Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vodnari
22. aug 2013

@vahy1 jééééééééééééj zlatíčko moc ma to mrzí..... ☹

mauerka
22. aug 2013

@vahy1 Skoda ☹ S tou pauzou - to musis citit ty sama. dlhodoby ciel je jasny, takze ak by si si dala pauzu, nie je to o tom, ze uz zrazu nechces babo...len mozno prist na ine myslienky, skusit sa zamestnat vecami, ktorym si sa teraz nevenovala... raz to urcite vyjde

mauerka
22. aug 2013

@matka177 Je to normalne, vela bab takto v podstate zisti, ze je tehu - ma zvysenu teplotu 🙂 Pokial sa to nestupnuje, necitis aj ine obtiaze, tak toto samotne problem nie je. Vela pi a oddychuj.

blavabla
22. aug 2013

@matka177 ano ja neboj je to dobre znamenie,ze sa v tebe nieco deje.. 🙂 ja som horuca do dnes... 😉

vahy1
22. aug 2013

dakujem za povzbudenie a Vase rady

sun666
22. aug 2013

baby, mne sa osvedcilo pichat injekcie pomaly- po mililitri, vobec to neboli, nepali, ziadne modriny, mozno to je blbe ze je to trochu na dlhsie, ale nic necitite 🙂

zuzanka05
22. aug 2013

@kora77 Ahoj,ked ides na ket tedi neberes inekcie,len tabletky som mala-estrofen a potom utrogestan... 🙂 a platila som 140 eur...tolko stoji ket...

sun666
22. aug 2013

tie injekcie sa beru kvoli vajickam, takze ked uz su vybrate z minula, tak stimulacia nie je potrebna 🙂

efkac
22. aug 2013

Ahojte, uz dlhsie vas citam, ale az dnes som nabrala odvahu napisat...o mimi sa snazime od januara, nedari sa, moj mm ma slaby s-gram, v septembri mame prvy termin v gynfiv...bojim sa...ale zaroven sa uz neviem dockat...su to take zmiesane pocity...trochu sa tesim, ze nam niekto pomoze a zaroven sa obavam...som zmatena a rozpoltena...viem.
,ze to zvladnem, ved musim, ale zaroven sa bojim...v noci kvoli tomu nespim a stale rozmyslam..bojim sa, ze dostatocne nepodporujem manzela...bojim sa, ze si to velmi kladie za vinu ( aj ked to nedava najavo..)...ako ste to prezivali vy? Boli ste tiez zmatene? Co vam pomohlo? ..viem, ze je to velmi osobne, ale ako to niesli vasi manzelia..? Vdaka za reakcie, ... ☹

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sun666
22. aug 2013

Je normalny ten strach, clovek nevie co ho presne caka, ale vsetko prejde ani nevies ako @efkac 🙂

efkac
22. aug 2013

@ada12345 ahoj, vďaka za reakciu...aj ja sa určitým spôsobom teším..až mi to niekedy príde príde absurdné..neviem to presne popísať, ale je to mix strachu, obáv z neznámeho a radostného očakávania...nechcem sa na to upínať, ale neviem si pomôcť...na jednej strane verím, že nám to pomôže a na druhej sa na to nechcem veľmi upínať...som "schaosená"......

efkac
22. aug 2013

@sun666 to si hovorím stále....ale aj tak sa s tým neľahko vyrovnávam....vždy som verila, že mať mimi bude bez problémov...no a nie je..☹

sun666
22. aug 2013

@efkac to tu asi verila kazda, no nie vzdy to ide tak, ako si zelame, tak tomu trochu pomozeme 🙂

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
efkac
22. aug 2013

@ada12345 ja som už z babských rád vyskúšala asi všetko...od nôh hore (až kým mi z nich neodtiekla krv a neprechladla som..🙂..cez rôzne čaje, kvapky, džúsy a pod...trápim sa aj ja...niekedy si hovorí, že som úplná trúba, ktorá nevie ako ďalej...tú nádej v car vidím aj ja, ale bojím sa tomu uveriť...a nechcem o tom moc hovoriť doma, lebo sa bojím, že drahého budem zbytočne stresovať...mám obavu spoľahnúť sa na pomoc car...čo keď sa nepodarí....normálne som optimista, ktorý verí, že všetko bude fajn...ale tentoraz sa bojím uveriť...je to "complicated"...asi chápeš ako to myslím...

vodnari
23. aug 2013

@efkac My sme čakali na náš pokladík 10 rokov. až v gyn-five nám pomohli a podarilo sa to na prvý krát. u nás tiež manžel má problém so spermiami ale je úžasný a bol vo všetkom ochotný. nemáš sa čoho báť. všetko ti tam vysvetlia a čo nevidieť už aj ty budeš mať krásne dieťatko. my teraz si ideme po druhé. Asi tak o týždeň mám vklad. 😉

majkulik
23. aug 2013

@vahy1 och to mi je luto. hlavne sa nevzdat.

majkulik
23. aug 2013

@efkac Ahojky, aj u na s je ten isty problem, manzel mal zly zpermiogram. Jedina sanca je tato cesta. Tiez som mala zmiesane pocity, hovorila som si, ake je to nefer. Ale toto je cesta ako mat vytuzene babo a na druhu stranu - vies, ze nemusis pouzivat ziadnu antikoncepciu a ine pomocky zabranujuce v pocati 😉
Ked som si v utorok v lekarni zobrala igelitku liekov, tak som sa skoro rozplakala, ale baby tu a ich diskusie mi velmi pomahaju. Aj ked pichanie musim o mesiac odlozit, ale uz to je len na skok a na Vianoce uz moze byt pod mojim srdcom ten najkajsi dar.

kora77
23. aug 2013

@zuzanka05 tie poplatky su strasna vec...tolko penazi a nemusi sa to podarit :(

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
donatela
23. aug 2013

@mauerka dakujem za rady. Len by som sa chcela opytat, ad1), na co jednotlive vitaminy su, v com maju pomoct? Ad2) materska kasicka - neuviedla si davkovanie? Ad3) chilli tobolky som vobec na nete nenasla, len nejake chilli fat burner na chudnutie. To asi nebude ono? Ad4) tie davky su velmi vysoke, ani sa bezne takto nepredavaju. To by som ich musela pohltat velmi velke mnozstvo aby som sa dostala na tu dennu davku. A celkova cena - nakoniec by som za vitaminy zaplatila ako za injekciena ivf... Prehanam,ale cca na 150-200 € by som sa s vitaminmi nakoniec dostala. Ad5) je potrebne pri tolkej chemii na ivf este taketo mnozstvo vitaminov, v takychto dennych davkach? Neber to v zlom, len sa pytam, nechcem sa bezhlavo do niecoho pustit🙂🙂

mauerka
23. aug 2013

@donatela Vobec to neberiem v zlom 🙂
Komplex tychto vitaminov by mal dopomoct ku KVALITNNYM VAJICKAM. Hormony pri IVF toto nezabezpecia. Su baby, kt. mali po stimulke 20 vajec a oplodnilo sa jedno-dve - preco asi? Ja som len vychadzala z kvanta "pribehov", uspesnych/neuspesnych na roznych forach a z rad, kt. po uspesnych IVFkach davali baby tam... a zabralo aj u mna. A to som toho brala este viac co sa doplnkov tyka. Toto je taky "zaklad". Samozrejme rozhodnut sa musis sama 🙂 Vyslo to dievcatam aj bez vitaminov, na druhej strane to niektorycm vyslo az po predoslej vitaminovej kure.
K cene - je pravda, na SK je to dost predrazene.
Chilli tobolky ti mozem zohnat, ponukam ich aj vo svojom bazariku, rovnako ako inositol, Q10 120 toboliek v baleni v kazdej tobolke 100mg /4 tobolky denne/ viem zohnat za cca. 16€ Zvysok sa da aj zo slovenskych zdrojov.

nancsy
23. aug 2013

@efkac ahoj, vy sa snažíte od januara, my už vyše roka a pol .stale sme si mysleli, že to nejako príde samo, teraz ľutujem, že sme vyysetrenie spermiogr. Odkladali tak dlho.do fun fivu sme sa hneď objednali po zistení, že prirodzene to asi nepôjde..... Teraz ľutujem, že sme to nespravili skôr.preto si myslím, že pokiaľ chcete bábätko, tak neváhaj, tes sa , že ti pommozu a podporuj svojho muža.môj bol z toho tiež smutný, ale nejako to prešlo, sústredíme sa na to,aby to vyšlo.vysvetli svojmu mužovi, že pokiaľ by si bola chorá ty, tak ta podporí.držím palce

majkulik
23. aug 2013

@nancsy no ten moj podstupila aj operaciu, ale nepomohlo to, ten spermiogram zostal zly. my sme hned po tom isli sem do Gin fivu. mna nechceli riesit, kym nesiel na operaciu, a kontrolne vysledky az pol roka po zakroku. inak je to casovo, psychicky aj financne velmi narocne.

mirkaaak
23. aug 2013

@nezabudka8
@erin365 Ahojte kocky, tak ako ste dopadli ? Dufam, ze je vsetko ok.

blcha76
23. aug 2013

Ahojte babenky, dnes som bola v centre a cysty sa mi našťastie vstrebali, maternicu a vaječníky mám v poriadku, vaječníky sú čisté a normálnej veľkosti a veľkosť sliznice úmernú na DC.
Len mi ešte Dr. nariadila laparoskopiu a som z toho na nervy. Myslela som, že sa tomu nejako vyhnem ale nie 😖 ...
Chcem sa spýtať, či Vám niektorej robili v centre laparku a ako Vám bolo, tzn. bolelo-nebolelo, ako dlho bolelo, koľko ste boli po nej doma, museli ste ležať... atď.
Viete mi svoje skúsenosti niektorá opísať? Ďakujem.

dorotea2
23. aug 2013

Ahojte kočky 🙂 Ja by som mala na Vás zopár otázok a prosbu, či by ste mi mohli objasniť ako to v CAR chodí... Ja mám totiž PCO, nemôžem otehotnieť. Neliečila som sa, nemám žiadne vyšetrenia. Teda iba potvrdený syndróm PCO sonom a z hormonálneho profilu. Ale žiadnu folikulometriu ani nič iné. Lekárka mi povedala, že ak budem chcieť bábo, tak ma spolu s partnerom odporučí do CAR. Ide o to, že ona sa nikdy do vyšetrení nehrnula... 😒 Preto by som sa rada Vás baby opýtala, či sa za vyšetrenia v CARe platí alebo nie. A ešte že či keby mi moja obvodná gynekologička spravila potrebné vyšetrenia, či by som kolotoč vyšetrení musela absolvovať aj v CARe alebo by stačili výsledky vyšetrení od mojej dr.?
Prepáčte, že som Vám takto "vtrhla" do Vašej diskusie, ale nemám sa koho na to popýtať, keďže nemám (našťastie) žiadnu kamarátku, ktorá by takéto voľačo mala za sebou.
Ďakujem Vám a prajem pekný deň 😉

nancsy
23. aug 2013

@majkulik tak to vám verím, je to hlavne silny tlak na psychiku hlavne ked robíte čo sa dá a okolie sa stale vypytuje, preco nemáte deti a kedy budete mať . Vtedy by som sa najradsej videla...
určite to zvládnete, len sa podporujte navzájom. Držím vám obom palce🙂)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre