Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sarin
2. okt 2013

@majkulik no len ja mam problem ze stale mam nejake bakterie v posve a Dr povedala, ze kym to nebudem mat negativne tak nic nebude,... ale ja to nemam negativne uz 12 rokov 😖 😖

tyli
2. okt 2013

@mirkaaak gratulujem 🙂 čítam, že si užívala chilli od @mauerka . koľko si toho denne brala? ja som pred pár dňami tiež začala, ale iba 2 denne, pretože ma začal bolievať žalúdok vždy na večer.
@mauerka môže ma pobolievať žalúdok z vyššej dennej dávky chilli? jedávam ich po jedle, vždy len jednu.

donatela
2. okt 2013

@mirkaaak veeeelmi gratulujem! Super sprava! Mozem sa opytat, ci ti vkladali a ci si boli zmrazene embryjka po PK? A kolko ti vkladali?

janedoe
2. okt 2013

@rybkanz no ja som bola na HP jeden mesiac a hned na dalsi som pred ovulaciou isla na laparoskopiu. Takze som necakala vobec. Resp. len do dalsieho cyklu vraj aby mali istotu, ze nie som nahodou tehotna.

donatela
2. okt 2013

Ahojte dievcata. Chcela som sa este opytat, ako je to s mrazenim embryi v gf? Citala som, ze blastocysty sa horsie rozmrazuju. Za predpokladu, ze by sme mali dostatok oplodnenych vajicok, mozem ja povedat, ze napr. 2 ks dat zamrazit este pred PK a ostatne dat na PK, alebo mi to odporucia / nadiktuju embryologovia? A ak by sme tak urobili a nemali z Pk nic (ze by sa prestali delit), potom by sme museli cakat mesiac, alebo vedia hned rozmrazit tie embryjka v skorom stadiu??

gelinka75
2. okt 2013

@donatela ano vsetko je na dohode s embryologom, na PK treba minimalne 5 ks, ostatne mozu zamrazit hned

donatela
2. okt 2013

@gelinka75 takze ak ich bude menej ako 5 ks, tak ani nemizu ist na PK?

mauerka
2. okt 2013

@tyli Nemyslim si, ja som davala ť denne a fakt iba po rozpusteni tej kapsuly som citila jemne palenie/teplo v zaludku, inak ziadne boliestky brucha a pod.

mauerka
2. okt 2013

@donatela Aj keby si mala len dve vajka a trvala by si na PK, tak ti ich na PK daju. Ale na druhej strane - v tychto veciach by som posluchla embryologicku, resp. by som sa pytala ake moznosti su a tak. Nas pripad:
13 vajec, 10 oplodnenych, na druhy den sa dalej vyvijalo 8 - takze s tymi 8 sa islo potom "kšeftovať" a to tak, ze len 2 navrhli na druhy den na zmrazenie a ostatne /6ks slo na PK/. Z nich sa potom 2 vkladali a na mrazenie uz nebolo nic, lebo neboli vhodne.
Mozno keby som bola trvala na tom, ze z tych 8 chcem mrazit napr. 4 a na PK dat len 4 tak by boli "posluchli"... ale v tomto som vyslovene doverovala embryologicke.
....a nestazujem sa 😉

gelinka75
2. okt 2013

@donatela keby si nemala 5 ks tak navrhnu vklad hned na dalsi den bez PK, v podstate urobia co ty chces..ale v tomto by som im tiez verila..pri malom pocte je lepsie ak su hned u teba, aby sa nestalo, ze nic neprezije Pk

yasminne
2. okt 2013

ahojte ak mi viete nejako poradit budem vdacna! dnes mam ET mame len jedno embryo, ktore sme povodne chceli dat zamrazit pretoze mam velmi slabu vystelku ale volali nam rano, ze embryo nie je dostatocne kvalitne na mrazenie a ze bude lepsie ho vlozit. Poradte prosim ako mozem este dopomoct rastu sliznice/vystelky maternice. mam ju mizerne nizku ledva 4mm (( Dnes je den 3 po odbere a mala by som pichat pregnyl (to mam novinku namiesto utrogestanu).

mirkaaak
2. okt 2013

@tyli ja som zvladala tiez len 2 denne - brala som ich po jednej a po jedle, ale tiez ma dost palil zaludok. A este som si k tomu pridala cervene vinko 😉

tyli
2. okt 2013

@mauerka tak možno mi už nerobí dobre Prednison. hmmm....

mirkaaak
2. okt 2013

@donatela dakujem 😉 vkladali mi dve. Boli zamrazene hned po odbere. Den pred KET ich rozmrazili, takze davali mi len 4bunkove embryjka.

tyli
2. okt 2013

@mirkaaak to červené vínko znie dobre 🙂 a koľko embryí ste dávali vkladať? držím palce, nech sa vám darí 😵

tyli
2. okt 2013

@mirkaaak už som prečítala 😵 tiež mám dilemu či dať pri KET PK, alebo nie....

mirkaaak
2. okt 2013

@tyli mna sa na pk pri ket ani nepytali. Lekar urcil termin ket, den predtym mi volali z labaku, ze rozmrazili 2 , a povedali mi cas, kedy mam prist. Pri et som mala pk, embryoskop, vybrali najkrajsie embryo a nevyslo. Pri ket nebolo nic z toho a vyslo 🙂

gelinka75
2. okt 2013

@yasminne a nedali ti estrofem? 😕 asi chodis do ineho centra, hm?

yasminne
2. okt 2013

@gelinka75 som v Belgicku a dali mi pregnyl 1500iu kazdy treti den od vkladu az do hcg testu. no uz s tym asik vela nenarobim, tak budem cakat aspon na zazrak 🙂

tyli
2. okt 2013

zaujímavé čítanie, som trochu múdrejšia http://www.ivf.at/cs-cz/behandlung/künstlichebe...

neviete či na Slovensku sa v niektorom centre používa aj metóda IMSI?

blavabla
2. okt 2013

@donatela ahoj, my sme mali pri ET , dve tie najlepsie vlozene a nic..teda v 5 tt abort..potom KETz embriok hned zamrazenych a podarilo sa...mame este 5 blastos.,a tiez si myslim, ze bude problem s rozmrazenim...v druhom kole si dam urcite zamrazit viac ks hned.......mali sme aj PK a embrioskop...drzim mooc palceky.. 🙂

kvetinka32
2. okt 2013

Ahojte, takze po dlhsom case a neuspesnom case som opat tu s nejakymi otazkami... Mam za sebou laparoskopiu, inseminaciu, dovolenku a stale nic... :( Myslela som, ze sa nam zadari, kedze podla lekarov vsetko v poriadku... Vsetko ohladom umeleho oplodnenia som uz vypustila z hlavy.. , stale som dufala... :( , ale rozhodli sme sa, ze sa do toho musime pustit...Mohla by mi prosim niektora z Vas tak jednoducho priblizit postup umeleho oplodnenia? Ak si dobre pamatam, podmienkou je laparoskopia, myslim, ze inseminacia nie, ci mylim sa? Treba prist do centra a spisat ziadost a vraj schvalenie v poistovni trva do pol roka? Pred samotnym zakrokom sa beru aj nejake lieky? Castokrat som citala... kratky a dlhy protokol.. ? A este sa chcem spytat na kupele.. Predpisuje to gynekolog, liecba trva mesiac? Ma niektora z Vas s tymto skusenost?
Dakujem vopred krasne za vsetky odpovede 🙂

gelinka75
2. okt 2013

@yasminne drzim palce, u nas na sliznicu davaju estrofem, alebo estrimax, lebo z toho pekne narastie a aj po opu zvyknu davat ked vidia, ze sliznica je slaba..skoda, ze tam to nerobia, ale ked ti spravia vklad aj tak tak je sanca..inac by to nerobili

nancsy
2. okt 2013

kora77 ahoj, kedy ideš na test krvi??alebo si si už robila testom sama?ja som bola dnes na vklade.dala som si vložiť dve, len jedno embryjko ma ma opozdeny vývoj o jeden deň . Na zamrazenie nám nič nezostalo....

kora77
2. okt 2013

@nancsy ahoj, uz som na teba myslela...ja idem na test zajtra a doma som testovala v pondelok negativne :( poplakala som si uz ale stale dufam, ze sa stane zazrak

donatela
2. okt 2013

@mauerka ešte to tak, aby si sa sťažovala 😉 🙂 Pochopila som, ďakujem. A to ste "kšeftovali" cez telefón?

donatela
2. okt 2013

@gelinka75 oky, takže dôverovať... zajtra sa hádam dozviem viac? mám ďalšiu kontrolu. už cítim celé bruško, som nafúknutá, ako tehulka... a už mám celé bruško dopichané, sem-tam aj modrinku ☹

donatela
2. okt 2013

@mirkaaak ďakujem a drž sa!

nancsy
3. okt 2013

@kora77 aj ,dolezita je krv, urcite to bude pozitivne, neboj sa!!! ja som este dnes doma, ale mam taky cudny pocit bojim sa aj zakaslat. a stale mam taky slaby vyrok z posvy. Bojim sa , ze je to zle znamenie a ze sa mi embryka vyplavuju ☹

nancsy
3. okt 2013

ahojte... viete mi poradit? vcera som bola na ET . Mam stale slaby vytok.Je to normalne? Bojim sa , ze je to zle znamenie a ze prave tym zvlhcenim sa tie embryka vyplavuju... stalo sa to niekomu z cas? a aky to malo zaver? otehotneli ste?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre