF su najlepsi v BA... jednoducho sa to tak hovori v "lekarskych kruhoch"... jasne, ze je to biznis, ale nevidim do toho.. a neviem, ake ine centrum by som si vybrala.. 100ludi, 100chuti...
a co sa tyka mojho optimizmu, snazim sa... mam to, tak povediac, v naplni prace.. na onkologii... nemozes zahodit optimizmus, lebo ti nic neostane...a ked rozdavas, vrati sa ti.. aspon ja tomu verim...
rutia sa sem nasi, nechcu ma nechat samu doma, tak sa tesim, zas to budu mudre reci ako sa nemam vzdavat.. snad to prezijem 😀

bradik
16. apr 2014

@waitiekatie Mrzi ma,ze to nevyslo... Tiez som chodila do GF. Skus sa spytat ci ti nedaju preventivne prednison, ak teda nemas spravene komplet imunologicke vysetrenie a mas vsetko v poriadku. Nam ho nasadili preventivne, lebo na imunologii som nebola, tak neviem ci toto pomohlo alebo to co vkladali bolo to prave embryjko.. Jaaj a este sme s mm nasadili chlorellu a jacmen....Je to niekde medzi nebom a zemou... Kazdopadne drzim palce

gelinka75
16. apr 2014

@jane8411 no hej tiez si toho prezila dost, napr. mne moj obvodny gyndos povedal, ze nato aby nieco riesil musim mat 3!!! potraty, takze vidis..takto to je..proste im nepreplatia vykony ak to nie je podlozene..lebo kazda druha ma problem s otehotnenim a fakt musi byt dokazane, ze nieco je zle..aby mohli po niecom patrat...a aj v nemocke mi to povedali..proste musis mat viac potratov aby si bola nejak riesena..je to blbe ale tak to chodi a je jedno ci je to car alebo obyc gyndos

jane8411
16. apr 2014

@waitiekatie Ja som lekárom nikdy nevysvetlivala prečo chcem tie vyšetrenia,našla som si vždy samé súkromné kliniky kde mi to bezproblemov za peniaze spravili a nik to neriešil načo to potrebujem.A teraz viem že to neboli len zbytočne vvyhodené peniaze za vyšetrenia lebo veľmi pomohli.Želám nech to tam tiež dotiahnes do úspešného konca 😀

jane8411
16. apr 2014

@gelinka75 Vieš ako to funguje v dnešnej dobe,ked máš peniaze si pán,a vybavis čokoľvek.Držím palce aj tebe nech ste čoskoro tehule a dobojujete to dokonca.Nikdy sa netreba vzdať

mirka135
16. apr 2014

@jane8411 neda mi nezapojit sa ..ako si mozes byt ista ze prave tie vysetrenia ti pomohli?? Podla mna si nikdy nemozes byt ista ze prave TO bol ten problem .ja mam s manzelom porobene asi vsetky vysetrenia a aj tak sa nedari tak kde je chyba???? A to vkladali aj z PK aj bez...

gelinka75
16. apr 2014

@jane8411 diky

kikappp
16. apr 2014

@jane8411 ahoj,prosim ta ja mam podobny problem uz skoro 2 r,mam zvysenu sedimentaciu a aj CRP sa mi pohybuje okolo 17, ale nevedia prist nato,ze kde je problem,na krcnom som bola a aj vsade kde sa dalo,nic sa nezistilo.U teba to bola pricina neuspesnych IVF a ak mozem ake vysoke si mavala CRP? a co konkretne v tej Prahe zistili?
@gelinka75 a preco neveris co tu baba pise? ved nemame si tu snad dovod vymyslat a piseme nazor to ,ze to u tedba tak nebolo neznamena,ze u niekoho ineho to mohlo byt inac.
Mne v Gf nespravili tiez ani HP,ani genetiku nic ,len tlacili z IVF do IVF,ja som na vlastny podnet po 2 IVF a pred Ket sla na hematologiu,kde sa zistili ze mam vrodenu trombofiliu a v GF neboli ochotny anilen pozriet na ten vysledok,citila som sa hrozne,ked som sa pytala dr,ci sa nato pozrie a ona,ze ju to nezaujima,tak mi fraxik predpisovale hemato a aj ma kontrolovala a je kopec toho negativneho co som tam zazila.

@waitiekatie na tvojom mieste by som si spravila vsetky vysetrenia a nie sla z pokusu do pokusu ,niekde problem bude ak to nevychadza.Nehovor,ze si myslis to a to,ale povedz,ze mas za sebou neuspesne IVF,gynekolog nevie to co endokr,alebo hemato,ale tak zariad sa ako myslis,je len pisem moj nazor v snahe poradit.

kikappp
16. apr 2014

@waitiekatie Vobec nepotrebujes peniaze,ja som sa mimo Car sretla vsade s ochodou,aj u mojoho gynekologa aj vsade,najlepsie ak ti tvoj gynekolog da odporucanie a v nom len napise,ze mas za sebou opakovane neuspesne IVF a mas pravo na vysetrenia a preplati to to positovna.

Jasne moze sa ukazat ,ze je vsetko ok a stale to nebude vychadzat ale zas moze sa nieco najst co ti dopomoze otehotniet,stoji to zato skusit,pokusit sa spravt maximum ked uz toho robis tolko vela.

gelinka75
16. apr 2014

@kikappp lebo si neviem predstavit preco by ku mne pristupovali inac a k niekomu inac, ked maju svoje procedury...ja chodim k dr. stenovej a myslim, ze sa fakt snazi aby som konecne bola tehu a aj donosila

kikappp
16. apr 2014

@gelinka75 a ty vymen gyndosa ,to uz co je ked sa ledva dopracujeme k tehu tak mame 3 krat potratit?

Dostala som troska zlost baby ja sice velmi neprispievam ale drzim Vam vsetkym silno pallce. 🙂

gelinka75
16. apr 2014

@kikappp inac vrodenu trombofiliu mam aj ja a hemato mi nedala nic, povedala, ze by mi to mohlo skor uskodit a ze vysledky mam take, ze mutacie nesposobuju nic..pytala som si fraxik a nedala mi, ze ona si to na zodpovednost nezoberie ked mi to uskodi..tak si vyber, kazdy lekar hovori inak

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre